Прескочи до съдържание

magelanci.com - Инструкции за употреба


Препоръчани мнения

Тук ще посоча няколко от "екстрите", с които форум системата разполага, за повече ви препоръчвам да се поровите дълбоко и ако има въпроси, питайте смело :)

 

Настройки на профила

 

Цъкнете върху името си и от падащото меню изберете "Настройки". Отваря се екран с всевъзможни опции, ваша воля е да конфигурирате всички от тях. В случая, искам да обърна специално внимание на няколко от тях.

 

mgl1.png

 

1. Профилната снимка – дава цвят, шаренийка и самостоятелност на профила ви. Не е задължително да си сложите мутрата като мен, всякаква картинка става. Размерите са 120х120, но по-голяма снимка софтуера ще си я оразмери. 

 

2. Потребителска титла – това е краткото изречение, което виждате точно над снимката вляво. Сменяйте го както намерите за добре и без реклами, моля :)

 

3. flightdiary – тук може да си въведете профила от http://www.flightdiary.net, който е най-добрият (лично мнение) тракер на полети. Като си въведете потребителското име в кутийката, ще бъде автоматично свързано с иконката под профилната снимка. Подобно е и за дългия списък с държави отдолу – знам, че не са подравнени, но няма как да се направи, първоначалното въвеждане ще е малко трудоемко, после вече е по-лесно :)

 

4.Смяна на екранно име – това е може би най-важното. Имате право да смените екранното си име да е различно от потребителското ви име, т.е. ако влизате в системата с pesho1246, то можете да си смените екранното име на Пешо Пешев или каквото ви влече на кирилица, както аз съм Георги. ВНИМАНИЕ! Имате право само на една единствена смяна, след което екранното име остава завинаги!

 

 

Потребителско меню

 

Това е менюто горе вдясно. 

 

mgl2.png

 

Първата иконка, като обърната капка, дава бърз достъп до структурата на целия сайт. Цъкнете, за да видите. 

 

Втората са личните съобщения, имам едно ново лично съобщение, няма да ми го четете, от мен си е!

 

Камбанката е за известия - има доста широко меню за какви събития да получавате известия, например ако някой хареса ваш отговор или отговори на тема, в която сте писали и т.н. Съветвам ви да ги настроите подробно от потребителското меню (погледнете опции за известия в първия скрийншот), може и на имейл да се получават. 

 

Профил името, както стана дума, е падащо меню с достъп до всички настройки. Знам, че доста хора не обичат да се занимават с глупости, но му отделете някоя и друга минутка да настроите всичко по вкуса си. Можете и да си сложите статус, по подобие на Facebook.

 

Вдясно от профил името пише "Нови мнения" - това е връзка, която ще ви изкара всички теми с нови мнения от последното ви влизане насам. 

 

Четене на теми

 

Можете да разпознате в кой форум има нови мнения от последното ви идване по цвета на глобусчето за иконка. Сивичко глобусче означава, че няма нови мнения, синьото че има. Ако натиснете синьото, форумът и всички теми вътре ще се отбележат като прочетени и няма да ви тормозят повече. 

 

Ако не можете да се ориентирате по заглавието дали ви се чете цялата тема, натиснете малката черна стрелкичка вдясно от заглавието и тя ще ви отвори първия параграф, да прецените дали си заслужава.

 

mgl3.png

 

А пък горе вдясно, точно под социалните икони, има едно бутонче абонамент. То ще ви абонира за известия (камбанката от по-горе), когато има активност по темата. Можете да видите колко човека има абонирани за съответния форум или тема, както и кои са те, ако са избрали да споделят тази информация. 

 

mgl4.png

 

Писане на теми и отговори

 

Когато искате да отговорите на тема по подразбиране, в дъното й има прозорче за отговор. Но то съдържа само основните опции. Ако искате например да прикачите файл или снимка, трябва да натиснете бутона "Още опции" долу вдясно. 

 

Прикачването на картинки може да стане по два начина. Първи начин е чрез картинката в редактора. Това е ако искате да прикачите изображение, което вече е качено някъде в интернет. Само трябва да въведете URL адреса в полето. 

 

mgl5.png

 

Вторият вариант е да прикачите снимката от вашия компютър. В случая, трябва да натиснете бутона "Още опции" и от дъното, където има "Прикачване на файлове", да изберете файла, който искате да прикачите. 

 

След като файлът се ъплоудне, отидете на мястото в текста, където искате да го вмъкнете и натиснете "Добави в мнението". 

 

mgl6.png

 

Ами това е основното, ще допълвам, ако има затруднения. Като цяло се надявам форум системата да е достатъчно интуитивна и бързо да се ориентирате и без моите пищови. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Георги,едно предложение ако не е нахално.Възможно ли е да се направи така,че да няма дублаж на имената на темите.В момента има две теми с име "Малта".Едната е в дестинации,другата в пътеписи.Вярно е,че пише в коя категория са,но ми се струва че това създава предпоставки за объркване и пускане на коментари в "неправилната" тема.

Връзка към коментар

Георги,едно предложение ако не е нахално.Възможно ли е да се направи така,че да няма дублаж на имената на темите.В момента има две теми с име "Малта".Едната е в дестинации,другата в пътеписи.Вярно е,че пише в коя категория са,но ми се струва че това създава предпоставки за объркване и пускане на коментари в "неправилната" тема.

Ако искаш мога да прекръстя моята - не бях видяла, че има друга тема с такова име

 

Ох, ама то не може... 

Редактирано от Zany
Връзка към коментар

Георги,едно предложение ако не е нахално.Възможно ли е да се направи така,че да няма дублаж на имената на темите.В момента има две теми с име "Малта".Едната е в дестинации,другата в пътеписи.Вярно е,че пише в коя категория са,но ми се струва че това създава предпоставки за объркване и пускане на коментари в "неправилната" тема.

 

Няма как. Ако се налага и има объркване аз ще ги променям заглавията и ако се налага ще местя мнения, но след като в момента едната е в пътеписи, а другата в дестинации не мисля, че има объркване. 

Връзка към коментар

Здравей, Георги!

Не съм сигурна къде точно да напиша нещо относно продължението на темата за транспорта от/до летището ни в София. Много съм гордо от себе си, защото днес получих отговор на молбата си за промяна на разписанието на автобус 84... Та къде да го пусна, та всички да се информират?

Връзка към коментар

Здравей, Георги!

Не съм сигурна къде точно да напиша нещо относно продължението на темата за транспорта от/до летището ни в София. Много съм гордо от себе си, защото днес получих отговор на молбата си за промяна на разписанието на автобус 84... Та къде да го пусна, та всички да се информират?

 

Ей тук му е мястото :)

http://magelanci.com/forum/23-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0/

 

И добре дошла и тук :)

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Опция да си изтрия мнение , което вече съм пуснал?

Поне за някакъв период от време след поста да има такава възможност?

 

Няма, само редакция, иначе докладвай мнението, пиши 2 реда защо трябва да се изтрие и ще го махна :)

Връзка към коментар

Е, жалко че не може да се трие ...
Просто се случва човек да сбърка ;)

В моя конкретен случай :blush:  :biggrin: - мернах нещо интересно за Монголия и го пуснах в съществуващата тема, но в момента в който натиснах клавиша се сетих, че всъщност става дума за Вътрешна Монголия, което не е в държавата Монголия, а е област в Китай :)

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Не знам къде да "драсна", но хайде тук :)

 

Питането ми е относно споделянето на дадено мнение (горният десен ъгъл) - ако е възможно е хубаво да вкарва в линка и препратката към дадения пост, а не линк към самата тема. Не че е голям зор с десен бутон да копираш линка на мнението, но фукнцията все си мисля, че трябва да споделя тема+мнение, а не само тема.

 

Дано ме разбра :lol:

 

п.п. + #entry12426, а не + ?p=13535

Редактирано от SeeKnDestroY
Връзка към коментар

Така като гледам, линка дава линк към темата, като автоматично скролира до мнението, което си споделил. Което според мен е ОК, хем попадаш точно там където трябва, хем може да видиш и отговорите под това мнение. Бъркам ли нещо? :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не бъркаш, или ме е напекло слънцето, или нещо не съм направил като хората (бъгав browser, външен форум ли), но не ме препрати към мнението преди, но като гледам всичко си е наред.

 

Съжалявам за объркването, уж винаги мисля преди да пиша :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Въпрос: Може ли да се редактира заглавие на пусната тема?  Защото май ми дава само да редактирам само текста на мнението, но не и заглавието...  :unsure:

 

Ако е нещо важно, праскаш един доклад и го оправям заглавието :) Мисля, че не може, но ще прегледам утре с нормалния ми юзер.

Връзка към коментар

Въпрос: Може ли да се редактира заглавие на пусната тема?  Защото май ми дава само да редактирам само текста на мнението, но не и заглавието...  :unsure:

 

Като влезеш в Разширен редактор трябва да може да редактираш заглавието.

 

Раздвоение на личността? :P

 

Минимум раздвоение :)

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Може ли да изложите някъде списък със съкращенията на летищата и авиокомпаниите, че да си призная, много се изнервям като чета:

 

"Кацнах на BΗL, оттам до NHY с БА, а имаше и вариант през KIU" !

 

 

КЗЛ!

 

:angry:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има настройки във форума за акроними, може да хвана всички летища да ги въведа там. Иначе, ако отвориш произволен сайт или търсачка за билети (примерно http://matrix.itasoftware.com) като напишеш кода ще излезе летището. 

Връзка към коментар

Може ли да изложите някъде списък със съкращенията на летищата и авиокомпаниите, че да си призная, много се изнервям като чета:

 

"Кацнах на BΗL, оттам до NHY с БА, а имаше и вариант през KIU" !

И аз се присъединявам, че все се чудя и питам гугъла :unsure:

 

а това:

КЗЛ!

 

:angry:

все едно не съм го видял :angry:

И ако продължаваш,  да знаеш че ще те съблечем гола до кръста :biggrin:  :P  :biggrin:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.