Прескочи до съдържание

Bon apetit или кой как храни във въздуха


Препоръчани мнения

Един сайт, в който потребителите качват снимки, за да споделят с какво са ги нахранили авиокомпаниите. :)

Към снимките има информация за храната, от коя авиокомпания се предлага, датата, по какъв маршрут е бил полета, в коя класа, а всяко ястие е оценено по 10-степенна скала.

 

http://www.airlinemeals.net/browse.php

 

Eто тук, например

 

http://www.airlinemeals.net/browse.php?id=1971&start=1&x=1

 

 намираме 17 поста за родния превозвач BulgariaAir

(нищо че първата снимка е от BHAir, което  не е точно BulgariaAir, ама да не се формализираме толкова ;)   )

 

А тук пък може да надникнете  Behind the scenes или как, например,  кетъринга на катарците приготвя "манджите"

http://www.airlinemeals.net/behind-the-scenes-Qatar-Airways-Doha.php

 

 

 

Bon apetit!

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаше някъде научно изследване защо храната в самолета винаги е с тъп вкус :) Та и аз така, до сега нищо възхитително на борда не съм ял, в повечето случаи е колкото да утрепем глада. 

 

А пък това със снимането на храната е някакъв странен вид фетиш, признавам, че и аз съм щраквал за пълнота на някой трип репорт, но отстрани ми изглежда доста нелепо - да подредиш пластмасовите вилички на неудобната масичка, да наведеш глава с фотото отгоре и да щракаш :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Имаше някъде научно изследване защо храната в самолета винаги е с тъп вкус :) Та и аз така, до сега нищо възхитително на борда не съм ял, в повечето случаи е колкото да утрепем глада. 

 

А пък това със снимането на храната е някакъв странен вид фетиш, признавам, че и аз съм щраквал за пълнота на някой трип репорт, но отстрани ми изглежда доста нелепо - да подредиш пластмасовите вилички на неудобната масичка, да наведеш глава с фотото отгоре и да щракаш :)

Имам някакъв далечен спомен от преди доста години (20-тина) за доста вкусно хапване при полет на AF, но първо, че времената (и респективно храната) доста се промениха, и второ - може просто да съм бил много гладен :biggrin:

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Имам някъкав далечен спомен от преди доста години (20-тина) за доста вкусно хапване при полет на AF, но първо, че времената (и респективно храната) доста се промениха, и второ - може просто да съм бил много гладен :biggrin:

Не е било само от това, че си бил гладен.  Политиката на авиокомпаниите по отношение на храната беше по-различна. Само  за последните 2-3 г. OS или LH да вземем - колко много си промениха количеството и разнообразието на сервираната храна на борда

А чехите и Бритиш как хранеха преди двайсетина години...особено чехите - първо, второ, трето, и десерт за няма 2 часа полет.  :biggrin:

ВН и те даваха доста обилни манджи за полет от 2 часа и нещо. А примерно при задържане на пистата след бординг (поради мъгла), сервираха безалкохолни, кафе и бонбони. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.