Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Питайте всичко което ви интересува, аз тая линия я изтърбуших за три месеца вече четири пъти, и до края на годината планирам поне още два полета.

Връзка към мнение

Възползвам се  ;)

Има ли достатъчно таксита на летището и каква е цената до жп гарата в Меминген?

Връзка към мнение

Allgau Airport Expres до Мюнхен  (15 евро) и Мюнхен - Нюрнберг с flixbus за 5 евро

Не видях подходящ вариант с този автобус, съобразявайки часа на пристигане от София.

Вероятно си го ползвал след отсядане/разглеждане на Мюнхен.

 

 

Питайте всичко което ви интересува, аз тая линия я изтърбуших за три месеца вече четири пъти, и до края на годината планирам поне още два полета.

И аз като noshtna_ptica да попитам за такситата от летището до гарата в Меминген?

И  още едно въпросче - Струва ли си да си купим и използваме Bavaria-Ticket за придвижването от Меминген до Нюрнберг? Двама човека сме.

Връзка към мнение

за някои дни има автобус до Нюрнберг в 15 часа, аз чаках чак до 19;30, разходих се из Мюнхен, пих кафе докато го чакам...  :)

Връзка към мнение

Посочената автобусна линия Allgau Airport Expres има автобус от летището в Меминген за Мюнхен в 13:20. При положение, че по разписание полета пристига на 12:50, дали ще има достатъчно време да се хване автобуса. Ако не, какво предлагате за придвиждане до Мюнхен - 5-ма възрастни.

Връзка към мнение

Днес се завърнах от Мюнхен, но летяхме с Уиз през Меминген.Използвахме автобусния трансфер и нямахме абсолютно никакви проблеми.Автобусите чакат всички пътници да се качат.Бях купил 4 билета онлайн, така ползвахме отстъпка, и само показах потвърждението за билетите на шофьора и се качихме. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако не е нахално, може ли да ми посочите къде са спирките на този автобус на летището и в Мюнхен? Аз също купих билети и се надявам всичко е наред.

Връзка към мнение

В Мюнхен пристигат и тръгват от Arnulfstrasse №3, много близо до централната жп гара.

Ето го мястото и оранжевият автобус. На връщане беше препълнен и не всички успяха да се качат, но 30 мин по-ранно отиване е ОК. Тези, които останаха ги натовариха на същата цена на такси, но не знам дали това беше инцидентно или е практика.

Летището е много малко. Излизаш и пред теб е оранжевият автобус, друг няма  :)

post-282-0-21440100-1448906045_thumb.jpg

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

спират и зелените автобуси на flixbus

Спират, когато ги има.  :)

При нас нямаше - вероятно такова е зимното разписание.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой може ли да ми каже билетите за трансфера от Меминген до Мюнхен(и обратно) чрез Allgau Airport Expres онлайн ли да си ги купя и ако да от кой сайт.

Връзка към мнение

Някой може ли да ми каже билетите за трансфера от Меминген до Мюнхен(и обратно) чрез Allgau Airport Expres онлайн ли да си ги купя и ако да от кой сайт.

Да.

Ето сайта им:http://www.allgaeu-airport-express.de/index.php?plink=index&lg=uk

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Добър вечер на всички...ще пътувам до Нюрнберг на 26.05.2016г..мисля през Меминген,като ще отседна там до неделя на 29.05.2016г....Нещо да ме посъветвате...как най-евтино бих могъл да го осъществя...

Връзка към мнение

Грешка...на 25.05 -сряда...значи 20 евро от летището до мюнхен и от мюнхен до нюрнберг още 5 евро...като цена е добре...но не ми дава да си запазя билет за автобусите...може би е още рано?

Връзка към мнение

Исках да питам и ако си взема автомобил под наем ,дали от летището на меминген ,ми го дават и дали е най-добре от сайта на wizz air е най-добре да го направя?

Връзка към мнение

Грешка...на 25.05 -сряда...значи 20 евро от летището до мюнхен и от мюнхен до нюрнберг още 5 евро...като цена е добре...но не ми дава да си запазя билет за автобусите...може би е още рано?

 

 

Рано е още, да

има и директен flixbus от Меминген, но тръгва рано и няма как да го хванеш с полета от София, но следи разписанието, може да пуснат и по-късен.

Връзка към мнение

За българския полет, Фликсбус не те устройва, освен ако естествено не ти се дреме на летището допълнителни 3 часа, за да спестиш 4 евра. И на отиване към FMM и на връщане, те устройва Алгьой експрес. Кофтито е че е по-скъп, но...пълно щастие никога няма. Цена при закупуване онлайн - 15 евра, на място в автобуса преди качване - 17. Един съвет от мен обаче, като човек който пътува по тая отсечка всеки месец - ВИНАГИ купувай онлайн предварително, спестяват се главоболия. Автобусите винаги чакат отпред пред терминала да се напълнят и в рамките на около 15-20  минути тръгват, като очакваното пристигане на Хаупбанхоф е 15.30+- някоя друга минута.
Ако пък предпочетеш кола под наем - Авис и Сикст (и разни други някакви) си имат гишета на летището, но за условия и цени - на място. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз говоря за фликсбус Меминген - Нюрнберг, не Меминген - Мюнхен 

 

Не съм догледал, извинявам се. При това положение си хващаш градския за 2 евра да те откара до гарата в Меминген преди 15.30 и си идеален. Билети по 5 евра по тая отсечка няма. В конкретния час са по 13. Билети по 5 евра пускат само по отсечката Мюнхен-Нюрнберг, и то главно за първите и последните автобуси. Всичко друго започва от 8 и нагоре, според зависи часа на пътуване. В такъв случай ще е още по-задължително да си купи билета онлайн, поради щото при всичко което не е фиксирана отсечка, чиито цени са почти уеднаквени онлайн и на място (разбирай трансферите), ти режат главата ако закупиш на място от автобуса. 

Редактирано от Plovdivian
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой пътувал ли е с Allgäu Airport Express от Мюнхен до Мемминген с автобуса, който е в Недела в 12:30?

Пристига на летището в 14:00 и самолета излита в 15:40. Достатъчно ли е времето или да се ориентирам към по-ранен автобус?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.