Прескочи до съдържание

Виза и чекиране на куфар до междинна точка


Препоръчани мнения

Здравейте, следващата седмица летим от Амстердам през Банкок и Тайпе към Палау (благодарение на оферта във форума :)). На отиване имаме 4 часа престой в Банкок, а на връщане - 16 часа. Мислехме да си извадим VOA на летището, но сега виждам за поскъпването. Изчетох доста теми и все пак не успях да си изясня - дали за тези 4 часа престой между двата полета трябва да извадим VOA? 

Връзка към мнение

Ако ще седите в транзитната зона, виза не ви трябва. Ако обаче ще излизате от транзитната зона, за да взимате багаж, чекирате, разхождате и т.н. ще ви е необходима виза.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами за тези 4 часа не планираме нищо друго, значи да се надяваме, че ще ни чекират багажа поне до Тайпе и няма да се наложи да плащаме за виза на отиване, иначе ще се поизръсим...Благодаря :)

Връзка към мнение

Ами за тези 4 часа не планираме нищо друго, значи да се надяваме, че ще ни чекират багажа поне до Тайпе и няма да се наложи да плащаме за виза на отиване, иначе ще се поизръсим...Благодаря :)

Багажът би трябвало да е чекиран до Корор / Палау /, т.к. билетът е 1 - Амстердам-Корор. И ние сме с 4 часа престой  на отиване в Бангкок и би трябвало само в транзитна зона да сме.

Обаче нашето връщане е директно - Тайпе-Амстердам - 14 часа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Багажът би трябвало да е чекиран до Корор / Палау /, т.к. билетът е 1 - Амстердам-Корор. И ние сме с 4 часа престой  на отиване в Бангкок и би трябвало само в транзитна зона да сме.

Обаче нашето връщане е директно - Тайпе-Амстердам - 14 часа.

Мда, това е по-добрият вариант. Ние на връщане имаме престой 9 часа в Тайпе, след което 16 часа в Банкок и ще се възползваме да излезем от летището и да се разходим из града. Поне с едно пътуване ще видим Тайпе, Банкок, Амстердам (освен Палау, разбира се). За умората не ми се мисли :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нашите стопове са в Тайпе - на отиване 48 часа, на връщане 25. Реално вкл. и Тайван.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нашите стопове са в Тайпе - на отиване 48 часа, на връщане 25. Реално вкл. и Тайван.

Значи ще успеете да го разгледате доста по-добре от нас. Аз май не уточних, че ние на отиване (след Банкок) имаме около 20 часа  в Тайпе и се надявам да успеем да поразгледаме, да се качим на Тайпе 101 и да похапнем нещо вкусничко на нощните пазари :) 

 

PS: Подозирам, че доста се отклоних от темата, затова ако прецените махнете/преместете мненията ми

Връзка към мнение

Няма да е чекиран до края, за 48 часа със сигурност, за 25 почти със сигурност.

Над колко часа отпада възможността за чекиране на багажа до крайната точка?

Връзка към мнение

Здравейте, следващата седмица летим от Амстердам през Банкок и Тайпе към Палау (благодарение на оферта във форума :)). На отиване имаме 4 часа престой в Банкок, а на връщане - 16 часа. Мислехме да си извадим VOA на летището, но сега виждам за поскъпването. Изчетох доста теми и все пак не успях да си изясня - дали за тези 4 часа престой между двата полета трябва да извадим VOA? 

 

Имам информация от Георги Матеев, а той я има от Петко, който преди 2 дни летя по маршрута, че Аir China предупреждавала пътниците си, че ще налага допълнителни летищни??? такси и такса стоповър на тези, които напускали летището в Банкок. После проверявали паспортите за тайландски визи. Не мога да си представя какво е основанието и механизма да събират такива такси, но да го имате предвид.

Кога летите? Заедно ли сме? Ние в понеделник.
Редактирано от eloena
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Над колко часа отпада възможността за чекиране на багажа до крайната точка?

Не знам дали зависи от компанията, ама 24 часа вече е много. Ако има нощувка, дори да е по-малко времето, пак може да поискате да получите багажа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Кога летите? Заедно ли сме? Ние в понеделник.

 

Имам информация от Георги Матеев, а той я има от Петко, който преди 2 дни летя по маршрута, че Аir China предупреждавала пътниците си, че ще налага допълнителни летищни??? такси и такса стоповър на тези, които напускали летището в Банкок. После проверявали паспортите за тайландски визи. Не мога да си представя какво е основанието и механизма да събират такива такси, но да го имате предвид.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам информация от Георги Матеев, а той я има от Петко, който преди 2 дни летя по маршрута, че Аir China предупреждавала пътниците си, че ще налага допълнителни летищни??? такси и такса стоповър на тези, които напускали летището в Банкок. После проверявали паспортите за тайландски визи. Не мога да си представя какво е основанието и механизма да събират такива такси, но да го имате предвид.

Това е доста лоша новина, въобще не подозирах, че е възможно да искат подобна такса.. Явно разходката в Банкок ще отпадне. Сега се поразровихме и открихме това: 

 

Article 4 STOPOVERS Stopovers may be permitted at agreed stopping places subject to government requirements and Carrier's Regulations. Stopovers will be permitted only if arranged with Carrier in advance and specified on the ticket.

 
(8)SO.STOPOVERS FOR FARES WITH FOOTNOTE 5U NOTE - GENERAL RULE DOES NOT APPLY 2 STOPOVERS PERMITTED ON THE PRICING UNIT - 1 IN EACH DIRECTION AT EUR 65.00 EACH. NOTE - NO DISCOUNT APPLY FOR CHILD
Връзка към мнение

"Такса" stopover би била приложима само за над 24 часа престой в даден град.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"Такса" stopover би била приложима само за над 24 часа престой в даден град.

Ех, камък ми падна от сърцето, тъкмо си представях как на на връщане ще стоим 16 часа на летището без да успеем да видим Банкок :) Много благодаря, значи още днес отиваме да извадим визата (в последния момент е, но ни казаха от консулството, че няма проблем и срещу 25 евро ще се сдобием с транзитна виза). Още веднъж благодаря :)

Връзка към мнение

Не съм казал, че няма да ви вземат пари. Просто по правилата, цитирани по-горе, тези 65 евро се включват в билета ако имате повече от 24 часа в дадено летище.

Това, че събират допълнителни такси "на ръка" е напълно неправомерно, но уви - факт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм казал, че няма да ви вземат пари. Просто по правилата, цитирани по-горе, тези 65 евро се включват в билета ако имате повече от 24 часа в дадено летище.

Това, че събират допълнителни такси "на ръка" е напълно неправомерно, но уви - факт.

В такъв случай няма да поемаме допълнителен риск и ще действаме според ситуацията (дали ще се опитат да ни оскубят или не) Благодаря отново :)

Връзка към мнение

Имам информация от Георги Матеев, а той я има от Петко, който преди 2 дни летя по маршрута, че Аir China предупреждавала пътниците си, че ще налага допълнителни летищни??? такси и такса стоповър на тези, които напускали летището в Банкок. После проверявали паспортите за тайландски визи. Не мога да си представя какво е основанието и механизма да събират такива такси, но да го имате предвид.

 

А как стои въпросът с над 24 часа престой в Тайван с China airlines? Досега се рових и нищо не откривам. Само, че е възможен stopover, но не официално, а тук:http://selfplannedtrip.com/tips-and-tricks/stopover/

Дали биха ни събирали такси? Нашите билети ги сменяха 3 пъти и тези големи стопове не са по наша вина.

Връзка към мнение

Според мен тия такси са включени в цената на билета. Много пъти ми се е случвало като резервирам без стопоувър ми дава една цена, със стопоувър малко по-голяма. Не виждам как авиокомпанията ще ви изиска тия пари в брой (освен ако става въпрос за държавни такси, които се взимат при имиграционния контрол). След като излезете от самолета авиокомпанията няма контрол над вас докато отново влезете, т.е. те няма да знаят дали ще стоите в летището или ще излизате.

(всичко това са теоретични разсъждения, да се има предвид)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен тия такси са включени в цената на билета. Много пъти ми се е случвало като резервирам без стопоувър ми дава една цена, със стопоувър малко по-голяма. Не виждам как авиокомпанията ще ви изиска тия пари в брой (освен ако става въпрос за държавни такси, които се взимат при имиграционния контрол). След като излезете от самолета авиокомпанията няма контрол над вас докато отново влезете, т.е. те няма да знаят дали ще стоите в летището или излизате.

(всичко това са теоретични разсъждения, да се има предвид)

 

И аз мисля като теб, стопоувъра се калкулира в момента на издаване на билета. Това наистина ме изненада, че китайците искат допълнително пари на ръка, според мен е някакъв вид изнудване да си вземат част от сумата заради грешката до Палау. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А как стои въпросът с над 24 часа престой в Тайван с China airlines? Досега се рових и нищо не откривам. Само, че е възможен stopover, но не официално, а тук:http://selfplannedtrip.com/tips-and-tricks/stopover/

Дали биха ни събирали такси? Нашите билети ги сменяха 3 пъти и тези големи стопове не са по наша вина.

Като стигнем в Тайван ще се опитам да пиша дали са ни искали някакви такси, но ние сме 21 часа там, не зная колко ще е полезна информацията ми. 

Редактирано от Rosinka
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това изнудване е изцяло насочено към хората със сгрешените билети, както може да се очаква. Не го предоставяли писмено ...

Аз бих се заял с тях до ниво CEO, но всеки си преценява.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мда, но в такъв случай ще искат доплащане без значение дали излизаш от летището или не.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.