Прескочи до съдържание

Въпроси за Западните фиорди


Iceman

Препоръчани мнения

Здравейте ,Да се включа и аз :)

От Варна съм и Букурещ ми е страшно удобен има къде да се паркира безплатно на само 5 мин пеш от летището а и е на 250 км което е наполовината на Истанбул и София .Така ,че да се живи и здрави румънците и да имат повече бюджетни полети през новата 2015 наистина цените са им прилични .Билета го взех преди около месец за 235 евро.

 

Bucharest - Berlin  09.06.2015 14:55 - 16:00 

Berlin  - Reykjavik 09.06.2015 22:20 - 23:55 

 

Reykjavik - Berlin  15.06.2015 00:45 - 06:10 

Berlin - Bucharest 15.06.2015 09:45 - 12:50 

 

.....Целта ми в Исландия е Westfjords, определено искам да направя една обиколка из фиордите на запад  ....та как мислите за  5 дни .....знам че са малко но ,с това време разполагам? то има и полети от Reykjavik до Ísafjörður, но цената им е по висока на тази от Букурещ :wacko: тоест,  хич не са евтини ,а и си мисля че ще изпусна много от удоволствието от пътуването с кола всъшност 450 км. не са чак толкова много...но вие кажете :) ще се радвам някой да сподели впечатления 

всъщност се услушвам за кола и за място за спане в посоката ми.... ,гледах в booking ,но няма голям избор ,така че ако някой може да помогне ще се радвам...
Редактирано от Iceman
Връзка към мнение

 

Здравейте ,Да се включа и аз :)
От Варна съм и Букурещ ми е страшно удобен има къде да се паркира безплатно на само 5 мин пеш от летището а и е на 250 км което е наполовината на Истанбул и София .Така ,че да се живи и здрави румънците и да имат повече бюджетни полети през новата 2015 наистина цените са им прилични .Билета го взех преди около месец за 235 евро.
 
Bucharest - Berlin  09.06.2015 14:55 - 16:00 
Berlin  - Reykjavik 09.06.2015 22:20 - 23:55 
 
Reykjavik - Berlin  15.06.2015 00:45 - 06:10 
Berlin - Bucharest 15.06.2015 09:45 - 12:50 
 
.....Целта ми в Исландия е Westfjords, определено искам да направя една обиколка из фиордите на запад  ....та как мислите за  5 дни .....знам че са малко но ,с това време разполагам? то има и полети от Reykjavik до Ísafjörður, но цената им е по висока на тази от Букурещ :wacko: тоест,  хич не са евтини ,а и си мисля че ще изпусна много от удоволствието от пътуването с кола всъшност 450 км. не са чак толкова много...но вие кажете :) ще се радвам някой да сподели впечатления 
всъщност се услушвам за кола и за място за спане в посоката ми.... ,гледах в booking ,но няма голям избор ,така че ако някой може да помогне ще се радвам...

 

Западните фиорди са доста нишови. Малко хора ходят до там, а съм чувал, че е страшно красиво. Проблема е, че с тези дни, които разполагаш трябва да пропуснеш всички други неща, за които сме писали в тази и в другите исландски теми - Златния Кръг, Южния Бряг и т.н.

 

Но ако ти са мерак точно фиордите, действай си, според мен за 5 дни точно ще можеш да ги направиш. 1 ден да отделиш на Snaefellsness задължително, по пътя дето се вика :)

 

Колкото за спането, малко са опциите извън Рейкявик и няма да ги намериш в масовите сайтове. Препоръчвам ето този: http://farmholidays.is Това са фермички, които често имат прикачени към тях стаи/помещения за гости, хем автентично, хем с добри условия. Поразгледай го. 

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

 

Исках да питам a някой стигал ли е до Isafjordur ?

 

 

Стигал съм и много ми хареса. Дори в пиков туристически сезон виждахме по една насрещна кола на няколко часа по пътя. Общо взето и в прекия и в преносния смисъл си на на г  за на географията :lol:

 

Голяма част от пътищата не са асфалтирани.

 

img_1031e.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

въпрос към Topfly:

 -казваш че голяма част от пътищата не са асфалтирани в околностите на западните фиорди  а с каква кола бяхте вие с  4x4 ли ?  или със предно окачване? ...питам защото съм резервирал някакъв Хундай с предно и леко взех леко  да се притеснявам  за  транспорта  специално за там ,а и от предишни твои постове забелязах ,че си впечатлен от западните фиорди ,лично аз също съм фолям фен на природните красоти ,и по принцип от самото начало желанието ми , мислите ми ,дестинацията ми е насочена  в тая посока ,ще се радвам да  споделиш маршрута си ,мисля ,че ще е полезен не само за мен,така и за многото  последователи .

Благодаря :)

Редактирано от Iceman
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

въпрос към Topfly:

 -казваш че голяма част от пътищата не са асфалтирани в околностите на западните фиорди  а с каква кола бяхте вие с  4x4 ли ?  или със предно окачване? ...питам защото съм резервирал някакъв Хундай с предно и леко взех леко  да се притеснявам  за  транспорта  специално за там ,а и от предишни твои постове забелязах ,че си впечатлен от западните фиорди ,лично аз също съм фолям фен на природните красоти ,и по принцип от самото начало желанието ми , мислите ми ,дестинацията ми е насочена  в тая посока ,ще се радвам да  споделиш маршрута си ,мисля ,че ще е полезен не само за мен,така и за многото  последователи .

Благодаря :)

 

Колата не беше 4x4 и нямахме никакъв проблем, но пътувахме през лятото. Михнаме основно по брега, като преспахме в Исафьордур в хотел Едда на изненадващо ниски за Исландия цени. Като пристигнахме разбрахме защо цените са ниски. За лятото хотела се разширява със стаите на близкото училище. Нашата стая беше в кабинета по география :lol: За тоалетна ползвахме тоалетните на училището, а за баня влизахме в общите бани на хотел Едда ;) Вечерта за да не скучаем раглеждахме контролните на децата по английски ;)

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Ние спахме в Edda Hofn.Не беше в училище,но бяхме в едни бунгала до хотела.Слава богу имаше си и санитарен възел.

Iceman,аз си бях резервирал Хюндай i30, но получих Дачия Дъстер.Направи си презастраховка с тази английската презастрахователна компания и си карай спокойно.

Черните пътища се поддържат с едно като грейдер-отпред е с гребло,а отзад има едни вдигащи се гребла.След като мине,пътят става почти като асфалтов.Караш си с 80 и няма проблеми.Едно пояснение-черните пътища са наистина черни.Застилат ги с много финна магма.Ходихме да гледаме един кратер,но се оказа че е останал само половината.Другата половина беше изгребана от една фандрома за пътища.

Редактирано от Emil Chakalov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Още едно доказателство, колко диво място са западните фьорди. Новина от вчера е, че общината Westfjords е отменила 400 годишен закон, че който види баск трябва да го убие :) През 1615 година в региона са убити 32-ма баски, които са били ловци на китове и са имали корабокрушение край западните фьорди.

 

Iceland abolishes law which orders Basques to be killed on sight

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/iceland/11635123/Iceland-abolishes-law-which-orders-Basques-to-be-killed-on-sight.html

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Исландия ,  една дестинация която многоооооо,ама наистина  многооооооооооо  силно зарежда ........Тръгнах с резерви , а се върнах страшно впечетлен ,беше наистина  супер усещане ,а това което усетих ,и това което почувствах беше  точнооооо по вкуса ми. Почувствах го  с всяка клетка на тялото си .Това беше едно фантастично,наистина много силно , и супер въздействащо приключение ,което мисля ,че е едно от най добрите пътешествия  до този момент в моя живот ......(не оставам изобщо назад природата на Норвегия и Нова Зеландия но това е друга тема ).....Мисля ,че с годините вкуса ми се е променил ,но вече напълно осъзнавам ,че  много силно ме привлича допира с  девствената природа....,онези чисти огледални  езера ,заснежените назъбени върхове, кривуличащите каньони, безлюдните места ,пустите плажове с причудливи форми ,или мисля .че обожавам местата ,които не са толкова посещавани и комерсиални ...........Просто исках да споделя това с вас  .......

 

Прикачам малко снимки дано да се харесат  J

post-2409-0-90839600-1434570821_thumb.jpg

post-2409-0-62327700-1434570833_thumb.jpg

post-2409-0-70987300-1434570838_thumb.jpg

post-2409-0-29868300-1434570846_thumb.jpg

post-2409-0-92477200-1434570854_thumb.jpg

post-2409-0-74712800-1434570860_thumb.jpg

  • Харесвам 21
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Исландия ,  една дестинация която многоооооо,ама наистина  многооооооооооо  силно зарежда ........Тръгнах с резерви , а се върнах страшно впечетлен ,беше наистина  супер усещане ,а това което усетих ,и това което почувствах беше  точнооооо по вкуса ми. Почувствах го  с всяка клетка на тялото си .Това беше едно фантастично,наистина много силно , и супер въздействащо приключение ,което мисля ,че е едно от най добрите пътешествия  до този момент в моя живот ......(не оставам изобщо назад природата на Норвегия и Нова Зеландия но това е друга тема ).....Мисля ,че с годините вкуса ми се е променил ,но вече напълно осъзнавам ,че  много силно ме привлича допира с  девствената природа....,онези чисти огледални  езера ,заснежените назъбени върхове, кривуличащите каньони, безлюдните места ,пустите плажове с причудливи форми ,или мисля .че обожавам местата ,които не са толкова посещавани и комерсиални ...........Просто исках да споделя това с вас  .......

 

Прикачам малко снимки дано да се харесат  J

 

Вярно, че е било преди повече от година, но можеш ли да дадеш някакви координати къде е правена последната снимка? :)

Връзка към мнение

Вярно, че е било преди повече от година, но можеш ли да дадеш някакви координати къде е правена последната снимка?  :)

 

Тва май са прословутите навявания от сняг при прохода Dynjandisheiði, за който ти говорих в другата тема. 2014 имаше 9 метрова стена от сняг, която не изчезна до края на лятото: 

 

http://icelandmag.visir.is/article/nine-metre-high-snow-wall-lines-part-dynjandisheidi-mountain-road

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тва май са прословутите навявания от сняг при прохода Dynjandisheiði, за който ти говорих в другата тема. 2014 имаше 9 метрова стена от сняг, която не изчезна до края на лятото: 

 

http://icelandmag.visir.is/article/nine-metre-high-snow-wall-lines-part-dynjandisheidi-mountain-road

Точно там е .... свалям шапка на бай Добри ;) ....мисля ,че беше малко след водопада Dynjandi на две места попаднах на такива огромни стени от сняг. Впечатляващи са  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Прикачам малко снимки дано да се харесат  J

 

Ние ще сме там началото на март, имам ли шанс да видя пъфини? Не знам дали повече заради тях или заради севрното сияние отивам в Исландия :wub: Хаха, шегата настрана, пиша в темата, защото имаме план да отидем до Западните фиорди и ние, изглежда и мен природата там най-силно ме привлича.

 

За пъфините въпросът ми е сериозен. Прочетох някъде, че идват чак юни да гнездят, дано да не е вярно, защото си връщам билетите още сега :lol:

Редактирано от seagull_29
Връзка към мнение

За пъфини ще е рано Март месец, все още са в морето и няма да успееш да ги видиш. Мисля че най-рано започват да идват в края на Април.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам дали повече заради тях или заради севрното сияние отивам в Исландия :wub:

 

Не се припокриват двете, аха са си тръгнали пъфините и е дошло сиянието и обратно. Ще трябва да ходиш два пъти, което не е за съжаление, а за радост :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За пъфини ще е рано Март месец, все още са в морето и няма да успееш да ги видиш. Мисля че най-рано започват да идват в края на Април.

 

Не се припокриват двете, аха са си тръгнали пъфините и е дошло сиянието и обратно. Ще трябва да ходиш два пъти, което не е за съжаление, а за радост :)

 

Жоро, тъкмо се чудех как да погледна по-оптимистично на горния отговор защото доста се шокирах първоначално, благодаря!

 

Аз все си мислех, че ще има някой излъгал се да се върне още през март, но четейки по въпроса, все повече се убеждавам, че шансвете ми са нула. Май ще си купувам плюшен, а живот и здраве ще планираме Фарьорските о-ви за лятото и тогава вероятно ще ги видя.

 

Но като цяло и аз мисля, че няма да минем само с едно ходене до Исландия, дано поне сега уцелим сиянието, пъфините другия път :toclue:

Редактирано от seagull_29
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.