Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

С онлайн заявка работи приложението My taxi. Може да се заяви за точен час . Обаче идея нямам дали има услуга за Меминген, какво е разстоянието до летището и колко ще ти вземат. Опитът ми от Португалия е,че не може да се разчита на цената, която приложението ти дава. 

Връзка към мнение
преди 7 часа, PetiaDCh каза:

Здравейте - дали може да ми помогнете за това: ще трябва да хвана такси в понеделник 25.06. от апартамента, който наех в града Меминген, до летището - преди 7 часа сутринта. Има ли компания, която да работи с онлайн-заявка? Или само по телефон мога да извикам такси до летището?

Опитай от  тук .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ще съм с 2 деца, 2-3 куфара и на около 2 км. от гарата... няма как да стигна до там да хвана влак/автобус - трябва такси....

iaia_mama - линкът не ми дава да избера адресът, на който е апартамента (явно го няма в списъка им)

Дано хазито да е добър, че да помогне с такси, че.. иначе с моя немски незнам 😉

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Искам да попитам дали са поставили вече автомат за билети на летището, защото искам да купя Байрн тикет преди качването на автобуса до града.

Връзка към мнение
Преди 1 час, dikrasteva каза:

Искам да попитам дали са поставили вече автомат за билети на летището, защото искам да купя Байрн тикет преди качването на автобуса до града.

Може да го купиш и on-line

 

https://www.bahn.de/en/view/offers/regional/regional-day-tickets.shtml

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте! Изчетох всички страници, за да добия представа за възможностите за трасфер, но ми трябва и още малко помощ. Ще летим със съпруга ми с Wizz  на 22.11 до Меминген и трябва да се придвижим до Залцбург. Най-удобният ни вариант е да хванем автобус на Flixbus от летището. От сайта им дават, че спирката е близо до сградата на летището, но не е много ясно къде точно. Самолетът каца в 20.00 часа, а автобусът за Залцбург тръгва в 20.25 часа. Нямаме чекиран багаж и ако кацне навреме самолета, дали ще можем да хванем автобуса? Колко се ходи пеша до спирката? Или трябва такси? Мисля да купя билети за автобуса онлайн, но ако закъснее полета, изпускаме автобуса и горят билетите... Има ли вариант да се купят от шофьора на автобуса, ако стигнем навреме?... Другият ми вариант е влак за Залцбург през Мюнхен, който тръгва в 21.07 от Централната гара в Меминген. Дали ще се придвижим до гарата от летището? Има ли шатъл? Или да тичаме за такси? Има някакво инфо за АСТ 7 - не разбрах какво е - такси ли, маршрутка ли, което пътува между летището и гарата. Но по разписание ли, с повикване ли, това не разбрах....И отново въпроса за билетите и за влака... Прочетох, че има автомат на гарата и може от него да се купят билети за влака. Благодаря за вниманието!

Връзка към мнение
54 minutes ago, Konstantina Yankulska said:

Здравейте! Изчетох всички страници, за да добия представа за възможностите за трасфер, но ми трябва и още малко помощ. Ще летим със съпруга ми с Wizz  на 22.11 до Меминген и трябва да се придвижим до Залцбург. Най-удобният ни вариант е да хванем автобус на Flixbus от летището. От сайта им дават, че спирката е близо до сградата на летището, но не е много ясно къде точно. Самолетът каца в 20.00 часа, а автобусът за Залцбург тръгва в 20.25 часа. Нямаме чекиран багаж и ако кацне навреме самолета, дали ще можем да хванем автобуса? Колко се ходи пеша до спирката? Или трябва такси? Мисля да купя билети за автобуса онлайн, но ако закъснее полета, изпускаме автобуса и горят билетите... Има ли вариант да се купят от шофьора на автобуса, ако стигнем навреме?... Другият ми вариант е влак за Залцбург през Мюнхен, който тръгва в 21.07 от Централната гара в Меминген. Дали ще се придвижим до гарата от летището? Има ли шатъл? Или да тичаме за такси? Има някакво инфо за АСТ 7 - не разбрах какво е - такси ли, маршрутка ли, което пътува между летището и гарата. Но по разписание ли, с повикване ли, това не разбрах....И отново въпроса за билетите и за влака... Прочетох, че има автомат на гарата и може от него да се купят билети за влака. Благодаря за вниманието!

Фликсбусът, който гледаш така и така е със смяна в Мюнхен и доста чакане. Защо не вземеш билета за същия автобус от Мюнхен до Залцбург, а да пътуваш с някой по-късен шатъл за Мюнхен, например този в 21, ще имаш достатъчно време да смениш от шатъла на флискбуса (около час)?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , dimitrov6 каза:

Мисля,че не може от шофьора.

Напротив може. Но за това първо, разбира се, трябва да има свободни места и второ плащаш по нормалната тарифа и тогава е по-добре да си купил 2 дена по-рано билет за влака.

преди 1 час, Konstantina Yankulska каза:

Здравейте! Изчетох всички страници, за да добия представа за възможностите за трасфер, но ми трябва и още малко помощ. Ще летим със съпруга ми с Wizz  на 22.11 до Меминген и трябва да се придвижим до Залцбург. Най-удобният ни вариант е да хванем автобус на Flixbus от летището. От сайта им дават, че спирката е близо до сградата на летището, но не е много ясно къде точно. Самолетът каца в 20.00 часа, а автобусът за Залцбург тръгва в 20.25 часа. Нямаме чекиран багаж и ако кацне навреме самолета, дали ще можем да хванем автобуса? Колко се ходи пеша до спирката? Или трябва такси? Мисля да купя билети за автобуса онлайн, но ако закъснее полета, изпускаме автобуса и горят билетите... Има ли вариант да се купят от шофьора на автобуса, ако стигнем навреме?... Другият ми вариант е влак за Залцбург през Мюнхен, който тръгва в 21.07 от Централната гара в Меминген. Дали ще се придвижим до гарата от летището? Има ли шатъл? Или да тичаме за такси? Има някакво инфо за АСТ 7 - не разбрах какво е - такси ли, маршрутка ли, което пътува между летището и гарата. Но по разписание ли, с повикване ли, това не разбрах....И отново въпроса за билетите и за влака... Прочетох, че има автомат на гарата и може от него да се купят билети за влака. Благодаря за вниманието!

Толкова късно няма шатъл между летището и Ж.П. гара. Или по-скоро има, но трябва да го заявиш предварително около час преди това, когато ще сте в самолета.

 

http://www.mm-acs.de/pdf/MMACS_Fahrplan_171201.pdf

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Не знам дали това е най-правилната тема, но все пак да попитам.

 

Колко глупава ви се струва идеята да се появя на летището 70 минути преди полета? Става въпрос за летище Меминген, като проблемът, е че полетът е рано сутринта и единственият друг вариант е да пристигна в Меминген малко след полунощ. А летището отваря едва в 3:30....

За жалост имам и багаж. Та на въпросът струва ли си рискът според вас или е твърде непремерен?

Връзка към мнение
преди 7 часа, tch каза:

Не знам дали това е най-правилната тема, но все пак да попитам.

 

Колко глупава ви се струва идеята да се появя на летището 70 минути преди полета? Става въпрос за летище Меминген, като проблемът, е че полетът е рано сутринта и единственият друг вариант е да пристигна в Меминген малко след полунощ. А летището отваря едва в 3:30....

За жалост имам и багаж. Та на въпросът струва ли си рискът според вас или е твърде непремерен?

Летището е малко и не би следвало да имаш никакъв проблем

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, funny каза:

Летището е малко и не би следвало да имаш никакъв проблем

Като цяло и аз така си мислех, но имах нужда от леко побутване, защото иначе 3 часа посред трябваше да се чудя как да ги убивам в Меминген и то на студа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да продължа темата с времето нужно за явяване преди полет на летище Меминген. При мен 70 минути се оказа достатъчно, помогна и фактът, че служителките на чек-ин обработваха с приоритет полетът, за който бях аз (имаше още 2 на Уиз с отсояние 10-15 минути след моя).

 

Да предупредя за един възможен проблем при достигането на летището рано сутрин, тогава автобусът не върши работа и човек трябва да прибегне до такси. Тъй като бях пристигнал с (може би) първият влак за деня имаше още доста хора, които искаха да си хванат такси до летището и нямаше достатъчно налични коли и си изчаках (и изприщих, че ще изтърва полета) едно 20 минути. Според мен е удачно да се повика/резервира такси предварително, а не чак когато слезе от влака, иначе човек може да си има неприятности.

Редактирано от tch
  • Шок 1
Връзка към мнение

Здравейте! Прочетох всички страници, но не си отговорих на следните въпроси (извинявам се ако аз не съм разбрала).

-Кацам на Меминген и трябва да стигна до жп гара-Мюнхен, с автобуса ли мога да стигна?

-И после на обратно..от жп гара Мюнхен, трябва да стигна до летище Меминген-с какво?

-и последно: Меминген не работи ли денонощно? Моя полет е в 8 сутринта, мислех да изкарам нощта на летището..

Връзка към мнение
преди 2 часа, teodora2204 каза:

-и последно: Меминген не работи ли денонощно? Моя полет е в 8 сутринта, мислех да изкарам нощта на летището..

Basically from 5 am till 11 pm, Mo and Fr from 3.30 am

Depending on timetable 2 hours before the first departure until 1 hour after the last arrival.

Please note:
Due to security reasons it is not allowed to overnight in the terminal

Връзка към мнение
преди 2 часа, teodora2204 каза:

Здравейте! Прочетох всички страници, но не си отговорих на следните въпроси (извинявам се ако аз не съм разбрала).

-Кацам на Меминген и трябва да стигна до жп гара-Мюнхен, с автобуса ли мога да стигна?

-И после на обратно..от жп гара Мюнхен, трябва да стигна до летище Меминген-с какво?

-и последно: Меминген не работи ли денонощно? Моя полет е в 8 сутринта, мислех да изкарам нощта на летището..

1/ Летище Меминген през нощта е затворено и затова няма как да изкарате нощта там. Летището отваря два часа преди първия полет и затваря един час след последния. В района наоколо, обаче, на разстояние 5-15-тина минути пеша има 2-3 хотела и един хостел, където можете да пренощувате.

2а/ Няколко пъти на ден (4-5) от летището има автобуси на Flixbus директно до Мюнхен на цена 6-12€. Ако си купите своевременно билета по интернет цената ще е най-ниската. Преди време имаше и автобуси на друга фирма, които пътуваха до Мюнхен, но аз тях не съм ги ползвала, а и не се сещам в момента как се казваше. Не знам дали към момента ги има.
В Мюнхен Flixbus спира на ZOB, т.е. Централна автогара, която е на пешеходно разстояние от Централна гара (или една трамвайна спирка).

2б/ Ако сте повече от двама души достатъчно изгодно ще ви бъде да пътувате и с влак като използвате Байрен тикет, който можете да използвате и за всички други видове транспорт из Бавария, без такситата, от 09ч до 03ч на следващия ден в делник и от 00ч до 03 на следващия ден в събота, неделя и официални празници. Байрен тикета важи само в Бавария за регионалните влакове, включително бързи и експрес.
3/ Връщането от Мюнхен до Меминген става по обратния ред.
Ако имаш още въпроси - питай  🙂

 

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Flixbus прелагат също транспорт, цената е по-ниска, но часовете са неудобни (за теб). Рано сутринта в 7 и след това чак в 13:40, така че минаваш на по-скъпия вариант от 15 евро.

Но за най-належащия проблем, ранният полет в 8, няма удобно и евтино решение, най-ранния влак пристига в Меминген (не на летището) в 06:38, а автобусите вечера също никакви ги няма....

Връзка към мнение

Има вариант от летището до гарата в Меминген да се използва шатъл по 3€ на човек включително багажа. Ползвала съм го, доволна съм.
Линк

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много ви благодаря! Виждам.че в обратната посока първия автобус е в 2ч от Мюнхен, а от къде тръгват на автогарата...сектор..как да ги намеря?..всъщност аз на пристигане ще видя...

И последно на автогарата има ли денонощна чакалня..или кафе...(ще бъда рано в Мюнхен и трябва да чакам някъде)

Редактирано от teodora2204
Връзка към мнение
преди 42 минути , teodora2204 каза:

 

И последно на автогарата има ли денонощна чакалня..или кафе...(ще бъда рано в Мюнхен и трябва да чакам някъде)

Преди 2-3 години бях на тази автогара и нямаше чакалня.Има един коридор с магазини,но без пейки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, teodora2204 каза:

И последно на автогарата има ли денонощна чакалня..или кафе...(ще бъда рано в Мюнхен и трябва да чакам някъде)

В Германия автобусен транспорт има от едва 4-5 години, освен това гонят цена, така че на много места няма дори автогара/сграда. По изключение в Мюнхен има автогара, но ме съмнява да работи нещо денонощно. Тук е сайтът, може да видиш поне раб. време на заведенията.

 

https://www.muenchen-zob.de/de/places#catering

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
12 hours ago, dimitrov6 said:

Преди 2-3 години бях на тази автогара и нямаше чакалня.Има един коридор с магазини,но без пейки.

Потвърждавам, че мюнхенската автогара беше същата беше и преди месец - прав коридор над пероните на автобуса, все едно си в маломерен мол, с магазинчета от двете страни. Или имаше врати, или конструктивно бяа се справили с течението - не беше ветрилник. Нито едно място за сядане като затворят кафето с няколко масички. Стоял съм там само до 9 вечерта, но освен Макдоналдс за take away, май друго не работеше в този час.
Много по-добре е да се убие голяма част от времето покрай жп гарата - все ще има дюнери, отворени поне до 1-2 през нощта. Чак като наближи време за заминаване може да се отиде за 5 мин до автогарата

Редактирано от Венелин
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
13 hours ago, teodora2204 said:

Много ви благодаря! Виждам.че в обратната посока първия автобус е в 2ч от Мюнхен, а от къде тръгват на автогарата...сектор..как да ги намеря?..всъщност аз на пристигане ще видя...

И последно на автогарата има ли денонощна чакалня..или кафе...(ще бъда рано в Мюнхен и трябва да чакам някъде)

Два варианта, диаметрално противоположни.
Ако пристигаш с регионален влак отнякъде и така и така му плащаш билета, провери дали няма да е по-изгодно да доплатиш малко по-скъпо за Bayern ticket и вместо да пристигнеш рано в Мюнхен, да циркулираш по някоя от късните линии до съседен град и наобратно към Мюнхен, с пристигане примерно малко след полунощ? В Германия тоя номер съм го правил често.
Ако не ти се правят такива изпълнения, които ги предлага лекомислен мъж, влез в някой хостел около гарата и им кажи, че искаш да изпиеш една бира или кола в бара им. Като видят, че се държиш нормално, а стане късно, помоли ги да останеш още два часа, защото те е страх на гарата. Не мисля, че ще имат сърце да ти откажат, след като разберат, че не се опитваш да пренощуваш без пари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.