Прескочи до съдържание

Моето Бали + бонус: Вечният град за 3 дни


Препоръчани мнения

Привет,

Въпреки че има доста изписано  във форума за Бали, пускам своя тема, че вече е време да спра с промените в програмата и да оформя окончателния бюджет.

Моля, посетилите острова и готвещите се за там да дават идеи, кое става, кое - не, изпълними ли са желанията ми или иначе казано какво да искам от Буда, който ще ме развежда. С него вече имам уговорена програма, но непрекъснато правя промени, така че пак ще трябва да уточнявам нещата.

В последствие ще използвам темата, за да пиша и от мястото на събитието, в случай че имам късмет с нета.

 

Предвиждам и ден на отиване и 2 дни на връщане престой в Рим. Нямам програма за там, но желанието ми е просто да се мотая, така че може би ще го мисля на място, освен ако някой не ме изкуши с нещо. Била съм в града два пъти и мисля, че безцелното обикаляне ме устройва най-много.

 

Та така:

 

1).18.10.16 Вторник: Sofia-Roma-Denpasar

# 6.30  Bulgaria air, Terminal 2 to Rome, Terminal 3.

# 21.10 Rome Fiumicino – FCO, Terminal 3, China Eastern Airlines  to Shanghai Pu Dong – PVG Terminal 1, 14.3519.10.16.

# 17.20 flight to  to Denpasar, Bali /00.05 h./, 20.10.16.

 

2). 20.10.16 Четвъртък: Denpasar to Hotel Kubu Garden (transfer 20 USD).

Pick up at 14.30 ч.

# Geger beach;

# Labuan Sait Beach /Padang Padang;

# Uluwatu Temple 40000 IDR;

# Kecak Dance and fire 100000 IDR at 6 p.m.

# Seafood Dinner ?

Drop to Nusa Dua.

 

3). 21.10.16 Петък Pick up at 9.00 h.

# Pura Goa Lawah (bat cave temple);

# White sands beach /Virgin beach/;

#Tenganan village-donation;

# lunch;

# Pura Lempuyang,

#Tirta gangga water palace 20000 IDR.

Drop to Ubud at Nick’s Hidden Cottages 

 

4). 22.10.16 Събота Pick up at 9.00 h.

# Sacred Monkey Forest Sanctuary 40000 IDR

# Goa Gajah /Elephant Cave - open daily 08:00 - 16.00 15000 IDR;

# Plantation and Animal Luwak coffee;

# lunch;

# Tirta Empul Tample 15000 IDR;

# Pura Ganung Kawi 15000 IDR;

# Street of Masters in Ubud

Backdrop Ubud.

 

5).23.10.16 Неделя Pick up at 9.30

# Penglipuran village 15000 IDR;

# Kehen temple 15000 IDR;

# Besakih temple 35000 IDR;

# lunch;

# Tegallalang-rice fields 10000 IDR

# Kintamani and Ganung Batur park – volcano and lake 30000 IDR, sunset

Backdrop to Ubud.

 

6). 24.10.16 Понеделник. Pick up at 9.00.

# Taman Ayun Temple 15000 IDR;

# Jatiluwih-rice fileds,

# Bedugul Temple /Pura Ulun Danu Bratan/ 3$.

# Lunch;

# Sekumpul waterfalls.

Backdrop to Ubud.

 

7). 25.10.16 Вторник:. Pick up at 9.00.

# Rafting 30/35 USD;

# Elephant Safari Park 70 USD;

# Tanah Lot - вкл. Batu Bolong - 30000 IDR, sunset.

Back drop to Ubud.

 

8) 26.10.16 Сряда: Самостоятелна програма.

# Pura taman Sarasvati and JL Kajeng str. walk

# Ubud Traditional Art Market 8-18 h.;

# Puri Saren Palace royal palace of Ubud;

# Museum Puri Lukisan

# Massage;

# Gunung Lebah temple and Campuhan walk, sunset

# Dinner,

# Pick up at 20.30 h. BACK TO THE AIRPORT Cost 25 USD

 

9) 27.10.2016 Четвъртък: China Eastern flight at 01.05. to Rome, 19.05 h.

10). 28.10.16 -  Rome.

11). 29.10.16 - Rome

12). 30.10.2016  14.25 Bulgaria air to Sofia.

 

Вие сте, моля за идеи.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

 

2). 20.10.16 Четвъртък: Denpasar to Hotel Kubu Garden (transfer 20 USD).

Pick up at 14.30 ч.

# Geger beach;

# Labuan Sait Beach /Padang Padang;

# Uluwatu Temple 40000 IDR;

# Kecak Dance and fire 100000 IDR at 6 p.m.

# Seafood Dinner ?

 

 

Рибната вечеря на Джимбаран бей. Близо е до Uluwatu и чудесно се съчетават.

 

Виждам, че имаш доста плажове в програмата си - на тях ще правиш ли нещо или просто минавате оттам?

 

Не разбрах също къде мислиш да спиш. Ако си в Убуд, няма никакъв смисъл от гид или шофьор за маймунската гора и самия Убуд - можеш да си ги направиш сама пеша.

 

Също не знам какво има тук :Penglipuran village 15000 IDR;Kehen temple 15000 IDR, но аз бих ги пропуснала, защото са ти в един ден с Бесаких /който е най- големия храм, иска си време/ и Кинтамани. 

 

На някои от храмовете, които си описала не съм ходила /пр.# Pura Lempuyang,# Pura Ganung Kawi 15000 IDR/, та не мога да коментирам. 

 

Мисля, че е най-добре да обсъдиш с гида си всички места, на които ходиш, за да ти предложи оптимален маршрут и съчетаване в различните дни.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

# масажът следва да е балийски :) не друг (тай, ишиацу и т.н.) и то по възможност в някое прилично студио, а не на улицата.

# да опиташ наси горенг (оризът) и кафе/чай на някоя от оризовите тераси.

# една разходка пеша по Legian (от Кута на север) също може

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Рибната вечеря на Джимбаран бей. Близо е до Uluwatu и чудесно се съчетават.

 

Виждам, че имаш доста плажове в програмата си - на тях ще правиш ли нещо или просто минавате оттам?

 

Не разбрах също къде мислиш да спиш. Ако си в Убуд, няма никакъв смисъл от гид или шофьор за маймунската гора и самия Убуд - можеш да си ги направиш сама пеша.

 

Също не знам какво има тук :Penglipuran village 15000 IDR;Kehen temple 15000 IDR, но аз бих ги пропуснала, защото са ти в един ден с Бесаких /който е най- големия храм, иска си време/ и Кинтамани. 

 

На някои от храмовете, които си описала не съм ходила /пр.# Pura Lempuyang,# Pura Ganung Kawi 15000 IDR/, та не мога да коментирам. 

 

Мисля, че е най-добре да обсъдиш с гида си всички места, на които ходиш, за да ти предложи оптимален маршрут и съчетаване в различните дни.

 

Ох, тази вечеря си е голям кошмар ;) . Първоначалната ми идея беше да ходя на Джимбаран. После четох из трипа, че ресторантите там били или супер скъпи или мръсни и че не си заслужавали. На мен просто ми се ядат морски неща на грил на нормална цена, нещо като в китайския квартал в Банкок. Мисля по този въпрос, но клоня към вечеря в хотела. Ако имаш конкретно заведение в Джимбаран, в което си останала доволна, дай име. Аз намерих само едно заведение, в което обаче ходят руснаците и поради тази причина го отхвърлих.

 

Имам 2 нощувки в Нуса Дуа и 5 в Убуд. За Маймунската гора знам, че нямам нужда от гид, ама и с нея и без нея тарифата е една и понеже имам време я включих в програмата с гид. Поне ще го ползвам да ми прави снимки ;) . Убуд ще обикалям последния ден сама. Има една улица на майсторите, обаче която е далече от хотела и за там ще ми трябва превоз. По принцип ако някой е ходил да пише дали въобще тази улица си заслужава. По форумите я хвалят, но тя може и да отпадне, ако няма време.

 

На плаж ще ходя колкото да направя някоя и друга снимка и толкова. Няма да стоя дълго. Мислих изцяло да ги изключа, ама реших, че като известна "плажна дестинация" ;) все пак е хубаво да видя някой и друг плаж в Бали. Всички са ми по пътя и не изискват време и разходи.

 

 Penglipuran village - дават го като по-автентично селце в Бали , а Kehen temple гида го включи като възможност. По път ни е и ако има време не виждам причина да не ги разгледам.

 

Като цяло маршрутът е обсъждан, но аз махнах доста от предложените неща и включих други напр. водопадите, един по далечен храм /Рейни ми го  вкара в главата/, смених други и направих някое и друго разместване с цел да хвана залез или поради някаква друга моя си причина. Ще ми се да му сервирам нещата и той да не мисли за собственото си удобство, а да гони нещата, които на мен са ми интересни. Ако мисли, че нещо не става ще го карам да размества маршрутите по-начин че пак всичко да бъде включено. В случая очаквам, ако има места дето въобще не си струват да взема да ги изключа или пък ако по маршрута има нещо, което супер си заслужава, а аз не съм му обърнала внимание да го включа.

# масажът следва да е балийски :) не друг (тай, ишиацу и т.н.) и то по възможност в някое прилично студио, а не на улицата.

# да опиташ наси горенг (оризът) и кафе/чай на някоя от оризовите тераси.

# една разходка пеша по Legian (от Кута на север) също може

Със сигурност масажите ще са балийски, иначе защо да ги правя там ;) .

Местната храна ми е в списъка с нещата must do.

Разходката може да стане май само последната вечер, ако тръгнем по рано за летището. Ще си помисля по въпроса. Благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За съжаление не мога да препоръчам конкретен ресторант на Джимбаран бей, нито да коментирам цени. Нас Мая директно ни заведе в един от многото /не му знам името обаче/ и плати вечерята /бяхме й платили предварително обща цена за всички дни, в които бяхме с нея, като вътре влизаше всичко - турове, вход за обекти, обяди по пътя и вечерята на Джимбаран, така че нямам представа кое колко струва поотделно/.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

mililia, извинявай че нахлувам тук с въпрос, но тъй като началото на ноември ще сме там изчетох толкова теми, коментари, съвети, че ми стана голяма каша :-( още не сме се договорили с гид, защото нашето ще е по скоро две-три неща, през другото време, лежане по плажа, пляцикане :-) почивка. Може ли тук координати на Мая и Косьо ?

Връзка към коментар

mililia, извинявай че нахлувам тук с въпрос, но тъй като началото на ноември ще сме там изчетох толкова теми, коментари, съвети, че ми стана голяма каша :-( още не сме се договорили с гид, защото нашето ще е по скоро две-три неща, през другото време, лежане по плажа, пляцикане :-) почивка. Може ли тук координати на Мая и Косьо ?

 

По скоро пиши на лично на Roje да ти прати координатите на българите. Луси може би ще види въпроса ти тук и ако ги знае ще ти ги прати.

Аз няма да ползвам техните услуги.

Връзка към коментар

Щом имате 2 нощувки в Нуса Дуа, за вечеря с морска храна може да посетите Bali collection, има доста приятни ресторанти. Няколко пъти вечеряхме там, т.к. хотела ни беше в курорта. Иначе гида ни водеше в местни ресторантчета на уникални цени.

 

Към ден четвъртък може да добавиш и Balangan beach, в близост до Dreamland.

Редактирано от infinity
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ей с тези стиктни програми, предварително уговорени планове и наети шьофьори само ме "депресирате". Къде отиде просто да се потопиш в местната обстановка?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз съм тук вече 6ти ден. Заминах без програма, но бях чела доста преди това. Имах запазени няколко нощувки в Семиняк и 3 в Убуд (днес е последната). Първият ден ми беше малко напрегнато, защото не знаех накъде да хвана, но след това нещата се получиха чудесно и програмата дойде от само себе си (благодарение на местни, експати, форуми). Много зависи какъв тип човек си и какво пътуване искаш. Мен програми под час с диво препускане за снимки много ме натоварват. Досега сме видяли:

- Uluwatu Blue point beach (вечеря на скалите над океана и парти вечер)

- Uluwatu 3те известни плажа (хубави са да, но това беше ден с неподходящия шофьор,който просто ни стоварваше от плаж на плаж и нито е да се къпеш, печеш, само колкото да се снимаш). Сега бих направила Паданг Паданг и Дрим (май така беше) плаж за по 2 часа и след това Uluwatu temple с гледане на танците по залез (много яко изживяване)

- Сърф урок 2часа на плажа в Семиняк( 250 000) и масаж 60мин. Само за 70 000 в уникално място, което намерих като се изгубих в Семиняк. Обядът беше на плажа със свежи плодове и кокосови орехи. Страхотен ден!

- Тръгване към Убуд със спирка в Тана лот, кралския темпъл и гората с маймуните. В гората с маймуните една маймуна ми изяде полата (буквално), друга ме оскуба, но за мен това беше най-забавното и емоционално приключение. Темпълите са красиви -да, но нас ни идват малко в повече вече. Предпочитаме изживяванията.

- Rice terrace Tegalagang, Pura Tirta empul, Luwak coffee stop, един водопад и ubud market. Терасите са чудесни за снимка, в пура тирта влязохме със сатонг във светената вода да се молим. Водопадът беше чудесен - не бях влизала под такъв досега.

- И снощи станахме в 2 през нощта, за да ни закарат до Батур, за да се изкачим до върха за изгрева.Бях подценила малко прехода (2часа нон стоп с фенери по стръмни камъни), но гледката беше зашеметяваща, въпреки ужасно многото туристи.

Днес цял ден релаксираме на басейна след прехода и сега седя в уникален малък ресторант насред оризовите полета, ям пържени банани и пия бира Бинтанг. А утре...не знам какво следва! Каквото Бали поднесе ;)

 

Бих разказвала по-подробно, но е неудобно да пиша от тешефона.

Очаквайте пътепис със страхотни снимки ;)

P.S: Публикувала съм някои снимки на страницата на блога ми във Фейсбук.Както и контакти на шофьори (вече ползвахме 4).

Www.lamovidamia.com

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Аз съм тук вече 6ти ден.

 

Няколко бързи въпросчета, докато си на мястото :) :

 

Маймуните в Убуд са доста агресивни или ти просто носеше храна, та те нападаха ;) ?

Ubud market - заслужава ли си посещението според теб? Става ли за пазаруване на сувенири или е твърде скъп?

На Padang Padang имаше ли много хора и става ли за плаж евентуално, ако реша? На този етап предпочитам басейните при хотелите.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

За маймуните, не е лошо да внимаваш, че моя приятелка я ухапа. Не са носили храна, просто е взела да се катери по роклята на жената, с която е била и тя взела да я сваля, резултата - вечен спомен от Бали.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Маймуните не бих казала, че са агресивни, но трябва да се спазват някои правила - да не се гледат в очите, да не се пипат и ако дойдат при теб или ти скочат по никакъв повод да не пищиш или да ги буташ. Аз лично седнах на една пейка с маймуни и сама си го предизвиках, защото ми беше интересно. Все пак не очаквах, че ще ми изяде полата. На паданг е хубаво за плаж, но има доста хора- да.

Навсякъде мисля, че се продават малко или много еднотипни неща. На убуд маркет имаш вариант за пазарлъци, защото са многл сергии. Затова влез първо по-навътре да намериш най-добрата сделка. На мен маркета в Семиняк ми хареса доста повече.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Втори ден на път.

 

Пътуването започна инфарктно, после Рим ме посрещна дъждовен и с нищо не ми помогна за промяна на усещането, че с този град не се обичаме много.

После от пълен самолет с китайци точно на мен се падна повреден стол, чиято облегалка не се спуска назад. Стюарда ми каза, да се преместя, ама аз да си намеря къде. Т.е да се разбера с друг китаец да не се шири на три седалки, че аз да седна. Е, останах си на мястото, 11 ч. в неудобна поза.

Сега във лонджа, намирам блокиран Фейсбука.И навсякъде вали.

Чудя се в Бали, дали някой ще ме чака на летището посреднощ или ще са ме забравили.

А, и в Китай на секюритито се вадят и чадърите иначе си ровиш из куфара да показваш какво носиш.

Прекрасно начало. Както писах в другата тема, много ми върви на мрънкане този път.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Категорично ме отказа да ползвам китайските авиолинии (които по принцип съм игнорирала). Желая ти усмивки и удоволствие по пътя :)

Хахаха, да ти кажа самолетът хич не беше лош. Широк, храна бол, тоалетната беше чиста до сутринта, полет по разписание. На сутринта пуснаха по мониторите сутрешна гимнастика Тай Чи. Като изключим стола ми, няма от какво друго да се оплача. По кофти беше автобуса на Теравижън от летището до Рим. Като пуснаха климатика всичко се умириса на тоалетна.

 

Полетът беше коошеър с Алиталия.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Първа сутрин в Бали.

След безсънната нощ, денят е обещаващ. Даже се чудя дали шумовете от страшното животно, което ми попречи да спя, не идват от канализацията. Вече ги локализирах около мивката, която се намира в стаята ми.

 

post-514-0-92779600-1476933606_thumb.jpgpost-514-0-63225300-1476933632_thumb.jpgpost-514-0-34058000-1476933653_thumb.jpg

 

Доста е горещо и е идеално за басейна. Полуденят ще бъде посветен на релакс.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Категорично ме отказа да ползвам китайските авиолинии (които по принцип съм игнорирала). Желая ти усмивки и удоволствие по пътя :)

Рейнииии, китайците са навсякъде.Сега ще отиваме в един резорт, дето в сайта му чета, че обслужват и на китайски. А сега като бяхме в Улуру и в Какаду направо беше валяло китайци - митайци .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен това ми беше втората китайска авиокомпания. Като изключим малшанса с повредената облегалка, обслужването им беше супер. На полета Шанхай-Денпасар се раздадоха. Не видях да се скатаят. Обслужваха всякакви капризи включително да раздават храна по време на приземяването, защото някой се наспал и решил, че е гладен. Самолетите чисти и нови и много широки. Храната в огромно количество. Имаше вино и бира. За друг алкохол не знам, че не видях някои да си иска.

Пак бих пътувала с тях.

Предишния път с друга китайска компания летяхме до Перу. Пак беше ок, но персонала се скъта след раздаването на храната. Този път, обаче, стюардите през цялото време обслужваха. Или имаше сандвичи или чай или вода. Все нещо се раздаваше.

Така че това е малко въпрос на късмет.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мили, сигурно пак се проявявам като консервативна патка и си права :) Въпрос на късмет е явно. Приятно релаксиране!


Рейнииии, китайците са навсякъде.Сега ще отиваме в един резорт, дето в сайта му чета, че обслужват и на китайски. А сега като бяхме в Улуру и в Какаду направо беше валяло китайци - митайци .

 

Наистина са навсякъде. Не ми пречат, сакън, аз работя с китайци, ама много са нахални и ме втриса :) Обаче ако трябва да ме обслужват, съвсем ме втриса. Пак ще се налага да се преосмислям :) А ти не се мотай, а разказвай, че интересно около теб! :)

Връзка към коментар

Разказвам...

 

Като за първи ден програмата е лежерна, за да си почина от двудневното размотаване по света. Вкусна закуска, балийско кафе и на басейна. Междувременно съм открила, че страшното животно в стаята ми е ...пулверизатор, който на всеки 5 минути пръска нещо и след това засмуква въздух, поради което издава странен звук.

Следобеда гидът Буда е налице и отиваме да сменим долари. Тук курсът е малко по-добър от този на Никар. После отиваме да видя Pandawa beach, после Padang Padang beach /Хавиер Бардем никъде не го видях,но пък плажа, когато няма хора е супер/.

После храма на Улувату. Не видях нито една маймуна, не знам къде са отишли. Забавлявах се на танца "Кечак", въпреки липсата на залез поради облаци. Поне не валя. Снимах се с няколко танцьори и беж на вечеря. Гидът се притеснил, че хотелчето е на закътано място и не е удачно да се размотавам по една тъмна уличка вечер сама и предложи да ме води на вечеря. Той избра заведението, а аз менюто. Ядох люти скариди, готвени, риба на скара и салата от спанак.

Щом се върнах в хотела окупирах басейна и един час кеф.

Ей, готино било да си в Бали

 

post-514-0-48455000-1476978140_thumb.jpgpost-514-0-39160100-1476978162_thumb.jpgpost-514-0-17161800-1476978187_thumb.jpgpost-514-0-44406100-1476978205_thumb.jpgpost-514-0-35261500-1476978223_thumb.jpg

  • Харесвам 37
Връзка към коментар

Мили, да си изкараш прекрасно. Аз не знам защо, но на мен Бали ми действа по един особен начин. Толкова спокойна и щастлива никога и никъде не съм се чувствала. По принцип съм човек, който се тревожи за какво ли не. На третия ден на Бали въобще не ми пукаше дали тинейджъра, който съм оставила сам самичък у дома се е прибрал от училище и дали има проблеми. Харесвах се, обичах се и си бях важна. Все едно във въздуха имаше дрога. Никога и никъде повече не се повтори това.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Мили, да си изкараш прекрасно. Аз не знам защо, но на мен Бали ми действа по един особен начин. Толкова спокойна и щастлива никога и никъде не съм се чувствала. По принцип съм човек, който се тревожи за какво ли не. На третия ден на Бали въобще не ми пукаше дали тинейджъра, който съм оставила сам самичък у дома се е прибрал от училище и дали има проблеми. Харесвах се, обичах се и си бях важна. Все едно във въздуха имаше дрога. Никога и никъде повече не се повтори това.

Признавам, има нещо вярно. И аз си мислех, че ще ми бъде много трудно, за първи път без детето(първа раздяла), но се чувствах прекрасно, само ще да е от въздуха. :)

mililia, прекрасна почивка! 
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Това за спокойствието го потвърждавам на 100%. Тук правя странни неща и не ми пука особено. Сега ще разкажа за пълния с емоции ден 2.

По план трябваше да стана около 5.30 сутринта, да снимам изгрева, да си оправя багажа, да плувам в басейна, да закуся и към 9 ч. гида да ме вземе. Вместо това сутринта чувам камериерката да чука на вратата, а навън слънце пече. Гидът ми ме чакал на рецепцията, че имаме час за езда. Ужас, нахвърлях де що се сетя в куфара за отрицателно време, обаче се чувствам страшно бодра. Проверявам единствено дали съм взела паспорта и кредитните карти. За парите не се сещам изобщо. Паспорта липсва. Дигам на крак де що служители има в хотела, да го търсят,защото съм без паспорт. После се сещам, че е при парите, които съм прибрала автоматично.Всички са щастливи искрено, аз леко засрамена все още спя.

На ездата искам езда и къпане в морето с коня. Нито знам да плувам, нито съм се доближавала до жив кон. А той е леко своенравен. Качвам се на него и той се заинатява неще никъде да ходи. Чудя се какви ги върша. После като тръгваме става супер разходка. Според гида съм липсвала два часа, нищо че сме заявили 1 ч. И хич не беше кофти усещането. Нито съм набита, нито ходеща странно.Явно като си седнеш на дъ-то, е разкош. Даже се набухах в океана на един мърляв плаж. Чудех се, какво ще стане, ако коня реши да ме метне във водата. Там си ме беше страх, ама всичко мина ок.

После обяд и Тирта Ганга. Само в парка мога да изкарам цял ден. Съжалих, че имам програма, но доста се помотах. После скочихме до Върджин бийч, ама идваше прилива и имаше вълни, та само се разходих. Отпадна селцето Тенганан за съжаление, но стана късно.

На връщане в Убуд падна силен тропически дъжд, точно когато пристигнахме. Гида викна по телефона две момчета да вземат багажа. За да се стигне до хотела се върви по каменна алея около 5 минути през оризови поля. Върви се във вода до глезените, заради дъжда. Не знам какви гадини плуват, а не искам и да знам :-). С две думи беше един чудесен и пълен с емоции ден.

Сега навън чувам жаби и гековци и ще съм пас за вечеря.

 

post-514-0-62631900-1477051940_thumb.jpgpost-514-0-58206000-1477051967_thumb.jpgpost-514-0-92914900-1477052035_thumb.jpgpost-514-0-31257200-1477051988_thumb.jpgpost-514-0-28860500-1477052017_thumb.jpgpost-514-0-56617100-1477052066_thumb.jpg

Редактирано от mililia
  • Харесвам 31
Връзка към коментар

Поредният чудесен ден в Бали...

След закуска по индонезийски с Наси Горенг или пържен ориз, плодове и палачинки с банани се отправяме на тур около Убуд. Първа в списъка е Pura Ganung Kawi, но по пътя спираме за снимки около неизвестни оризови поля. Пурата е почти пуста със 100 стъпала надолу и после нагоре.Нагоре мъкна и тежък млад зелен кокосов орех. Завалява дъжд и ние се отправяме за дегустация на кафе Лувак и чайове.Пробвам кафето, ама чайовете ме грабват. Що пари хвърлих за тях, чак после забелязах, като ми дадоха сметката.

Вали, а следващата спирка от програмата е водния храм или Тирта Емпул. Дали защото няма много хора, но на мен ми харесва. Малко са къпещите се местни. Накрая дъждът спира и ние се отправяме към Оризовите поля в Тенгалан. Наистина са много красиви и невероятно зелени. Заснех всеки милиметър от тях. И понеже планът е изчерпан следва релакс около басейна преди вечеря в центъра на Убуд.

 

 

post-514-0-68639600-1477125445_thumb.jpg

post-514-0-23174300-1477126877_thumb.jpgpost-514-0-26004400-1477126953_thumb.jpgpost-514-0-45976400-1477127145_thumb.jpgpost-514-0-11892600-1477127029_thumb.jpgpost-514-0-08306900-1477127253_thumb.jpgpost-514-0-80125900-1477127342_thumb.jpgpost-514-0-69936700-1477127447_thumb.jpg

Редактирано от mililia
  • Харесвам 36
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.