Прескочи до съдържание

Тенерифе и Лансароте - помощ при планирането


Lindt

Препоръчани мнения

Типа плажове, които описваш за Лансароте, ми звучат като Playa Papagayo, до които ние не стигнахме, но знам, че Поли е ходила (с кола).

 

Това, което ми хрумва за придвижването е евентуално такси. Надникнах в трипадвайзър, казват суми 20 евро на посока до Ел Голфо. Но там според мен няма нещо което да си заслужи 40-те евро. Друг ако иска да ме опровергае.

 

Друго, което ми хрумва. Отмятате някак някоя част на Тиманфая, според избрания тур и някак се добирате до Orzola. Хващате фери до La Graciosa и останете два дни поне. Няма хотели, само къщи за гости. Островът е малък за градски транспорт, но достатъчно достъпен за изследване с колело (не се бях качвала на колело 25+ така че не е толкова неосъществимо) или пешеходни преходи, качване на било на вулкан, плажове безлюдни, с големи вълни.

 

По-късно ще мога да пусна снимки.

 

П.п. Ние бяхме в Puerto del Carmen, но беше само отправна точка. Плажът беше голям и безлюден, водата спокойна и студена (през май).

 

До Орзола има автобуси. Даже с разумно разписание от столицата. Гледах го това островче, но ми се стори странно да отида там, а да не разгледам Лансароте. Обаче описанието ти ми звучи като нещо, което ще ни хареса. С по-скъпо настаняване е островчето, но ще видя кога и как мога стигна.

Връзка към коментар

Този сайт е по-добре май.

 

Наистина ли имате книжки и не искате да карате?

 

По-известните плажове са тези долу, а вълни има почти винаги.

Papagayo(Playa Blanca), Famara (Caleta de Famara), Los Charcones (Playa Blanca), Playa Blanca (Puerto del Carmen), Charco del Palo (Charco del Palo),

 
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Този сайт е по-добре май.

 

Наистина ли имате книжки и не искате да карате?

 

По-известните плажове са тези долу, а вълни има почти винаги.

Papagayo(Playa Blanca), Famara (Caleta de Famara), Los Charcones (Playa Blanca), Playa Blanca (Puerto del Carmen), Charco del Palo (Charco del Palo),

 

 

 

Аз всъщност в него ровя, те са свързани с това, което съм дала или съм дала грешен линк. Но хич не е tourist friendly.

 

Дам, имаме книжки и не искаме да караме. Чакам да поевтинеят теслите и да си вземем една. Или пък да почнат да ги дават под наем. Или да се променим. Което стане първо, засега се справяме. 

 

Виждам ги тези плажове, но понеже съм се вкиснала от транспорта, не ги харесвам. Само Famara ми е симпатична. Ти имаш ли някоя испанска класация за Лансароте, която да ми хареса повече? 

Връзка към коментар

Аз бях февруари месец  и ходих само 1 път да се къпя, на плажа Guacimeta, от който се виждат много добре излитащите и кацащите самолети 2х1 съчетахме.

Повече нямахме време за плаж, а и времето след 2ия ден не позволяваше.


http://www.abc.es/viajar/playas/20130708/abci-lanzarote-playas-201307041201_1.html

 

http://ociolanzarote.com/descubre-la-isla/playas-calas/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обещани снимки от La Graciosa.

 

От ферибота от Орсола:

post-2019-0-71424400-1482080620_thumb.jpg

 

Местата за спане са съсредоточени около пристанището

 

post-2019-0-12382400-1482080631_thumb.jpg

 

 

Вече на острова, високата планина отсреща е о.Лансароте, толкова е близо:

 

post-2019-0-81533000-1482080638_thumb.jpg

 

 

Един от възможните пътища за разходка, минава между две вулканчета:

 

post-2019-0-70990800-1482080653_thumb.jpg

 

post-2019-0-24495400-1482080661_thumb.jpg

 

Пейзажът горе-долу е такъв. В далечината се вижда друго вулканче, по което даже има оформена пътечка за изкачване:

 

post-2019-0-59320600-1482080672_thumb.jpg

 

post-2019-0-44651600-1482080678_thumb.jpg

 

Два от плажовете, до които стигнахме:

 

post-2019-0-57603000-1482080700_thumb.jpg

 

post-2019-0-32760400-1482080709_thumb.jpg

 

post-2019-0-48482200-1482080719_thumb.jpg

 

Общо отиване и връщане, с кратко излежаване на плажа отне към 5 часа. Но има и други маршрути, и още плажове.

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Обещани снимки от La Graciosa.

 

От ферибота от Орсола:

attachicon.gifIMG_7870.jpg

 

Местата за спане са съсредоточени около пристанището

 

attachicon.gifIMG_7884.jpg

 

 

Вече на острова, високата планина отсреща е о.Лансароте, толкова е близо:

 

attachicon.gifIMG_7890.jpg

 

 

Един от възможните пътища за разходка, минава между две вулканчета:

 

attachicon.gifIMG_7905.jpg

 

attachicon.gifIMG_7906.jpg

 

Пейзажът горе долу е такъв. В далечината се вижда друго вулканче, по което даже има оформена пътечка за изкачване:

 

attachicon.gifIMG_7925.jpg

 

attachicon.gifIMG_7920.jpg

 

Два от плажовете, до които стигнахме:

 

attachicon.giflagraciosa.jpg

 

attachicon.gifgraciosa.jpg

 

attachicon.giflasconchas.jpg

 

Общо отиване и връщане, с кратко излежаване на плажа отне към 5 часа. Но има и други маршрути и още плажове.

 

Да, много е красиво, благодаря за идеята. Само още не мога да измисля как да нощуваме там :) 

И в Caleta de Famara ми се иска да останем, но от там не знам как ще стигна сутринта до някой сборен пункт (pick ups  from Costa Teguise, Arrecife, Puerto del Carmen, Puerto Calero and Playa Blanca)

Връзка към коментар

Предложението за Graciosa беше с оглед на това, че на острова няма нужда от транспорт (като изключвам стигането до него), а има възможност за активности + плажове. Иначе съм съгласна за останалото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпросът е, че каквито и забележителности да предлага Лансароте, те са достъпни за мен само през агенция. При това туровете не желаят да започнат нито от Орзола, нито от Фамара, където бих останала за нощувки, защото ми харесват такива места. Не да влизам в океана, просто да си вървя по пясъка и да се наслаждавам на усещането и околността. 

 

Ако направим в събота целодневния гранд тур, ми остават петък и неделя, в които не искам повече обиколки с автобуси по други атракции.:

Stop 1 is at Los Hervideros:

Stop 2 is at El Golfo:

Stop 3 is at the Timanfaya National Park, Fire mountain

Stop 4 is for the Timanfaya Camels (Optional extra €12 per camel)

Stop 5 is at the Timanfaya National Park

Stop 6 is for Lunch, in the quaint village of Macher Blanca

Here you can visit the famous church of Nuestra Señora de los Dolores. Enjoy a buffet style lunch, including wine and water with your delicious meal.

Stop 7 is at the wine region of La Geria

Stop 8 is further North in the Valley of the thousand palms and the village of Haria

Stop 9 is the last stop of Jameos Del Aqua

 

 Все пак ще помисля над други варианти за свободните ни дни, ако не ходим до Ла Грасиоса. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Все забравям нещо важно.

Понеже ще сте само с автобуси-guaguas, ще е добре да си купите карти-Bono Via

Има от 15 и 25 евро и като се използват се спестяват около 30%, ако има прехвърляне и повече, но последното не ми е много ясно, понеже не съм го ползвал лично.

Не важат само за автобусите до вулкана 342 и 348.

Дори да остане 50 цента или 1 евро в картата, а билета да е 5 или 10 евро се плаща по тарифата за боно, като се доплаща в брой остатъка.

Не знам дали ще си купувате местна сим за интернет, ако да има и мобилно приложение за плащане с тези боно-та.

Пише, че няколко човека може да теглят от едно боно, не съм го пробвал. Разгледай сайта на титса и виж колко пари ще изхабите, за да знаете за колко пари да купувате.

Изобщо само предимства има.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Ако мога да се възползвам от темата, и най-вече за да попитам Сю като правила и двата пешеходни тура в Тиманфая (и други, които са били там) - сравними ли са двете пътеки като красоти? Ясно, че с гид ще се получи повече информация, както и това, че тази пътека явно е по-леката, от онази свободната към вулканите (към Caldera Blanca), но се чудим дали да не пробваме все пак автобусите, тъй като (както обикновено), решихме малко спонтанно да се метнем натам, а места за тура с гид няма (виждам чак за 10.3). Освен това сме с дете, което мислим да наврем в една от онези раници за Калдерата (последен шанс да я ползваме, че натежа), но се притеснявам доколко е ок маршрута по тези камънаци... За автобусите също не съм съвсем наясно дали се резервира предварително или се отива там и се чака на опашка?

Връзка към коментар

да попитам Сю като правила и двата пешеходни тура в Тиманфая (и други, които са били там) - сравними ли са двете пътеки като красоти?

Според мен не са. Едната (тази с гида) е красива като пейзаж, а другата е привлекателна с това, че може да се изкачи вулкан. Но бледнее визуално.

 

Ето го този, каменистия маршрут, поле с едри буци вулканични камъни и вулканът, когто може да се изкачва.

 

post-2019-0-59747300-1484243954_thumb.jpg

 

post-2019-0-46764400-1484243930_thumb.jpg

 

post-2019-0-81835000-1484243944_thumb.jpg

 

post-2019-0-37187100-1484243969_thumb.jpg

 

 

Иначе снимките на автобусните турове, които бях разглеждала, изглеждаха също красиви. Просто аз имах проблем с това, че не се слиза от автобусите. Иначе щом няма възможност да резервирате място за безплатния тур, направете автобусния, гледната точка е различна и макар през стъкло, пак се наднича в кратерите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.