Прескочи до съдържание

Виза за Дубай с полет на Wizz


Препоръчани мнения

Темата за дубайските визи е обобщена тук: http://magelanci.com/topic/1295-%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B9-%D0%BE%D0%B0%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D1%86%D1%8F%D0%BB%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%81%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0/ Продължете дискусията там, благодаря. 

 

Турист или визит виза може да ви направи хотелът, в който ще си резервирате спане (рутинна процедура за тях), имам спомен за някакви 60-65 щ.д с варианти седмица до един и два месеца. Ако идвате при приятел - той може да се погрижи за тази досада.
За вас като посещаващи временно ОАЕ ще е важно да имате или двупосочен билет (с прибиране към мястото на отпътуване), или закупен за следваща дестинация! Само хора на резидентски визи (година до три) могат да стъпят в ОАЕ с еднопосочен билет.
Емиратите нямат дипломатическа мисия в България. Имат в Сърбия, Виена, Лондон... 

Важно уточнение предвид графика на полетите (вторник, четвъртък и събота) - местният уикенд е петък и събота. За бачкащите в държ. сфера работният ден приключва още в четвъртък наобяд и става мравуняк навсякъде и включително много хора се втурват да летят и да пристигат насам, вечер е гъчканица (по моловете напр.). Има недостиг на случайни таксита. Много народ бачка по изключение в събота, всички - в неделя.
От октомври нататък е приказно време и това се води "high season" с високи цени навсякъде - от Уизз не вярвам да са го подценили.  
 

Последно от по-важните... аз поне не мога да се закълна дали новото летище вече функционира или е още в строеж (Dubai World Central - WTC). Доколкото познавам местните практики, ще се погрижат за културно транспортиране на народа, но конкретни данни никакви нямам - освен смътно подозрение за локация. Залагам на шатъли, с таксита до центъра ще е много дебело, макар нощните тарифи да са двойно по-тънки. Представям си вариант с шатъл/такси до най-близка спирка на метрото и оттам - едно поне 50 мин път до центъра (препоръчително за дневен туризъм - метрото е надземно). При всяка потвърдена клюка ще се връщам насам да запиша. :)

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да вмъкна, че и на самото летише DUB в транзитна зона (поне така е на Терминал 3) предлагат издаване на 96 часови посетителски визи.

Самото летище, където ще кацат Wizz, наистина е далеч от центъра, но четох, че е осигурен free шатъл до Jebel Ali Metro Station.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз за виза (транзитна) съм ползвал услугите на хората на турския офис на Air Arabia. Общо с банковите такси за трансфера ми излезе около 50 евро (за самата виза не помня точно-20 или 25 евро ли беше?). 

 

Защо са се разбързали Уиз - да не би да се опитват да изпреварят конкуренцията. Air Arabia отскоро имат полети от Косово (Прищина). С прекачване на техните самолети в Шаржа се открива цяла Индия, Непал, Близкия Изток и малко Африка (Найроби и Хартум). Уиз те забиват в ОАЕ и оттам си сам.

 

Дерзайте и успех.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

190 долара е само визата. Мисля да взема и хотел през тях, така че сумарно да ми излезе по-малко, отколкото сама хотел + виза само от тях. Тоест ще има малка надценка на хотела евентуално, но визата ще е само 75 долара. Така или иначе аз винаги процедирам като си харесам 5 хотела, намеря им всички промоции и искам цена. Почти винаги успяват да ми дадат същата или по ниска цена поне за 1-2 от тях.

За момента не съм започнала организацията още. Просто до януари има много време. Искам да съм сигурна, че всичко ще е наред с полета, а и съм била вече там и напрактика имам представа кои са новите неща, които искам да видя и кои от вече видяните искам да се върна и да видя пак. Реално нямам нужда от почти никакво време за организация за това пътуване и някъде ноември, декември просто трябва да резервирам хотел и да изкарам пустата виза. Между другото... шопинг фестивала е януари тази година .За хората, дето обичат да пазаруват евтино офертата на уиз може да стане още по-примамлива. Предния път имахме 13 кила свръх багаж, а много малко време отделихме за това :lol: .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси за инфото, но не разбрах колко е визата  190 или 75 долара? Коя е агенцията, ако може на лично? Мерси!

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Визата на мен ми излезна май 60 евро, така, че преполагам, че цифрата е 75$. 190$ не е нормално. Опитах и по-евтини варианти, но по една или друга причина не станаха и се отказах да пестя 10-20$ от цялата операция.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

А да попитам за 96-часова виза трябва ли да имам транзитен билет, т.е. такъв, според който Дубай ми е само за прекачване или може и с двупосочен?

Връзка към мнение

Някой възползва ли се от офертата вече? Ако хвърли и малко светлина как се е справил с визите ще е интересно.

Тази тема е интересна но има коментари в" дубай виза и още нещо"Може би темите трябва да се обединят за да не се повтаряме
Връзка към мнение

Целия форум за визите пак сигурно ще претърпи прекрояване тия дни, така че в момента е малко заварено положение. После ще видим кое, къде, как ще се обединява. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

А как стои въпросът с тези пари, които ги искат като депозит при издаване на виза? Четох, че ги връщат при кацане в Дубай. Някой нещо знае ли?

Връзка към мнение

А как стои въпросът с тези пари, които ги искат като депозит при издаване на виза? Четох, че ги връщат при кацане в Дубай. Някой нещо знае ли?

Сумата като депозит се приспада при издаване на визата. Но в повечето случаи се превежда цялата сума предварително. Ако откажат визата май не възстановяват парите.
Връзка към мнение

При резервиран хотел визата е 75 хамерикански долара; колегата има много точна информация при резервиран хотел

А как седи въпроса с визите ако човек реши да отседне в 2 хотела? На мен ми се върти идеята да изкарам 2 нощи в Абу Даби и 5 в Дубай.

Връзка към мнение

Пътува ми се до Дубай,но от агенция виза за по-малко от 125 евро не намирам.Някой знае ли как стои въпросът с он-лайн визите?

 

Повечето авиокомпании, които летят до там, особено големите арабски, могат да съдействат за визата. Изглежда, че Уиз нямат все още такова споразумение и варианта става или с покана от там или с агенция. Ще се надяваме да се задействат Уиз и освен достъпни полети да имаме достъпни и визи. Добре дошла :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Интересува ме вариант за транзитна виза за Дубай - 2 влизания, на отиване и на връщане. Супер тъпо, защото просто от един терминал трябва да се отиде до друг :mad: Няма влизане в града.

Полетите са на Търкиш и Флай Дубай, моля за някаква идея!

Имам едно предложение за трансфер от Marhaba Service /може на някой да му върши работа/, при което на практика не трябва виза,  трансфер в една посока 105 $., но ако се намери виза на по-приемлива цена... :)

 

Връзка към мнение

Интересува ме вариант за транзитна виза за Дубай - 2 влизания, на отиване и на връщане. Супер тъпо, защото просто от един терминал трябва да се отиде до друг :mad: Няма влизане в града.

Полетите са на Търкиш и Флай Дубай, моля за някаква идея!

Имам едно предложение за трансфер от Marhaba Service /може на някой да му върши работа/, при което на практика не трябва виза,  трансфер в една посока 105 $., но ако се намери виза на по-приемлива цена... :)

 

 

На пръв поглед изглежда, че няма нужда от виза. Има някакво бусче, което трансферира между терминалите. С багажа може да е малко по-проблемно, защото сигурно няма да го чекират до крайната точка, като кацнеш трябва да идеш до някой трансферно гише на DNATA, да си покажеш етикета и те ще се оправят. Мръчкава е информацията дали услугата е безплатна или платена, но със сигурност ще е по-евтино от $200. Ето едно мнение от последния месец, намерих и други, които казват подобно: 

 

After landing just go streight to MAHRABA service, give them the coupon of your laggage and go to trasfer desk where they will do everything for you, including all the necessary information about where you have to go for check in. In the same place you will find the bus for internal transfer to other terminals. There is a bus about every 15 minutes. The service is free of charge and very efficent.

The only problems could occur if you meet a policemen that does not understand you risk to loose your flight just becouse he will tell you "stay there" for no reasons or (as happened to us) the driver of the internal bus will REFUSE to go, again for no reasons...what to say...

 

Може да провериш и колко ще искат турците да ти изкарат нормална дубайска виза...

Връзка към мнение

Супер , благодаря! Ще пиша на Флай Дубай, не знам до колко ще отговорят. Кореспонденцията с Турците в офиса им в София е `от умрял писмо да чакаш` :mad:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Добре де дайте да нахвърляме имената на няколко агенции , та хем да не се приема като реклама и в същото време да е полезно...

 

Това триене на всичко също не е вариант , защото и trip.bg и booking и осатаналите също са агенции.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.