Прескочи до съдържание

Трансфер от Al Maktoum до Deira


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Предстои ми пътуване до Дубай с Wizzair. Те обаче кацат на новото летище Al Maktoum, което е доста далеч от града (около 70 км). В момента проучвам вариантите за трансфер. Опциите изглежда са:

 

1. Градски транспорт с автобус F55/F55A до Ibn Batuta Station и после такси и ли метро до хотела в Дейра. Това е евтино и бавно.

2. Трансфер от Wizzair до адреса на хотела за около 45 лв.

3. Такси за около 120 лв.

4. Uber / Kiwitaxi

 

Последната услуга е нещо подобно на Uber, има си сайт, и приложение (май е руска фирмата), която ми дава много по-ниска цена за трансфер до хотела - 37$ от летището до адрес в Дубай. Чудя се дали е възможно и дали не е някаква измама ? Някой ползвал ли ги е ? Също, ако имате отзиви от Uber в Дубай, и кой вариант за трансфер сте ползвали вие, моля да коментирате тук.

 

Благодаря :)

Връзка към коментар

 

Аз бих се спрял на първият вариант.Като време да ти отнеме, не повече от 1-1.20ч.стига да не бързаш.Цената ако е значение ще се вместиш в рамките на 10лв.

Редактирано от palioto
Връзка към коментар

Аз също съм ползвала само първия вариант.

Чела съм мнения от хора, които са ползвали Uber и са били сравнително доволни. Проблем е било, че не всички са говорили английски и не знаят добре адресите.

Връзка към коментар

Ако имаш бюджет таксито си е чиста работа.

Скоро бяхме в Дубай и от летището взехме такси. Хотела беше в Bur Juman на около 60 километра от летището и пътувахме близо час.

Не си спомням точната сума, но мисля че излезе около 60 лв, Трансфера на Уиз за двама човека беше по-скъп. 

Дейра е до Bur Juman, но все пак зависи къде точно ти е хотела - там разстоянията са широко понятие.

 

Освен това зависи колко човека сте, колко е багажа...

Връзка към коментар

Аз съм ползвал само първия вариант, с метро.

 

1. Градски транспорт с автобус F55/F55A до Ibn Batuta Station и после такси и ли метро до хотела в Дейра. Това е евтино и бавно.

 

И като казваш " бавно" и обмисляш алтернативните варианти с такси или Uber - имай предвид, че в Дубай често има и сериозни задръствания и по принцип доста трафик, а Дейра е точно на другия край на града спрямо DWC, та не съм много сигурен колко чак (и дали въобще) по-бързо би било с такси ...

Аз така един ден си наех едно такси  за 100 дирхама да ме разкарва по няколко забележителности и след като половината време мина в чакане па светофари и в задръствания, 36 пъти се напсувах за това ми решение.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Фичо, а автобусите не попадат ли в същите задръствания ? Или за тях има специални ленти ?

В тази част, която си с автобус - от Ал Мактум до спирката на метрото Ибн Батута - няма задръствания, то си е на практика извънградски път. 

Задръстванията са в града, където вече си на метрото.

Връзка към коментар

Моя съвет е да не се занимаваш с глупости и да сменяш транспорт с багаж и т.н. Вземи си такси и това е. Нашето такси до хотел точно до Sharaf DG Metro Station струваше 50-60 лв. и отне около 40 минути. Дейра е по-далеч, но не вярвам да ви вземат някаква голяма сума отгоре. 
Относно трафика мога да споря за задръстванията. Возихме се на такси 10-12 пъти и в нито един момент не сме стояли в задръстване повече от 2-3 минути. Нещо повече, през половината време се движехме с >90 км./ч и чак по едно време щях да искам памперс от шофьора, че правеше безумни маневри.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моя съвет е да не се занимаваш с глупости и да сменяш транспорт с багаж и т.н. Вземи си такси и това е. Нашето такси до хотел точно до Sharaf DG Metro Station струваше 50-60 лв. и отне около 40 минути. Дейра е по-далеч, но не вярвам да ви вземат някаква голяма сума отгоре. 

Относно трафика мога да споря за задръстванията. Возихме се на такси 10-12 пъти и в нито един момент не сме стояли в задръстване повече от 2-3 минути. Нещо повече, през половината време се движехме с >90 км./ч и чак по едно време щях да искам памперс от шофьора, че правеше безумни маневри.

 

ОК, няма да споря кое са глупости, всеки да си преценява ... :) 

Само искам да отбележа, че от Sharaf DG Metro Station, която споменаваш, до Дейра има още 30 километра, а най-натоварено е движението около Дубай крийк  ;) 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

ОК, няма да споря кое са глупости, всеки да си преценява ... :) 

Само искам да отбележа, че от Sharaf DG Metro Station, която споменаваш, до Дейра са едни 30 километра, а най-натоварено е движението около Дубай крийк  ;) 

Така е спор няма, дистанциите са огромни. Един taxifare калкулатор изкарва около 110 дирхама , което със сигурност не е със сметнат трафик, но въпреки това не мисля, че е страшно положението.  

http://www.taxifarefinder.com/main.php?city=Dubai-UAE&from=Dubai+World+Central+International+Airport+-+Dubai+-+United+Arab+Emirates&to=Deira+-+Dubai+-+United+Arab+Emirates&fromCoord=24.89778759999999,55.14310180000007&toCoord=25.2788468,55.3309395

Пак казвам, аз в Дубай обикалях с такси във всякакви часови пояси и маршрути и не съм попадал в истинско задръстване. Точно маршрута Sharaf DG - Deira ми отне около 20 минути по спомен и 50 дирхама ~ под 30 лв. 

 

Връзка към коментар

А ние бяхме по Трети март сега и единия път децата с един от възрастните - 3 часа от Атлантис до Марина. Няма и 10 км. Ако е петък вечер задръствания има със сигурност.

Всеки си преценява.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

бих избрала вариант 1, и ние спахме в Дейра и правихме този вариант, както Фичо каза, задръствания в този участък няма и реално не губиш време в трафици, за мен това беше лесно, бързо и евтино, но... всеки с разбиранията си  :)

Редактирано от dealni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз съм ползвала вариант 1 и ако тръгна натам отново, пак бих взела автобуса от летището до Ibn Batuta Station. Всичко е супер удобно - автобусът спира близо до изхода на летището, гарата Ibn Batuta, където ще ви остави автобусът е "залепена" до Ibn Batuta Station. Ако не мъкнете големи и обемни тежести, хич не го мислете, според мен. 

Редактирано от pamelanb
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вариант 1 е най-приемлив. 

Със сигурност не е най-удобен, защото трябва да се мъкне багаж и да се съобразяваш в кой вагон да влезеш на метрото. Мисля, че първият или вторият-не помня вече!!!-се води за VIP пътници. А има и вагон за жените, та лично за мен беше малко объркващо. Но като цяло не е проблем от летището да се купи карта, заредена с някаква сума пари, която при чекиране на вход и изход намалява. Ако пък не стигне-като отидеш втори път да я зареждаш си плащаш минуса. Удобно е! В метрото е забранено дъвченето на дъвка, пиенето на вода, за алкохола-по дефолт! не може, имаше и някви други лепенки. Та, с повишено внимание да не сбъркаш нещо. 

Връзка към коментар

Подкрепям предложилите варианта с градския транспорт, но доколкото си спомням Уиз кацаха късно и цялата организация може да е натоварваща. Затова за Дейра аз бих ползвала трансфера на Уиз, щом е до хотела. Може да не е много бързо, но поне ще зяпате без да се притеснявате за спирки, билети и т.н.

Таксито става за по-близки дестинации и ако не се ползва в час пик.

Връзка към коментар

Благодаря на на всички за съветите. Вероятно ще се спрем на варианта с градски транспорт. Хотелът ни, макар и Дейра, е само на 50 метра от Метро станция. Предполагам няма да има изненади :)

Връзка към коментар

А таксито трябваше ли да си го викате по телефона или със заявка, или просто излязохте от терминала и те си бяха там?

 

Такситата са  наредени на стоянка пред изхода на терминала. Просто се качваш в първото.

От хотела като сме ползвали казвахме на рецепцията и обикновено някое пиколо излизаше на улицата да стопира свободно такси. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Боян Димитров

На пристигане ползвахме такси до Ибн Батута и разделихме 45лв (90 техни) 2 компании. На отиване ползвахме автобус пак от Ибн Батута. Принципно става, но автобусите са на час и ние малко потреперахме накрая

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Имайте в предвид такси от летището започва от 25 дирхама. Аз лично ползвам флай дубай имаш си платен чекиран багаж излиза малко над 100еур в посока, и те спира на DXB,а не на Ал Моктум. За градски транспорт в Дубай има едно приложение 2Gis пишеш къде искаш да отидеш и ти казва с кой рейс или метро.

Също така не използвайте черните таксита, че са ми взимали 60лв от летище до хотел в джумейра около 10-12км. Между емирствата също има градски транспорт 10 дирхама. Ако взимате такси между емирствата има такса обикновенно 20 дирхама към това което виждате на апарата. Към Шарджа с такси не ви препоръчвам стават километрични задръствания. И като цяло от емирство към Дубай не искат да качват такситата.

Редактирано от naskobasko
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.