Прескочи до съдържание

Круизи - промоции, Last minute, новини...


Препоръчани мнения

11 minutes ago, jujo_si said:

Затова просто се отива на първия ден в Guest-Relations и се казва че искаш да се махне задължителния бакшиш от твоята сметка и ако трябва казваш че ще плащаш бакшиш на място когато си доволен. Махат ти бакшиша а после ти си решаваш кога да даваш бакшиш. 

Не съм сигурна дали това може да се случи на всеки кораб, особено на тези от по-висок клас, освен това на някои кораби се следи строго контактът между гости и персонал и не знам дали някой от персонала би взел пари така. @Topfly ме е изпреварил - в тези пари е включен бакшишът за всички, които денонощно работят на този кораб, а като отидеш, сам ще се убедиш, че работата им е доста тежка. В средния и нисък клас кораби за 7 дни идва около 100-120 евро за двама, което е ок предвид качеството на обслужване. Но щом си чел във форумите, че може да ги спестиш и искаш да го пробваш, после може да разкажеш тук какво е станало. Иначе подкрепям @luba_rizova, че спокойно може да се изкара във вътрешна каюта, там само се къпеш, спиш и преобличаш. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имам въпрос: Пътувал ли е някой с Aida cruises? Само там намирам още в началото на септември круизи Канарски острови, но без това 2-3 дни на островите, останалото път. От Гранд Канария- до Гранд Канария са.  Но за компанията не знам нищо, а и не намирам отзиви много. Благодаря предварително за вска информация.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Фил каза:

А връщането от Панама? :rolleyes:

Не дълбай с длетото тънко, 

Че ние сме на точно този хал.  Букнали сме круиза, ама толеми греди с връщането. 

Варианта канселиране сериозно съществува. 

 

Връзка към мнение
1 hour ago, Роми said:

Имам въпрос: Пътувал ли е някой с Aida cruises? Само там намирам още в началото на септември круизи Канарски острови, но без това 2-3 дни на островите, останалото път. От Гранд Канария- до Гранд Канария са.  Но за компанията не знам нищо, а и не намирам отзиви много. Благодаря предварително за вска информация.

Топфлай пътува с тях преди няколко Месеца и даде информация.  Дано пише пак. Иначе, на мен са ми в черния списък, тъй като ми създават сериозни проблеми и буквално ме изнудват за пари (за предварителна резервация за круиз  , но без предплата, без данни лични освен име и фамилия, без данни на кредитна карта, така, както предварително букваме винаги и после отказваме, понякога даже ни държат каюта другите и без да сме букнали), но тези искат плащане за отказа, та много внимателно, с тях резервация без задължение се оказва, че няма. Ама който не знае немски, си пати. Та, с едно наум при тях. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Роми каза:

Имам въпрос: Пътувал ли е някой с Aida cruises? Само там намирам още в началото на септември круизи Канарски острови, но без това 2-3 дни на островите, останалото път. От Гранд Канария- до Гранд Канария са.  Но за компанията не знам нищо, а и не намирам отзиви много. Благодаря предварително за вска информация.

Точно по този маршрут сме пътували и ние с AIDA. При тях уж официално бакшишите са включени в цената, но накрая все пак ти дават възможност абсолютно доброволно да оставиш бакшиш в един плик като отбележиш за кого предвиждаш бакшиша.

Компанията като цяло не е лоша, но е насочена главно към немски туристи и официалният език на кораба е немски. Служителите разбира се говорят и на английски но всички писмени материали са на немски. Вечерните програми на кораба също вървят на немски. Корабите са от среден размер за около 2000 души, но са много добре поддържани. Храната също е много добра, като в цената е включена наливна бира и вино за обед и вечеря. Безплатните ресторанти са на шведска маса, но има и няколко ресторанти в които се плаща и са със сервитьор.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря много за информацията. точно това с немския официален език ни е голям проблем. Не са ми проблем вечерните програми, но за материалите ми е проблем.

Връзка към мнение
преди 14 минути , Роми каза:

Благодаря много за информацията. точно това с немския официален език ни е голям проблем. Не са ми проблем вечерните програми, но за материалите ми е проблем.

Ако не ходите на организирани екскурзии и си имате собствени книжки за дестинациите няма да е проблем. Информацията кой ресторант кога е отворен се разбира и без да знаете немски.

Ако имате проблем да разберете нещо отидете на рецепцията и там ще ви го преведат на английски, а някой път и на някои източно европейски езици. На круизни кораби съм срещал доста българи, румънци, унгарци, украинци и т.н. като персонал.

Връзка към мнение

Познавам Мадейра и 2 от Канарските острови. А и мразя организирани ексурзии, особено под строй от круизи и подибни. Но все пас ... Е ще мислим. Искаме този круиз, защото си е почивка, а преди него тази година дори почивките ни са с дълги полети и многоо междинни полети между острови и дестинации. това ще си е почивка на едно място всъщност :-) 

Връзка към мнение

В началото на октомври ще сме в Доминиканската република. Дайте идея кои компании да гледам за круиз из близките Карибски острови за 3-5 дена, с начална и крайна точка Пунта Кана?

Връзка към мнение
На 29.04.2017 г. в 17:32, Ерика каза:

В началото на октомври ще сме в Доминиканската република. Дайте идея кои компании да гледам за круиз из близките Карибски острови за 3-5 дена, с начална и крайна точка Пунта Кана?

Ако искаш помощ бъди по-конкретна - на кои дати би искала да бъде началото на круиза, бюджет,  публикувай най-доброто, което си намерила и къде си го намерила, кои острови искаш да видиш, проверила ли си визовия режим с тях и т.н.

Връзка към мнение
На 29.04.2017 г. в 17:32, Ерика каза:

В началото на октомври ще сме в Доминиканската република. Дайте идея кои компании да гледам за круиз из близките Карибски острови за 3-5 дена, с начална и крайна точка Пунта Кана?

До колкото ми е известно, такива круизи не съществуват. Има някакви, които преминават през Ла Романа/Санто Доминго, но тръгващи от там почти няма. Намерих само 1, който тръгва от там, но той беше за 8-9 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
15 minutes ago, Doctor Who said:

Ако искаш помощ бъди по-конкретна - на кои дати би искала да бъде началото на круиза, бюджет,  публикувай най-доброто, което си намерила и къде си го намерила, кои острови искаш да видиш, проверила ли си визовия режим с тях и т.н.

Благодаря, Таньо, прав си. Ето какво е положението за сега:

 

Търся круиз за 3-5 дни в периода от 1ви до 9ти октомври 2017. Начална и крайна точка трябва да е Пунта Кана. Бюджета е под въпрос, но мисля, че мога да съм гъвкава в това отношение. Искам да видя максимално много от близките Карибски острови. Относно визовия режим, проверих и за повечето острови (без Британски вирждински) няма нужда от виза.

 

По отношение на оферта, точно затова питам защото нито една не съм намерила. Гледах сайтовете на големите круизни компании. Явно трябва да търся на местния пазар, защото както казва АСМ, нищо не се намира в тези сайтове.

 

Ще съм благодарна, ако някой сподели каквото знае по въпроса.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Ерика каза:

Относно визовия режим, проверих и за повечето острови (без Британски вирждински) няма нужда от виза.

За круизи повечето държави имат специален визов режим и дори да се изисква виза, когато си с круиз слизаш на брега безвизово. До колкото знам единствено в САЩ и Пуерто Рико не може да влезеш безвизово в региона.

Връзка към мнение
4 minutes ago, Topfly said:

За круизи повечето държави имат специален визов режим и дори да се изисква виза, когато си с круиз слизаш на брега безвизово. До колкото знам единствено в САЩ и Пуерто Рико не може да влезеш безвизово в региона.

Това ще го допроверя, да. Ако се наложи, имам време и виза да си искам. Въпросът е дали изобщо има такива круизи... Иначе доколкото проверих, може би на местна почва мога да пътувам лодка или малко корабче.

Връзка към мнение
преди 33 минути , Ерика каза:

Това ще го допроверя, да. Ако се наложи, имам време и виза да си искам. Въпросът е дали изобщо има такива круизи... Иначе доколкото проверих, може би на местна почва мога да пътувам лодка или малко корабче.

Да, към това мислех да те насоча и аз.  Мои близки бяха на яхта, която е предлагала трип до близки острови за 3 - 4 дни. Пасажерите са били 12 човека, а цената малко под 1000 канадски долара за двама. Изхранването - FB, вода, кафе, сокове, бира. Живеят в Канада, вече им писах на електронната поща.

 

П.П. Мисля, че имаме магеланка, която живее там. Дали тя няма да се включи с идеи?  :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, Таньо!

Знам за магеланката Ива, да. Аз бях пуснала същия въпрос в темата за Доминиканската република, но тя явно рядко влиза. Имам време и пак ще я търся.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Edit:

Малко допълнителна информация и корекция към поста ми от вчера:

1. Цената е била 1000 канадски долара на човек за три нощувки. Този миникруиз е бил част от общия пакет и не е купуван на място./ Става въпрос за 2012 г./

2. Според тях се усещало клатенето на яхтата и спането не е било комфортно. Отчитат го като голям минус.

3. Имало много предложения за дневни трипове до съседни острови с катамарани или яхти и по-луксозните /т.е. с по малко хора на борда/ започвали с цени от 100 долара на човек с включени обяд и напитки. Смятат, че това е по-добрата опция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 minutes ago, Doctor Who said:

3. Имало много предложения за дневни трипове до съседни острови с катамарани или яхти и по-луксозните /т.е. с по малко хора на борда/ започвали с цени от 100 долара на човек с включени обяд и напитки. Смятат, че това е по-добрата опция.

Благодаря ти! Разбирам, че тези предложения могат да се проверят на място в Пунта Кана и така и ще направя :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Дани Магелани
На 4/28/2017 в 12:10, Дани Магелани каза:

Виждала съм добри цени от и до Брюксел. Трябва да потърся АК.

Ето това имах предвид:

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/summer-brussels-or-luxembourg-to-panama-from-only-e329/

Връзка към мнение
преди 4 минути , Дани Магелани каза:

Да, разбирам те. Бяхме публикували подобна оферта тук, но опитвала ли си еднопосочно търсене  на билет Панама - Брюксел.

Връзка към мнение
На 28.04.2017 г. в 15:50, Topfly каза:

Не съм напълно съгласен с теб. Този начин на даване на башиши е много по справедлив и до някъде удобен за клиентите. На кораба не може да се плаща с кеш и за да може да даваш бакшиши трябва постоянно да носиш с теб кеш. Това само ти усложнява и изнервя почивката.

И аз не съм напълно съгласен с теб. ;)

Нищо не разбирам от круизи, защото никога не съм бил на круиз, също така никога не съм бил в Щатите, но съм чувал за приетата там система, при която бакшишите са едва ли не задължителни по подразбиране и фиксиран процент. 

Обаче аз бакшиша го разбирам по малко по-друг начин - като бонус/награда с помощта на който давам един вид  оценка на обслужването - ако не съм доволен - не давам бакшиш, ако е прилична услугата - оставям малко бакшиш и ако съм впечатлен и много доволен - оставям голям бакшиш, най-грубо казано. Което, респективно, би трябвало да стимулира съответният човек да се старае да е по-добър, за да получава и по-високо възнаграждение.  А това също е в някаква помощ и на мениджмънта, доколкото се получава естествен стимул персоналът да си върши добре работата. 
Ако обаче бакшишите са фиксирана сума на ден,  дават се общо на куп и са едва ли не задължителни, практически изчезва основната регулираща функция и полза на бакшиша, за която споменах по-горе.  Прост пример - може да съм много доволен от сервитьора в ресторанта, но да не ми харесва как камериерката оправя леглото, или да не ми харесва, че  певицата в бара пее фалшиво, но въпреки това всички те ще получат поравно от моя "бакшиш" -  кАмунизъм.  :wacko:
Обобщено казано - бакшишът, според мен, трябва да се заслужи.
Ако пък възнагражденията на персонала не са достатъчни и тези т.нар. "бакшиши" на круизите са фиксирана сума и са задължителни, то тогава по-честно и коректно би било да са си включени и да са си влизат в цената, която плащаш за круиза, а не да се представят като нещо отделно и да ти казват "цената на круиза е толкова, ама има допълнително и едни "бакшиши", които за мен не са бакшиши, а са някакво своебразно ДДС - (допълнително добавена стойност :biggrin: ) 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 4 часа, Фил каза:

И аз не съм напълно съгласен с теб. ;)

Нищо не разбирам от круизи, защото никога не съм бил на круиз, също така никога не съм бил в Щатите, но съм чувал за приетата там система, при която бакшишите са едва ли не задължителни по подразбиране и фиксиран процент. 

Обаче аз бакшиша го разбирам по малко по-друг начин - като бонус/награда с помощта на който давам един вид  оценка на обслужването - ако не съм доволен - не давам бакшиш, ако е прилична услугата - оставям малко бакшиш и ако съм впечатлен и много доволен - оставям голям бакшиш, най-грубо казано. Което, респективно, би трябвало да стимулира съответният човек да се старае да е по-добър, за да получава и по-високо възнаграждение.  А това също е в някаква помощ и на мениджмънта, доколкото се получава естествен стимул персоналът да си върши добре работата. 
Ако обаче бакшишите са фиксирана сума на ден,  дават се общо на куп и са едва ли не задължителни, практически изчезва основната регулираща функция и полза на бакшиша, за която споменах по-горе.  Прост пример - може да съм много доволен от сервитьора в ресторанта, но да не ми харесва как камериерката оправя леглото, или да не ми харесва, че  певицата в бара пее фалшиво, но въпреки това всички те ще получат поравно от моя "бакшиш" -  кАмунизъм.  :wacko:
Обобщено казано - бакшишът, според мен, трябва да се заслужи.
Ако пък възнагражденията на персонала не са достатъчни и тези т.нар. "бакшиши" на круизите са фиксирана сума и са задължителни, то тогава по-честно и коректно би било да са си включени и да са си влизат в цената, която плащаш за круиза, а не да се представят като нещо отделно и да ти казват "цената на круиза е толкова, ама има допълнително и едни "бакшиши", които за мен не са бакшиши, а са някакво своебразно ДДС - (допълнително добавена стойност :biggrin: ) 

 

Толкова съм съгласна с теб. Едно от нещата, които искрено ме влудява. Аз бях настроена негативно за Щатите, но наистина ми хареса. Бакшишите, обаче, ме влудяваха. Същото е на сафари - закон. На круиз не съм била, но или отиваш, или не. Бакшишът е морална спирачка просто. Слага се в графа културни различия :) 

 

Извинявам се за офтопика, просто се изкуших... 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.