Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за Йордания


Препоръчани мнения

Този пътепис ще ни е доста полезен за пътуването, така че много благодаря за споделянето  :)

Имам няколко въпроса:

1/ Уади Муджиб колко време и сили отнема? Върти ми се в главата това да ни е първият ден в Йордания, да вземем кола от летището, да разгледаме Jerash, да се топнем в Мъртво море и да видим каньона. Но нямам представа дали състоянието ще позволи и дали изобщо идеята е изпълнима. И не знам къде е най-добре да нощуваме. 

Колко струва посещението на Уади Муджиб?

2/ Кой е хотелът на Червено море, който се препоръчва из форума?

Връзка към коментар

Уади Муджиб колко време и сили отнема? Върти ми се в главата това да ни е първият ден в Йордания, да вземем кола от летището, да разгледаме Jerash, да се топнем в Мъртво море и да видим каньона. Но нямам представа дали състоянието ще позволи и дали изобщо идеята е изпълнима. И не знам къде е най-добре да нощуваме.

Колко струва посещението на Уади Муджиб?

Входът за Уади Муджиб е 21 JOD на човек. В зависимост от това колко вода има - различно, но не повече от 2 часа и не по-малко от 1. Водата е с приятна температура, все пак е от горещи минерални извори. На нас ни отне почти два часа ( водица имаше доволно), не е уморително. Просто тук-там има места за които трябва да си една идея по- в кондиция.

Ако сте по-експедитивни бихте могли да направите Джераш, плаж на Мъртво море и Уади Муджиб за един ден. НО ако кацате в 02 и кусур сутринта след полет с прекачване ... Не знам... Шофьорът ви трябва да е много добре отпочинал, а от личен опит знам, че това е трудно. И след Уади Муджиб трябва да се дислоцирате някъде за нощувка, че ще сте капнали. В този вариант може би е добра идея да проверите как са нощувките в Уади Муджиб шалетс, тъкмо може да им ползвате и "плажа".

Мое лично мнение е да направите плажа на "диво" - едно заради 20 JOD вход за Аманския ( грехота за 1 час ), и второ - има няколко залива по пътя където няма нужда да се съобразяваш с "дрес кода". Само си вземете вода колкото да се изплакнете до душчето в каньона.

Хотела на Червено море е точно този който е посочил Радослав. Имайте предвид, че е на около 11км от Акаба. Без транспорт си е неудобно. Около него има три ресторанта, цените са като за туристи :(

Пожелавам ви да ди изкарате страхотно! Направо ви завиждам, че тепърва ще го изживеете!

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ти! Проверих нощувката в шалетите, 185 лв е за двама, лошото е, че нямат единични стаи. Иначе ми се вижда най-удобната опция.

Гледах в tripadvisor за дневно посещение на O beach, което е 25 динара без консумация. Има хубави басейни и на снимки изглежда добре. Мислех, че ще открия някаква сборна тема с цени и коментари за всичките хотели с дневен достъп, но не ми се получи и ми омръзна вчера. 

А хотелът на Червено море какви преумущества има? Цените за туристи в ресторантите какви са? Защото аз видях един бюджет, одобрих го, но как се влиза в него нямам представа. 

Връзка към коментар

Lindt, аз съм била на О beach април миналата година и останахме недоволни. Входната цена бе 25 евро, но никъде не бе записана и ни искаха още 5 евро за кърпи. Басейнът не бе нищо особено, за това пък препълнен, решихме да се настаним на брега, където също имаше шезлонги, но част от тях бях счупени. Като цяло ни се стори не добре поддържано. По време на престоя ни имаха ремонтни дейности и бе много шумно.

Но да додълня, че впечатленията ми от Акаба са от преди две години и половина. Сега прочетох на 0ързо отзиви за Хилтън и има и доста негативни.

Стояхме не повече от 2 часа и си

тръгнахме.

 

Ти колко време ще си в Йордания. Ако времето ти го позволява и искаш Добър достъп до Мъртво море, може да запазиш хотел с нощувка - така ще имаш два дни включен достъп до морето с басейни, душове и т.н.

 

За храна на Червено море мисля, че бюджутните опции са в Акаба, но ако ще си в хотел извън града, с кола ще е по-удобно. Аз и преди съм писала - ние от седнах ме в Хилтън, който е в центъра на Акаба и така вечер всичко ни бе на пешеходно разстояние за разходка, пазаруване на сувенири, хапване, наргиле и т.н. Хотелът бе обаче без собствен директен достъп до морето, за това пък с безплатен шатъл и включен в цената достъп до частен плаж.

 

Уади Муджип е най - пълноводен пролетта, но ако ходиш директна след края на сухото лято, е възможно да е по-изсъхнал.

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ти! Проверих нощувката в шалетите, 185 лв е за двама, лошото е, че нямат единични стаи. Иначе ми се вижда най-удобната опция.

Гледах в tripadvisor за дневно посещение на O beach, което е 25 динара без консумация. Има хубави басейни и на снимки изглежда добре. Мислех, че ще открия някаква сборна тема с цени и коментари за всичките хотели с дневен достъп, но не ми се получи и ми омръзна вчера. 

А хотелът на Червено море какви преумущества има? Цените за туристи в ресторантите какви са? Защото аз видях един бюджет, одобрих го, но как се влиза в него нямам представа. 

 

Аз не ги бях проверявал, но цена от 185лв за двама ми звучи ОК. Като имаш предвид, че само къпането може да ти излезе стотачка... И аз като теб попрегледах набързо какви са опциите за плажуване на Мъртво море чак след като се провали това в шалетс-а, щото преди това си мислех, че съм предвидил всичко и въобще не го имах като опция да ползваме друг платен "плаж"... Честно казано бях втрещен :( Може би си заслужава ако човек смята да си отлежи там цял ден, да се омаже като магаре в калта, т.е. лугата :) и т.н. Обаче, както забеляза, в цената не е включена консумация, а не е разрешено да внесеш нищо. А и ние нямахме цял ден за губене, Мъртво море беше просто част от задължителната програма, нещо което определено си заслужава, но все пак не си струва повече от това което му отделихме ( 2 часа ). Поне за нас, де :) . Та затова с две ръце съм за "дивото" :) :) До повечето заливи има удобни места за спиране, а на този на който ние бяхме имаше цял огромен импровизиран паркинг настлан с едри камъни от който има черен път до морето - около 5мин. Ние като отидохме някакви местни тъкмо си тръгваха и после за два часа никой не се появи. Частен плаж само за нас :)

Относно хотела на Червено море - ами основните му преимущества са... че е на Червено море :) Това беше основният критерий по който съм го избирал. Всъщност като се замисля това беше и най-скъпият ни хотел въобще в Йордания. На около 50-ина метра от плажа, просто пресичаш основният път от Акаба към Саудитска Арабия и си на плажа. Директно отпред са коралите, маркирани с въжета с шамандури. Удобно е дори за не чак толкова добри плувци. Там са събрани 3-4 хотела един до друг, всеки със собствен дайвинг център, ресторант, басейн... Цените в ресторантите по спомен бяха нещо от сорта на - 7-10 JOD за агнешки котлет/пилешки цър-пър, 3-4 салата, алкохолът ( където го има ) е безбожно скъп... Не помня вече, просто се поразходих из менюто за да добия представа. Не са някакви баснословни, но на фона на 5.5-6 JOD за двама за 2х доволна порция превъзходни пилешки шишове с обилна гарнитура на стъргалото в Акаба си бяха жив обир :)

А и ние никога не сме имали скруполи да се храним с местните, макар и половинката да е една идея по-резервирана на тая тема. За всеки случай бяхме си помъкнали една мини аптека "МаГАрешки" с нас - антибиотици, пробиотици, стоперани, моперани :);) . Така си ги и върнахме обратно ( без моя антибиотик ама той си беше съвсем друга история, все още като се сетя и се ядосвам как си провалих гмуркането там ).

Имам някакви координати в навигацията, ако представляват интерес мога да ги дам. За съжаление не запаметих координати на "нашия" залив, но мисля, че мога да го намеря евентуално в мапс-а.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здрасти,

 

Продължаваме с въпросите :meeting:

 

1. Ако след кацането се отправим към Джераш директно, къде ще е най-добре да видим изгрева? Около руините може би? Четохме, че част от тях са безплатни и със свободен достъп. Другата част отваря в 7:30 (изгревът е в 6:30)

2. Видял ли си бусчета, които тръгват от Акаба и вървят на юг към Саудитска Арабия? Четох коментар от 2010та, но не мога да намеря по-прясна информация.

3. Уади Рум - имали сте 1 ден с нощувка. С кой бяхте? Каква беше точно организацията - взимане и връщане от Петра ли? Цена?

 

Засега толкова. Благодаря ти!

Връзка към коментар

Здрасти,

 

Продължаваме с въпросите :meeting:

 

1. Ако след кацането се отправим към Джераш директно, къде ще е най-добре да видим изгрева? Около руините може би? Четохме, че част от тях са безплатни и със свободен достъп. Другата част отваря в 7:30 (изгревът е в 6:30)

2. Видял ли си бусчета, които тръгват от Акаба и вървят на юг към Саудитска Арабия? Четох коментар от 2010та, но не мога да намеря по-прясна информация.

3. Уади Рум - имали сте 1 ден с нощувка. С кой бяхте? Каква беше точно организацията - взимане и връщане от Петра ли? Цена?

 

Засега толкова. Благодаря ти!

 

:) Абе всички дето си напазарихте ще се издадете един по един тука :) :)

1. Ако правилно разбирам кацате около 02.30, нали? Т.е. около 04.00 ще сте се оправили с бумагите и колата, и поемате. До Джераш имате около 2 часа, т.е. преди изгрева сте там. Свободната част включва Арката на Адриан и Хиподрума. Слънцето ще изгрее откъм новият град. Не знам дали е най-подходящото място, но за съжаление не мога и да предложа гарантирано по-добра гледка.

2. И аз четох, че има транспорт от Акаба на юг, но нито съм го търсил, нито забелязал. То в повечето време бях във водата :)

3. В Уади Рам бяхме с Рам Старс камп. Много точни, писах им на мейл, отговориха веднага с невероятно подробна информация относно програмата. Съобразиха се с изискванията ми. Никакво капаро, само на честна дума. Единственото им изискване бе да нося кеш, че там нямало къде да се тегли/плаща с карта.

Уговорката беше да ни чакат пред посетителският център на Уади Рам в 9.30 ( или когато на нас ни е удобно ), там само ни отметнаха пасовете и продължихме навътре, след около 5км ни чакаше нашият човек за да ни води до офиса.

Цената - 55JOD на човек, включва обяд, вечеря и закуска, мин. вода и чай на корем. Обяда беше тип пикник с арабска питка, риба тон, зеленчуци, сок, десертче (марс-о подобно), нищо особено но пък го има :) . Предложиха ако искаме прайвът тур да доплатим 20%. Вие ако сте 3-ма или повече така или иначе ще сте си сами. На залез всички джипове на фирмата се събират и извозват народа към лагера. В снимко-писа има снимки от условията в самия лагер, семпло, общи тоалетни ( М/Ж отделно разбира се ), обща баня ( ние не я ползвахме), няма ток, има соларни панели колкото за светодиодни лампи, няма обхват, няма нет... Но има атмосфера! :) :)

По натам им писах ( всъщност писах на всички ) дали приемат USD - всички приемаха. Тръгнахме с известна сума JOD колкото за първите 3 дни и USD, курса е вързан 1USD=0.7JOD. Обменяхме по чейндж бюра, няма проблем. А на доста места по магазини плащахме директно в долари.

Да давам мейла ? ;)

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря ви за бързите отговори! На мен ми отнема повече време да си измисля въпроси.

Masmiya, ще се спрем на по-бюджетни варианти на настаняване, но ти благодаря за предложенията. На Мъртво море единодушно решихме, че не ни се седи дълго време, много е солено, за да се плацикам с удоволствие, няма рибки, а спа терапиите не са ми сред интересите. 

Та засега сме четири човека, ние и Радо с неговата половинка. Още не сме се видяли на по бира, за да определим дали сме си подходяща компания, но Радо доста търпеливо се отнася към количеството написани съобщения, колебания и капризи, с които го обстрелвам, така че съм обнадеждена, че ще оцелее и на път с мен. 

Нашите билети са 14-24 октомври. На Радо са от 14-21 октомври, а те са хората с колата. Тоест активната част от обиколките ще бъде в началото, после ще се излежаваме на плажа до полета. 

И така, на 15ти кацаме, взимаме колата ( Радо си е прочел съветите и препоръките, няма да му се пречкам и с това занимание ), тръгваме към Джераш. Ние си гледаме тъпо останките, Радо ги обикаля с възторг и уважение около 2 часа. В 10 сутринта се очаква да сме приключили, нащракали и климатикът в колата да ни зове настойчиво. Може би някъде трябва да закусим и да пием чай. 

Потегляме към Ajloun Castle, който май предлага панорамна гледка или просто ни е на път и после към Мъртво море. По пътя трябва да обядваме и да си купим някакви провизии. Не знам къде да търсим супермаркет/пазар. 

Настаняваме се следобед или в шалетите, за да сме близо до каньона за другата сутрин, или в някой 4* резорт в Sowayma. Виждам 2 опции на поносими цени - Ramada resort и Dead sea spa hotel. Вероятно ще се справя с избирането някъде около септември. 

На 16ти продължаваме с амбициозната програма - каньона Муджиб, Керак, Шобак и по някое време се озоваваме в Петра за 2 нощувки и Petra by night. Нощното шоу дали е включено в безплатните входове на Jordan pass?

На 18 тръгваме към Уади Рум, където ще нощуваме. След закуска на 19ти тръгваме към Акаба. Отдаваме се на заслужена почивка сред рибите и последния ден се запътваме към Аман с обществен транспорт. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
... да закусим и да пием чай. 

Потегляме към Ajloun Castle, който май предлага панорамна гледка или просто ни е на път и после към Мъртво море. По пътя трябва да обядваме и да си купим някакви провизии. Не знам къде да търсим супермаркет/пазар. 

Настаняваме се следобед или в шалетите, за да сме близо до каньона за другата сутрин, или в някой 4* резорт в Sowayma. Виждам 2 опции на поносими цени - Ramada resort и Dead sea spa hotel. Вероятно ще се справя с избирането някъде около септември. 

На 16ти продължаваме с амбициозната програма - каньона Муджиб, Керак, Шобак и по някое време се озоваваме в Петра за 2 нощувки и Petra by night. Нощното шоу дали е включено в безплатните входове на Jordan pass?

На 18 тръгваме към Уади Рум, където ще нощуваме. След закуска на 19ти тръгваме към Акаба. Отдаваме се на заслужена почивка сред рибите и последния ден се запътваме към Аман с обществен транспорт. 

 

В Джераш можете да хапнете, мернах до главния път точно преди да се завие към старата част различни дюнерджийници тип "Аладин". Лично аз бих заредил с провизии още от Джераш ( в Аман щеше да е по-добре, ама сте прекалено рано там ), нямам идея как е около Ajloun, но надолу към Мъртво море НЯМА супермаркети. Аз поне там където се мотахме не видях :(

Забележка ! - Ако някой от вас се нуждае от 50гр лекарство с кехлибарен цвят за по-добър сън - фришопа на изходното летище е мястото. После вече ще боли глава... ама не от махмурлук :(

Пазар за плодове/зеленчуци има на около 10-15км преди хотелите там където се събират пътищата от Ajloun и Аман. Така както си го представям ще се спуснете на юг минавайки покрай мястото на Христовото покръстване на река Йордан ( ако представлява интерес за вас има го като допълнителна опция към Пас-а за 8 JOD вместо 12 ако е купен на място ). Та включвайки се в главния път можете да обърнете след около 500м , връщате се няколко км нагоре към Аман до сфетофара за Мадаба - е те там е големия пазар. Но и по пътя има не малко "търговци" :)

Керак задължително, но Шобак можете да го пропуснете, лично мнение... До него е Малката Петра, входа е свободен, тълпи няма. Ако избирах от двете определено Малката Петра е по-добре.

Билетите за Petra by night не са включени в Пас-а, 17 JOD , продават се на гишетата на посетителският център на Петра, служителите на гишето бяха ни предупредили, че отвън имало случаи да продават ментета, продължава около 2 часа, пак по техните думи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

И аз да задам един бърз въпрос - предварително се извинявам ако вече е отговорено ! Та мисля да ходя в Йордания в края на август - началото на септември. Това самоубийство ли е или да ??!!! За Целзия иде реч ...

Връзка към коментар

Всичко се търпи. При нас беше 42-45°С на морето. Някъде около 22.00ч пада на 38 , нощем 35-6°.

Петра е на около 1500 м. и е по-прохладно.

В пустинята нощем е много приятно.

Това преди няколко дни.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Друго дето ми идва наум - фри шоповете в София са значително по-евтини от тези в Йордания , та ако имате нужда от цигари или друго си купете оттук. Като цяло е съвсем малко по-скъпо от БГ. Примерно шаварма (дюнер) на улицата е 1.5 динара , кока-кола 1 динар ( 25-35 пиастра в магазин). Бира 1.5 динара в магазин , кафе 1 динар. Лично аз не харесвам арабското кафе с кардамон та ми липсваше еспресото :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много добро впечатление ми направиха хората. Гостоприемни , една част от пътуването беше през агенция и всичко се базираше на честна дума. Платихме им накрая при все , че нямаха нито данни на кредитни карти , нито паспорти , нищо, дори имената ни не знаеха. През това време те плащаха за туровете и вход за забележителности , като собственикът на агенцията ме питаше дали сме доволни от всеки шофьор , гид и т.н. Това направи добро впечатление и то при положение , че седмица се бях пазарил като ром в напреднала възраст да изцедя възможно най-ниска цена и в един момент почти ги изкарах от нерви.

В Петра това заведение за местна храна се оказа доста добро :

 

Аl Arabi Restaurant

 

المطعم العربي

 

П.С. Само имайте предвид , че айряна е доста скъп , другото е супер :))).

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

По принцип краве млякото в Йордания е скъпо заради недостига на вода и от там малкото тревни площи.

 

Аз съм била първата седмица на септември там и бе голяма жега, следобедите се криехме на сянка - в Петра бяхме от отварянето рано сутрин до 12. След това аз лично нямаше как да издържа да обикалям под директното слънце. Същото важи и за Джераш, и за Уади Рам. На Мъртво и Червено море е също топло, но водата и морският бриз охлаждат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Друго дето ми идва наум - фри шоповете в София са значително по-евтини от тези в Йордания , та ако имате нужда от цигари или друго си купете оттук. Като цяло е съвсем малко по-скъпо от БГ. Примерно шаварма (дюнер) на улицата е 1.5 динара , кока-кола 1 динар ( 25-35 пиастра в магазин). Бира 1.5 динара в магазин , кафе 1 динар. Лично аз не харесвам арабското кафе с кардамон та ми липсваше еспресото :)

Аз като разправям да се зареди на изходното летище...

А иначе за хората там съм с две ръце - За!

.. С една дума - невероятни :) !

Не е до глад, сервилнечене, липса на туристи или 'квото и да е... Явно там се е запазило прословутото арабско гостоприемство в най-чистия му вид...

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Значи става въпрос за гмуркане в Акаба. Предварително се извинявам, ама нещо си представях нещата по детински, и се чудех как пък стават тия работи. Ми като се зачетох - ма то сертификати, ма гмуркане и шнорхелинг не е едно и също (логично е като погледнеш )... Срамувам се от себе си :blush: , и сега питам - в Акаба искам да направя шнорхелинг . Никога през живота си не съм се гмуркал, естествено нямам сертификат. Гледах там разни фирми, но все повече се обърквам - предлагат ли такива услуги, съответно екипировка ...? Някой има ли опит точно в Акаба (без Бай Кольо - той си е носил такъмите доколкото разбрах)

 

П.П. Не може ли админите да обединят двете теми за Йордания в една - просто ще бъде по- лесно за следене и търсене.

 Благодаря !

Връзка към коментар

Значи става въпрос за гмуркане в Акаба. Предварително се извинявам, ама нещо си представях нещата по детински, и се чудех как пък стават тия работи. Ми като се зачетох - ма то сертификати, ма гмуркане и шнорхелинг не е едно и също (логично е като погледнеш )... Срамувам се от себе си :blush: , и сега питам - в Акаба искам да направя шнорхелинг . Никога през живота си не съм се гмуркал, естествено нямам сертификат. Гледах там разни фирми, но все повече се обърквам - предлагат ли такива услуги, съответно екипировка ...? Някой има ли опит точно в Акаба (без Бай Кольо - той си е носил такъмите доколкото разбрах)

 

П.П. Не може ли админите да обединят двете теми за Йордания в една - просто ще бъде по- лесно за следене и търсене.

 Благодаря !

 

Здравей. Била съм на шнорхелинг за няколко часа точно там - беше прелест! Беше с лодка - осигуряваха всичко, плюс барбекю на борда за обяд :) За съжаление не мога да дам координати - това ми е единственото пътуване с агенция (не ми стискаше сама в този регион...), но шнорхелингът беше допълнителен като услуга и мисля не е проблем да изровите фирми. П.П. Никакви сертификати - те се искат за дълбочинно гмуркане с апарат. 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

За шнорхелинг ти трябва маска и шнорхел, евентуално и плавници :) Никакви тапии. Носиш си нужната екипировка или си наемаш на място. За Акаба едва ли ще ти трябва агенция, рифът Японска градина е до брега. Има хотели точно срещу рифа.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Значи става въпрос за гмуркане в Акаба. Предварително се извинявам, ама нещо си представях нещата по детински, и се чудех как пък стават тия работи. Ми като се зачетох - ма то сертификати, ма гмуркане и шнорхелинг не е едно и също (логично е като погледнеш )... Срамувам се от себе си :blush: , и сега питам - в Акаба искам да направя шнорхелинг . Никога през живота си не съм се гмуркал, естествено нямам сертификат. Гледах там разни фирми, но все повече се обърквам - предлагат ли такива услуги, съответно екипировка ...? Някой има ли опит точно в Акаба (без Бай Кольо - той си е носил такъмите доколкото разбрах)

 

П.П. Не може ли админите да обединят двете теми за Йордания в една - просто ще бъде по- лесно за следене и търсене.

 Благодаря !

 

Бай Кольо си носи само собствени маски и шнорхели, щото си е гнуслив и не иска някой да му е лигавил мундщука :)

В краен случай и дезинфектант за ръце върши чудесна работа....

Във всички хотели с дайвинг центрове дават екипировка под наем - от маски,шнорхели,плавници до неопрени, баластни колани, регулатори, бутилки...

За шнорхелинг на Акаба даже и фирма няма да ти трябва. Ако се дислоцираш в хотела който обсъждахме рифът е точно отпред. Естествено не е само един единствен и ако имаш време можеш да ги пообиколиш. Поне местата където аз ходих бяха много културно направени - обозначени е с въжета с шамандури и спокойно можеш да си караш по въжето и да разглеждаш. Удобно е и за не толкова добри плувци - милото си отдъхваше често на въжето :)

Като на всяко туристическо място ти си едно "портмоне" в очите на предлагащите всякакви турове, подводни/надводни екскурзийки.... Разговорих се с един който водеше група шнорхелисти - по неговите думи танкът, който аз търсих бил на около 3 км.... "Ама то тука спрем, там разгледаме и докато се усетиш сме стигнали... Дай едни пари и скачай в групата :) " . Оказа се, че се намира на около 300 метра !

---------------

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Райни, недей го пуска човека директно в дълбокото.... Дайвингът си е рисково занимание и аз не бих се доверил на човек за когото парите са по-важни от живота ми!

 

 

Ама къде видя да го пускам, напротив :) Просто поясних разликата... Иначе това на кого се доверяваме, Божа работа. Всички го правят за пари... Шнорхелингът беше чудесен! 

Връзка към коментар

Ама къде видя да го пускам, напротив :) Просто поясних разликата... Иначе това на кого се доверяваме, Божа работа. Всички го правят за пари... Шнорхелингът беше чудесен! 

 

Сори !!!!!!

Прочетох го като не се искат ...

Даже се и редактирах!

мани, блейка! :)

Връзка към коментар

baiKolio, а как да намеря танка? Дай някакви ориентири да не се лутам :)

 

Точно пред Bedouin Garden Village на плажа има един солиден навес, който дайвинг фирмите ползват като база преди да влязат в морето.Забележи как изглежда! Заставайки с гръб към морето хващаш вдясно/юг , абе към Саудитска Арабия ;)

След около 300-350 метра има същия навес... Е, точно пред него е!

Друг ориентир могат да ти бъдат споменатите въжета... Мисля точно преди танка имапе нещо като мост и въжетата почваха от моста успоредно на брега, отново на юг. Самият танк е на около 50/60/70 метра от брега на дълбочина -6м.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Tisho, на 08 Юни 2016 - 20:14, написа:

И аз да задам един бърз въпрос - предварително се извинявам ако вече е отговорено ! Та мисля да ходя в Йордания в края на август - началото на септември. Това самоубийство ли е или да ??!!! За Целзия иде реч ...

Здрасти Тишо! Август и септември никакъв шанс да оцелееш ,защото температурите варират от 40 до 50 градуса най вече в Оди Рам,Джараш ,Мъртво море и Акаба.Единствено в Амман можеш да се радваш на 38-40 градуса:))

Ако искаш да питаш още нещо мога да бъда полезен!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.