Прескочи до съдържание

Шри Ланка - Куала Лумпур - Ангкор Ват, може ли за 3 дни?


Worldismine

Препоръчани мнения

Здравейте, нуждая се от малко логистична и визова помощ относно някои азиатски отсечки. Планирам ходене с приятели за 5-6 дни в Шри Ланка. Аз пристигам 3 дни преди тях, тъй като по-рано ми започва отпуската, та реших да поразгледам наоколо, докато ги чакам. Върти ми се из главата трип до Ангкор Ват с прекачване в Куала Лумпур. И понеже има добра вероятност да напасна много готино полетите, се появява несигурност колко време ще ми е нужно за митнически проверки, прекачвания и т.н. Планът е да летя с Air Asia.

Има ли изисквания за визи за някоя от изброените дестинации и най-вече има ли такива, които не се взимат на място, а се изисква предварително.

Със сигурност ще изникнат и още въпроси от сорта на "струва ли си Ангкор Ват само за ден и КЛ само за дневен лейовър, но за тях после:)

Редактирано от Worldismine
Връзка към мнение

Нещо не ми стана ясно каква ти е програмата.Разбирам,че искаш да изчакаш приятелите си в КЛ,като през това време отскочиш до Камбоджа и после заедно да ходите в Шри Ланка.За Камбоджа може виза при пристигане.За Шри Ланка предварително онлайн.

Ако ти трябва кола с шофьор в Шри Ланка препоръчвам Йоханес

yohantourguide@gmail.com

Връзка към мнение

Я дай часовете, но аз не бих бил тоя път за един ден до Ангкор. Със сигурност ще те завърти шайбата пак из тоя регион, такова претупване бих правил само, ако пътуването е тип "за първи и последен път съм там". 

 

Малайзия няма визи, за Камбоджа се взима лесно на летището. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я дай часовете, но аз не бих бил тоя път за един ден до Ангкор. Със сигурност ще те завърти шайбата пак из тоя регион, такова претупване бих правил само, ако пътуването е тип "за първи и последен път съм там".

 

Малайзия няма визи, за Камбоджа се взима лесно на летището.

 

Така, ето планът:

09 февруари:

Доха - Коломбо 17:40 (пристигане) с Катар.

 

Air Asia: 23:15 - 05:35

Коломбо - Куала Лумпур

 

10 февруари:

Друг полет на AA: 06:50 - 07:50

КЛ - Сием Реп

(тук доста ме съмнява дали за час и малко ще прекача, но не знам. Има полет и в 13:20)

 

12 февруари:

08:35 - 11:40 Сием Реп - КЛ

21:00 - 22:00 КЛ - Коломбо.

 

Реално ще имам два пълни дни за Ангкор Ват ако хвана сутрешния полет на 10-и, ако не - само на 11-и. Така или иначе не ми се чака 3 дни в Коломбо и искам да отида някъде наоколо, отворен съм за съвети за други дестинации.

Редактирано от Worldismine
Връзка към мнение

Като цяло подкрепям по-горното мнение, че ако Ангкор Уат за теб ще бъде "бях вече тук и няма да се връщам", то ще бъде непростима грешка да го посетиш само за 1 ден. Ангкор Уат се посещава поне за 3 дни, да може спокойно да се насладиш на артефактите. Претупването просто ще остави в теб едно чувство на хаос и няма да оцениш красотата му подобаващо. Според мен от тази гледна точка не си заслужава. Това е едно от чудесата на света все пак :) КЛ за един следобед няма кой знае какво да видиш. Най-много да отидеш на Петронас Кулите, да се качиш на тях или да се качиш на KL Tower, от където има страхотна гледка към кулите. Иначе полетите добре се пасват, но ако не си купил още големите билети до Коломбо, то пробвай да вземеш първоначално билети до КЛ, от където да се насочиш към Сием Реап. Според мен така би спестил малко повече време за Ангкор. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не разбрах колко време ще бъдете в Шри Ланка.Ние бяхме десетина и планираме да отидем някога за още десетина.Ако все пак не ти се седи тия три дена в Шри Ланка,отиди до Малдивите.Има полети от Коломбо,полетът е около час.И без това при тая скъпотия на Малдивите три дена си е супер.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

2 пълни дни, ако броим, че след хиляда часа полет директно тръгваш по храмове, да не говорим и че прекачването за час и малко ми е притеснително. Супер изсилване е за мен и нереалистично, остави го за друг път. 

 

Подкрепям за Малдивите. На мен ми звучат като супер място, което да отметнеш за 2 дни, без да те е жал, че си го претупал. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси на всички за мненията...дам, малко тегаво се получава, а имам и полет от София, който не съм споменал хаха

За Малдивите е добра идея, но вече бях там през март. Може би Сингапур не е лош вариант за толкова кратко време.

Връзка към мнение

Според мен остани 3 дни в Куала Лумпур, ще ти дойдат добре. AlexandraKo скоро беше там и може да ти предложи повече от мен. Аз бях само за ден в КЛ и ми беше малко. А Анкор ват го остави за следващо пътуване. Невероятен е. В храма бях за ден, беше ми недостатъчно и искам пак да се върна там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси на всички за мненията...дам, малко тегаво се получава, а имам и полет от София, който не съм споменал хаха

За Малдивите е добра идея, но вече бях там през март. Може би Сингапур не е лош вариант за толкова кратко време.

Сингапур за 2 дни можеш ориентировъчно да го разгледаш. Голяма част от забележителностите са на едно място. Имай впредвид обаче цените в Сингапур. Няма да ти излезе евтино. От друга страна ще е само за 2 дни, така че колкото толкова. :) Индия и храмът, който ти споменаха, аз лично не съм ги посещавал, но изглежда като за 2 day destionation. Можеш да поразгледаш и ще си сравнително в този географски район, а не да биеш 4 часа със самолет за някъде :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Този август аз и шефката кацнахме около обяд в Куала Лумпур .Бяхме си дали почивка на летището . Има един не скъп и много удобен хотел на КЛ2 който е на практика на самия терминал. Имахме билети отиване и връщане до Сим рап с Air Asia , както и резервирани 3 нощувки там.  Разчитахме на виза за Камбоджа на летището. На другата сутрин оставихме големия багаж на КЛ2  платихме една крупничка сума за съхранението му и бодро минахме през проверките . Когато ни извикаха за полета не бяхме допуснати до самолета на Air Asia , защото сме нямали визи за там . Някакво си вътрешно нареждане на Авиокомпанията им . Въпреки нашите протести , заплахи и убеждаване , служителите бяха усмихнати , но непоколебими . Самолета излетя , а ние се отправихме обратно през всички проверки към терминалите на Air Asia на летището . Оттам също толкова любезно ни обясниха , че ще ни качат безплатно на друг полет , но да им представим виза за Камбоджа . Със сигурност сме щели да я получиме онлайн , но понеже беше събота ще стане  за няма  и три дни. :angry: .

Равносметката .Пак погостувахме на КЛ  за пореден път за още 3 дни до следващия полет на юг. Самолетните билети ни изгоряха ,вярно само 60 евро но все пак , една от нощувките в Сием Рап, и разбира се вече платения гардероб.  Хубавото беше само сравнително бързия и безплатен wifi на летището и някаква промоция в букинга за 5***** хотел за около 50 евра на вечер в КЛ. 

   Така че според мен виза онлайн предварително от тук .

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Брей, голям карък, нали уж не трябва виза за Камбоджа, докато не стъпиш там..

А какво мислите за Джакарта, мн добро промо има в момента - 60 евро ретърн билети. Бива ли за 2 дни? Този храм в Индия изглежда впечатляващо, но няма директни полети и става бая галоп с камилите, а и скъпо.

Връзка към мнение

Друг вариант е Джокякарта  с Прамбанан и Борободур . И двата храма са страхотни .

Да, изглеждат супер! Не са ли малко далечко от Джакарта, 500км го дава единия

Връзка към мнение

 Далечко е . Ние си кацнахме направо на летището в Джокякарта с AIr Asia , и оттам с такси до Прамбанан .Сравнително близо е   Няколко часа разглеглеждане на храма. После до Борободур със същата кола около 2 часа . Ако си добър в пазаренето може да се спазарите на доста прилични цени. На летището е пълно с таксита.За съжаление мен не ме бива много . После наехме същата кола и на връщане . Ако решите да спите около Прамбанан вечер има представление . Хотели в Борободур има много , но Хотелът е този   . Много е хубав , Вътре до самия храм се намира и излиза  почти  без пари , защото обикновено в цената влиза и посещението на храма . 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А какво мислите за Джакарта, мн добро промо има в момента - 60 евро ретърн билети. Бива ли за 2 дни? 

 Джакарта не си  заслужава. Няма нищо интересно там. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен, изобщо не си струва претърчаването за толкова малко време. Нито от Ангкор Ват ще видиш нещо, нито от Куала Лумпур.

Аз в КЛ съм ходила N - число пъти и всеки път  намирам още нещо интересно. :unsure:

Иди в КЛ, поразгледай ,  можеш да литнеш до Бруней, за там ден е достатъчен. С Ер Ейша не е скъпо.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Този август аз и шефката кацнахме около обяд в Куала Лумпур .Бяхме си дали почивка на летището . Има един не скъп и много удобен хотел на КЛ2 който е на практика на самия терминал. Имахме билети отиване и връщане до Сим рап с Air Asia , както и резервирани 3 нощувки там.  Разчитахме на виза за Камбоджа на летището. На другата сутрин оставихме големия багаж на КЛ2  платихме една крупничка сума за съхранението му и бодро минахме през проверките . Когато ни извикаха за полета не бяхме допуснати до самолета на Air Asia , защото сме нямали визи за там . Някакво си вътрешно нареждане на Авиокомпанията им . Въпреки нашите протести , заплахи и убеждаване , служителите бяха усмихнати , но непоколебими . Самолета излетя , а ние се отправихме обратно през всички проверки към терминалите на Air Asia на летището . Оттам също толкова любезно ни обясниха , че ще ни качат безплатно на друг полет , но да им представим виза за Камбоджа . Със сигурност сме щели да я получиме онлайн , но понеже беше събота ще стане  за няма  и три дни. :angry: .

Равносметката .Пак погостувахме на КЛ  за пореден път за още 3 дни до следващия полет на юг. Самолетните билети ни изгоряха ,вярно само 60 евро но все пак , една от нощувките в Сием Рап, и разбира се вече платения гардероб.  Хубавото беше само сравнително бързия и безплатен wifi на летището и някаква промоция в букинга за 5***** хотел за около 50 евра на вечер в КЛ. 

   Така че според мен виза онлайн предварително от тук .

Може ли името на удобния хотел на летището в КЛ?
Връзка към мнение
Дани Магелани

Този август аз и шефката кацнахме около обяд в Куала Лумпур .Бяхме си дали почивка на летището . Има един не скъп и много удобен хотел на КЛ2 който е на практика на самия терминал. Имахме билети отиване и връщане до Сим рап с Air Asia , както и резервирани 3 нощувки там.  Разчитахме на виза за Камбоджа на летището. На другата сутрин оставихме големия багаж на КЛ2  платихме една крупничка сума за съхранението му и бодро минахме през проверките . Когато ни извикаха за полета не бяхме допуснати до самолета на Air Asia , защото сме нямали визи за там . Някакво си вътрешно нареждане на Авиокомпанията им . Въпреки нашите протести , заплахи и убеждаване , служителите бяха усмихнати , но непоколебими . Самолета излетя , а ние се отправихме обратно през всички проверки към терминалите на Air Asia на летището . Оттам също толкова любезно ни обясниха , че ще ни качат безплатно на друг полет , но да им представим виза за Камбоджа . Със сигурност сме щели да я получиме онлайн , но понеже беше събота ще стане  за няма  и три дни. :angry: .

Равносметката .Пак погостувахме на КЛ  за пореден път за още 3 дни до следващия полет на юг. Самолетните билети ни изгоряха ,вярно само 60 евро но все пак , една от нощувките в Сием Рап, и разбира се вече платения гардероб.  Хубавото беше само сравнително бързия и безплатен wifi на летището и някаква промоция в букинга за 5***** хотел за около 50 евра на вечер в КЛ. 

   Така че според мен виза онлайн предварително от тук .

Добре, че видях това навреме. И при мен планът беше същият - КЛ-СР-КЛ, без куфар, с Азия еър. Мерси!
Връзка към мнение

Това е наистина доста странен феномен, за първи път чувам някой да го спират за липса на камбоджанска виза, при положение, че тя е чиста формалност. И то не само за българи, а за почти целият свят. 

Връзка към мнение

 Този август аз и шефката кацнахме около обяд в Куала Лумпур .Бяхме си дали почивка на летището . Има един не скъп и много удобен хотел на КЛ2 който е на практика на самия терминал. Имахме билети отиване и връщане до Сим рап с Air Asia , както и резервирани 3 нощувки там.  Разчитахме на виза за Камбоджа на летището. На другата сутрин оставихме големия багаж на КЛ2  платихме една крупничка сума за съхранението му и бодро минахме през проверките . Когато ни извикаха за полета не бяхме допуснати до самолета на Air Asia , защото сме нямали визи за там . Някакво си вътрешно нареждане на Авиокомпанията им . Въпреки нашите протести , заплахи и убеждаване , служителите бяха усмихнати , но непоколебими . Самолета излетя , а ние се отправихме обратно през всички проверки към терминалите на Air Asia на летището . Оттам също толкова любезно ни обясниха , че ще ни качат безплатно на друг полет , но да им представим виза за Камбоджа . Със сигурност сме щели да я получиме онлайн , но понеже беше събота ще стане  за няма  и три дни. :angry: .

Равносметката .Пак погостувахме на КЛ  за пореден път за още 3 дни до следващия полет на юг. Самолетните билети ни изгоряха ,вярно само 60 евро но все пак , една от нощувките в Сием Рап, и разбира се вече платения гардероб.  Хубавото беше само сравнително бързия и безплатен wifi на летището и някаква промоция в букинга за 5***** хотел за около 50 евра на вечер в КЛ. 

   Така че според мен виза онлайн предварително от тук .

 

Това направо ме втрещи, меко казано, че няма по-сериозна дума в езика. Никога нито ми се е случвало, нито съм чел/чувал за подобен случай. Още повече, точно този маршрут съм го минавал два пъти с виза он арайвъл. 

Връзка към мнение

Това направо ме втрещи, меко казано, че няма по-сериозна дума в езика. Никога нито ми се е случвало, нито съм чел/чувал за подобен случай. Още повече, точно този маршрут съм го минавал два пъти с виза он арайвъл. 

   И ние бяхме меко казано изненадани . Обяснявахме, че сме европейци  :lol: граждани на европейския съюз  :)  че имаме резервации и какво ли още не , но фактите са си факти . Да Куала лумпур е хубав град и човек може винаги да си измисли нещо интересно , но се бяхме настроили за друго. :cry:

 

 Хотелът не е Сама сама , a  

 

Tune Hotel klia2  ***

 

 Намира се на КЛ2 ,откъдето тръгват нискотарифните самолети .Около 3 пъти по-евтин от Сама сама , с топъл  :) преход до терминала . Бързо обслужване без много формалности .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.