Прескочи до съдържание

Круизи - промоции, Last minute, новини...


Препоръчани мнения

преди 4 минути , Doctor Who каза:

различия в цените

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Making-a-reservation/What-is-a-Spanish-resident-discount

 

Тук е обяснено - и не е валидно само за жителите на Канарските о-ви, а и за Сеута. Държавата ги субсидира, съвсем явно, за да им "улесни живота".

Опитвам се да разгадая подобна логика и с круизите, но не успявам. Все пак май ще се окаже дискриминация...

Връзка към мнение
преди 10 минути , Гост каза:

Испанците обичат да го правят - пример: по-ниските цени на полети валидни за местните от/до Канарските острови.

Явно не е чак толкова забранено.

Дискриминация по възраст, регион и т.н. е реазрешена. Може да има отстъпки за пенсионери, деца или местни жители на Канарските острови. Забранена е обаче дискриминация по националност, сексуална ориентация и т.н.

 

В немските сайтове за круизи гледам, че използват формулировката, че офертата е за немскоговорящите ни гости! Демек ако си българин, но говориш немски офертата е и за теб. Когато резервирам такива оферти единственият ми проблем е, че ме заливат само с информация на немски ;)

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

В офертата цената 79 евро се отнася за tarifa azul. На едно място прочетох, че това е цена с членство, на друго - цена при ранно записване без да се дава точно определено място на каютата - нещо като "no name" резервация. Възможно е с нея да се скрива ценова дискриминация. Виждал съм и по-рано тази тарифа, но никога не ми е правило впечатление, че има такава голяма разлика в цената и моля ако някой има повече информация за tarifa azul да я сподели.

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение
преди 2 минути , Kalin каза:

В италианската версия  също има ограничение - само за италиянци. Явно политика на MSC

Ако при реална резервация те отхвърлят, защото не си италианец може да ги рипортнеш в някоя КЗП. MSC по принцип са регистрирани в Панама, но ако продават в Европа би трябвало да спазват европейските правила.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 30 минути , Kalin каза:

В италианската версия  също има ограничение - само за италиянци. Явно политика на MSC

Не намерих текста, но в италиансkата версия цената за 3 нощи не е добра.

Може ли указания, къде е упоменато ограничението.

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение
преди 13 минути , Doctor Who каза:

Не намерих текста, но в италиансата версия цената за 3 нощи не е добра.

Може ли указания, къде е упоменато ограничението.

При реална резервация за данните на пасажерите на мястото на тел. код не допуска друг освен от държавата на версията на сайта, също така не позволява промяна на държавата на пребиваване...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Kalin каза:

При реална резервация за данните на пасажерите на мястото на тел. код не допуска друг освен от държавата на версията на сайта, също така не позволява промяна на държавата на пребиваване...

Офертата значи не е по националност, а по местожителство, което е позволена практика. Интересно е обаче как ще реагират ако напишеш фалшив адрес в Италия. В паспорта няма адрес, а подобна “фалшификация“ едва ли биха разбрали. Круизната компания не е официално лице, че да си длъжен да и даваш истинския ти адрес :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

По billing address например - ако не мине картата, не купуваш. Те даже може и да не ти кажат защо не минава картата.

Връзка към мнение
преди 23 минути , neuromancer каза:

По billing address например - ако не мине картата, не купуваш. Те даже може и да не ти кажат защо не минава картата.

Ти може да си имаш сметки и карти от държави в които не живееш. Revolut например е британска карта. Едва ли е толкова защитена системата, че да не мине. През Германия аз вече четвърти път купувам оферта за немскоговорящи, но до сега нито един път не са ме изпитвали по немски :lol:

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 20 часа, Kalin каза:

Хубаво, ама само за испанци...

Малко допълнителна информация: не е само за испанци, защото:

При симулирана резервация на първия пасажер се изисква задължително телефонен номер в Испания и освен Испания за националност  друга страна не може да бъде избрана, но при резервацията за втория пасажер падащото меню за държави е активно, България излиза в него и може да бъде избрана, т.е. 2 , 3 и т.н. пасажер могат да бъдат от всякаква националност. Другото е , че в полетата за данни от КК/ДК въведох цифрите на българска карта, системата я разпозна като валидна и ме прехвърли към плащане. Въвеждането на недействителен номер и адрес в Испания е срещано - лично съм го правил в румпоподобните, а също и в ММТ.  Любопитно ми е, дали след плащане ще има рестрикция, за това че съм българин, но ако пък няма не зная как да отказвам круиза. /На мене не ми се ходи точно сега и точно на този :)./

Ако някой има интерес към тази  цена и реши да опита,  нека сподели резултата.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

21-night Full Board Caribbean Transatlantic Cruise + return flights to Manchester for only €730/£653!

Travel dates:
Cruise: 28 November – 19 December 2017
Flight: 22 December 2017

Itinerary:
Venice (Italy) – Malta – Barcelona (Spain) – Valencia (Spain) – Malaga (Spain) – Funchal (Madeira, Portugal) – Bridgetown (Barbados) – Castries (Saint Lucia) – Pointe-à-Pitre (Guadeloupe) – Road Town (British Virgin Islands) – Havana (Cuba)

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/21-night-full-board-caribbean-transatlantic-cruise-return-flights-to-manchester-for-only-e730653/

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Хавана - Ямайка - Джорджтаун - о. Косумел - ...    ...  ...  - Хавана  14 нощи/15 дни за 699 евро за дати от декември до март 2018 г. с  MSC Opera 4*.

 

Пълен пансион с включени напитки Mealtime Restaurant Drink Packagе. До две деца до 18 години безплатно в каютата с възрастните и получават допълнителен пакет Mealtime Restaurant Drink Package. Децата плащат пристанищни такси. Допълнително се дължат бакшиши.

exterior-363750.jpg

https://www.dreamlines.ru/kruiz/neobyknovennyye-gorizonty-395454#/bookingForm

 

 

 

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Осло-Копенхаген-Осло за 0,10€ (октомври-февруари)

Разписание:

  • Осло — Копенхаген: 16:15 — 9:45;
  • Копенхаген — Осло: 16:15 — 9:45;

https://www.dfdsseaways.no/kampanje/skrapelodd1

1200px-Dfds_seaways_crown_of_scandinavia

Snimok-e%60krana-2017-10-10-v-18.51.49.p

 

https://vandrouki.by/2017/aaaaa-mini-kruiz-oslo-kopengagen-oslo-vsego-za-7-rubley-oktyabr-fevral/

Връзка към мнение
преди 4 часа, Doctor Who каза:

Осло-Копенхаген-Осло за 0,10€ (октомври-февруари)

Разписание:

  • Осло — Копенхаген: 16:15 — 9:45;
  • Копенхаген — Осло: 16:15 — 9:45;

https://www.dfdsseaways.no/kampanje/skrapelodd1

1200px-Dfds_seaways_crown_of_scandinavia

Snimok-e%60krana-2017-10-10-v-18.51.49.p

 

https://vandrouki.by/2017/aaaaa-mini-kruiz-oslo-kopengagen-oslo-vsego-za-7-rubley-oktyabr-fevral/

Sales period:
until November 7, 2017

Travel period:
October 2017 – February 2018

Sample dates: Oct 12-13, 23-24, 24-25, 25-26, 29-30, Oct 31 – Nov 1, Nov 1-2, 5-6, 6-7, 7-8, 12-13, 13-14, 14-15, 15-16, 19-20, 20-21 and many more

Departure time: 16:30
Arrival time: 9:45

Itinerary:
Oslo – Copenhagen – Oslo

m-13.png

1-61.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ще пусна и тук като единна оферта круизът на който ще ходим. Дано някой още се навие да дойде. Офертата може да се види тук

 

utvonal.png.922994ceac4b11a2efee02cbd8f3ba4d.png

59f96dead994f_mscarmonia.png.fd5d89c0bd016c72280eab2bc09be64e.png

На 19-ти декември от Варадеро до Дюселдорф има полет за 122 евро с Eurowings. Общо за 722 евро на човек получаваме 3 седмичен круиз и самолетен билет за връщане в Европа. Това е около 35 евро на ден на възрастен. До две деца в каюта пътуват безплатно с възрастните.

В горната цена не са включени бакшите от около 10 евро на ден и пътуването до Венеция и от Дюселдорф.

 

От няколко години дебна трансатлантическите круизи, но по добра комбинация цена на круиз и самолетен билет не съм виждал.

 

 

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Един добър пример за бърза реакция.
Изгоден 14 дневен круиз на Карибите с включени полети, но от Манчестър. Ако някой може да го направи до следващата седмица - късмет
https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/full-board-cruise-1 … =FOP3oZMY1ORkVUrO

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, bay_kolio каза:

Един добър пример за бърза реакция.
Изгоден 14 дневен круиз на Карибите с включени полети, но от Манчестър. Ако някой може да го направи до следващата седмица - късмет
https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/full-board-cruise-1 … =FOP3oZMY1ORkVUrO

 

Ако някой реши да пътува нека погледне какво е положението с изискванията за имунизация срещу жълта треска на Devil’s Island. Миналата година гледах, че е задължително за цяла Френска Гвиана и от Ер Франс ми казаха, че няма да ми позволят да напусна летището ако нямам документ, че съм ваксиниран.

 

Като маршрут не е лошо, но нашият триседмичен круиз заедно със самолетните билети е по евтин и все още има места за него цък

 

Сега се опитах да направя пробна резервация и ми изписа следното

 

We're sorry, but this cruise cannot be booked by customers in Other We offer a wide range of cruises but sometimes the agreement with our supplier restricts which cruises can be purchased online. Please contact our sales team on 020 3811 6107 or submit an enquiry.

 

Онлайн може да се резервира само за живеещи във Великобритания... Интересно е какво ли ще ми кажат ако им звънна по телефона?

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето и това май е добре в сравнение с техния стандарт.За тези ,които ще пътуват към Скандинавските страни.:)

75% discount on Viking Line: 3-day cruise from Helsinki to Stockholm from just €2.75!

Routing:
Helsinki – Stockholm – Helsinki

Sales period:
only on 9 November 2017 10:30-22:00 Moscow time

Travel period:
10 November 2017 – 29 December 2017

Sample departure date for €11 per cabin: Nov 26
Sample departure dates for €19 per cabin: Nov 12, 13, 14, 15, 20, 21, 22, 27, 28, 29, Dec 3, 4, 5, 6, 10, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 20

За повече информация тук.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Знам, че по това време на годината магеланците предпочитат южните дестинации ;) , но ако някой случайно се шматка по скандинавието - отново познатата оферта  Копенхаген - Осло - Копенхаген за без пари (2 крони) за каюта за двама. 
Различни дати ноември и декември, за резервации: https://ferry.dfdsseaways.dk/



image.png.abe5b2bd0f242ff6bc2812f21b8fda3a.png

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

5 дни/4 нощи с Costa Diadema  за 109 евро за дати 18 - 22.12.2017 г.

BCN04120__it-IT_2015.gif#BCN04120


Такси за обслужване:

Възрастни  - € 10,00 на ден.
Деца на възраст от 4 до 14 години - 5,00 евро на ден

https://www.costacrociere.it/it/dettagli_crociera/201712-EUR_DI_4_BCN_U_B0H0_BCN_PMO_CIV_SVN-DI04171218.html

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Круиз по Нил и плаж в Египет за 599 евро /22 февруари 2018 г./ - 43% отстъпка, 14 нощувки.

     Изходящ полет от избрано летище в Германия до Луксор, Египет.
     Вътрешен полет от Луксор до Хургада.
     Връщане от Хургада до избраното летище в Германия.
     Вкл. билети за Rail & Fly (вижте "Допълнителна информация").
     7 нощувки във външна каюта на кораб, напр. MS Емилио Нил Круз с включен пълен пансион.
     7 нощувки в джуниър суит в курорта
Ancient Sands Resort, el-Guna с включен All-inclusive.
     Включени трансфери по маршрута.

     В цената не е включена виза - около 30 евро на човек.

4adb42c3_9850_4991_b26f_6ad1b8fe6892.jpg

 

ae7ca605_6917_4777_b17e_f39e0c325b7f.jpg

5011d1c6_bdd5_4540_b00c_1aeea97590e6.jpg

b1655b47_acd2_45ec_9545_b2b5b507051f.jpg

5201e5f7_818b_4077_81f0_8267aba6ff6b.jpg

 

https://www.secretescapes.de/exklusive-nilkreuzfahrt-and-strandauszeit-in-agypten-strand-in-el-guna-and-kreuzfahrt-luxor-esna-kom-ombo-assuan-el-guna/sale?jl_uid=38242385&jl_cmpn=484456_20171208_news_de_fri_trde_ctrl&auth=yKWLRpbjfD90c6Sm7gyjmbagEbV-4H6-ERILsBqWoS2ZXpLEG1zvT4dq4BXrz56O_PDgkZkUP1I%3D&mid=6222865&jb=476&utm_campaign=20171208_news_de_fri_trde_ctrl&u=12300075&utm_medium=email&utm_content=484456&l=13_HTML&utm_source=newsletter&sfmc_sub=44308640&j=484456

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.