Прескочи до съдържание

транзитна виза за полет от София до Латвия през Москва - да или не


Препоръчани мнения

Здравейте, 

току що направих резервацията си в сайта, нямам голяма възможност да изчета всички теми в момента, а се нуждая от спешен отговор на следния въпрос: Нужна ли ми е туристическа виза за полет от София до Латвия с прикачване а Шереметиево, Москва /сменям три терминала при отиване и връщане - F, D и Е/? Според визовия център на посолството в Русия в България е необходимо, а според информация от летището в Шереметиево - не. 

Извинете ме, ако темата вече е дискутирана, но не намерих точен отговор на моя въпрос. Ще Ви бъда благодарна за съдействието.

 

Връзка към мнение

Ако не трябва да напускаш транзитната зона и за връзката ти е до 24 часа по принцип не трябва виза. За смяната на различните терминали нямам опит, но скоро едни познати пътуваха транзит през Москва за Куба и не им трябваше транзитна виза.

 

Ако имаш някакви съмнения звънни на Аерофлот. Те със сигурност знаят каква е връзката и може ли само през транзитната зона да се прекачиш.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Tерминали F, D и Е са свързани и може да се преминава свободно през тях, както и Topfly е казал, не е необходима транзитна виза за престой до 24 часа в транзитна зона.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Обезателно позвъни в Аерофлот и попитай. На мен ми беше необходима виза за Русия (каквато имах отпреди). Летях до Минск,  и стоях на летището в Шереметиево не повече от час-два. 

Редактирано от sasho
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обезателно позвъни в Аерофлот и попитай. На мен ми беше необходима виза за Русия (каквато имах отпреди). Летях до Минск,  и стоях на летището в Шереметиево не повече от час-два. 

 

Сашо, Минск е специален случай, който надлежно е описан на страницата на летището:

 

 

При следовании в Минск через Москву рейсами Аэрофлота и других авиакомпаний пассажиры — граждане стран визовых по отношению к России должны иметь транзитную Российскую визу.

 

When travelling to Minsk via Moscow by flights of Aeroflot and other airlines, the passengers, as citizens of countries with Russian visas, should obtain a Russian transit visa.

 

Макар по всичко да изглежда, че терминалите D, E и F са свързани посредством транзитна зона и съответно няма да е необходима виза, аз се присъединявам към мнението, че е най-добре да се търси отговор от авиокомпанията.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оф, и тоя ли визов център ще се окаже поредната партенка, която само гледа да ти вземе парите, без да даде адекватна информация, като тайландския консул...

 

Почти сигурно виза не ти трябва, прекачвал съм в Шереметиево, за по-малко от 24 часа престой не ти трябва виза, минавал съм през два от терминалите и беше свободно, буквичките не съм сигурен в момента. Както си видяла и в техния сайт, виза не е необходима: http://www.svo.aero/en/transit/int-int/

 

Но да, Аерофлот ще ти дадат най-добър съвет за да не се притесняваш въобще. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оф, и тоя ли визов център ще се окаже поредната партенка, която само гледа да ти вземе парите, без да даде адекватна информация, като тайландския консул...

 

Почетен консул, Основател. Има разлика и значение :)

Иначе аз си помислих точно същото, когато отворих и прочетох въпроса на жената.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Оф, и тоя ли визов център ще се окаже поредната партенка, която само гледа да ти вземе парите, без да даде адекватна информация, като тайландския консул...

 

Естествено, че е партенка. Най-забавното е, когато трябва да си вадиш някакъв вид руска виза - и като частно лице (поне на теория) имаш право да отидеш директно в руското посолство. Е да, ама първо задължително трябва да си запишеш приемен час за посолството чрез онлайн системата на визовия център. И хоп, "изненада" - посолството няма никакви свободни часове до края на годината, но за визовия център има колкото искаш. И щеш не щеш насила ползваш "услугата" на визовия център, която струва допълнително "само" 50 кинта.

 

Някой е измислил поредния начин как да дере хората без да предоставя нищо. Защото реално е все тая дали ще си подадеш документите на лелката в посолството или на лелката във визовия център. Само дето във втория случай си назад с пари.

 

То е ясно, че и самото посолство е в играта, но поне да имаха по-адекватни служители в тоя невероятен визов център.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.