Прескочи до съдържание

С кола в Италия за 3-4 дни


clevermary

Препоръчани мнения

Моля за помощ. Ще пътуваме 4+1(дете) с кола от София през Хърватска до Италия. Едната нощувка ще е в Загреб или едно градче Славонски брод(за по-евтино уж?), втората в Местре, за да разгледаме Венеция. Имаме една на връщане може би в Любляна, и остават 2 или 3 нощувки в Италия. Мислех за Флоренция, ама ако сме 2 нощувки , както иска мъжът ми, дали си струва. Та въпросът ми е къде около Венеция да бъдем - четох за Падуа, Модена, Болоня и се чудя къде.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Не сме били в Италия и затова се затруднявам, пък и бюджетът е важен и да има място за паркиране, ако може безплатно или евтино.

Редактирано от clevermary
Връзка към мнение

Та въпросът ми е къде около Венеция да бъдем - четох за Падуа, Модена, Болоня и се чудя къде.

 

Може и във Верона и в Равена!!! ;)

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Не сме били в Италия и затова се затруднявам, пък и бюджетът е важен и да има място за паркиране, ако може безплатно или евтино.

 

Нямам идея кога е пътуването, но ако се търси бюджетно пътуване може би е добре да се провери и вариант самолет до Болоня/Бергамо и наемане на кола. Не бих се изненадал ако общата цена излезе по-ниска, а така ще спестите две нощувки (освен четири дни прекарани на път) и ще можете реално да видите нещо от Северна Италия. В противен случай с тези две-три нощувки, които планирате не виждам много смисъл в начинанието. Най-малкото защото една от тези нощувки трябва да е втора в Местре, за да може да се каже, че сте видели реално Венеция. Остават две нощувки, които бих направил във Верона и евентуално Болоня. За по-далеко няма време, но ако възприемете вариант самолет и рент-а-кар, нещата със сигурност ще се променят в това отношение...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Дали приемат дебитни карти за разплащане по магистралите на Сърбия, Хърватска, Словения и Италия или само кредитни?

Някой скоро пътувал ли е, как е преминаването по границите? Благодаря

Връзка към мнение

Здравейте! Дали приемат дебитни карти за разплащане по магистралите на Сърбия, Хърватска, Словения и Италия или само кредитни?

Някой скоро пътувал ли е, как е преминаването по границите? Благодаря

Да! Приемат дебитни карти.

Преминаването на границата е нормално или не по-различно от всекидневното. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предложението на Duke e много логично и целесъобразно. Към настоящия момент Wizz имат полети до Болоня, които са на много изгодни цени.

Болоня - Венеция е 150 км разстояние.

Болоня - Флорениця е 100 км.

Болоня - Пиза е 180 км.

Да не говорим, че самата област Тоскана (Болоня) е много красиво място с купища забележителности.

Единственото, което може би ще ви притесни при подобен вариант е рентал кара. Във форума има редица дискусии, които могат да ви ориентират много добре относно колите под наем. А ако сте вземали кола под наем, значи въобще няма какво да го мислите.

Връзка към мнение

Ако целта на пътуването ви е Венеция (както предполагам), то препоръчвам Верона (може и Болоня).

Успех, ако има нещо допълнително, с което мога да бъда полезен - на разположение съм.

 

P.s. - Раднев, чакаме продължение на пътеписа...?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване в Италия и Франция с кола .Първата ни спирка е Местре и Венеция съответно. След нощувките там имаме нощувки в Сан Ремо, но т,к настаняването ни е късно обмисляме да минем през Генуа да разгледаме да видим Коста , за няколко часа. Въпросът ми е заслужава ли си отклоняването и как мога да изчисля тол таксите в двата варианта директно до Сан Реми и през Генуа , пробвах в един сайт но не ми показва нищо,може би греша. Това е сайта, ако някой може да ми съдейства http://www.autostrade.it/ще съм благодарна.

 

Другия ми въпрос е относно паркирането в Генуа. Ако идем ,ще сме там в неделя и предполагам ще намерим място за паркиране, но все пак съвети . 

Връзка към мнение

Здравейте, предстои ни пътуване в Италия и Франция с кола .Първата ни спирка е Местре и Венеция съответно. След нощувките там имаме нощувки в Сан Ремо, но т,к настаняването ни е късно обмисляме да минем през Генуа да разгледаме да видим Коста , за няколко часа. Въпросът ми е заслужава ли си отклоняването и как мога да изчисля тол таксите в двата варианта директно до Сан Реми и през Генуа , пробвах в един сайт но не ми показва нищо,може би греша. Това е сайта, ако някой може да ми съдейства http://www.autostrade.it/ще съм благодарна.

 

Другия ми въпрос е относно паркирането в Генуа. Ако идем ,ще сме там в неделя и предполагам ще намерим място за паркиране, но все пак съвети . 

http://www.viamichelin.com/   това е сайт който изчислява километри и тол такси

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, много полезен, но правилно ли изчислява, ако съдим по него от София до Венеция за 140 евро таксите, аз мисля че са 1/3 от това :)

 

Това е всичко-гориво,винетки и толове за магистралите.

 

Costs: 144.49 € including Toll 27.17 €, Consumption 97.32 €, Road tax 20.00 €

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Сърбия се плаща сумарно около 9 евро преди и след Белград, Хърватия - около 18, Словения - 15 евро седмична винетка, Италия от Триест до Венеция - 11.50 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е всичко-гориво,винетки и толове за магистралите.

 

Costs: 144.49 € including Toll 27.17 €, Consumption 97.32 €, Road tax 20.

 

Разбира се , видях го но изобщо изключих, мерси за поправката 

 

В Сърбия се плаща сумарно около 9 евро преди и след Белград, Хърватия - около 18, Словения - 15 евро седмична винетка, Италия от Триест до Венеция - 11.50 евро.

И аз така го смятам , с изключение Словения предпочитам да мина през Рупа и да си ги спестя защото трябва да взема две винетки т.к ще сме две седмици там и мисля че е по-добре да платя в Хърватска малко повече :)

 

Мерси 

Връзка към мнение

Разбира се , видях го но изобщо изключих, мерси за поправката 

 

И аз така го смятам , с изключение Словения предпочитам да мина през Рупа и да си ги спестя защото трябва да взема две винетки т.к ще сме две седмици там и мисля че е по-добре да платя в Хърватска малко повече :)

 

Мерси 

 

Тук можеш да провериш таксите в Хърватия:

 

http://hac.hr/en/toll-rates/pricelist

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.