Прескочи до съдържание

Долината на розите и тракийските царе


krasen_denev

Препоръчани мнения

На гости в долината на розите и тракийските царе.

 

Съвсем скорошното гостуване на група магеланци в моят роден край ме подтикна да напиша няколко реда за това паметно събитие.Подготовка нямаше.Очаквахме почивните дни в комбинация с националният празник -3ти Март да накарат повече магеланци да ни посетят.Да се посети Казанлък и неговите забележителности,никак не е трудно.Разположена в центъра на България,долината на розите е на не повече от два часа път от повечето големи градове с изключение на Варна.Знаейки магеланският дух на всички във форума бях сигурен, че ще имаме гости.Брани-VIP-а,заедно с  Lindt и Gentleman Basta,бяха първите които се обадиха,че ще дойдат,но поради заболяване на шофьора-Брани,идването им пропадна.

Истинската изненада настана при телефонното позвъняване на bardon27/Жоро Хантов/ с молба да му отворя вратата……!!!

Слизам аз и какво да видя,цяла плеяда видни магеланци:Гергана Пенина,Станимир/stenk/,Тони,paqche и нейното семейство-всички те решили да ни изненадат и да погостуват на нас.Всички единодушно ми отказаха да ги настаня/следващият път няма отърване/ и така дружно поехме към резервираният от тях хотел в гр.Шипка.Последваха невероятни 8 часа в смях и разкази за страхотни приключения и случки.Не мога да пропусна и разигралата се игра с парични залози/хазартни типове излязоха всички ;) / и няколкото триумфални победи на Жоро Хантов и Гергана Пенина.Имаше голямо съмнение за манипулиране на играта,но познаването на абсолютно точният брой лайкове и то цели два пъти ни накара да признаем надмощието на Жоро и Гери.Получи се истинска магеланска сбирка.Не изневерихме на станалият обичай за магеланските сбирки,те да приключват след като се изпие всичкият наличен алкохол в ресторанта.Така два часа след полунощ приключи  първият ден от гостуването на магеланци в Казанлък.

Вторият ден започна с яко наспиване и пореден епизод от играта „Гери ни обра парите”.

Тони бе изоставила за няколко часа групата поради ангажименти в родният си град,но се върна за кулминацията на деня,но затова малко по-късно.

От тук започва културната програма и запознаване с историята на долината на тракийските царе и посещение на техните гробници.Първо посетихме най-хубавата църква/храм-паметник/ в България- „Рождество Христово” или както я знаят всички Руската църква.Позлатените кубета блестят ослепително и ни подготвят за истински празник на сетивата.Ярките цветове на храма в комбинация със заобикалящата я природа са в невероятна симбиоза и правят мястото невероятно притегателно за туристи и вярващи.Интересен факт е,че камбаните в храма са изляти от гилзите събрани в района на великата битка при Шипченския проход.Посетете и костницата на църквата,в която вечен покой са намерили  руски войници и български опълченци,имената на които са изписани на мраморни плочи.

Забележителност № 1 в „Долината на тракийските царе” е Тракийската гробница включена в Списъка на Юнеско за световно-културно наследство.Гробницата се намира в красивият градски парк „Тюлбето”,които е идеално място за разпускане и игра ако сте с деца.Групата от видни магеланци разгледа оригинала на гробницата отвън и влезе в дубликата/точно копие до последният елемент/ за да разгледа невероятните стенни рисунки прославили в цял свят древното изкуството на траките.Интерес предствалява и историята  по откриване на тракийската гробница.Продължихме с разходката из града и посетихме най-старата църква в града,обявена за национален паметник на културата-„Св.пророк Илия”.Екстериора е впечатляващ а интериора е като на всеки друг православен храм.Поседнете в двора на църквата и се полюбувайте на заобикалящото ви спокойствие!!!Тук дойде момента в който Тони се присъедини отново към групата и дружно поехме към забележителният връх Бузлуджа и паметника символ на едно неотдавна отминало време.На част от магеланците това щеше да им е първо посещение на Бузлуджа и те с нескрито любопитство очакваха тази среща.Пътят от Казанлък до върха се изминава за около 20-30 минути.Поради затворен от снегонавяване участък от пътя не можахме да стигнем до паркинга на паметника и се наложи да повървим до възвишението.Гледките към долината на розите спират дъха,та се наложи на няколко пъти да си правим изкуствено дишане.Много исках да покажа на гостите си паметника отвътре.Имаше направен малък вход в една от вратите и така се озовахме в „чинията” на „Бузлуджа”. ;)

Въпреки,че разрухата е пълна и всяко влизане е опасно за живота,се насладихме на величието на паметника.С обещание за още изненади при следващото качване,напуснахме връх Бузлуджа и неговият паметник.

 

Църква "Св.пророк Илия"

 

post-259-0-26433900-1457513913_thumb.jpg

 

Връх Бузлуджа

 

post-259-0-80416600-1457513924_thumb.jpg

 

"чинията" и нейната магия

 

post-259-0-59193200-1457513918_thumb.jpg

 

 

Времето започна да ни притиска а тепърва трябваше да се посещават гробниците на тракийските царе.Гробницата на Севт III –Голямата Косматка,бе затворена за ремонт/пропадане на могилата от проливните дъждове/,затова посетихме храмът-шедьовър на Тракийската архитектура Шушманец.Това е единствената гробница в долината на тракийските царе в която има колони.Седем вградени и една в центъра на камерата дорийски колони и една йонийска колона в предверието.Препоръчвам силно!!!

Ако искате да разгледате артефактите от тракийските гробници и тракийският град Севтополис,то посетете  Историческият музей-„Искра” в центъра на града и се насладете на златните съкровища от времената на V-IV век пр.н.е. Ако се надявате да видите маската на  Севт III и бронзовата глава на тракийският владетел,то ще трябва да ви разочаровам.От няколко месеца са изложени в Лувъра-Париж,но това е една добра причина да отскочите до френската столица.

 

Тракийски комплекс Шушманец

 

post-259-0-02495100-1457513930_thumb.jpg

 

 

Вече доста изгладнели групата от магеланци се отправи към язовир Копринка за да напълнят стомасите със страхотно приготвени рибни специалитети/без излишни глезотии/ в ресторант „Стената” или както ние си го знаем „Бай Пец”.Кратка разходка по високата 44 метра стена на язовира,в чието построяване е участвал и дядо ми, ще ви изразходи и последните останали сили,но нали след това ще презаредим?!? С пълни стомаси групата се отправи отново към хотела,а там неприятна изненада.Всички маси в ресторанта са пълни и нашата не малка магеланска тайфа няма къде да се настани.След светкавична организация се озоваваме в стаята на Гери с две бутилки уиски и какви ли  не вкусотийки.Започва се с разказването на истории,спомени за отминали сбирки и срещи и смях…..смях….смях!!! :lol: Времето неусетно лети.Правят ни забележка за шума който вдигаме.Започваме да шепнем и да се хилим без глас-пак сме много шумни!!! :lol:  Местим се вече в  празният ресторант.Собственичката на хотела ни гледа лошо,но ние сме абсолютни пердета и без грам да ни пука продължаваме да се забавляваме.Естествено без да вдигаме шум/колкото това е възможно при магеланци/.Минава полунощ и ние си тръгваме,но всички други продължават.Не се съмнявайте кога са свършили,след като са си изпили всичко.

Последен ден-магеланци се прибират по родните места.На път към Ловеч посещават Паметника на свободата на връх Шипка.Продължиха към „Архитектурно-етнографски комплекс Етъра” и Соколски манастир „Успение Богородично”,но какво са посетили и преживели се надявам се те да ви разкажат.

П.П. За хотела отзиви не мога да напиша,но доста от вас могат!Очаквам да ме допълните там където имам пропуски. :)

Каквото и да кажем ще е малко.Затова едно кратко БЛАГОДАРЯ!!! Че дойдохте и ни накарахте да се усмихваме безброй пъти!!!Винаги сте добре дошли!!!

Специално от малките магеланци за леля Гери и бате Гошко-обичаме ви!!! :wub:

Вие сте на ход!!! ;)

 

  • Харесвам 28
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

В тази тема смятам да добавя и много полезна информация,която надявам се ще послужи на всички,които плануват посещение на този чуден край.

 

Кога да посетим Долината на розите и тракийските царе?

 

Споделям 30 годишен опит.Зимата е сравнително мека и сняг не се задържа за дълго.За девет години големият син съм го возил два пъти на шейна.Пролетта и есента са чудесни и според мен това е времето да посетите долината на розите.Да не забравяме,че в първата седмица на месец юни се провежда и международно-известния празник на розата.Лятото може да е малко горещо,но в никакъв случай не е непоносимо.Така стигаме до извода,че целогодишно времето е подходящо. 

 

Ето и потвърждението на моите думи. :)

 

post-259-0-34157000-1457548344_thumb.jpg

 

Как да стигнем до Долината на розите и тракийските царе?

 

До Казанлък се стига бързо и лесно от всяка точка на България,освен от Ловеч на 3тиМарт. :lol:

 

Множество автобуси на различни компании спират в града като междинна спирка,а има и достатъчен брой директни до по-големите градове.До Стара Загора и обратно на всеки 30 минути тръгва маршрутен микробус и това прави достъпа до града още по-лесен.Един линк за автобусно разписание:   http://kazanlak-bg.info/index.php?option=com_content&view=article&id=8144&Itemid=18

 

С влак нещата седят по различен начин.Пътуването е бавно и тегаво но нали знаете "За всеки влак си има пътници"!

 

Ето и разписание на Жп.гара Казанлък.

 

post-259-0-34319600-1457549541.jpg

 

С автомобил.Това е най-приятния начин! Пътищата от републиканската мрежа  водещи до Казанлък са в отлично състояние.Пътува се лесно и бързо.В града има множество места за паркиране,но повечето са платени.На големите улици има много парко места за временно паркиране срещу заплащане.Много внимавайте при шофирането в града.Културата на шофьорите не е като в големите градове.Следете и пътните знаци,защото през последните години настъпи голяма промяна в организацията на движението и много от улиците са еднопосочни!!!

 

Карта на паркингите в града-платени/безплатни.

 

post-259-0-84219800-1457552049_thumb.jpg

 

 

Следва продължение.......

 

 

 

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Какво да видим?

 

В този пост ще се опитам да ви покажа най-интересното от Долината на розите и тракийските царе.

 

Забележителности:

 

1.Тракийска гробница -  http://whc.unesco.org/en/list/44, https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%BB%D1%8A%D1%88%D0%BA%D0%B0_%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0

 

post-259-0-45658200-1457983014_thumb.jpg

 

2.Гробниците пръснати из долината на тракийските царе

 

-Голяма Косматка-https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%B0_%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0

-Могила Шушманец-https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D1%83%D1%88%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%86

 

post-259-0-28809000-1457983408_thumb.jpg

 

-Гробнично-култов комплекс Оструша-https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B0

-Голяма Арсеналка-https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%B0_%D0%90%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0

-Сарафова могила-https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BB%D0%B0

-Могила на грифоните-https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BB%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%B3%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5

-Хелвеция-https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D0%BB%D0%B2%D0%B5%D1%86%D0%B8%D1%8F_(%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BB%D0%B0)

 

Обръщам внимание,че всички гробници са различни и единствената прилика в тях е,че са гробници. ;) Ако си падате по древни гробници ще ви хареса,ако пък ли не посетете една-две,запознайте се с историята им и стила на изграждане и тогава решете дали искате да продължите.Няколко от могилите не са още отворени за посещение но има започнали проекти,които ще ги направят достъпни в следващите няколко месеца.

 

3.Празник на розата.Провежда се в първите почивни дни/събота и неделя/ на месец юни.

 

post-259-0-17532800-1457979871_thumb.jpg

 

post-259-0-32102700-1457979878_thumb.jpg

 

4.Храм-паметник "Рождество Христово" -Руската църква/костница/намира се в подножието на Стара планина.

 

post-259-0-27180000-1457982689_thumb.jpg

 

5.Паметник на свободата връх Шипка.

 

post-259-0-08586500-1457981700_thumb.jpg

post-259-0-70601200-1457982207_thumb.jpg

 

6.Паметника на връх Бузлуджа-най-големият идеологически монумент в България

 

post-259-0-80279800-1457981349_thumb.jpg

 

post-259-0-56678700-1457978127_thumb.jpg

 

7.Мегалит над село Бузовград на 5 км.южно от Казанлък

 

post-259-0-72915400-1457978132_thumb.jpg

 

8.Язовир "Копринка"-за всички любители на риболова и почивката на палатка. :)

 

post-259-0-45754700-1457978485_thumb.jpg

 

9.Църкви в Казанлък.

 

-Храм "Успение Богородично"

-Храм"Свети Йоан Предтеча"

-Храм "Свети пророк Илия"

 

post-259-0-22537900-1457983617_thumb.jpg

 

10.Градски паркове:

 

-"Розариум"-съвсем близо до центъра се намира и парка "Розариум",в който се строи и новият Музей на розата.Парка е страхотно място за почивка с голям шадраван,множество беседки и детски площадки.

 

post-259-0-18321500-1457979849_thumb.jpg

 

-"Тюлбе"-в парка се намира Тракийската гробница.Отново множество беседки и площадки за деца.

 

post-259-0-72561300-1457980735_thumb.jpg

 

11.Музеи:

 

-Исторически музей "Искра"-https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9_(%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%BB%D1%8A%D0%BA)

-Музей на розата-http://www.muzei-kazanlak.org/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=83〈=bg

 

12.Пешеходната зона и центъра на Казанлък.

 

post-259-0-58971800-1457979864_thumb.jpg

 

post-259-0-39740200-1457979856_thumb.jpg

 

Общо взето-това е!!! ;) .Дано да ви е било интересно и да ви е полезно. :)

 

Следва....

 

 

  • Харесвам 21
Връзка към коментар

Красене, благодаря! Чудесно представяне на уникалния ти край! И да знаеш, ще те ангажирам за гид някой ден! :)

 

Няма проблем!Аз съм си тук и ви чакам! :)

 

Чудомир! :)

 

И ееееей тази чешма! ;)

 

Благодаря за допълнението! То пропуснах и музей Дом-Петко Стайнов 

http://www.staynov.org/domPetkoStaynov.php  но нали затова темата е отворена?

А относно царската чешма....да знаете,че пиете ли вода от източният лъв ще останете завинаги в Казанлък! ;)

 

 

За празника на розата да вземем да си спретнем една среща в Казанлък? Поли, като главен организатор какво ще кажеш?

 

Това е възможно най-неподходящото време за сбирка.Всички хотели и комплекси са тотално разпродадени,а в града е се изсипват хиляди туристи/вкл. президент,премиер и кой ли още не/.Иначе програмата е страхотна и си заслужава.Но ако имате мерак-добре сте дошли,всички вие магеланци/дотогава сигурно ще сме 5000 души/.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

В Казанлък има един празник на розето и розите, идеален е за посещение, според мен. Не знам дали е същият с празника на розата, този е комбиниран с вино и рози.

Да част от празника на розата е,но не знам дали е всяка година. През 2012 година бе част от програмата за честване на празника,но оттогава насам не си спомням да е имало дегустация на вина. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

"Вино и рози в долината на тракийските царе" - фестивал на виното розе, който съвпада с ежегодния празник на розата в Казанлък. Използвам темата на Красен, за да опиша краткото ни посещение в града на розите и розето.

 

С група винолюбители пристигнахме към 11 ч. в Казанлък, т.е. бяхме изпуснали началото на Ритуала на розобер в градините около Казанлък, а беше още рано за карнавалното шествие, което започваше от 12 ч. Минахме през розариума в центъра, много е красив. И открихме набързо народно читалище "Искра", в което се провеждаше фестивала на розето и розите, естествено изпуснахме и карнавалното шествие, и откриването на музеят на розата от премиера, и съпътстваща го заря (по обедно време :blink: )

Нооо, въпреки че изпуснахме толкова много от програмата на празника, спомогнахме за постигане основната цел на фестивала - популяризиране на българското вино: показахме на маса японски туристи - био вината, сиренето с трюфели, хляб от лимец и чесновата сол със спирулина (традициите не са това, което бяха), научихме ги да казват "Наздраве" :drinks:

 

Голям купон е в Казанлък!!! Пак ще дойдем :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Иска ми се по-другата седмица да посетим района. Интересуват ме полетата с рози и лавандули, нали няма да са ги обрали вече розите ? Лавандулите би трябвало да са цъфнали вече, знам че ги берат по-късно.

Също ме интересуват хубави места за палатка около Копринка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Иска ми се по-другата седмица да посетим района. Интересуват ме полетата с рози и лавандули, нали няма да са ги обрали вече розите ? Лавандулите би трябвало да са цъфнали вече, знам че ги берат по-късно.

Също ме интересуват хубави места за палатка около Копринка.

Ех,Силве!

Много късно виждам въпроса ти,но бях ангажиран служебно.Розите наистина вече са обрани,ако те са целта ти трябва да изчакаш до следващата година.За хубавите места за палатка ще пиша подробно за да остане в темата.Ще пусна и подробна карта.Ако съм закъснял вече ми кажи,ако пък ли не имай късмет да дойдете до Казанлък и да не се обадите. ;)

За лавандулите точно сега е момента.След седмица-две всичко ще е ожънато.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

Пътуването се видоизмени с ходене до Трявна . Лавандулите ги намерихме. Мислех си за теб и точно тази тема по пътя, но реално не сме се застоявали в района. Паметника Шипка набързо и после към Трявна отпътувахме на една сбирка. На другия ден обратно още повече ни притискаше времето. Така че долината на Тракийските царе ще бъде посетена отделно друг път.

 

post-1324-0-69881900-1466752817_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

В отговор на въпроса на Силвия,днес реших да напиша за яз.Копринка и неговите места за палаткуване и риболов.

 

В последните години палаткуването на язовир Копринка се превърна в масово явление.затова не се учудвайте ако местата за разпъване на палатка са заети или силно ограничени.Ето ги и тях:

 

Места за палаткуване на яз.Копринка.

 

post-259-0-18582700-1467458953_thumb.jpg

 

1.Плажът.

2.Копрински ръкав.

3.Тополите

4.Дунавски ръкав.

5.Съхранските ръкави.

6.Малка гюрля.

7.Островът и малките заливчета около и по пътя до него.

8.Змийското дере.

9.Голяма гюрля.

 

Карта на южната част на яз.Копринка.

 

post-259-0-24638200-1467458952_thumb.png

 

Тук ще обърна внимание как се стига до местата за палаткуване.

След като сте подминали стената и моста при преливниците,продължавате направо по асфалтовият път докато стигнете до разклонение на пътя на ляво и дясно/стрелка 1/.Там поемате по левият път и карате през гората.Там където свършва гората и започне вилната зона /стрелка 2/асфалтовият път продължава към Малка гюрля и Островът-лилавия път на картата,а в ляво по черен път покрай вилите се стига до Голяма гюрля-червения път на картата.

За да стигнете до Змийското дере трябва да тръгнете между вилите/стрелка 3/ и да поемете на север през гората-жълтия път на картата.След 200 метра сте на дерето,но внимавайте с пътищата-може да са кални и непроходими.

 

Карта на западната част на яз.Копринка.

 

post-259-0-75764700-1467458949_thumb.jpg

 

Западната част на яз.Копринка е много по-комерсиална и използвана от туристите.Там се намират и хотелите,ресторантите и комплексите на язовира.Но тук си говорим за палатки.За да почивате на Дунавския ръкав трябва да знаете,че има няколко маршрута за достигането му.Ако идвате от международния път Е871 и сте завили за язовира,ще минете покрай пункт за авто-части втора употреба ''Монамур".Веднага след него в дясно/стрелка 1/ има черен път който ви отвежда до западната част на Копринския ръкав и до Тополите-зеления път на картата.При пълноводие Тополите са заляти и не ви препоръчвам да ходите там.Друг път за Копринския ръкав е веднага след стадиона в края на селото/стрелка 2/ хващате по черен път който минава през нивите и стига до ръкава-синия път на картата.До Копринския ръкав можете да стигнете и от към плажа продължавайки на север.За самият плаж трябва да завиете надясно при хотел-ресторант "Златна котва" /стрелка 3/а след това пътя се разделя на две/стрелка 4/.Там кеф ви от долна/източна страна/,кеф ви от горна/северна страна/ стигате до плажа-тъмно червен път на картата.Той се открива пред вас като на длан веднага след масивните постройки-Дълги години община Казанлък поддържаше спасителен пост на плажа,но тази година не знам дали ще има.Там са и местата,където се струпват и пътуващите с кемпери,там са и понтоните за лодки и корабчета.Общо взето всичко е там-на плажа!

 

Моите топ 3 места за палаткуване:

1.Голяма гюрля.

2.Змийското дере.

3.Копрински ръкав,ако не са наводнени-Тополите.

 

Дано да съм ви бил полезен!!!

Редактирано от neuromancer
Корекция от автора
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...

 Интересуват ме полетата с рози и лавандули,? Лавандулите би трябвало да са цъфнали вече, знам че ги берат по-късно.

 

В отговор на въпроса на Силвия a и на други магеланци,ще се опитам в кратък текст да обясня,къде се намират лавандуловите полета в Долината на розите.

 

Лавандулови полета има идвайки от София към Казанлък преди отбивката за село Александрово общ. Павел Баня,от двете страни на пътя.Едно от полетата е добре поддържано,но другите са обрасли с трева и си мисля,че лилавият цвят не е толкова наситен/поне на мен така ми изглежда/. Иначе по ефектните полета са по пътя за Шипка,но идвайки от Казанлък на отбивката за Бузлуджа от двете страни на пътя.Там са и тракийските гробници,така че може да направите и кратко посещение.Ако имате  въпроси питайте!

 

Лавандулови полета в Долината на розите.

 

post-259-0-79626300-1486574186_thumb.jpg

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

От днес започнаха полетите с балони над  "Долината на розите".Цените са стряскащи но все пак  да ви ги кажа:

Цената на  полет е 160 лв. за възрастни и е с продължителност 60 - 90 мин. За деца от 3 до 12 г. цената е 70 лв. За привързани издигания /вертикални до 100 м./ цената е 40 лв., а за деца от 3 до 12 г.- 20 лв. Балоните ще бъдат разположени до стадион “Севтополис”. 

 

Ако ви се струва излишно разхищение,може да посетите Тракийските гробници и да ми се обадите за да пием по бира. Празника на розата тази година ще е доста атрактивен с фестивал на цветята,улица на занаятите,надиграване "Тъпан бие",Международен фолклорен фестивал,станалия традиционен фестивал на виното "Розе" и ...., какво ли още не!

Очакваме ви!!!

 

Полет с балон.

 

 

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.