Прескочи до съдържание

Баварски замъци, Фюсен и Залцбург


Dandy

Препоръчани мнения

  Здравейте !

 

До сега общо взето съм чел историите и пътеписите тук, но не съм писал. Та, предстои ми пътуване до Мюнхен от 30.11 до 4.12 . Ще имам 3 пълни дни и 2 наполовина заради полетите на Уиз. Ще кацна и излетя от летището в Меминген. 
Имам нужда от съвет. Двама човека сме, като искаме да идем до замъците и евентуално до Залцбург (в 2 различни дни). Дали е по-добре от Меминген вместо да ходим в Мюнхен следобед, да спим във Фюсен за да са по-близо замъците на другия ден ? Има ли транспорт от Меминген до Фюсен ? Ако успеем да идем и до Залцбург за ден, струва ли си посещение на езерото Кимзее (Химзее или както се казва). Виждам, че влака минава покрай него, но не знам още как стои въпросът със слизането, качване на следващ влак и т.н. А и все пак всяка спирка си е забавяне по маршрута.... Общо взето, от замъците и околностите на Мюнхен, кое си струва най-много да се посети ? Залцбург ме привлича в този сезон заради атмосферата по коледните базари. Да, в Мюнхен също има, но ми се иска да видя поне за ден и Залцбург.

 

Дайте идеи, ако някой е разполагам с такова време и с такива амбиции за пътуване. Знам, че времето е малко за всичко това, но билетите са купени, докато хотела е резервиран с безплатно анулиране, така че там мога да съм гъвкав, ако се наложи да се спи по други места с цел оптимизиране на времето. Наясно съм, че и най-вероятно няма да успея да осъществя пътуване до Залцбург, до замъците, че и за Мюнхен да ми остане време да поразгледам базари и някои забележителности, но все пак нищо не пречи да пробвам да направя план, пък каквото стане. 

 

Благодаря предварително ! 

Връзка към коментар

Имаш влак от Меминген до Фюсен с едно прекачване (в Kempten или Buchloe). Приблизително 2 часа и около 20 евро. 

 

Фюсен - Залцбург ти е около 4 часа и 30-ина евро промоционален билет. 

 

Аз бих го направил така:

 

30-и Меминген - Фюсен. Нощувка Фюсен

1-и Цял ден за замъците. Втора нощувка Фюсен

2-и Фюсен - Залцбург (евентуално няколко часа в Аугсбург, ако избереш прекачване там). Нощувка Залцбург 

3-и Цял ден за Залцбург и околността. Втора нощувка Залцбург

4-и Залцбург - Мюнхен - Меминген (евентуално няколко часа в Мюнхен, ако има време). Отпътуване 

Връзка към коментар

Привет,

през октомври правихме подобен маршрут с полети от/до Меминген, влакове и автобуси из Байерн. Всичко е много уредено и лесно. Ще опитам да дам повече подробности.

 

Пристигнахме в Меминген в ранния следобед и тръгнахме директно към Фюсен. Имах следната информация:

 

Меминген летище – Меминген жп гара излизате от летището, спирката е в ляво на около 30 м

BUS №2 - 

BUS №810/811 
Билет € 3,00.

Такси около € 12 

 

Меминген – Фюсен  

1. 16.02ч от коловоз 2 RE 3889 към Оберстдорф  -пристига в Кемптен 16.26ч 

16.32ч Кемптен коловоз 4 RE 3291 към Augsburg – пристига в Kaufbeuren 16.55ч 

16.59ч Kaufbeuren коловоз 1 RE 57512  към Фусен – пристига 17.55ч

 

Меминген – Фюсен

2. 16.05ч от коловоз 4 RE 57413 към München - пристига в Buchloe 16.52ч 

17.36ч Buchloe от коловоз 4 RB 57356 посока Фусен – пристига 18.55ч

 

Меминген – Фюсен /ние направихме този маршрут/

3. 16.45ч от коловоз 1 RE 2013 към Оберстдорф  - пристига в Кемптен 17.07ч 

17.16ч Кемптен коловоз 4 ALX84143 към Vogtlandbahn-GmbH: München Hbf  – пристига в Kaufbeuren 17,42 

17.49ч Kaufbeuren коловоз 1 RB 57356  посока Фусен – пристига 18,55

 

Изглежда сложно, но не е. Всичко е много точно организирано до минута. Никакви изненади!

Нощувка във Фюсен.

 

Следващия ден - Нойшванщайн, Хоеншвангау и Фюсен

До замъците:

Автобус RVA/OVG 73

Автобус RVA/OVG 78 

Автобус 9606 и 9651 също стават.

Слиза се на спирка Хоеншвангау / Alpseestraße.

Автобусен билет струва 2.30 евро,  може да бъде закупен от водача. 

 

Следобед разходка из Фюсен. За друго в този ден няма време.

Вечерта влак до Мюнхен. Има на всеки час, като през един са с прикачване в Кемптен. Проверете тук: 

https://www.bahn.de/p/view/index.shtml

 

Следващите 3 нощувки е добре да са в Мюнхен.

Единия ден спокойно можете да отидете в Залцбург. Много си заслужава.

 

От централна гара Мюнхен:

Мюнхен – Залцбург

9.55ч от коловоз 11 M 79013 в посока Залцбург – пристига в Залцбург 11.41ч

10.55ч от коловоз 11 M 79015 в посока Залцбург – пристига в Залцбург 12.41ч

Залцбург – Мюнхен

17.15ч от коловоз 5С-F M 79038 в посока Мюнхен – пристига 19.06ч

18.15ч от коловоз 5С-F M 79040 в посока Мюнхен – пристига 20.06ч

 

Според мен до езерото Химзее няма да има време да отидете. Ние не успяхме.

 

Накрая Мюнхен-Меминген ако Ви устройва това като часове:

Мюнхен – Меминген влак 

1. 10.20ч коловоз 28 RE 57408 в посока Линдау – пристига в Меминген 11:51ч

2. 11.09ч коловоз 27 ALX84136 посока Vogtlandbahn-GmbH: Immenstad –пристига в Buchloe 12:03  коловоз 4

12.06ч Buchloe от коловоз 5 RE 57526 RB 57526 посока Меминген – пристига 12:53

3. 2.20ч коловоз 28 RE 57410 в посока Мемминген – пристига 13.55ч

Мюнхен – Меминген автобус Алгой експрес /спирка до ЖП гара/

10:00-11:25 възрастен 15.00 EUR

 

Ние бяхме трима възрастни и ползвахме Байерн тикет за дните извън Мюнхен.

 

Засега това се сещам. Ако има още въпроси и зная отговора с удоволствие ще пиша пак  :good:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Моят маршрут се припокрива отчасти с този на mariya* , ще отбележа само разликите. От Меминген директно отидохме в Мюнхен с автобусния трансфер, късният следобед и вечерта се разхождахме в Мюнхен. Следващия ден с Бавария тикет отидохме до замъците, имахме запазен час за влизане в Нойшванщайн, но имаше места и за по-ранно влизане от нашия час-не ни позволиха да сменим билетите, затова влязохме първо в Хоеншвангау. Отиде целия ден, вечерта към 21ч се прибрахме в Мюнхен (всичките ни нощувки бяха там). Следващият ден целия  си отделихме за Мюнхен. Четвъртият ходихме в Залцбург с Бавария тикет. Връщането от Залцбург беше изключително странно-незнам практика ли е това или имаше някакви ремонти, но взимаш влак за една спирка от Залцбург и на следващата прекачваш за влака за Мюнхен. Особеното е , че като се напълни влака и не пускат вече да се качиш, чакаш следващия, който е след час. Спират те още на перона и заграждат от всякъде. Поради тази особеност, ние пак се прибрахме много късно в Мюнхен, като си отвисяхме на гарата. Последния ден полета беше обеден и нямаше време за нищо-трансфер(автобусен) Мюнхен-Меминген и това беше. Тази програма е доста лежерна, не си давахме много зор, беше доста студено а  и се стъмваше в 18ч

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Много, много Ви благодаря на всички за бързите и подробни отговори !  Мисля, че варианта на mariya* ни устройва повече, защото така спестяваме едно пътуване и като време и като пари. Вместо от летището до Мюнхен и после до замъците и пак обратно до Мюнхен, ще се пътува директно до замъците и оттам до Мюнхен... Май точно такъв маршрут ще избера. Ще прегледам цените и съответните влакове. Хубавото, че полета на връщане е в 15:35, т.е. спокойно ще можем да използваме и сутринта за разходка в Мюнхен и да хванем трансфер към летището и да сме там към 14ч някъде.

 

Тъй като сме двама само, този Бавария тикет не знам дали ще е удачен за нас, ама то така или иначе нямаме особен избор, освен Rent a Car.... Може би ще се наложи да посмятам и да преценя кое ще е по-евтино, а и удобно. С колата пък ще трябва да търся паркинги, но ще видим. Благодаря отново за полезната информация, ще пренаредя пътуването като дни определено, сега малко повече ми се разясниха нещата, че в Германия до сега не съм бил :)

Приятен ден на всички !

Връзка към коментар

Много, много Ви благодаря на всички за бързите и подробни отговори !  Мисля, че варианта на mariya* ни устройва повече, защото така спестяваме едно пътуване и като време и като пари. Вместо от летището до Мюнхен и после до замъците и пак обратно до Мюнхен, ще се пътува директно до замъците и оттам до Мюнхен... Май точно такъв маршрут ще избера. Ще прегледам цените и съответните влакове. Хубавото, че полета на връщане е в 15:35, т.е. спокойно ще можем да използваме и сутринта за разходка в Мюнхен и да хванем трансфер към летището и да сме там към 14ч някъде.

 

Тъй като сме двама само, този Бавария тикет не знам дали ще е удачен за нас, ама то така или иначе нямаме особен избор, освен Rent a Car.... Може би ще се наложи да посмятам и да преценя кое ще е по-евтино, а и удобно. С колата пък ще трябва да търся паркинги, но ще видим. Благодаря отново за полезната информация, ще пренаредя пътуването като дни определено, сега малко повече ми се разясниха нещата, че в Германия до сега не съм бил :)

Приятен ден на всички !

Аз бях в Мюнхен през юни и посетих същите места. Нощувките ми бяха само в Мюнхен, но съм убедена, че пътуване директно до Фюсен и първа нощувка там е най-добрият вариант. Ползвах сама Бавария тикет за два дни - до Залцбург и до Фюсен, както и еднодневен и тридневен билет за градския транспорт в Мюнхен. Скъпичко е за сам, но всичко друго е още по-скъпо. Красотите си заслужават!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

  Здравейте !

 

До сега общо взето съм чел историите и пътеписите тук, но не съм писал. Та, предстои ми пътуване до Мюнхен от 30.11 до 4.12 . Ще имам 3 пълни дни и 2 наполовина заради полетите на Уиз. Ще кацна и излетя от летището в Меминген. 

Имам нужда от съвет. Двама човека сме, като искаме да идем до замъците и евентуално до Залцбург (в 2 различни дни). Дали е по-добре от Меминген вместо да ходим в Мюнхен следобед, да спим във Фюсен за да са по-близо замъците на другия ден ? Има ли транспорт от Меминген до Фюсен ? Ако успеем да идем и до Залцбург за ден, струва ли си посещение на езерото Кимзее (Химзее или както се казва). Виждам, че влака минава покрай него, но не знам още как стои въпросът със слизането, качване на следващ влак и т.н. А и все пак всяка спирка си е забавяне по маршрута.... Общо взето, от замъците и околностите на Мюнхен, кое си струва най-много да се посети ? Залцбург ме привлича в този сезон заради атмосферата по коледните базари. Да, в Мюнхен също има, но ми се иска да видя поне за ден и Залцбург.

 

Дайте идеи, ако някой е разполагам с такова време и с такива амбиции за пътуване. Знам, че времето е малко за всичко това, но билетите са купени, докато хотела е резервиран с безплатно анулиране, така че там мога да съм гъвкав, ако се наложи да се спи по други места с цел оптимизиране на времето. Наясно съм, че и най-вероятно няма да успея да осъществя пътуване до Залцбург, до замъците, че и за Мюнхен да ми остане време да поразгледам базари и някои забележителности, но все пак нищо не пречи да пробвам да направя план, пък каквото стане. 

 

Благодаря предварително ! 

Жалко, че ще пътуваш с Wizz и ще кацнеш в 15:05 в Меминген, защото ако беше на друга дата и ползваше Ryan, които кацат по-рано, можеше да използваш flixbus и да пътуваш до Фюсен за 5€:

https://shop.flixbus.bg/search?adults=1&children=0&bikes=0&departureStation=161&arrivalStation=&departureCity=568&arrivalCity=292&rideDate=30.11.2016&oneway=&backRideDate=30.11.2016&adults=&children=&bikes=&_locale=bg&form_build_id=form-PjL1ZeY8JkjixCRMglUUusd8nEgRxGwWrkTx2TPX4jk&form_id=fb_search_form_main&_ga=1.119426057.146653368.1473840089

 

От летището до Меминген можете да пътувате с свтобус 2 или 810 на цена 3€ на човек, билети от шофьора. Спирката се намира най- в края вляво пред сградата на летището, ако застанеш а гръб към нея (има табела). После до Фюсен, щом сте двама, можете да пътувате с Bayern Ticket за двама, който можете да си закупите от автомат на гарата в Меминген - ще ви излезе по 14€ на човек, вместо по 19-20. Трябва после да си напишете имената на латиница в билета. Билета важи за всички автобуси, регионални и експресни регионални влакове. Винаги и на всяка гара можете да си направите справка за разписанието на влаковете, къде и в колко часа да се прекачите, на кой коловоз пристига  вашия влак и от кой тръгва този, на който трябва да се качите. За съжаление не можете да си купите Bayern Ticket-а още от летището, няма откъде. Или поне до миналия месец все още нямаше. Иначе този билет важи за автобуса до/от летището, затова си го имайте наум на връщане. 

Ако хотелът ви във Фюсен е по-далеч от центъра, можете да пътувате с автобус и Bayern Ticket-а, както и въобще да използвате билета до 3ч. на следващия ден (по принцип). 

Евентуален мой вариант:

30.11. - Фюсен, нощувка

 

1.12. - Фюсен, замъците, разходка из града, нощувка. 

 

2.12. - купувате си пак Bayern Ticket за двама и пътувате с него

1)  до Ландсберг ам Лех - много симпатично малко градче на р. Лех с много добре запазен стар град, площад, Коледен базар, интересни и красиви църкви, симпатични сладкарнички и ресторантчета покрай реката. Два до три часа с хапване някъде на топличко са достатъчни. Тъй като в делничен ден Bayern Ticket-а е валиден от 9ч нататък, имате влак от Фюсен в 9:05 който пристига в 10:41 (с прекачване е, както почти винаги до малките градчета) 

2) Имате удобни влакове в 13:45 или 14:46, (с прекачване, естествено, но в Германия всичко става бързо и лесно) и пристигате в Залцбург съответно в 16:41 или 17:41. Настанявате се в хотела си и хуквате на вечерна обиколка или дори по-добре е направо на Коледния базар. Нощувка.

Това е само предложение за нещо по-различно :)

3.12. - целия ден из Залцбург, късно следобед се връщате в Мюнхен, минавате и през Коледния базар на Мюнхен. Ако не сте били друг път - площада, Кметството -  полюбувайте им се, наснимайте се, хапнете, пийнете :)  Нощувка. А, за Bayern Ticket в Залцбург попитайте на информацията на гарата откъде да си го купите. Ако няма на Централна гара /аз съм пътувала не от Залцбург до Мюнхен, а обратното, та затова/, може би е добре да си вземете билет само до Freilassing, там  да слезете и после да продължите със следващия влак, начесто са.

 

4.12 - понеже е неделя  Bayern Ticket ви важи от полунощ, та затова можете да си вземете влак преди 9ч, примерно в 8:20 и пристигате в 9:51. Ако багажа ви е натежал можете да го оставите на гарата  срещу 3 или 5€, зависи от големината на багажната клетка и да си направите една разходка из Меминген - тръгвате по улицата, която е перпендикулярна на десния край на гарата като застанете с гръб към нея. След около 200-300м завивате надясно и след още 200м сте на стария градски площад с Коледния базар. До към 13 имате достатъчно време да се разходите спокойно из градчето и дори да обядвате. 

Имайте предвид, че в неделя автобусите между Меминген и летището са по-нарядко. Във вашия случай трябва да вземете автобуса в 13:52 и след 7-8 минути сте там. Ако го изпуснете ще изпуснете самолета.

Ето и разписанието на автобусите до/от летището до/от автогарата сектор 5:

Bus timetable 2016 - Memmingen train station & ZOB

 

https://www.allgaeu-airport.com/home/arrival-and-parking/bus-train/

 

П.П. Езерото Кимзее  е друга песен, оставете си го за друг път :)

 

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Байерн тикет купувахме за 5 дни онлайн. Определяш дата и за колко човека. Имена не се пишат. Проверяваха ни във всеки влак и всичко беше наред. Важи за автобуси 9606 и 9651 във Фюсен. Аз също бях чела, че важи и за автобус от летището до Меминген, но нас ни накараха да си платим  :) И пак казвам, че всичко е организирано отлично, има упътвания навсякъде и няма как да се объркаш  :good:

Редактирано от mariya*
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само да кажа, че file:///C:.... е на твоя диск и няма как да се види от други хора. Ползвай прикачване на файлове или давай връзка към нещо в интернет.

Ау.. к'ва съм тъпица :D -  грешката е в моя телевизор :) Извинете.

Ей от тук може да се дръпне - Bus timetable 2016 - Memmingen train station & ZOB

 

https://www.allgaeu-airport.com/home/arrival-and-parking/bus-train/

 

Редактирано от iaia_mama
Връзка към коментар

Искам да добавя още нещо, което до момента не видях да е споменато в темата, но го смятам за важно. Всички хотели и места за настаняване във Фюсен вземат допълнителна такса 2,50€, а тези в околностите  по 2,20; 2 или по-малко, зависи от населеното място. Срещу тази такса ви дават карта, която важи за обществения транспорт в района. Картата важи до деня на напускането на хотела.  С нея може да се ползват и някакви дребни отстъпки в музеи, басейни, лифтове и др. - има си списък, който би трябвало да ви го дадат заедно с картата. Но напоследък ми прави впечатление, че някои хотели си правят оглушки (примерно х-л Лудвигс) и се "опинят", а накрая ми дадоха карта (преди месец) срещу 10€ депозит, който ми върнаха при напускане на хотела, а аз съответно им върнах картата (подобна е на банкова карта). Та, с тази карта се пътува безплатно с всички автобуси отиващи/минаващи покрай замъците, но не важи за автобусите, които тръгват под Хоеншвангау замъка и отиват към Нойшванщайн  - те били някаква частна фирма. Въпросната картата важи също и до Вайскирхе и Щайнгаден (с абатството), също и до Пфронтен, Швангау, както и въобще за всички автобуси, които ходят покрай другите селища наоколо и езерата наоколо - Вайсензее, Хопфензее и т.н. 

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

iaia_mama, да разбирам ли, че в тоя хотел Лудвигс трябва изрично да си поискаш такава карта ? В случай, че я дават и тя ти дава право на  безплатно пътуване срещу депозит, който после връщат, излиза, че дори е по-изгодно както правят те, тъй като по другите искат 2-2.50 евро ? Питам, защото именно към този хотел съм се насочил, а не разбрах защо си правят "оглушки" и дали трябва да си поискам подобна карта? Съжалявам, нещо явно се обърках, затова питам за пояснение :) Благодаря предварително, както и на всички, отзовали се  с полезна информация :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

iaia_mama, да разбирам ли, че в тоя хотел Лудвигс трябва изрично да си поискаш такава карта ? В случай, че я дават и тя ти дава право на  безплатно пътуване срещу депозит, който после връщат, излиза, че дори е по-изгодно както правят те, тъй като по другите искат 2-2.50 евро ? Питам, защото именно към този хотел съм се насочил, а не разбрах защо си правят "оглушки" и дали трябва да си поискам подобна карта? Съжалявам, нещо явно се обърках, затова питам за пояснение :) Благодаря предварително, както и на всички, отзовали се  с полезна информация :)

О, добре, ще кажа и по-подробно за този хотел.

В х-л Лудвигс бях три нощувки преди по-малко от месец. Хотелът като цяло не е лош, а местоположението му е перфектно. Закуската я бива, обаче не е включена в цената, доплаща се 8,50€ за нея. Ако не ви се дават 8,50 €, примерно на 20м от хотела, в уличката насреща има чудесна пекарна, където можете да закусвате и по-евтино. Но за вечеря храната в ресторанта е добра,  порциите са даже доста големи, а цената е съпоставима с други места наоколо, дори и е по-евтино от другаде, примерно от х-л Frühlingsgarten, където бях четири нощувски миналата година. Но наоколо има доста ресторанти от всякакъв калибър, има и пекарни, сладкарници и супермаркети, така че нямате проблем с храната.

Относно интернета - има идеален сигнал, но толкова - нито Firefox, нито Chromе, нищо не ми сработи, никъде не можах да се вържа и никой от персонала не можа да ми обясни защо не се получава. А на всеки етаж има рутер. Спасението ми беше, че в ресторанта хващахме безпроблемно друг сигнал, който също беше перфектен и всичко си ни работеше идеално. Трима души бяхме, не се случваше само на мен!

По отношение на картата - 2,50€ се плащат задължително на човек за всяка нощувка. По принцип всички хотели в тази част на Бавария (както и в Австрия) вземат допълнителна такса и тя е обявена още при резервацията. Срещу тази такса те трябва да ви дадат карта, с която се пътува безплатно с обществения транспорт в района на мястото на настаняване и може да се ползват дребни отстъпки в някои музеи, галерии, басейни, СПА, лифтове. По принцип важи само за автобусния транспорт, но картата в Лермос (Австрия) може да се ползва и за влака между Гармиш Партенкирхен и Ройте ин Тирол - безотказно, правила съм го многократно. Освен това тази от Лермос (както и карти, които съм ползвала преди в Гармиш Партенкирхен и Грайнау) са обикновени картонени, но са поименни и важат от датата на настаняване до датата на напускане на хотела, не искат да им ги връщаш и на практика ги ползваш колкото и докъдето можеш (примерно автобус до гарата) преди да си заминеш окончателно.

За х-л Лудвигс да си дойда на думата. Въпреки че бях им написала още при резервацията, че ще пристигнем около 12ч, не ни настаниха веднага, оставихме си багажа в кухнята на съхранение. Kакто и да е, помотахме се два часа из града. Настаниха ни. Бите, данке, усмивки, ок. Да, ама вече в стаята аз се сетих за тази карта и като тръгнахме след половин час пак навън, си я поискахме. Мадамата взе да мрънка, не можела сега, утре. Да, ама имахме пет часа до мръкване и защо да не ползваме транспорта да мръднем нанякъде, нали? Възпротивихме се, поискахме веднага да ни даде картите. Тя се вкисна, не можела сега, имала работа. Ние се закеркенечихме, имаше пререкания, и изобщо се оформи лек скандал. След като заплаших, че ще се оплача в Booking.com (аз бях направила резервацията), омекна и каза, че след 30 мин ще са ни готови. Това пак не беше редно, понеже тези карти се оказаха безименни с вид на банкови карти, очевидно оборотни, и не виждам никаква причина да чакаме още 30 мин, за да ни ги даде. Поиска и по 10€ на човек/карта, защото иначе можело да не ги върнем. Депозита щели на ни върнат като си тръгваме. По-нататък нямаше никакъв проблем като изключим интернета, за който обясних малко по-горе. 

Т.е. плащате си по 2,50€ на човек на нощувка + депозит по 10€ за карта, който после ви връщат като върнете картата. Има сметка, защото отиването до замъците ще ви излезе само 2,60€ (отиване и връщане с автобуса там при самите замъци, освен ако не се катерите пеша по баира), а от Фюсен до замъците ще пътувате с картите - мисля, че стандартния билет е по 3€ в едната посока.

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Супер, благодаря за разяснението. Намерих един друг много хубав апартхотел в центъра City Apart Hotel Fussen и e с безплатно анулиране, така че засега ми отпада Лудвигс... Обясненията относно таксите и картите са ми много полезни, сърдечно благодаря за отделеното време. Сега остава да доначертая плана и да видим какво ще стане в крайна сметка.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване до Мюнхен и замъците в края на месеца. Bayern ticket важи ли и за градския транспорт в самия Мюнхен? Мислим сутринта да си купим такъв билет, за да отидем до Оберамергау, вечерта сме на концерт в зала Олимпия, та въпросът е можем ли да ползваме купения вече Bayern ticket за метрото или трамвая до Олимпия парк или трябват други билети?

Редактирано от Jane*
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, предстои ни пътуване до Мюнхен и замъците в края на месеца. Bayern ticket важи ли и за градския транспорт в самия Мюнхен? Мислим сутринта да си купим такъв билет, за да отидем до Оберамергау, вечерта сме на концерт в зала Олимпия, та въпросът е можем ли да ползваме купения вече Bayern ticket за метрото или трамвая до Олимпия парк или трябват други билети?

Да, Bayern ticket важи и за градския транспорт в Мюнхен, и въобще за градския транспорт във всички други градове и градчета в Бавария. В делничните дни е валиден сутрин от 09ч до 03ч на следващия ден, а в събота, неделя и официалните празници е от 0ч. до 03ч. на следващия ден.

И понеже ще ходите и до замъците /предполагам тези при Фюсен/, Bayern ticket ви важи и за всички автобуси, които отиват от гарата във Фюсен до/покрай замъците. Но, ако ползвате автобус за качване до Нойшвайнщайн (спирката е при паркинга под замъка Хоеншвангау), понеже тази линия е частна, билетите се заплащат (2,60€ в двете посоки).

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.