Прескочи до съдържание

Wizz Air: София - Дубай, от 140 евро двупосочен


Препоръчани мнения

Е на това му се казва новина, с която да си откриеш новия сайт!

Wizz Air откриват нова дестинация от София, а именно – Дубай. Полетите започват от 29 октомври и ще са три пъти седмично в дни вторник, четвъртък и събота.
 

www.wizzair.com

2013-04-03_14-38-16.png


Мащабът на новината надминава доста ефекта от допълнителната точка в картата на Wizz, защото полетът на практика отваря цяла Азия и Африка за достъп с нискотарифни авиокомпании от София – континент, който досега беше монопол на традиционните. Очаквайте интересни предложения тук скоро.

Кликнете тук, за да видите тази статия
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вярно е, че цената е добра, изкл., че не са добавени необходимите екстри за подобна дестинация - поне малко багаж...

но не ми се и мисли, как в теснотията на лилавите машини ще се издържи тези 5 часа...

Вероятно, ако се запътя на там, бих заложил на традиционните АК

 

Взех примерни дати - отиване 31 окт - връщане 9 ноември - с Уиз, като добавих малко багаж и повече лег за краката, че не съм 1.20 , и дотук цената ми на билета е 654 лв, като за 5 часа не съм калкулирах поне две води и едно кафе :)

 

В същото време, с Австрийците ми излезе 735 лв ... Е, бих предпочел вторите. Като ще е Дубай, да е Дубай.

/разбира се, всеки има различни разбирания/ :)

 

p.s. Тъй като това ми е първият постинг във форума, да му пожелаем успех и винаги радостни вести!  :D

Връзка към коментар

Ами зависи, да. Вероятно си избрал не от най-евтините цени на Уиз, иначе не виждам как ще се качи повече от 200-220 евро. А и все пак има значение, че полета е директен (макар и малко далечко от центъра на Дубай), дали си заслужава да се връщаш чак във Виена, там престой и обратно да я пресичаш тая дистанция :)

 

А и това са първоначални цени, тепърва ще видим какво ще предложат като се поразвие линията...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Още по обед, като прочетох тази новина направих проверка, че и без това на този етап нямам нищо за периода между Коледа и Нова година, а този период е традиционна част от личния ми график с пътувания през годината. Ами, очаквано, високи цени за периода. Като казвам високи, имам предвид високи за "low cost" компания, а не за редовна...

 

Сега предстои любимата ми част - логистика и информационно "изтърбушване" на дестинацията. Като събера достатъчно материал, пак ще проверя "лилавите" какво ще кажат. Ето и първият въпрос от серията тъпи. В безвизов режим ли сме с Обединените арабски емирства или ще трябва да се мисли и за това?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Туристическите визи са само формалност до колкото знам, мисля че може да се уредят от хотела/домакина или от авиокомпанията. Emirates със сигурност предлагат такава услуга, не знам дали Уиз биха се ангажирали...

 

За мен е интересна перспективата за лоу кост с прекачване, може да се направи няколко дневно турне включващо Дубай, Етиопия, Кения, че дори северен Ирак и Иран, ако на някой му стиска :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

ОАЕ няма дипломатическа мисия, акредитирана за Република България.


Туристически визи ОАЕ се издават от туристически компании или от авиокомпании на ОАЕ, а документи за останалите видове визи следва да бъдат придвижвани чрез българското Генерално консулство в Дубай или чрез дипломатическите мисии на ОАЕ в столиците на съседни държави (Анкара, Букурещ, Атина и Белград).


Това пише  в сайта на МнВР.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тези от WizzAir май четат в нашия форум. :D Тъкмо получих съобщение за 20% намаление за всички полети резервирани на 04.04.2013 г. Това важи за членове на "Wizz Discount Club", което автоматично означава, че същото намаление ще бъде налично свободно за всички на 05.04.2013 г. Практиката показва, че това са "измамни" намаления, обикновено последващи "скрито" и планирано увеличение на цените през последните дни. С две думи, очаквам след седмица нещата да се укротят и наистина да разберем какви ще бъдат реалните цени за новата дестинация. До тогава мисля да изчакам...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Те май станаха веднъж месечно тия намаления :)

 

 

ОАЕ няма дипломатическа мисия, акредитирана за Република България.

Туристически визи ОАЕ се издават от туристически компании или от авиокомпании на ОАЕ, а документи за останалите видове визи следва да бъдат придвижвани чрез българското Генерално консулство в Дубай или чрез дипломатическите мисии на ОАЕ в столиците на съседни държави (Анкара, Букурещ, Атина и Белград).

Това пише  в сайта на МнВР.  :)

 

Естествено, защо едно нещо да се каже с прости думи като може със сложни :) Аз каквото чета визата не е трудна, но е скъпа...кажи речи това е в резюме.

 

 

Тези от WizzAir май четат в нашия форум. :D Тъкмо получих съобщение за 20% намаление за всички полети резервирани на 04.04.2013 г. Това важи за членове на "Wizz Discount Club", което автоматично означава, че същото намаление ще бъде налично свободно за всички на 05.04.2013 г. Практиката показва, че това са "измамни" намаления, обикновено последващи "скрито" и планирано увеличение на цените през последните дни. С две думи, очаквам след седмица нещата да се укротят и наистина да разберем какви ще бъдат реалните цени за новата дестинация. До тогава мисля да изчакам...

 

Ах, да, култовите намаления на Уиз, те май вече станаха ежемесечни :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте. Много се зарадвах от новината. Във в. Капитал говорят за някакви 99 евро за една посока без багаж, това за две посоки дава доста под 1000 дирхама без багаж при условие, че най-лоу-кост от традиционните (!) превозвачи (катарци, турци) до Сф не могат да предложат нищо под 2000 дирхама, а австрийци - винаги над 3000 в местни пари (и това все - с прикачания); от Емиретс нищо тънко не чакам.
Както и да го смятаме, за мързели, които не искат или не могат да си направят сметката с половин година предварение, УиззЕър забиват в земята. :) Но ще изчакаме и те да се поориентират в пазара. Има много конкретни практически въпроси, които тепърва да се уточняват.
 

Връзка към коментар

Здравейте. Много се зарадвах от новината. Във в. Капитал говорят за някакви 99 евро за една посока без багаж, това за две посоки дава доста под 1000 дирхама без багаж при условие, че най-лоу-кост от традиционните (!) превозвачи (катарци, турци) до Сф не могат да предложат нищо под 2000 дирхама, а австрийци - винаги над 3000 в местни пари (и това все - с прикачания); от Емиретс нищо тънко не чакам.

Както и да го смятаме, за мързели, които не искат или не могат да си направят сметката с половин година предварение, УиззЕър забиват в земята. :) Но ще изчакаме и те да се поориентират в пазара. Има много конкретни практически въпроси, които тепърва да се уточняват.

 

 

Ти явно си "местна" :) При всички положения средната цена ще върви нагоре, иначе би им бил нерентабилен толкова дълъг полет, но се надявам на разни дупки в трафика, при които цената да пада, както често се случва с европейските им дестинации в нисък сезон. 

Връзка към коментар

Ти явно си "местна" :) При всички положения средната цена ще върви нагоре, иначе би им бил нерентабилен толкова дълъг полет, но се надявам на разни дупки в трафика, при които цената да пада, както често се случва с европейските им дестинации в нисък сезон. 

Нямам грам наблюдения в/у Уизз и съм пределно изненадана, че стрелят смело с 3 полета седмично точно до SOF...... Поднасям извинения, трябваше първо с това да започна - живея в Дубай! Но пък колко готино, че постовете могат да се редактират... ;)))) ще ползвам пофтичката сега. :-D

Връзка към коментар

Така или иначе тая оферта вече я няма. Днес цените започват от 174.99 с възможност от 124.99 за дискаунт клъбърите, и то на много единични дати преди Нова. Януари изборът е вече далеч по-голям.

Връзка към коментар

Ами подозирам, че утре като се пусне намалението за всички ще има пак същите цени. Те така работят на Уиз намаленията - вървят с предварително вдигане на цената. 

Връзка към коментар

Така или иначе тая оферта вече я няма. Днес цените започват от 174.99 с възможност от 124.99 за дискаунт клъбърите, и то на много единични дати преди Нова. Януари изборът е вече далеч по-голям.

С дискаунта и днешното намаление може например да се избере двудневна следновогодишна "разходка" 14-16.01.2014 за 216лв.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

2 декември е нац. празник на Емиратите и ще е интересно за хора, които се кефят на разни street festive activities, но ще трябва да си букнат отрано-рано билети онлайн за Бурж Калифа (The Top) и да се прибират посред невероятни тълпи, а флайт-превозвачите със сигурност ще са претоварени.

Друго от местния календар е Зимният Шопинг Фест, когато всички молове свалят цени поголовно - януари докъм средата на февруари - за много хора може да е нерелевантно, но градът се напълва с хора от другите гълф-държави и всякакви категории префърцунени шопъри и яко се трОшат пари. Към края на периода дискаунтите са на мах - заедно с туризма и превозването по въздух.

За два дена разходка... не знам, зависи кой какво си планира. Ще могат да се видят и наснимат няколко мола, Марината (небостъргачи), Палмата, Бурж Дубай едно качване и то за друго не остана. 
Ако някой се закотви за седмица, един ден да си задели за сафари - всекви фирмички онлайн се рекламират, отговарят бърже на имейли, спокойно се уплътняват един следобед и вечерта. :) Местата са кът за четвъртъци, петъци и по-малко за съботи - поради арабския уикенд.
Ако някой се втурне към Абу Даби, да се приготви яко да го отръскат и яко да се накефи във Ferrari World - цените са в сайта в местни пари (и във ФБ). 

   

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Каквото и да си говорим през февруари цената  с багажа и разбира се допълнителното място за краката ( което е по-добро от всяка европейска бизнес класа ) e 250 EUR , Мисля, че няма такава цена от София и най-вече представете си Февруари тук ще е студено, а там топло. Това е доста приемливо и според мен единствената достъпна топла дестинация за тази цена. Предложението не е за изпускане. И както някой беше написал като ще е Дубай да е , Трябва да се похарчат дооста пари за хотел. Хубавите хотели са си доста скъпи . Нещо не ми стана много ясно в крайна сметка ако пътуваш с Уиз как се вади виза от София, но ще го проучим и ако на някой му се правят такива дългосрочни планове хич да не се чуди :D  :D  :D  :D  Туристическите агениции май жулят поне по около 800 евро на пътник в 3* хотели  :O  Човек може да същите пари да си го направи сам доста по-луксозно 

Редактирано от Mitko
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За около 650 евро се намира полет с 4-ри нощувки с вкл. всички такси .Визата още 65 евро.

Ако човек дебне промоциите на Qatar може да се уреди с полет през зимата до Тайланд за около 400 евро... и няма визи .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Зарибявката в местната преса е "от София ви се разкрива за без пари цяла Европа". Но чак пък с 3 полета седмично... нямам обяснение, но смятам да не се оплаквам. ;))

Feeder Bus до Jebel Ali Metro Station е суперска новина - eто тук, на тази карта, се вижда "сянката" на летището:
http://www.rta.ae/dubai_metro/english/home.html
(под метро разбираме Червената линия)

С метрото през деня може да се види супер панорама и човек се ориентира, най-малкото, къде са му топлите връзки към трите най-големи мола. :) И само два пъти да го ползва човек, пак му е на давалера да си купи NOL карта - има силвър и голдън. Силвър е за втора класа, което обхваща всичко без първи вагон (втори е специален) и цените за трип са минимални; с голдън картата се влиза САМО в първия вагон (ще искат да я покажете вътре) - той е с панорамно стъкло и се правят хубави снимки, но цената е минимална х 2.
Когато се вземе влакчето от летището, първата класа се пада отзад.
ВАЖНО да се запомни, че ВТОРИЯТ вагон е САМО ЗА ЖЕНИ  - местна специфика... и да се обърка някой, веднага ще го изгонят, любезно. ;))

Top-up на NOL картите - кеш или кредит кард на информация или автомат (по спирките на метрото). Служат за цялата с-ма градски транспорт (без таксита). Алтернативата им е хартиени билетчета от информация.

Ако някой се тревожи за езика... английски, навсякъде, вкл. табели, етикети на стоки, касови бележки, фактури за покупки, нощувки, услуги и пр.        
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

"Втория вагон е само за жени." Ей това ме разби. :D На мен като европеец жена ми може ли да стои с мен или и тя на общо основание при кадъните?

Връзка към коментар

Може, може. :) Ако не се лъжа жените могат да се возят във всички вагони, а втория е само за жени, т.е. там е за жени, които не искат (или пък културата им не позволява) да се возят заедно с мъжете.

Поправете ме ако греша! :)

Връзка към коментар

Вагоните за жени са характерни за мюсюлманските страни. Така е и в Индия , и в Малайзия например. Жените имат право да пътуват в който вагон искат , но мъжете нямат право да пътуват в дамския вагон.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.