Прескочи до съдържание

Говорим си за: Бразилия


stanimir

Препоръчани мнения

Последните бразилци които срещнах след това заминаваха точно за Амстердам и ме питаха какво мисля за dutch girls , бяха "забили" две във Франция , но се чудеха какво ли ги очаква в самата Холандия  :lol:

Връзка към коментар

Ейййй на толкова бях да ида до Бразилия, когато имаше билети от по 250 евро, но ме спряха цените там, както и факта, че си искам пълнокръвна южноамериканска обиколка.

Аз съм навит, ако изпадне пак такава, или подобна цена от някоя точка в Европа до Бразилия, да отида даже и само до един град там, без обиколки из джунгли, или кръстосване от север на юг. Стига да има някакъв празник по същото време. :)

В тази връзка въпросът ми към neuromancer е знаеш ли/чувал ли си за друг (освен карнавала в Рио), не чак толкова популярен и комерсиален карнавал/празник, може и локален само за някоя област от Бразилия? Все пак да не е строго религиозен, или празнуван само от хора, принадлежащи към определено съсловие, религия, или етнос.

Предполагам там и малките фестивали са достатъчно мащабни и колоритни за европейските представи, а от изживяването "Рио карнавал" последните години леко се отказах. Като ученик това ми беше мечтата на живота, но нещата се попромениха от тогава, и вече не ми е приоритет. Сега предпочитам за същите пари да обиколя повечето от другите карнавали по острови и из Европа, които се провеждат по същото време - Mardi gras, отколкото само лудницата Рио с надутите цени и всички останали съпътстващи рискове.  :rolleyes:

 

 

Последните бразилци които срещнах след това заминаваха точно за Амстердам и ме питаха какво мисля за dutch girls , бяха "забили" две във Франция , но се чудеха какво ли ги очаква в самата Холандия   :lol:

И аз колкото бразилци съм срещал из Европа, примерно в Краков, Амстердам, Лондон - всичките обикалят улици и барове денонощно, и като невидели налитат на местни девойки. Нямат спирачка. Ама пък и лесно им "връзва" само като чуят, че са от "Бразиу". :)

 

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Значи, пълно е със всякакви празненства, малки и големи, ако трябва да изброявам трябва да търся по места и дати. Може би е по-лесно ако изпадне удобна дата за пътуване да се види какво къде има по това време.

Неудобно е че се лети предимно до Сао Пауло или Рио и оттам с вътрешен полет, т.е. цената нараства и се връщаш обратно на север, но пък следиш най-вече 2 дестинации. Мисля, че Иберия и ТАП летят и до други градове директно, и Кондор също имат разни директни чартъри.

 

Карнавала се празнува в цяла Бразилия, до съвсем малките градчета, като е доста различен на някои места, напр. Салвадор и Олинда.

Другия най-голям празник е нова година на Копакабана в Рио, което хич не е добре за цените и само го споменавам за пълнота.

Нещо голямо, май неизвестно в Европа, което все се каня да посетя е фестивала Bumba meu Boi. В Паринтинс се казва Festival Folclórico de Parintins, в последния уикенд на юни и напомня карнавала в Рио, освен това може да се комбинира с амазонската джунгла, защото е баш там. Неудобство е че транспорта дотам е труден от Европа и вероятно скъп, поне с едно прекачване от Сао Пауло или Рио. 

Този празник се празнува по целия североизток, но друго интересно място е Сао Луис, в по-неформален вариант, от около 13 юни до 5 юли. Града е с колониална архитектура, може да се комбинира с природа (Lencois Maranhenses).

В Салвадор има много неща свързани с афро-бразилската култура, но трябва да се разтърся какво и кога.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Добре де, цените били високи!

 

Кажи някакви конкретни цени, без айфон, че не мисля да си купувам!

 

А и ми е интересно как върви банковата "далавера" - потънало ли е вече населението в ипотечни и всякакви кредити или тази практика още не е стартирала?
 

Връзка към коментар

http://www.holidaypirates.com/flights/flights-from-brussels-to-rio-de-janeiro-carnival-for-eur532-round-trip-incl-taxes

 

Цени за по 250е, не намерих, ама 530е с Иберия, мисля, също са си оферта. Проблем са допълнителните разходи до Брюксел:(

Редактирано от vesi
Връзка към коментар

Добре де, цените били високи!

 

Кажи някакви конкретни цени, без айфон, че не мисля да си купувам!

 

А и ми е интересно как върви банковата "далавера" - потънало ли е вече населението в ипотечни и всякакви кредити или тази практика още не е стартирала?

 

 

Ми примерно, в супермаркет кутийка бира 1.80 реала, кило домати 3, месо 10-50 зависи какво точно

Обяд или вечеря за двама с бира или безалкохолно 75-90 реала в средна ръка заведение

Шишче или бира вечерта в непретенциозно но много нашумяло заведение 4 реала (споменавам го щото е до нас)

Това е в Бело Оризонте, много голям град, столица на щат. На морето е горе-долу същото по спомени, в Рио е по-скъпо.

Стая в хотел R$ 180 примерно (много ниска цена за прилично място).

Понеже съм на вълна деца, колело триколка 380, в Бг съвсем същото 120лв, столче за кола Chicco 450 реала, в Бг 150 лв.

Да се има предвид, че реала много падна от около 2 за евро преди 2 месеца до 3 за евро сега.

 

За потънало не знам, сигурно, предлагат се нашироко, тия последните години почнаха да дават по-лесно и цените на имотите нараснаха много.

Редактирано от neuromancer
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Направих си труда да изровя по-изгодните оферти излизали през годините с уговорката , че Alitalia май запушиха окончателно дупката  :)

 

Madrid – Südamerika – Frankfurt ab 388 Euro

http://travel-dealz.de/blog/gabelfluege-madrid-suedamerika/

 

Frankfurt – Rio de Janeiro – Mailand ab 323 Euro

http://travel-dealz.de/blog/frankfurt-rio-de-janeiro-mailand-ab-323-euro/

 

Mailand – Rio de Janeiro – Frankfurt ab 267 Euro

 

 

Помня и една до Salvador de Bahia пак за под 300 евро преди година ...

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За заплата на квалифициран работник 4000-7000, както спомена, цените са си екстра! Даже е евтино!

 

Значи доктор взима 5000, а отива на вечеря със семейството и плаща 130-140, ами, повече от добре е.

 

Явно, обаче, банковият балон още не е издут до краен предел.

Връзка към коментар

Я да добавя, докато не се е забравила темата.

Още един голям фестивал е Festa do Divino Espirito Santo в Пиренополис. Въпреки името, това не е религиозен празник, основното е cavalhada - битка между християни и маври, на коне, със демонстрация на умения, има процесии със знамена, парад с маски. 45 дена след великден, в Пиренополис, близо до столицата Бразилия.

Бил съм на този празник в едно градче близо до нас, нещо като като селски събор в сравнение този в Пиренополис.

000016.JPG

Photo01_1.jpg

Photo18_18.jpg

Photo15_15.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Я да добавя, докато не се е забравила темата.

Още един голям фестивал е Festa do Divino Espirito Santo в Пиренополис. Въпреки името, това не е религиозен празник, основното е cavalhada - битка между християни и маври, на коне, със демонстрация на умения, има процесии със знамена, парад с маски. 45 дена след великден, в Пиренополис, близо до столицата Бразилия.

Ясно :) То и в Испания общо взето е така - някой светия е само повода, а иначе празника си е цивилен с всички съпътстващи елементи - улични музикални изпълнения, сергии с ядене, пиене и сувенири, концерти на открито, фолклорни представления, карнавал с маски. И  само в определени часове от деня церемониални процесии в чест на патрона на празника, за да му отдадат почит.

Мисълта ми беше да не е строго религиозен. Иначе ясно, че в Южна Америка и Испания всеки празник е свързан със светец, както и обратното :)

Примерно на най-големия празник на Барселона - La Merce, чието цяло име е La Mare de Déu de la Mercè, също е в чест на Девата на милосърдието (патрона на града), и има cabalgata de gigantes, само че е без коне, а с едни огромни по 3 метра кукли, с които обикалят главните улици на града.

post-72-0-00181500-1375910441_thumb.jpg post-72-0-02397700-1375910523_thumb.jpg

Последния ден, разбира се има много пищна 20-минутна заря на фона на музикална творба Piromusical - кулминацията на празника.

 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

1. Milano>>>Miami/New York + 2. Miami/New York>>>Rio de Janeiro + 3. Rio de Janeiro>>>Milano

 

511 Euro

 

 

Период на пътуване:  различни дати  между септември 2013 г. и април 2014 г. по време на периода на карнавала в Бразилия.

Период за резервации: до 30 септември 2013 година.

 

Посетете http://www.americanairlines.it/intl/it/index_en.jsp , кликнете върху "Разширено търсене" на началната страница и "Multi-City" на следващата страница. След това въведете етапи от пътуване.

 

schermata-2013-09-05-alle-154025-1378388

 

schermata-2013-09-05-alle-154450-1378388

schermata-2013-09-05-alle-154525-1378388

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Е тамън вчера писах за 590 от София, мисля е по-добра оферта, но ако някой иска да посети Милано пътьом няма лошо :)

 

Да върнем иначе по темата...на футболен мач ходил ли си, интересуваш ли се? Въобще ако имаш някакво сравнение между атмосферата и емоцията между футболен мач тук и там ще ми е интересно да чуя.

Връзка към коментар

Това Фичовото не е лоша оферта, ако искаш да минеш през Щатите. А тази от София гледах, че става и по Нова година, а Нова година в Рио не е нещо по-малко от карнавала. 

 

От футбол не се интересувам много, но съм ходил на мач тук, за кеф на роднините и да видя атмосферата. То и да не се интересуваш, когато играе популярен отбор се чува когато вкарват гол и прочие, съседите винаги са много емоционални. Тази година Атлетико (единия от големите отбори от нашия град) спечели купата Либертадорес и не можеше да се спи цяла нощ.

На мач е яко, всеки отбор има даже повече от една агитка, с различни облекла, знамена, песни. Трябва да се внимава, че има и сбивания. Билети трудно се взимат за големите мачове, племенницата много искаше да гледа Крузейро (другия голям отбор от тук) пак за Либертадорес на нашия стадион (играха с Бока Хуниорс), ходиха на разсъмване за билети, когато ги пускаха, но се оказа, че са закъсняли, защото хората са спяли там на опашката и нямаше шанс. То пък и паднахме тогава...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.