Прескочи до съдържание

Плажове и острови в Тайланд


Препоръчани мнения

След като се сдобихме с билети до Тайланд, започна голямото умуване как да разпределя оскъдното си време най-оптимално. Горещ сезон е, всякакви храмове и обиколки са мазохизъм, така че планирам само море. Очаквах да е много лесно - има 100 теми за дестинацията, имам си Сънчо, знаех, че ще измъчвам и Petkan, CCK, G.D :rolleyes: , въобще източници с опит, сходни представи, различни бюджети и желания, а от там идеи, има бол.   

Е, разпитвах, четох, разпитвах и се подреди някаква чернова на програма.

 

Период на пътуване - 23.04-07.05.2016.  

Бюджет - абсолютно неясен :blush: . 

Брой пътуващи - 4. Половината са дружелюби куфари, а организаторът е много хаотичен и колеблив. 

 

Чернова на програма:

 

24.04 Кацане в 7:30 AM на Suvarnabhumi Airport.

Има полет с bangkokair до Краби в 9:25, което не ми звучи зле, но не знам дали е възможно. Следващите опции са в 13/14:15 от същото летище. Няма да издържа, а и не искам, да чакам толкова време на летището, така че мисля да хванем експрес до метрото и да се разходим малко из града. Няма да имаме много сили, а и не знам колко време да предвидя за придвижване до центъра и обратно. Насоки? Идеи за занимание?

Пристигане в Ао Нанг и намиране на хотела. Ядене, киснене в басейна и почивка.

 

25 и 26.04 Иска ми се да наемем лодка и да направим обиколка на няколко островчета.Няма да ходим до Phi Phi, не ме спечели идеята. До Chicken, Tup, Hong, Lao. Някой знае ли какви цени да очаквам?

Но ще сме много бели и не знам дали няма да изгорим жестоко. Препоръки за плажове с палми/ чадъри?  

 

 

27.04 - има организиран транспорт до Ко Панган около 15:00, пътуването е малко по-малко от 5 часа. Преди това ще посетим Phra Nang и Railay beach. Вероятно ще спим около пристанището, защото сутринта искам да тръгнем към Ang Thong.

 

28.04-30.04 Мu Ko Ang Thong marine park. Изглежда красиво, диво и интересно място. Архипелаг от 42 острова, само един е населен. Може да се спи в базово бунгало или на палатка. Аз искам бунгало, но са само 6. Не знам как да запазя предварително, защото ако морето е бурно, няма да тръгнат лодки.

Най-популярният дневен трип от Самуи и Панган е, но аз искам да остана за 1-2-3 нощувки, в зависимост от условията. Разбрах, че мога да пътувам само с лодките, които правят турове и да се разберем да ни вземат следващ ден, но не знам от тук как да го организирам или поне да проверя цените. 

Триповете са за обиколка и плаж, за шнорхелинг или с канута. Не съм открила проучила детайли мога ли ако спим там да си наема канута и каква част и как можем да обиколим за 3 дни. Ако някой е ходил, ще се радвам да разкаже. 

 

01-04.05 - Koh Phangan.

В южната част на острова има два плажа, които са хубави и няма как да включа в програмата си -Haad Rin beach и Leela beach.

Ще спим в северната част на острова и се надявам да видим поне няколко околни плажа, ако времето и транспортът са ок. Сънчо препоръчва Haad Salad, Petkan от миналата година ми е показал морков-примамка на Haad Chao Phao. Аз имам задръжки и за двата залива, защото има повече хотели, отколкото ми се иска и не съм убедена, че водата е супер чиста и красива. И няма да имам моторче, за да бягам всеки ден. Препоръки за по-неразвит залив?

 

Ruwenzogy как обикаля острова? Имаш ли някакви насоки за цени на таксита и начин за обикаляне?  

 

Накрая съм оставила 2 дни за Банкок. Знам, че е малко, недостатъчно и тн, но полети до там много, ще си доразгледам следващ път. Сега е топло и аз обичам море. 

 

Ако някой има желание, ще се радвам и на препоръки какво да ядем, какво шоу да посетим и въобще всичко, за което се сетите  :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По т.1: Хванете Airport rail link (City line) и слезте на предпоследната спирка - "Ratchaprop". Можете да се ориентирате по известния хотел "Bayoke tower", най-високата сграда в Тайланд. Можете да се завъртите в района и да разгледате - интересно е.

Има молове, но няма да ти кажа къде са :)

 

За яденето - заклевам те, опитай Thai pad! :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

По т.1: Хванете Airport rail link (City line) и слезте на предпоследната спирка - "Ratchaprop". Можете да се ориентирате по известния хотел "Bayoke tower", най-високата сграда в Тайланд. Можете да се завъртите в района и да разгледате - интересно е.

Има молове, но няма да ти кажа къде са :)

 

За яденето - заклевам те, опитай Thai pad! :)

 

Искаш да направя трето пътуване в Азия без да си купя нещо :rolleyes: ?

 

Страх ме беше да проверя какво е това, но изглежда съвсем безопасно Thai pad. Има ли тайна съставка, която да ме погнуси?

Връзка към мнение

В Ао Нанг придвижването е лесно - с тук-тук /ок. 30бата на човек/, има и още един модел,с който е около 20бата на човек. Не знам къде ви е хотела, но това са цените горе долу.

Chicken island според мен не си заслужава, но иначе до околните плажове на Ао Нанг придвижването е с long boat-100бата.

За Банкок - bayioke sky hotel - 400бата от лобито на 19етаж,от там друг асансьор и на 83етаж има бар -в 400те бара е включена една напитка по избор, на 84етаж е мястото за гледане 360градуса.не е необходима резервация :)

Послепис - тука е убийствена жега 39С на сянка беше днес; така че преценете хубаво идеята за плажовете въобще :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В този хотел май ще ми е по-интересно по залез/ вечер. По-скоро си представям плаващ пазар или някакво готино място за ранен обяд с ужасна шумотевица наоколо.  

Връзка към мнение

24.04 Кацане в 7:30 AM на Suvarnabhumi Airport.

Има полет с bangkokair до Краби в 9:25, което не ми звучи зле, но не знам дали е възможно. Следващите опции са в 13/14:15 от същото летище. Няма да издържа, а и не искам, да чакам толкова време на летището, така че мисля да хванем експрес до метрото и да се разходим малко из града. Няма да имаме много сили, а и не знам колко време да предвидя за придвижване до центъра и обратно. Насоки? Идеи за занимание?

Пристигане в Ао Нанг и намиране на хотела. Ядене, киснене в басейна и почивка.

 

 

Транспорта по спомени хич не беше бърз, та според мен няма много смисъл убити от път и уморени да слизате в града за 1 час и после обратно, особено след като сте отделили 2 дни на Банкок в края. Но и хващането на полета в 09:25 ми звучи супер оптимистично, летището там е голямо, и ако попаднеш в час пик ще има чакане по границата...къде ти време да излезете, да вземете багаж, да чекирате... 

 

Но Bangkok Airways не са като стриктните лоу костове, това което аз бих направил е да си взема билетите от 13:00 (стига да са пак на Bangkok), и ако сте ок с времето при кацане да отидете на тяхно гише и да питате дали може да ви качат на ранния полет, ако имат места. Чета из нета разни хора казват, че са го правили без да им искат пари. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Транспорта по спомени хич не беше бърз, та според мен няма много смисъл убити от път и уморени да слизате в града за 1 час и после обратно, особено след като сте отделили 2 дни на Банкок в края. Но и хващането на полета в 09:25 ми звучи супер оптимистично, летището там е голямо, и ако попаднеш в час пик ще има чакане по границата...къде ти време да излезете, да вземете багаж, да чекирате... 

 

Но Bangkok Airways не са като стриктните лоу костове, това което аз бих направил е да си взема билетите от 13:00 (стига да са пак на Bangkok), и ако сте ок с времето при кацане да отидете на тяхно гише и да питате дали може да ви качат на ранния полет, ако имат места. Чета из нета разни хора казват, че са го правили без да им искат пари. 

 

Нямаме багаж. Надявам се да убедя и другарчетата да нямат багаж. Ще си извадим визи в София. Май можем да минем по-бързо проверка, ако имаме вътрешен полет. Да, на Сънчо са му сменяли полета като е закъснял, но този вариант, който предлагаш, е по-безопасен. Ще помисля над тази идея. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дори да имаш виза пак има опашка и отнема време, а онези хорица хич не си дават много зор :). Избирателно проверяват багажи митничарите, което допълнително отнема време, ако си такъв карък като нас, мисля че отиде един час докато излезем от зоната.

Редактирано от gini
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И така, аз бях сигурна, че когато си напиша програмата, ще реша да я сменя :blush: . 

 

Един мъдър приятел каза, че ако искам толкова много да видя скали, че държа да се разбия от път, е по-добре да спя на Пи Пи, където поне водата е хубава. И май ще го послушам  :)

 

Има полети на thai airways до Пукет в 10:30, 10:50. които кацат в 12. От Rassada Pier до Laemtong Bay има фери в 13:30 и в 15:00 за 9 евро, пътуването е  2 часа. 

 

Къде да спим и какво да правим 2-3 дни на Пи Пи? Досега нищо не съм чела и просто ги отхвърлих заради натовареността на еднодневните екскурзии. 

Връзка към мнение

Дали ще сварите за ферито, пристана е по диагонала на острова от летището, ние от Банг тао бийч /малко по- южен е от летището на Пукет/ -до там, доста време пътувахме, но беше трасфер и пътьом минавахме за да вземем и други хора, та не зная точно колко е чистото време за придвижване.

 

3 дни на Пи пи ми се виждат много, то зора е веднъж да останеш на Майя бей без навалицата и да се поразходиш малко.. помня че хотелите ми се видяха доста скъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дали ще сварите за ферито, пристана е по диагонала на острова от летището, ние от Банг тао бийч /малко по- южен е от летището на Пукет/ -до там, доста време пътувахме, но беше трасфер и пътьом минавахме за да вземем и други хора, та не зная точно колко е чистото време за придвижване.

 

3 дни на Пи пи ми се виждат много, то зора е веднъж да останеш на Майя бей без навалицата и да се поразходиш малко.. помня че хотелите ми се видяха доста скъпи.

 

Излизат приемливи варианти под 50 евро. Но още не знам къде и какво да гледам, така че не задълбавам. Идеята е да заместя скалите около Ао Нанг с по-чисти плажове. Ако водата е хубава и плажовете са чисти и красиви, мога да си седя и 2 месеца, без да ми омръзне. Така че .. 3 нощувки и после към Ко Панган. 

Връзка към мнение

Защо отхвърляте phi phi le? Ако си договорите лодка само за вас и отидете рано преди групите с моторни лодки, ще останете доволни. Иначе островите около Ао нанг не ми харесаха толкова,колкото Пи пи ле и Симиланските острови.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Защо отхвърляте phi phi le? Ако си договорите лодка само за вас и отидете рано преди групите с моторни лодки, ще останете доволни. Иначе островите около Ао нанг не ми харесаха толкова,колкото Пи пи ле и Симиланските острови.

 

Ами да, по тази причина си смених първите 3 дни с Пи Пи. И на мен би ми харесало на Симиланските острови, но ще останат за друг път и друг сезон. 

Връзка към мнение

Страх ме беше да проверя какво е това, но изглежда съвсем безопасно Thai pad. Има ли тайна съставка, която да ме погнуси?

Phad Thai са тайландските спагети. Сервират ги с натрошени ядки и е сигурно единственото наистина нелютиво ястие. Спасява навсякъде из дълбоката провинция. Иначе за каквото и друго да ти кажат, че не е люто, не им вярвай! :D Другото стандартно е као пад кай, пържен ориз с пилешко, но там лютото е по милостта на готвача. :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние на Пи- пи бяхме на дневния трип.. освен на Майя бей, спряхме от другата страна на острова някъде в залив пак, за обяд в един комплекс, и това беше на Пи=пи ,, след това минахме през един друг остров, който ставаше повече за плаж, ама не помня името ... някои от еднодневните трипове до Пи-пи го включват.

 

Най ми хареса един от Симилан островите, там имаше само палатки, с едно наистина чудесно заливче за плаж, снимките на линка са оттам:

https://www.holidaycheck.de/pm/bilder-videos-similan-islands/43cc468e-5350-3955-a8cd-d16e53b4e6f1/-/m/picture#detailView

 

ама не зная как се казваше точният острова пак, защото ние бяхме Live-a-boarda

Редактирано от gini
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Phi-Phi бяхме в този хотел http://phiphiparadisepearl.com/,намира се  в единия край на острова, води се Long Beach , има отличен плаж, има и shark point. През деня идват хора от централната част на острова на този плаж. Минава се през джунгла. Малко е скъпичко, ни си заслужава. Мога да ти пратя и реални снимки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Phi-Phi бяхме в този хотел http://phiphiparadisepearl.com/,намира се  в единия край на острова, води се Long Beach , има отличен плаж, има и shark point. През деня идват хора от централната част на острова на този плаж. Минава се през джунгла. Малко е скъпичко, ни си заслужава. Мога да ти пратя и реални снимки.

 

Ами свободните им стаи са 790$ за 2 стаи, 3 нощувки. За мен е скъпо, а не малко скъпичко :blush: . Ще го имам предвид за следващ път, когато забогатея. И един Риц съм си избрала за тези времена B)

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ами свободните им стаи са 790$ за 2 стаи, 3 нощувки. За мен е скъпо, а не малко скъпичко :blush: . Ще го имам предвид за следващ път, когато забогатея. И един Риц съм си избрала за тези времена B)

С ранно записване ни струваше около 150 евро стая за четири човека. И бяхме в началото на ноември, а това още не е сезон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз като gini смятам, че 3 нощувки за Пи-Пи-тата са много. 1-2 преко сили. Имай предвид, че това са дневни острови. Вечер тотално нямаш какво да правиш там. Няма алеи за разходки и т.н. Алкохол - тук-таме някоя бира, малко мюсюльмански се води острова и е зле откъм пиячка и разгулен живот.

 

А и не казваш останалат част от програмата същата ли остава. Че не върви в 10 дена само скали и паркове.

Ако ще ходите на Пи-Пи, останалата част от програмата да ви я правим за Пукет.

 

Прекалено ви е натоварен графика с пътуването на отиване. Ще се смачкате бе, хора! То бива издръжливост, ама на вашето се вика мазохизъм...:)

 

От летището до ферито е около час с такси. Оттам 1:30, преди това ще сте летяли и прехвърляли още 13-14...

 

Защо не помислите варианта с настаняване в Пукет и един трип с нощувка до Пи-Пи.

Перфектен вариант, бих казал.

 

Така за 10 дена ще покриете класиката - Бангкок+Пукет+Пи-Пи и ще сте горди съфорумци:).

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сънчо, да, и аз това си мислех през нощта, вместо да спя - че си глася цял ден път - самолет, такси, фери.

 

На Пи Пи хотелите не са готини и са скъпи. Броят се на пръсти тези с оценка над 8. И коментарите са, че или си в нищото и се придвижваш пеша/ с лодка из острова, или е невероятна шумотевица и хора пият, слушат музика и крещят цяла нощ. Всъщност се води 24 часа парти на този остров и не виждам как би се случило без алкохол. 

 

Така описано не е моето място. От друга страна на населения остров ила поне 3 плажа, които ми харесват, водят се добри за шнорхелинг и снимките ме карат да искам да отида. Ако сутрин купонджиите спят, а екскурзиите още не са стигнали, може би по плажовете ще е рай и спокойствие. Или ще е пълна кочина заради партитата. Да си вземем за следващ ден лодка до съседните островчета и двете нощувки се наместиха.  

Ще почета още малко за Пи Пи, за Ао Нанг и за някаква алтернатива на двете ( Може би Ко Ланта), със скали и хубави плажове и ще го пусна за гласуване в групата.  

 

Зарежи Пукет, Ко Чанг и Патая :P . Искам си Анг Тонг и паркът се съчетава добре само с Ко Панган. Така че тази част от програмата може да бъде съборена само от заети бунгала в парка или дървеници и мръсотия. А още не съм видяла такива аргументи. 

Връзка към мнение

Гледам в няколко подобни теми, хората пишат за различни неща според представите за екскурзия и затова се стига до "там е супер" или "не мен пък еди къде си не ми хареса". Нека уточним абсолютно общо какво се търси? Готиния плаж  с всичко наблизо или по-адвенчър с обикаляне и интересни места за снимки? Тъй като перфектният случай не съществува и се налага компромис, кажи повече към кое клониш, да ти препоръчаме място според това. :)

 

А това с Пи Пи Дон, че било безалкохолно, категорично не е вярно. От известно време е диво тийн-алко парти нонстоп. :lol: Просто ги няма количествата бардаци от Патонг и Пи Пи Ле ти e в задния двор. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Гледам в няколко подобни теми, хората пишат за различни неща според представите за екскурзия и затова се стига до "там е супер" или "не мен пък еди къде си не ми хареса". Нека уточним абсолютно общо какво се търси? Готиния плаж  с всичко наблизо или по-адвенчър с обикаляне и интересни места за снимки? Тъй като перфектният случай не съществува и се налага компромис, кажи повече към кое клониш, да ти препоръчаме място според това. :)

 

А това с Пи Пи Дон, че било безалкохолно, категорично не е вярно. От известно време е диво тийн-алко парти нонстоп. :lol: Просто ги няма количествата бардаци от Патонг и Пи Пи Ле ти e в задния двор. :)

 

Ами аз точно вчера това казах -  след толкова четене и слушане на отрицателни коментари, мога само приятно да се изненадам на място. Защото в момента за всяки плаж/остров съм прочела, че е мръсно и пренаселено, че водата е мътна и че рифовете са мъртви. И че следобед има прилив/отлив, а сутрин има много хора с лодки или обратното. Добавям и това, че сезонът е малко странен и или вали, или се молиш да завали заради жегата и почвам да се чудя тези туристи защо не отидат на някое по-хубаво място, а са тръгнали към Тайланд :rolleyes: .

 

Цялата ни група за пръв път ще бъде в Тайланд. И всеки от нас е гледал снимки на тези скали в морето, мечтал си е да отиде и така си представя плаж в Тайланд - бял пясък, палми, скали и синя или зелена вода. Така че искам в началото на пътуването точно такава гледка. 

Ето, отваряш гугъл, пишеш Thailand, отваряш  images   :rolleyes:

Ок, това ще да е провинция Краби. На някои места ще има много хора, на други водата ще е кафява, до трети ще пътуваме цял ден. Обаче не сме виждали подобно нещо и искаме. 

 

Ко Ланта се води по-спокоен и красив остров. Отхвърлих го заради пътуването с фери, но и до Пи Пи Дон имам дълъг път. Та дали там ще има такива скали или няма да има?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Районът околко Краби (Ао Нанг) и Пипитата е фул с такива скали. Ао Нанг е перфектен за дневни малки островчета, гмуркане и екскурзия до Пи Пи-тата, както и умерен нощен живот с кръчми и ресторанти, но е лош избор ако искаш хубав плаж пред хотела. Добър микс между двете е Хонг айлънд, близо е с лонгтейл лодка и плажът му е супер, с въпросните скалички. Вие ще сте извън топ пика, но с добро време най-вероятно. Въпросният остров е кофти в пика около Нова година, защото е малък и лесно достъпен, но вас това не ви бърка.

 

За близки готини плажове слушай Сънчо и Ко Панган предложението му. 

 

Между другото, най-добрия дайвинг център, който съм виждал в Тайланд, е точно на Патонг в центъра на нощния живот срещу Бангла роад.  Ако ходите за дайвинг, лудницата не ви бърка изобщо като ви няма по цял ден и после сте изморени за обикаляне. Имат си басейн, където може безплатно да се потопиш с екипировката и да прецениш дали гмуркането е за теб. Водят из уникални места, където освен стандартните шарени рибки и корали се виждат и акули, костенурки...

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

След като се сдобихме с билети до Тайланд....

Такааа, при положение, че съм горе-долу наясно как си представяш една ваканция в екзотична дестинация и какви са ти предпочитанията, ето какво бих направил аз:

 

Кацате в Банкок на 24-ти в 7:30. Рискувате едни 40 евро за билет от същото летище до Краби за полета в 9:25 - безумно ниска цена на Банкок еър и ако случайно първият ви полет закъснее и стане фал, се надявате да ви качат безплатно на следващия в 14:15. Ако не се получи, изгаряте с някой лев, но поне ще има кого да псувате :) 

Щом си решила да изкарате три дни на Ао Нанг, така да бъде. Пристигате, настанявате се и релаксирате първият ден, защото така или иначе ще сте скапани. Вечерта обикаляте градчето и по леглата. На 24-ти правите целодневна екскурзия с лодка до Чикън, Тъп, Пода островчетата, с връщане през Phra Nang и Railay бийчовете и деня свършил. Другият ден пък го отделяте за Ко Хонг и другите заобикалящи го островчета и колкото сте успели да се наситите на синьо, зелено и прозрачно - толкова. Ако някой тук ти каже, че ще можете да си наемете нещо като къщичка с две палми отпред на Ао Нанг и да си клатите краката, докато отпивате от леденостудени коктейли, не му вярвай ;) Пипита, Мипита, Джеймс Бонди и Маи направо ги пропускайте. Нямате време за тях, а и не си заслужават. Щом на 27-ми ще пътувате за Панган, вече ти писах с кои и как е най-комфортно. Не си заслужава за 50-60 бата евентуална разлика да си разваляте кефа. 

Другото го оставяте за Панган, Тао, с вмъкване на Анг Тонг. Нали правилно разбрах, че отивате на релакс ваканция, отколкото на екскурзионно пътуване?

И още веднъж за разликите между двата острова:

Ко Тао - по-малък, по-пренаселен, по-комерсиален, но с определено по-чиста морска вода, корали, риби всякакви и възможност за дайвинг курсове. Три дни с кетап в ръка.

Ко Панган - По-голям, но по-спокоен и по-малко скъп, с достатъчно възможности за обикаляне. По-мътна вода и слаб шнорхелихг.

Прилики - и двата острова са прекрасни!

Не си губете времето със Самуи!

 

Ама това съм аз, не Lingt :lol:

 

Да си изкарате весело и безгрижно! И никакви пици и спагети! Отяжте си на тай храна! Уникална е! :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.