Прескочи до съдържание

Бил ли е някой в Guernsey?


luba_rizova

Препоръчани мнения

Здравейте,

Реших да отворя тема, тъй като не намерих някой да е бил, а и да споменава тези островчета до ЮК, които са и с някаква специална юрисдикция.  На едно от пътуванията ни в самолета имаше информация за тях и ми легнаха на сърце. Бях ги забравила, докато случайно не ми се появиха вчера пак пред очите. Та, ми минава през ума да отидем за Великден, видях, че лети някаква тяхна АК от Лондон/и други градове/ до този остров. Ще съм благодарна за повече инфо. Плюс, ако някой ми каже как се произнася точно на български . Благодаря!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз. Не е лошо. Може да идете и до Сарк (последното феодално владение в Европа, но май имаше промени). Произнася се Гърнси или Гърнзи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Домосед, разбира се! :)

 

...Всъщност този пътепис не е точно за Гърнзи, а за близката околност. Подведох те, извинявай :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От Гърнси не помня много, там бях на път за Сарк. Иначе до Джърси ходих два пъти, той е по-голям и като че ли има повече за гледане.

Островите не са в ЕС, което за обикновения турист се изразява в безмитни магазини по фериботите, вероятно да се внимава с роуминга, както казва Заро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз съм ходила натам, но само до Джърси, заради Джералд Даръл, с ферибот от Сен Мало. За ден-два става хубава разходка :)

Гърнзи познавам само от тази книга.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И аз си мисля за посещение на района. Има доста връзки с летища в UK. Манчестър например.

Също интересно е четиридесетминутния полет от Guernsey до Jersey :) или обратно.

Паркирал съм си го в списъка за уикендови дестинации, паралелно с о. Ман и Оландските острови (Aland Islands) - финландска независима територия.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Luba, Благодаря за темата :) Като каза Guernsey се присетих за Jersey :lol: от сто години си казваме, че трябва да отидем и като започнем да правим планове къде 'наблизо' да отидем за дълъг уикенд с кола, забравяме за тази дестинация.

 

Роца с кола ли ходихте до там или с автобус? Ще може ли някакъв линк с инфо?

 

neuromancer с кола ли ходи до там?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

zon, ние ходихме с кола до Сен-Мало (петък вечерта) и на другата сутрин пътувахме с ферибота (отиване и връщане в рамките на деня) до Джърси. Пътуването, по спомен, е около от час.

Пристигнахме някъде към 9 сутринта (часовата разлика беше в наша полза :) ), придвижихме се веднага с автобус към зоологическата градина/резерват на Джералд Даръл, там бяхме докъм 14 часа. После се разходихме около два часа в St Helier, пихме бира и поехме с ферибота обратно към Сен Мало. Раглеждането на Сен Мало беше в петък следобед, събота вечерта и неделя сутринта.

Ползвахме фериботите на Condor Ferries.

Ако искаш, мога да ти дам и адреса на хотела в Сен Мало и подробности как се стига до резервата на Джералд Даръл.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

neuromancer с кола ли ходи до там?

 

Не, без кола. С ферибота от Poole и един път със самолет от Борнмут (където живеех), че беше по-евтино от ферибота. Има фериботи и от Франция (Сен Мало май). На островите си има автобуси, гледаш разписанието и си правиш сметката, проблеми няма.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз си мисля за посещение на района. Има доста връзки с летища в UK. Манчестър например.

Също интересно е четиридесетминутния полет от Guernsey до Jersey :) или обратно.

Абе не са ли му много 40 минути? Да не е с балон тоя полет?

 

А за колата, то като се сметне превоза на колата с ферибота, лявото движение и малките разстояния, може би е по-смислено да се остави на континента и да се придвижва човек с рейс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А, ние колата я ползвахме от наше село до Сен-Мало и обратно, през уикенда стоя в паркинга на хотела :).

Пристанището на фериботите от Сен Мало е досами стария град (15ина минути пеша), та нямахме нужда от кола дори дотам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

О,благодаря за идеята за достъп от друг ъгъл. Не ми е хрумвало,ама както казах,четох за островчетата в самолета и естествено беше споменат достъп от въздуха. Абе сериозно ще се заема,явно не е трудна организацията. Роци,ако може, сложи инфо за резервата и хотела, ще си го нагласяме,както дойде най-удачно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ризова, за нова година си пожелах да отида на място, което не съм чувала преди :)

Като затръгваш да ме имаш предвид.

 

И аз не бях го чувала  :lol: Но определено ме заинтригува. Сен Мало откога съм го намислила...

 

П.П. Полетът с балон искрено ме разсмя, че и се вързах :) хах

Връзка към мнение

Това е сайтът на резервата на Джералд Даръл - Durrell Wildlife Conservation Trust

 

Стига се с автобус номер 3, 13 или 23, спирката е точно до входа (по спомени), пътуваше се не повече от половин час. Тръгваха от автогарата на Liberation street.

Ето информация за маршрутите и разписанията на автобусите от Сент Хелие.

 

В Сен-Мало бяхме отседнали в този хотел - Quic en Grogne, избран заради наличието на паркинг, понеже придвижването с кола в стария град беше почти невъзможно (преди 6 години).

 

П.П. Сега видях, че след ремонт са вдигнали категорията на хотела, преди 6 години беше 2*, та и цените са позавишени в сравнение с нашето посещение.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

zon, ние ходихме с кола до Сен-Мало (петък вечерта) и на другата сутрин пътувахме с ферибота (отиване и връщане в рамките на деня) до Джърси. Пътуването, по спомен, е около от час.

Пристигнахме някъде към 9 сутринта (часовата разлика беше в наша полза :) ), придвижихме се веднага с автобус към зоологическата градина/резерват на Джералд Даръл, там бяхме докъм 14 часа. После се разходихме около два часа в St Helier, пихме бира и поехме с ферибота обратно към Сен Мало. Раглеждането на Сен Мало беше в петък следобед, събота вечерта и неделя сутринта.

Ползвахме фериботите на Condor Ferries.

Ако искаш, мога да ти дам и адреса на хотела в Сен Мало и подробности как се стига до резервата на Джералд Даръл.

Благодаря Роца :)

Напиши подробности, моля, ще е от полза и за други.

Във Франция отсядаме в хотели на веригата Campanile понякога и Kyriad, удобни са и обикновено предлагат безплатен паркинг. Случвало се е, макар и рядко по празници да няма места и сме отсядали и в Ibis хотели.

Дай за всеки случай хотела, ако е натоварен периода да има варианти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе не са ли му много 40 минути? Да не е с балон тоя полет?

 

Прав си. Къде съм гледал, не знам. Това е явно двупосочния полет :)

Guernsey (GCI) to Jersey (JER)

4+ flights per day, 20m с FlyBE, ATR 42

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Guernsey (GCI) to Jersey (JER)

4+ flights per day, 20m с FlyBE, ATR 42

 

Да се самопоправя - полетът ефективно е 9-10 мин. и беше с Bombardier Dash 8

 

Ето и снимчица от въздуха преди кацане в Гърнси.

IMG_3540.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Е, не можахте ли две години по-рано да се сетите за това място/тема. Сега, къде да ходя да гоня пак Сен-Мало. При условие, че преди две години бях там, не ми се вярва скоро пак да ми се отвори път натам.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.