Прескочи до съдържание

Почина Кралят на Тайланд - последствия за пътуващите


Георги

Препоръчани мнения

Особено внимание когато обявят датата за погребението (около 3 месеца след смъртта). Много е вероятно кръчмите и баровете масово да бъдат затворени за няколко дни. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Особено внимание когато обявят датата за погребението (около 3 месеца след смъртта). Много е вероятно кръчмите и баровете масово да бъдат затворени за няколко дни. 

 

Това ще е малък проблем :) Аз по-скоро се чудя дали може да има някакъв ефект с оглед на това, че е бил обединител, стожер на стабилност и постоянните преврати и опити за преврати. Или ще бъде кучетата си лаят, керванът си върви, тайландците няма да си заколят златната кокошка - туризма. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Царят е друго нещо. Той е повече от бог в Тайланд. Ясно е, че си гледат бизнеса, но е много неприятно да отидеш да се веселиш и да уцелиш време на траур. Две неща са сигурни - ще го има и ще е кратко.

 

В Камбоджа като умря краля беше три дни, двата дни някои бизнеси работеха полулегално, единият ден полицията обликаляше, затваряше наред и запечатваше. Буквално нямаше ядене откъде да си купиш. И това в Камбоджа, където още партията казва какво ще се случва и кой респектиран от краля, кой не. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Това ще е малък проблем :) Аз по-скоро се чудя дали може да има някакъв ефект с оглед на това, че е бил обединител, стожер на стабилност и постоянните преврати и опити за преврати. Или ще бъде кучетата си лаят, керванът си върви, тайландците няма да си заколят златната кокошка - туризма. 

 

Истинската власт в Тайланд е в ръцете на военните. За обединител все ще намерят някой роднина ;) Никъде не намерих информация за евентуални деца на краля :huh:

 

Аз бих препоръчал внимание и по малко алкохол в този период. Тайландците са много чувствителни на тема кралят им. При първото ми посещение в Тайланд местната екскурзоводката ни излъга, че на рожденния ден на краля заведенията са затворени. След като разбрахме от рецепцията, че все пак баровете са отворени екскурзоводката се разплака и ни обвини, че не уважаваме кралят им, защото искаме да отидем на нощен бар в този ден :blush:

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Истинската власт в Тайланд е в ръцете на военните. За обединител все ще намерят някой роднина ;) Никъде не намерих информация за евентуални деца на краля :huh:

По тукашните новини казаха, че синът му днес ще съпроводи тялото му от болницата до двореца и че е поискал няколкомесечна отсрочка пред да се качи на престола. И споменаха нещо за тримесечен национален траур...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По тукашните новини казаха, че синът му днес ще съпроводи тялото му от болницата до двореца и че е поискал няколкомесечна отсрочка пред да се качи на престола. И споменаха нещо за тримесечен национален траур...

 

Тукашните новини много сериозно го отразяват. Външно министерство изрично предупреждава за подходящо поведение (на англичаните) - има баннати от посещения в Тайланд, затворът отделно.  

Връзка към мнение

Според изказване на министър-председателя "препоръчително" (с идея за задължително) един месец никакъв голям ентертайнмент.

 

Доколкото имам инфо от познати в Тайланд, големите фън събития и "иху-аху" на публични места са спрени. Много от баровете ще бъдат затворени 3-7 дни, като след това ще работят до края на тези 30 дни най-вероятно без музика. Ако някой ще ходи заради "пинг - понг" щуротии, go-go баровете ще бъдат заторени за месец. Всичко друго засега изглежда ще си работи в нормален режим. Препоръчително е носенето на по-строги тъмни дрехи и подходящо държане на публични места.

 

Такова инфо най-общо успях да сглобя до момента.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Наследството на трона явно няма да е безпроблемно, защото престолонаследникът не го уважавали много в Тайланд и е меко казоно неподходяща фигура за този пост...

 

Thailand's heir apparent Maha Vajiralongkorn raises fears – and eyebrows

Crown prince is best known for making his poodle Foo Foo an air chief marshal, but his darker side has long caused concerns about his potential rule

https://www.theguardian.com/world/2016/oct/13/thailand-maha-vajiralongkorn-crown-prince-king

Връзка към мнение
Министерството на туризма в Тайланд публикува списък с препоръки към чуждестранните туристи, които трябва да спазват при пребиваването си в страната по време на националния траур заради смъртта на крал Пумипон Адулядет, предаде ДПА.

Монархът почина преди 2 дни на 88-годишна възраст в болница в Банкок след продължително боледуване. Вчера тялото му бе пренесено в Големия кралски дворец, но официалната церемония в негова памет все още не е насрочена. Според съществуващата традиция тя и кремацията може да се състоят в срок до една година.

Обявеният в Тайланд траур ще продължи една година, през която държавните служители ще са задължени да носят черни дрехи. Трийсет дни в страната не трябва да има официални и държавни мероприятия, но на частния сектор не са наложени задължителни ограничения.

Тайландците са призовани в продължение на 30 дни да се въздържат от развлекателни прояви. Подобен апел е отправен и към съдържателите на барове и ресторанти, които сами ще определят работното си време за клиенти.

Туристическото ведомство информира, че транспортът, банките и болниците ще функционират в нормален режим. Ще бъдат достъпни за посещения всички туристически забележителности в страната с изключение на Големия кралски дворец и разположения във вътрешността му Храм на Изумрудения Буда, където ще бъдат изложени за поклонение тленните останки на монарха.

Все пак и към чуждестранните туристи е отправена молба да са облечени скромно на публични места, като се подчертава, че това не е задължително.

Чужденците са посъветвани да се въздържат от неуместно и неуважително поведение и са информирани, че по време на траура в Тайланд ще има повишени мерки за сигурност.

http://www.dnes.bg/world/2016/10/15/skromni-drehi-i-uvajenie-tailand-s-preporyki-kym-turistite.318786
 
Редактирано от Topfly
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Направо не знам какво да правя. :( На 11 ноември трябва да пътуваме към Тайланд за две седмици. Вече се чудя дали да не отменим пътешествието...

Връзка към мнение

Имам познат, женен за тайландка. Тя била плакала няколко часа. Голяма трагедия е за тях. По думите и той наистина страшно много е направил за тях през 50-те, 60-те години и е бил уникално неарогантен за крал.Те друг крал не помнят. Като млад е живял със селяните в джунглата и е спонсорирал един куп проекти.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Направо не знам какво да правя. :( На 11 ноември трябва да пътуваме към Тайланд за две седмици. Вече се чудя дали да не отменим пътешествието...

Няма да имате никакви проблеми, с изключение на царския дворец и храма на изомрудения буда ще са затворени. Особено надолу по островите няма да има никаква разлика.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Направо не знам какво да правя. :( На 11 ноември трябва да пътуваме към Тайланд за две седмици. Вече се чудя дали да не отменим пътешествието...

 

Е, спокойно, нощните забавления може да са по-приглушени, може би ще пропуснете двореца, но не е причина да отменяте каквото и да било. Приеми го като предизвикателство - все пак ще посетиш държавата в интересен от историческа гледна точка период. Поне за сега няма индикации да има някакви проблеми с безопасност. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Георги, T. E. Lawrence, благодаря ви! Наистина съм се притеснила покрай случващото се. Нощният живот ще го пропусна, но не съжалявам за него. Съжалявам, че са отменили Loy Kratong и са затворили двореца. Дано да няма повече затворени места. В нета всякакви статии наизлезнаха и ме стреснаха.

 

Благодаря ви още веднъж. Ок, пътешествието остава в сила. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ох май ще променяме плана...ние летим след 2 седмици за Тайланд ... като цяло 3 дни bangkok и 3 дни Chiang Mai + Chiang Rai. Какво друго може да е затворено освен царския дворец и храма на изомрудения буда

Връзка към мнение

Rositsa88, аз следя за затворените забележителности и отменените празници - ТУК. Постоянно ъпдейтват информацията. Примерно вчера пишеше, че пазарът в Чианг Май е затворен, но днес вече работи. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Rositsa88, аз следя за затворените забележителности и отменените празници - ТУК. Постоянно ъпдейтват информацията. Примерно вчера пишеше, че пазарът в Чианг Май е затворен, но днес вече работи. :)

 

Мерси много (:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Михаела Икономо

 

Сега сме на Ко Чанг тук-там някой портрет на краля с черни пандели. Уж не се продава алкохол до довечера в 12, но това е само в 7/11 и Теско. Никой не реве и не ходи в черно. А туристите да се съобразяват и да ходят със скромно облекло - никак!

 

В Банкок подозирам ще е по-различно. Утре отиваме там. Знам, че всички по-порочни занимания засега са "недостъпни". Отменени са големите събития. Дворецът и прилежащите храмове са затворени. Но все пак мисля, че ще запълним трите дена, които имаме там.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Жена, публикувала неуважителен коментар, бе накарана да коленичи публично пред портрета му пред разгневено множество.

 

Това хората са много щури същества ..

 

https://www.youtube.com/watch?v=NB4x7O64Zpw

Връзка към мнение

Жена, публикувала неуважителен коментар, бе накарана да коленичи публично пред портрета му пред разгневено множество.

 

Това хората са много щури същества ..

 

В Тайланд по принцип има стара традиция полицията публично да унижава престъпниците, като с това си прави PR колко успешни са в борбата срещу престъпността. Ето няколко примера с дълъри на наркотици

 

p1%20leaddrug_c1738779_16324_670.jpg

 

 

n-thaiarrests-a-20151025.jpg

 

1437012449_1-org.jpg

Връзка към мнение
Михаела Икономо

Ъпдейт от днес. На континента нещата са по-различни. 99% от тайландците са облечени в черно. Уважителните туристи също са в тъмни тонове. Навсякъде има едни надиплени пандели в бяло и черно, билбордове с лика на краля (не са пестили по последните точки). Самите тайландци са едни умислени такива. Телевизията и вестниците са в черно-бяло. Излъчват само възпоменателни репортажи, тук-таме новини и минорни песни.

 

Иначе животът си тече. Днес имахме само няколко свободни часа. Каосан роуд беше в почти пълен блясък. Нямаше някакви огромни струпвания от хора в по-централните части на града.

 

Затворени са дворецът и Изумрудения Буда.

 

Утре ще видим Чайна таун и ще се пробваме по големите забележителности. Ще кажа и там какви са ми впечатленията.

 

Но като цялостна оценка - не си отменяйте пътувания. Нещата изобщо не са толкова спрели, колкото изглеждат отстрани.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.