Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 4 часа, Кайо каза:

Много благодаря за изчерпателните и бързи отговори! Вие сте страхотни ;) За оправяне се оправям с Дойче Бан- често пътувам северна и източна Германия до Берлин ,Лайпциг и т.н.Май оставам на вариант с влак от Меминген. Няма да бързам защото влака който ме интересува от Мюнхен е в 19:34 ,трябва да ида до Вьргъл! А в комплект билет от Меминген за тази дестинация ми струва 20 евро и ми е най приемлива ,само да не закъснее Уиза много !!!  

Приятно пътуване и още по-приятно изкарване там, пък ако пуснеш и някоя-друга красива зимна снимка от Куфщайн и въобще от пътуването си, ще бъде чудесно. Ако пък и напишеш някой ред към тях ще си супер!  :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ще имаме престой на летището 12 часа, май месец. Освен разглеждане на гр. Меминген по-интересна опция има ли?

/без тичане и пришпорване/

Връзка към мнение
преди 8 минути , noshtna_ptica каза:

Ще имаме престой на летището 12 часа, май месец. Освен разглеждане на гр. Меминген по-интересна опция има ли?

/без тичане и пришпорване/

Меминген няма нищо за гледане. Наблизо са Мюнхен, а ако ви се взема кола под наем, Нойшванщайн,  Леголенд.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мюнхен не ни е вариант, търсим малко китно градче, лесно достъпно с влак или автобус.

Връзка към мнение

1/ Кемптен:

= разкошна Резиденция, евтин входен билет

= базиликата Сан Лоренц е голяма и доста красива (барок)

= Кметството със стария площад  е много приятно място - има разни заведения за всякакви вкуснотии наоколо

= има и Археологически музей, оформен като парк

2/ Линдау на Бодензее - дотам и обратно с влак, 4-5 часа много яваш-яваш разходка с хапване, кафета, биричка и т.н. - старият град е много приятен

3/ Улм - също с влак до там, но 2-3 часа му стигат - най-интересното е катедралата, която е втората по големина готическа катедрала в Германия, а кулата й май беше най-високата в Германия, може би и в Европа (ама не съм много сигурна)

4/ Ландсберг ам Лех - с влак до там, малко и доста симпатично градче с добре запазен средновековен център

 

P.P. Мисля, че Линдау или Ландсберг ам Лех ще отоговорят на желанията ви най-добре. 

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Много, много благодаря за идеите! Страхотен пост и прекрасни предложения!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

здравейте, имам въпрос :) през април летим за Меминген, а ще спим в Швангау, идеята ни е да разглеждаме замъци от всякакъв вид и калибър :) Според вас кой е по-удачния вариант - да вземем кола под наем или да пътуваме почти три час със смяна на влакове и автобуси ? Принципно не ме притеснява дългото пътуване, но не знам като дойде време за връщане как ще направим тази цялата галимация ... Ако някой има каквито и да било идеи ги приемам веднага :)

Връзка към мнение

Здравейте пътешественици!

С дъщеря ми ще летим от Бургас до Меминген на 03.04.2018г . Успях да се справя с полета,хотела в Меминген,дори с паркинга в Бургас на който ще оставя колата си - това беше най-трудно:)..Благодарение на отличните препоръки във форума,ми се изясни как ще се придвижим от летище Меминген до хотела и какво да резгледам до края на престоя ни 07.04.2018.

Остана въпроса с пътуването от Меминген до замъка Нойшвайн...Проверих наем на автомобил,но цената за ден/дори и в най-ниския клас/е доста висока..

Може ли някой да ме посъветва как да организирам предвижването ни до замъка /отиване и връщане/ за един ден ? Възможно ли е с автобус ? Ако няма начин,остава рента кар..

Благодаря предварително

Връзка към мнение

От Меминген до Фюсен пътуването трае най-често около два часа с едно или две прекачвания. Ако пътувате в събота или неделя това означава, че ще можете да вземете по-ранен влак, т.е. преди 9ч и да пътувате с Байрен тикет - отиване и връщане за 31€ за двете, иначе стандартния билет е 22€ на човек само в едната посока.
Примерно, ако хванете влака в 8ч ще имате две прекачвания и в 9:53 ще сте във Фюсен. При условие, че бързо хванете автобуса до замъците към 10:30 ще сте там. И ако сте си взели предварително билетите по интернет за 12ч трябва да не се помайвате с гледките наоколо, а да хващате автобуса за нагоре към Нойванщайн, защото след като слезете от него имате вървене около 700м до замъка. Ако приемем, че сте си взели билети за 13ч, значи ще имате малко време за снимки около ез. Алпзее, което най-вероятно вече ще се е размръзнало или ще е започнало да се размръзва, защото нали пролетта вече е дошла. А и не само езерото  там заслужава снимки :)  Възможно е и Мариенбрюке да е отворен, само че не знам дали ще имате време да стигнете до него. А си струва да снимате със замъка от това място. И ако приемем, че до 15-16ч сте приключили със замъка и наоколо му (за другия замък просто няма да имате време), значи към 17ч сте пак във Фюсен. Можете да хвърлите едно око на стария град за около час и обратно на влака в 18ч, а два часа по-късно сте си пак в Меминген. С една дума "става" за един ден, ама ще ви е малко на тъгъдък, ако не и много, особено ако не сте били друг път и не ви е познато. Аз бих ви предложила една нощувка във Фюсен, ако имате възможност, дори и две. Изобщо няма да съжалявате, защото Фюсен е доста приятно градче, а околностите му са изключително приятни за разходки и гледки. Име места наоколо, където да си изкарате много приятно, а ако ви привличат планински разходки и гледки - гарантирам ви ги!

 

П.П. Обаче ако искате да отиде до замъците в делничен ден, за да използвате Байрен тикета ще трябва да пътувате най-рано в 9ч сутринта, но така всичко се измества във времето и много ще окъснеете. В този вариант по-добре е с кола. 

 

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В четвъртък и аз летя към Меминген. 

Не ми стана ясно дали на летището в Меминген има машина, от която можем да си купим Бавария кард и дали включва и автобуса от летището до Меминген? След Меминген същия ден ще продължим към Фюсен и сме група от 4, затова избрахме този вид карта.

Връзка към мнение
преди 4 часа, mary_shery каза:

В четвъртък и аз летя към Меминген. 

Не ми стана ясно дали на летището в Меминген има машина, от която можем да си купим Бавария кард и дали включва и автобуса от летището до Меминген? След Меминген същия ден ще продължим към Фюсен и сме група от 4, затова избрахме този вид карта.

Бавария тикета важи и в автобуса от летището до Меминген (и обратно), обаче поне до преди няколко месеца (есента) все още нямаше автомат за билети и карти на летището. Ако междувременно са турили такъв най-сетне, споделете после тук, моля. Вариант е да си вземете Бавария тикет за конкретната дата предварително по интернет от сайта на немските железници.
Впрочем, от Меминген до Фюсен обикновено Фликсбус има билети по 5€, но май часовете му към този момент никак не се връзват с полетите на Уиз от София, освен ако не се прави нощувка в Меминген.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Самолетът ни каца по разписание в 12.40, а автобусът за жп гарата е в 12.58.

Дали има практика самолетът да каца по-рано или автобусът да изчаква пътниците?

Има ли смисъл изобщо да го мислим този автобус или да поръчваме такси?

Връзка към мнение
преди 6 часа, noshtna_ptica каза:

Самолетът ни каца по разписание в 12.40, а автобусът за жп гарата е в 12.58.

Дали има практика самолетът да каца по-рано или автобусът да изчаква пътниците?

Има ли смисъл изобщо да го мислим този автобус или да поръчваме такси?

Такси до гарата е 14 евро. Автобусччето е по 3 евро на човек. Такситата са големи, едно такси може да побере шестима.  Ако сте четирима или повече, направо вижте, дали има такси отпред, ако не - на летището има безплатен телефон да си извикате такси. На летището няма откъде да се вземе баварски билет, но четох, че можело да се вземе от шофьора в автобусчето с две евро надценка. От това, което четох по други форуми, автобусът си спазва разписанието до минутата. Това е Германия все пак.

Ние бяхме четирима и излязохме от летището 20 минути преди да дойде автобуса по разписание, така че решихме да си вземем такси до гарата, да разгледаме Меминген и в 18 ч да вземем влак до кемптен, оттам прекачване до Пфронтен Вайсбах и оттам автобусче до Фюсен. Така излезе с повече прекачвания, но пък по-бързо.

И си взехме нощен билет за Бавария (важи за пътувания след 18:00 ч. и е 32 евро за четирима. Така че с таксито пак ни излезе същото като цена, отколкото ако бяхме купили и разпечатали предварително целодневен баварски билет.

Независимо накъде сте тръгнали, Меминген си струва да му се отделят поне два часа :) Специални благодарности на @makler точно заради този жокер :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Съвсем се разконцентрирах :)

Кацаме в 12.40 и летим в 20.50. Дилемата е в Меминген ли да останем или с влак до Улм или Кемптен /без резиденцията, защото в понеделник не работи/.

За Ландсберг ам Лех и Линдау няма да има време, като огледах разписанието на влака.

Връзка към мнение
преди 53 минути , noshtna_ptica каза:

Съвсем се разконцентрирах :)

Кацаме в 12.40 и летим в 20.50. Дилемата е в Меминген ли да останем или с влак до Улм или Кемптен /без резиденцията, защото в понеделник не работи/.

За Ландсберг ам Лех и Линдау няма да има време, като огледах разписанието на влака.

Аз бих отишъл в Улм. Още повече че баварският билет важи дотам, нищо че Улм се намира в пределите на Баден-Вюртемберг, а не на Бавария. Най-високата катедрала в света е внушителна гледка. И, ако ви остане време, малко в Меминген. Наистина е мъничък. Ако не, по-нататък. Все ще летите и друг път дотам - има конкуренция на нискотарифни авиокомпании и цените са съвсем приемливи почти целогодишно.

Между другото, има един регионален билет за Швабия и Алгой (Regio-Ticket Allgäu-Schwaben), с който ще спестите 3 евро в сравнение с баварския билет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, noshtna_ptica каза:

Съвсем се разконцентрирах :)

Кацаме в 12.40 и летим в 20.50. Дилемата е в Меминген ли да останем или с влак до Улм или Кемптен /без резиденцията, защото в понеделник не работи/.

За Ландсберг ам Лех и Линдау няма да има време, като огледах разписанието на влака.

Не си губи времето с Меминген. В сравнение с алтернативите, не си заслужава повече от кафе на площада.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 5.01.2018 г. в 0:43, Meidj каза:

Това, което ти трябва, е Bayern-ticket за първия ден + Bayern-ticket за втория ден (= 50 евро общо) и си пътуваш в цялата област Бавария [карта] във втора класа на регионалните влакове и градски транспорт в съответните градове. Само обърни внимание, че в делничен ден билетът е валиден от 09:00 до 03:00 на следващия ден (нещо, което аз примерно забравям всеки път и не знам как не са ме глобили още), а уикенди и празници е валиден цял ден до 03:00 на следващия ден. Ако сте двама или повече, се взима съответния групов билет.

 

Baden-Wurttemberg-ticket e регионалният билет на съседната област (Baden-Wurttemberg), който ще те устройва за пътуване до Линдау, ако кацаш примерно в Баден-Баден или Базел.

Благодаря за отговора - дали може да ми кажете, билетът Bayern-ticket  дали важи за този влак: AG 84283, прочетох че не важи за IC и ICE, но за AG има ли ограничение или е нормален?

Връзка към мнение
преди 3 часа, PetiaDCh каза:

Благодаря за отговора - дали може да ми кажете, билетът Bayern-ticket  дали важи за този влак: AG 84283, прочетох че не важи за IC и ICE, но за AG има ли ограничение или е нормален?

https://community.bahn.de/questions/1466693-gilt-bayernticket-deutsche-bahn-zugen-agilis-ag-as

Може да се ползва баварски билет в AG и AS влаковете

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, mary_shery каза:

Не съм чувала за такива влакове. Може ли да дадеш маршрут от къде до къде, за да го проверя?

гледам пътуване от Ulm Hbf до Günzburg  за някои от часовете излизат влакове AG-и различна номерация, а за други е RE.

master_of_germs, благодаря за линка

Лека вечер на всички!

Връзка към мнение

Здравейте - дали може да ми помогнете за това: ще трябва да хвана такси в понеделник 25.06. от апартамента, който наех в града Меминген, до летището - преди 7 часа сутринта. Има ли компания, която да работи с онлайн-заявка? Или само по телефон мога да извикам такси до летището?

Връзка към мнение
преди 2 часа, PetiaDCh каза:

Здравейте - дали може да ми помогнете за това: ще трябва да хвана такси в понеделник 25.06. от апартамента, който наех в града Меминген, до летището - преди 7 часа сутринта. Има ли компания, която да работи с онлайн-заявка? Или само по телефон мога да извикам такси до летището?

За таксита до летището не мога да помогна, но първият автобус от гарата до летището е в 6 ч. сутринта. 

https://www.allgaeu-airport.com/files/delightful-downloads/2017/12/Airport-City-Shuttle-Timetable-2018.pdf

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.