Прескочи до съдържание

Венеция за 1 ден


clevermary

Препоръчани мнения

Да помоля за съвет - ще направим пътуване от София до Италия. Стана ми ясно , че спането трябва да е в Местре - и по-евтино и заради паркинга( с кола сме 4+1дете). Първата нощувка е в Загреб, после Местре, после - не знам?? Как най -бързо да се организираме след настаняването в Местре да стигнем до Венеция и има ли някакъв класически маршрут за най-известните неща. За Мурано и Бурано дали ще имаме време? И още нещо - откъде да купя билетите до Венеция? Много станаха питанките, ама съм организатор и да не ме бият после...

Връзка към мнение

Билетите за вапоретите ние ги купихме от хотела. (спахме в Бест уестърн в Местре). Има спирка на 300 м. Пътят с автобус оттам до Пиацале рома е 20-25 мин.

Ние бяхме 1 ден изцяло във Венеция - лежерно с дълъг обяд , дълго кафе във Флориан, ходене пеша и возене на вапорети. Трик: сутрина се отдайте на разходки, а след обяд на музеите с вход и топ атракциите - далеч по-спокойно е.

Мурано, Бурано и Трочело може и в едно ден, пак с лежерен обяд (препоръчвам на Бурано), даже вечерта имахме време за още 2-3 часа Венеция и обиколка по външния канал.

Връзка към мнение

и има ли някакъв класически маршрут за най-известните неща. За Мурано и Бурано дали ще имаме време? 

 

Няма класически маршрут, вероятността да се изгубите по-малките улички е голяма и това е чарът на града. Ако сте за един ден, забравете за Мурано и Бурано.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Привет!

Нуждая се от помощ-къде е най -удачно да паркираме при положение ,че идваме от Бреша?Искаме да разгледаме на връщане от Комо и Венеция за 7-8часа.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ще пристигнем в Местре(май) следобед от Загреб, имаме цял следващ ден, втора нощувки и на третия ден до обяд. После пътуваме към Падуа. Та целия ден ли да оставя за Венеция? А островите кога?

Връзка към мнение

Хм, в този случай по-добре цял ден Венеция, на другия ден Бурано и ако ви остане време на връщане - Мурано. Може и вечеря във Венеция първата вечер, но така картата за вапоретите ще трябва да е 3 дни. Всъщност не помня дали 48 часа бяха от час до час или календарни дни, това е хубаво да провериш както и кога е последният автобус за Местре, че ми се върти нещо от рода на 21-22 ч., но пак зависи коя линия ще ви трябва, че нашият беше в 20.20 примерно, което е ограничаващо.

Редактирано от bibi
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, искам да попитам корабчетата Вапарето до колко часът работят вечер. Искам да направя нощна разходка по Канале Гранде. И после железницата и автобусите до колко часа са , за да мога да се прибера до хотела който не е на острова.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Няколко бързи въпроса за Венеция към ходилите наскоро:

 

- Колко струва единичния билет за вапоретите и за колко минути важи, ако някой е купувал?

- Мисля, че имаше дневни карти, права ли съм и на каква цена са? Как се определя времетраенето им? На календарен ден или от валидирането им?

- На всяка спирка на вапорето ли могат да се купят билети или евентуално карта или само на пиацале Рома?

Връзка към мнение

И аз планирам разходка във Венеция и проучването ми показа следното:
http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services

- ACTV - one-way Waterbus Ticket 75', Valid for 75 minutes from validation on ACTV water buses, Travel on any ACTV waterbus (vaporetto) in the City of Venice for 75 minutes from validation - € 7,50


- ACTV - 1 day Ticket, ACTV Public Transport Services (vaporetto and buses in the City of Venice), Validity: 1 day (24 hours) - € 20,00

 

The validity of ACTV Tickets and Travelcards starts from the exact moment they are first validated.

 

- На   http://www.veneziaunica.it/en/content/points-sale-and-collection

 има карта с Points of sale and collection.

Редактирано от VladimirK
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! Явно ще се ползва единичен билет, освен ако не се включи Джудека.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Виж това:

http://actv.avmspa.it/en/content/water-bus-service-timetable-0

 

Скоро бях във Венеция (с автомобил и не съм ползвал вапоретите), но НЕ видях през нощта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да помоля за съвет - ще направим пътуване от София до Италия. Стана ми ясно , че спането трябва да е в Местре - и по-евтино и заради паркинга( с кола сме 4+1дете). Първата нощувка е в Загреб, после Местре, после - не знам?? Как най -бързо да се организираме след настаняването в Местре да стигнем до Венеция и има ли някакъв класически маршрут за най-известните неща. За Мурано и Бурано дали ще имаме време? И още нещо - откъде да купя билетите до Венеция? Много станаха питанките, ама съм организатор и да не ме бият после..

ако някой от вас има инвалидна карта за паркиране, тя е валидна в целия Европейски съюз и паркирането е безплатно, само че трябва да я представиш още при влизането си в паркинга. Там те си записват някакъв код и при излизането не те таксуват изобщо, може и цял ден да си оставиш колата на инвалидно място

Няколко бързи въпроса за Венеция към ходилите наскоро:

 

- Колко струва единичния билет за вапоретите и за колко минути важи, ако някой е купувал?

- Мисля, че имаше дневни карти, права ли съм и на каква цена са? Как се определя времетраенето им? На календарен ден или от валидирането им?

- На всяка спирка на вапорето ли могат да се купят билети или евентуално карта или само на пиацале Рома?

7 евро е за единично пътуване, 20 с многократни прекачвания, който важи 24 часа от момента на активирането му. Бях във Венеция през юни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няколко бързи въпроса за Венеция към ходилите наскоро:

 

- Колко струва единичния билет за вапоретите и за колко минути важи, ако някой е купувал?

- Мисля, че имаше дневни карти, права ли съм и на каква цена са? Как се определя времетраенето им? На календарен ден или от валидирането им?

- На всяка спирка на вапорето ли могат да се купят билети или евентуално карта или само на пиацале Ром

 

 

Кога ще ходиш?  :biggrin:

Връзка към мнение

Кога ще ходиш?  :biggrin:

 

Хах, еми...признавам си без бой, не издържах ;)

Аз съм за малко 16-18 септември, но връщането е през Милано. Всъщност 1 ден във Венеция просто да ме лъхне морския вятър.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

И аз се интересувам от Венеция. Имам 4 дни петък - понеделник (02-05.12.2016). Всякакви преложения, съвети и препоръки ще са от полза. Тръгваме 2-ма с две майки (тъща и свекърва)  :lol:  :lol:  :lol: 
Дано не се избием и не развалим годежа  :lol:

  • Смея се 1
Връзка към мнение

И аз се интересувам от Венеция. Имам 4 дни петък - понеделник (02-05.12.2016). Всякакви преложения, съвети и препоръки ще са от полза. Тръгваме 2-ма с две майки (тъща и свекърва)  :lol:  :lol:  :lol: 

Дано не се избием и не развалим годежа  :lol:

 

Пуснете ги да се разхождат сами. Те ще се загубят, а вие ще си прекарате супер. :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.