Прескочи до съдържание

Избор на места при Qatar Airways


Препоръчани мнения

За първи път ще летя с Катар и се обръщам към вас с въпрос. Не ми позволява онлайн чекин, летя от София. Има ли причина? Случвало ли ви се е?

В сайта пише, че мога 48 часа преди полета. Реших, че причината е заради втория полет, до който оставаха повече часове. Но и днес не става. Уф, важно ми е да си избера място :(

Връзка към коментар

С катарците можеш да си избираш място веднага след покупката на билета и не е нужно да чакаш до чекин за тази цел. Нямам идея дали все още е възможно да го сториш, но влез в резервацията си на техния сайт и потърси опцията избор на места. Иначе въобще не е необходим уеб чекин - директно на летището се чекираш и получаваш предварително избраните места...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Кога ти е полетът? Не ти трябва онлайн чекин за избор на места . Не знам дали не е заради онея румбо-мумбо далавери през 15 сайта. Ако е директно през катарците, не трябва да има проблем изобщо от момента на купуването на билета да влезеш в системата им и да си избереш място. Ако е през агенция, ти трябва допълнителен код от тях, с който да си влезеш в резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма проблем да се резервират места и когато билетът е закупен през някоя платформа. Трябва обаче да си направиш профил. В него си вкарваш номера на билета и ти дава възможност да посочиш предпочитания за места, храна и т.н.

Не съм правила чек ин в сайта, но много време преди пътуването съм си избирала местата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами явно не е това проблема, щом вижда две места за единия полет. Явно всичко е разпределено или блокирано (за пътници със статус, инвалиди, хора с бебета, всичко може да е), на чекина ще стане ясно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Места се резервират веднага щом се купи полета. Сега положението хич няма да е розово. На чек ина изчакайте и се чекирайте към края на позволеното време. Ако някои от резервиралите места не е дошъл или се е преместил, ще ви ги дадат. Нас на AirFrance, понеже сме много хитри и се мотахме из летището, ни бяха пуснали 2 от общо 10 места, нищо, че сме Flying Blue. На чек ина ми обясниха, че полета е 450 човека, а ние се чекираме след 400 и местата автоматично са започлани да се освобождават. Има и друга опасност обаче - полета да е overbook-нат и тези, които нямат места, просто няма да се качат. Тогава отивайте първи на чек ин и каквото ви дадат. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Билетите са купени директно от сайта на Катар, без врътки.

Досега с друга компания местата са били налични едва при чекин, затова и никога не съм предполагала, че трябва да резервирам такива по време на купуването на билета :(

 

Свързахме се с българския съпорт на Катар, и те нямат достъп до местата на полета от София до Доха, поне запазиха за по-дългия, втори полет, места едно до друго и от страната, която желая. Зад крилото, какво обаче ще видя...? Яд ме е много!

 

Ако е овърбукинг, нека да е така! Може да се окаже приятен подарък.

Редактирано от Сю_
Връзка към коментар

Билетите са купени директно от сайта на Катар, без врътки.

Досега с друга компания местата са били налични едва при чекин, затова и никога не съм предполагала, че трябва да резервирам такива по време на купуването на билета :(

 

Свързахме се с българския съпорт на Катар, и те нямат достъп до местата на полета от София до Доха, поне запазиха за по-дългия, втори полет, места едно до друго и от страната, която желая. Зад крилото, какво обаче ще видя...? Яд ме е много!

 

Ако седалките могат да се избират още при купуването на билета и са безплатни (защото някъде има и платени), то тогава би трябвало като влезеш в профила си в тяхната онлайн-система, да можеш по всяко време да избираш/отменяш места.

Плюс това зад крилото са най-яките места, аз винаги там си взимам, така че не реви! :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не винаги може да си избираш места. Не знам защо.

Последния път като летях ми даде да си избера местата на 2 от 4 полета. Но за сметка на това при чекин на летището ми дадоха местата, които си поисках.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

то тогава би трябвало като влезеш в профила си в тяхната онлайн-система, да можеш по всяко време да избираш/отменяш места.

Плюс това зад крилото са най-яките места, аз винаги там си взимам, така че не реви! :P

 

Аз обичам да рева, олеква ми :P

За след 10 дни пак не мога да избирам места ни онлайн, ни офлайн. Hakuna matata! ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз току що избирах места за трети път, че пак смениха модела на самолета.  :wacko:  Като вземат да се чудят с кой модел да летят и в моя случай като не провериш си губиш доборто място, в твоя може да спечелиш, ако изпревариш другите. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Когато аз летях с катарците, уж си избрах някакви места рано, рано, после когато наближи полета и си направих чек ин ми даде съвсем други места, защо се получи така и не разбрах. Това беше преди няколко месеца.

Връзка към коментар

До къде са тези полети?

София - Доха -> не мога да избирам

Доха - Килиманджаро - Занзибар -> можех да избирам 2 от 2 свободни.

 

Обратният маршрут -> не мога да избирам изобщо.

Връзка към коментар

Защото са сменили модела на самолета, по-горе подполковника е писал...


Когато аз летях с катарците, уж си избрах някакви места рано, рано, после когато наближи полета и си направих чек ин ми даде съвсем други места, защо се получи така и не разбрах. Това беше преди няколко месеца.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.