Прескочи до съдържание

Няколко часа в Бергамо, дайте идеи?


Георги

Препоръчани мнения

Здравейте,  предстои ни едно бързо семейно уикенд трипче из района, започващо  с пътуване с влака към Леко, веднага след кацане на самолета. Имам въпрос: от автомата на  летището какъв билет да взема само до гарата? Видях на една снимка , че има зониране и билети от 1.25 Е до 2.3Е. Този от 1.25 върши ли работа?

Връзка към мнение

Включвам се с молба за помощ. Полетът ни ще кацне в Бергамо с голямо закъснение и автобус от летището до Бергамо май няма да има толкова късно през нощта. Как стои въпросът с такситата там. Има ли на летището таксита или трябва да викаме специално?

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 6 минути , Божидар каза:

Някои дали знае, трябва ли да се купува билети и  за деца в Бергамо за градският транспорт и от/до летището .

Колко големи деца? Сина ми на 11 пътуваше с билет. За да сте сигурни, купете билети от туристическата информация на летището. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , luba_rizova каза:

Колко големи деца? Сина ми на 11 пътуваше с билет. За да сте сигурни, купете билети от туристическата информация на летището. 

И синът ми е на 11,ще има и за него билет значи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Благодаря на Филип за подробната информация и на всички включили се във форума - бяхте ми много полезни ❤️

 

Редактирано от Kremi Nikolova
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте!

Благодаря на Фичо и всички, които ми помогнаха!

Утре се прибираме и очаквайте подробности съвсем скоро и за нашето пътешествие!❤️

Връзка към мнение

Ще сме две нощувки в Бергамо ( 1 ноември - 3 ноември). Четох, че 1 ХІ е Вси светии. Дали ще работят магазини, също така и в неделя? И друго - чудя се къде да спим - в горен или долен Бергамо. Пътуваме с Раян. 4 жени сме. Съботата мисля, да отидем до Верона. Едната приятелка предложи да спим там, но аз мисля , че е рисково( да не стане някой карък с транспорта) Вие какво мислите? Благодаря на отзовалите се.

Връзка към мнение

В горната част на Бергамо ( Cita Alta) са само стари сгради, ако търсите атмосферата на стар град непременно спете там. Ако ще пътувате по-добре долу по-близо до гарата.

За мен два дни са супер за спокойно разглеждане на града. Има какво да се види, а и трябва да предвидите че времето може да не е добро за разходки ( дъжд/студ)

Ходене до Верона ми се струва доста път 2 часа на посока с автобус , с влака е и повече. Спане на 2 места за по вечер не е много добро защото трябва да се занимавате 2 пъти с настаняване напускане.

Ако ви е скучно в Бергамо, по-скоро може да прескочите до Милано.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, clevermary каза:

Ще сме две нощувки в Бергамо ( 1 ноември - 3 ноември). Четох, че 1 ХІ е Вси светии. Дали ще работят магазини, също така и в неделя? И друго - чудя се къде да спим - в горен или долен Бергамо. Пътуваме с Раян. 4 жени сме. Съботата мисля, да отидем до Верона. Едната приятелка предложи да спим там, но аз мисля , че е рисково( да не стане някой карък с транспорта) Вие какво мислите? Благодаря на отзовалите се.

Здравейте 🙂

Правилно е написал Климент. Далечко си е да ходите до Верона. Ето и моя съвет към Вас:

Ние се върнахме преди няколко дни. Бяхме резервирали 3 нощувки в Милано, но поради притеснението ми, че може нещо да се обърка с транспорта, променихме на 2 нощувки в Милано и 1 в Бергамо.

За Бергамо, резервирайте Hostel BG  - Препоръча ни го Фичо 🙂 за което много благодарим.

Първоначално не ни допадна идеята като чухме хостел, но Фичо ни обясни, че всяка стая е със самостоятелен санитарен възел.

Само ще ви кажа, че ни хареса много повече от Best Western , в който бяхме отседнали в Милано.

Hostel BG  се намира само на 10 мин пеша от гарата, от където може да вземете влак да се разходите до Милано. 5 мин буквално, пеша е спирката от която тръгва шатъла за летището (основната причина да го букнем) , а спирката за Чита Алта е точно отсреща.

На рецепция, има часово разписание на автобусите кой до къде, в това число и до летището.

Отделно преди да завиете за спирката, а и още на отиване то там, ще видите малко ресторантче - храната е превъзходна и правят отстъпка на гостите на Hpstel Bg 🙂

Ако решите все пак, да отидете до Милано, разгледайте Катедралата, като обаче предварително си резервирате билета онлайн, иначе е невъзможно, тъй като опашките са големи. След това посетете Palaco di Sforcesco , Ла Скала отвън и завършете с Галерията Виторио Емануеле. Всичко е съсредоточено централно. Ако ви остане време, влезте и в Музея на Леонардо.

Влакове има до късно.

2рия ден, разгледайте Бергамо. Както ви казах, спирката за горния град е срещу тази за летището - от страната на голямата катедрала, която ще видите. Билети се продават на бутката за вестници в близост.

Качвате се на автобус номер 1А и се качете до най - горната точка на Чита Алта (високия град) - там е и последната спирка. Тртъгнете от Ботаническата градина, тъй като е най-високата част и започнете разходката си слизайки надолу. В един момент, ще стигнете и до фуниколяра, с ойто ще слезете до спирката на автобуса. Съветвам ви да продължите пеша, ако е хубаво времето, тъй като около 15-20 мин ви делят до хотела 🙂

Имайте предвид, че билета закупен за автобуса важи 75 минути и за автобуса и за фуниколяра, но тъй като няма да ви стигнат, за слизане от високия град, ще се наложи да си вземете билет за фуниколяра, който вече ще ви е валиден и за автобуса, ако решите да го хванете до хотела 🙂

Аз също смятам, че това би бил най-удачния ви вариант като програма.

Що се касае до магазините, на Богородица не работеха, но само в новата част, в Чита Алта всичко работеше, така, че няма проблем, както и в Милано - имайте прдвид, че в момента има големи намаления там 🙂

Ако имате въпроси, съм на разположение.

Прочетете пътеписа ми, мисля, че ще ви е от полза 🙂 Има и снимки от всички, в това число и хостел Бг

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

От последна спирка на 1А в горната махала нагоре има друг фуникуляр, който ще ви качи до крепостта, ресторант със звезда от Michelin, други много приятни заведения с чудесни гледки и възможности за разходка 🙂

Освен това непосредствено до гарата, малко на изток от нея, можете да хванете междуселския трамвай, който да ви забие по-дълбоко в провинцията.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря на отговорилите. Ще коментирам вариантите с дружките. Аз съм била 4 дни в Милано и половин ден във Верона, но в случая е важно какво искат те, т.к. не са били. В хостела няма места за нашите дати. Сърбят ме ръцете за пазаруване, някакъв ориентир? Хубав ден.

Редактирано от clevermary
Връзка към мнение

Бяхме преди две години в Бергамо на Вси светии, не забелязах да има затворени заведения или магазини в стария град. Беше много забавно, по улиците обикаляха групички маскирани деца и техните родители. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не сте в Мексико Вси светии не е толкова голям празник, та нищо да не работи. За Италия по-скоро на 15 август може да не намерите къде да ядете, ако не е фаст фуд или туристически капан пред Дуомото, но пък музеите работят и даже може да са безплатни...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Още един въпрос. Тъй като решихме единият цял ден да отидем до Верона, се чудя дали да не купим карта за транспорта за 3 дни.Икономията не е кой знае какво, но да не се занимаваме с билети. Та картата важи от момента на първото и валидиране и се броят 72 часа ли или третият ден е цял? И къде са валидира( като при нас ли( София) вътре в превозното средство)?

Връзка към мнение
На 31.08.2019 г. в 16:06, clevermary каза:

Още един въпрос. Тъй като решихме единият цял ден да отидем до Верона, се чудя дали да не купим карта за транспорта за 3 дни.Икономията не е кой знае какво, но да не се занимаваме с билети. Та картата важи от момента на първото и валидиране и се броят 72 часа ли или третият ден е цял? И къде са валидира( като при нас ли( София) вътре в превозното средство)?

Важи 72 часа от момента на 1во валидиране. Валидирането става вътре в превозното средство - ако е автобус или ако е влак, на самата гара има пред перона автомат за чекиране.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.