Прескочи до съдържание

Говорим си за: Бразилия


stanimir

Препоръчани мнения

Бележка на Георги:

 

Мисля, че няма лошо да си имаме по една тема да дискутираме всички държави по света. Културни събития, любопитни дискусии, все пак като хора обичащи да пътуват се интересуваме и какво се случва тук и там :) Особено в Бразилия, където имаме местен представител, готов да отговори на всички любопитни въпроси. 
 
Тези теми ще си вървят във времето и ще включват общи дискусии за съответната държава или град. Маркирани като Говорим си за: ХХХ. Ако някой има питане как да си организира пътешествието по-добре, за хотели и ресторанти, то това ще отива в отделна тема. Ако има някаква тема от ежедневието свързана със съответната държава или общи любопитни въпроси ще идват тук.

 

Разводявам темата , но какви са нормалните доходи и как преживяват хората при положение , че е много по-скъпо от Европа и САщ ? Представата ми е за държава с много богати хора , някаква средна класа и десетки милиони много бедни.
Каква е истината. ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Амии като са големи цените остава за по-големи заплати по веригата. Тук са малко на американския принцип, че повишаването на потреблението поражда увеличаване на производството и работни места. Аз не съм икономист и това ми изглежда като пирамида, ама това е положението.

Минималната заплата е към 650 реала, това доскоро беше някъде към 500лв ако не се лъжа, нещо реала падна напоследък. Реално е малко повече, защото за домашни помощници напр. работодателя осигурява храна и плаща транспорта. Нормално човек от средната класа взима 4-7000 примерно.

Много голяма част от високите цени са данъци, които евентуално отиват за социални програми (за инфраструктура не отиват явно, добре че е световната купа догодина да пооправят нещата). Много високи импортни мита (бях си купил обектив от ибей, на митницата ми искаха към 75% от цената, в България е 20% ДДС), стремят се всичко да се произвежда тук, с изключение на вездесъщите китайски стоки и луксозни автомобили, даже айпада ми е правен в Бразилия.

Връзка към коментар

...стремят се всичко да се произвежда тук...

...че и самолети, аз с изненада открих преди време , че след Еърбъс и Боинг,  Ембраер май са на трето място или поне го оспорват с Бомбардие :rolleyes:

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

даже айпада ми е правен в Бразилия.

 

 

Tук направо ме разби и гледам , че е истина. Мислех , че се произвеждат единствено в заводите на Foxconn в Китай.

Явно е точно заради високите импортни такси.

 

Добре при тия 650 реала минимална заплата защо толкова народ из фавелите ? Изглеждат ми като нашите цигански гета.

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Tук направо ме разби и гледам , че е истина. Мислех , че се произвеждат единствено в заводите на Foxconn в Китай.

Явно е точно заради високите импортни такси.

 

Добре при тия 650 реала минимална заплата защо толкова народ из фавелите ? Изглеждат ми като нашите цигански гета.

 

И аз така мислех за айпадите, преди да го видя

Минималната заплата е толкова, ако въобще взимаш заплата, все пак.

А във фавелите живеят и почтени хора, но цените на имотите на по-хубаво място са им високи... 

Връзка към коментар

То пък точно днес и на една статия за Бразилия попаднах

 

http://www.dnevnik.bg/sviat/2013/07/29/2112544_organiziran_haos_ili_kak_braziliia_posreshtna_papata/

 

въпреки че пряк свидетел на място като neuromancer винаги е по-добре , отколкото неясно как събран журналистически материал ;)

Връзка към коментар

То Foxconn отдавна построиха завода там именно с тази идея. Другото място за китайски инвестиции е Африка.

По телевизията дават протести, а инвеститори не, но за да има Foxconn, а и други явно има държавата къкво да предложи на тях (освен потребители). Казваш импортните данъци са високи, а данък печалба и като цяло данъците, имаш ли наблюдения?

Според теб има ли място за англоговорящи (непортугало-говорящи) хора, което предполага една международна компания?

А как ти се струват самите хора? Имам предвид усмихнати / оплакващи се...

Връзка към коментар

То пък точно днес и на една статия за Бразилия попаднах

 

http://www.dnevnik.bg/sviat/2013/07/29/2112544_organiziran_haos_ili_kak_braziliia_posreshtna_papata/

 

въпреки че пряк свидетел на място като neuromancer винаги е по-добре , отколкото неясно как събран журналистически материал ;)

 

Аз не съм в Рио и това събитие точно не го следих, само знам че доста се осраха с организацията. 

Лично мен повече ме е страх от световното първенство по футбол догодина. Инфраструктурата не е адекватна, подобренията специално за първенството са малки и някои даже няма да са готови дотогава (официално). Общо взето наблегнаха на обновяване стадионите и не толкова на транспортните връзки (основно ще се лети между градовете, но летищата са с недостатъчен капацитет дори и без световната купа). Уж подобряват градския транспорт, а един булевард тук го правят вече трети път все различно за 7 години откак съм тук и досега почти непрекъснато е бил в ремонт.

 

По време на игрите на конфедерациите имаше големи протести тук с блокиране на движението, общо взето хората протестираха че се дават обществени пари за организиране на игри, като не се обръща внимание на образование и здравеопазване, което си е право. ФИФА даде някакви пари за успокояване на страстите, ама мисля че за световното ще има протести пак. Аз бих се изнесъл в България за тоя период, ама на жената няма да дадат отпуска в никакъв случай, така че ще трябва да седя тук.

 

За олимпийските игри не знам как се готвят, те са 2г. по-късно и са само в Рио.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

То Foxconn отдавна построиха завода там именно с тази идея. Другото място за китайски инвестиции е Африка.

По телевизията дават протести, а инвеститори не, но за да има Foxconn, а и други явно има държавата къкво да предложи на тях (освен потребители). Казваш импортните данъци са високи, а данък печалба и като цяло данъците, имаш ли наблюдения?

Според теб има ли място за англоговорящи (непортугало-говорящи) хора, което предполага една международна компания?

А как ти се струват самите хора? Имам предвид усмихнати / оплакващи се...

 

Всички данъците са високи, не само импортните мита. Сега покрай кризата малко взеха да ги понамаляват, за да стимулират потреблението, напр, за коли, мебели...

Има много мултинационални корпорации естествено, и се търсят хора говорещи чужди езици, гледам много се учи напоследък английски. Дали ще се оправиш ако не говориш португалски не знам, предполагам зависи. Ако е свързано с компютри няма проблеми.

Хората са по принцип много позитивни, купонджии, няма едно такова постоянно оплакване, което се наблюдава в България.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Чувал съм стереотипа за "мързеливия" Рио и "работната пчеличка на Бразилия " Сао Пауло.  Така ли се възприемат наистина в Бразилия ?

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Това е фигуративно казано, защото доскоро цялата голяма индустрия е била съсредоточена в Сао Пауло и общо взето всичко се е произвеждало там. Съответно до 60те години Рио е бил столица и съответно седалище на държавната администрация, а сега се занимава с туризъм, както и да служи за място за живеене на много богати хора и като цяло е по-лежерно отношението изобщо. 

Сега се разконцентрират нещата, защото в Сао Пауло заплатите са най-високи в страната, а и хората трябва да стават в 4 сутринта, за да стигнат на работа в задръстванията, ако е лош ден. Но седалищата на големите фирми са си там.

Връзка към коментар

На мен ми е любопитно наистина ли има хлапета на по 8-12 години, които се разхождат с автомати из определени махали и дали храната е най-вече ГМО.

 

MV5BMjA4ODQ3ODkzNV5BMl5BanBnXkFtZTYwOTc4

http://www.imdb.com/title/tt0317248/ 

Този филм ли си гледала? Филма си е съвсем реален, макар и от близкото минало. Детски банди има, въпреки че чак до автомати ... де да знам.

(Предвид оная другата тема с рисковете, май вероятността да ми дойдат магеланци на гости вече клони към 0.)

За ГМО, предполагам че не е по-различно от всяка развита страна. Вероятно се отнася за соята, принципно 80% от соята която се произвежда в света е ГМО, а Бразилия е от най-големите износители на соя. Пестициди и прочие химикали са проблем. 

Тук хората са много месоядни, а месото е много вкусно и съвсем истинско.

Връзка към коментар

Да, този филм съм гледала и ми хареса.

 

И едни снимки бях разглеждала в едно испанско списание - децата играят билярд на улицата и през рамо им висят автоматите. 

Връзка към коментар

Що, ми що да не ти дойдат магеланци на гости и да врътнем една магеланска самба на самбадрома. Да ги видим тез бразилки...

Трябва сериозно да се замислим за гостуване в бъдеще: т`ва Велинград, т`ва Делфт ... малко несериозна, аджамийска работа иде... :)

 

 

http://www.holidaypirates.com/flights/flights-from-brussels-to-rio-de-janeiro-carnival-for-eur532-round-trip-incl-taxes

Редактирано от maialearrosto
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Направо си ми взел думите от устата.. колко му е да се организираме до Бразилията.. Надявам се и той да не тръгне да се прибира скоро де :) Някак си така добре ми се виждат плажове, боса нова, коктейлчета.. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Направо си ми взел думите от устата.. колко му е да се организираме до Бразилията.. Надявам се и той да не тръгне да се прибира скоро де :) Някак си така добре ми се виждат плажове, боса нова, коктейлчета.. 

То както се оказа - в този форум има и хора, готови за полет до Марс ;)  (евала им за смелостта и авантюризма, впрочем ) , та какво остава за една Бразилия, която е само през един океан ;)

Връзка към коментар

То както се оказа - в този форум има и хора, готови за полет до Марс ;)  (евала им за смелостта и авантюризма, впрочем ) , та какво остава за една Бразилия, която е само през един океан ;)

Ма ти само си представи, колко добре би ни дошло.. бриз, бразилки/бразилци/, по някое коктейлче, ех.. не си ли готов да тръгнеш? А neoromancer, ще ни дава ценни напътствия в обиколките по Амазония, Игуасу, Рио.. 

Връзка към коментар

Ейййй на толкова бях да ида до Бразилия, когато имаше билети от по 250 евро, но ме спряха цените там, както и факта, че си искам пълнокръвна южноамериканска обиколка. Сега виждам, че с внос на айфон може да се избие известен процент, може би :)

 

Между другото за City of God, наистина покъртителен филм, мерси че ми го напомнихте. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ейййй на толкова бях да ида до Бразилия, когато имаше билети от по 250 евро, но ме спряха цените там, както и факта, че си искам пълнокръвна южноамериканска обиколка.

Ейййй, умората не прощава в края на работния ден - отначало прочетох  "искам пълнокръвна южноамериканка"  :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ейййй на толкова бях да ида до Бразилия, когато имаше билети от по 250 евро, но ме спряха цените там, както и факта, че си искам пълнокръвна южноамериканска обиколка. Сега виждам, че с внос на айфон може да се избие известен процент, може би :)

 

Мда и аз. Исках да е голяма обиколка ама като сметнах разходите  :huh:

 

 

P.S. Забрави за iPhone ... нищо , че си сглобяват в Бразилия цените са по-високи от Европа , а за САЩ или Азия да не говорим.

 

Ето магазина за Бразилия :

 

http://store.apple.com/br

 

 

П.С. Всички бразилци които съм срещал до един са белички като пуканки и никакво подобие с представата за мачовци и знойни хубавици.

Явно попадам само на европейски наследници  :angry:

Връзка към коментар

A, елате разбира се, добре сте дошли. Тук съм и време за обиколка ще се намери сигурно...

Трябва да науча как се прави бразилската скара най-накрая

 

Тук хората са потомци на емигранти отвсякъде, та са много разнообразни, има от черни до скандинавско бели и азиатци. Разправят, че много се крадяли бразилски паспорти за подправяне, защото какъвто и да си можеш да минеш за бразилец.

 

За айфона се има предвид да го продава тук, не да купува. Тук такива неща са скъпи.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

За айфона се има предвид да го продава тук, не да купува. Тук такива неща са скъпи.

 

 

Toй вярно е написал "внос" , но по презумция карам в обратната посока , че съм свикнал от чужбина да пазаруван неща които са по-евтини отколкото у нас  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.