Прескочи до съдържание

Актуални новини от света на пътешествията


Препоръчани мнения

Вчера е имало торнадо на летището във Виена

 

19989294_2042137112676046_79380329134699

 

https://www.facebook.com/severeweatherEU/photos/a.1423656947857402.1073741825.1377757209114043/2042137112676046/?type=3&theater

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Интересна статия за китайската инвазия на о-в Санторини.

 

Цитат

Санторини се променя, за да примами китайските туристи с култура и с кулинария. "Дойче веле" показва бар, в който се предлага китайско меню, съчетано с гръцка музика.

http://www.dnevnik.bg/sviat/2017/07/13/3006224_gruckiiat_ostrov_koito_kitaiskite_turisti_promeniat/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

WOMAN DIES AFTER JET BLAST AT AIRPORT

https://www.sxm-talks.com/the-daily-herald/breaking-news-woman-dies-after-jet-blast-at-airport/

Става дума за добре познатия Maho Beach.

Аз лично продължавам да мисля, че не е толкова опасно да се хващаш на оградата. Може би има и друга част от историята, която не знам. Все пак жената е била възрастна, може и изобщо да не се е държала и е имала лошият късмет да се удари смъртоносно.

Връзка към мнение
преди 19 минути , Oshko каза:

Аз лично продължавам да мисля, че не е толкова опасно да се хващаш на оградата. Може би има и друга част от историята, която не знам. Все пак жената е била възрастна, може и изобщо да не се е държала и е имала лошият късмет да се удари смъртоносно.

Гледала съм клип от този плаж, на който млада жена, която подцени реактивната струя, не можа да се задържи на оградата, при което направи няколко пируета през глава (буквално като парцалена кукла), забивайки главата си в бетонните блокове от другата страна на пътя. Цялата беше в кръв, но й се размина. Явно тук не се е разминало само с окървавена глава....

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мисля, че е комбинация от фактори. Държането за оградата със сигурност не е прохладна разходка в лятна утрин, а си е екстремно преживяване. Като такова, винаги има риск. Вече след това идва и малко неподготвеност най-вероятно, че ако струята е силна трябва да се застане странично, а не фронтално, както и краката да са добре законтрени. Ако се спазват тези неща, не виждам как струята може да бутне здрав човек държащ се здраво за оградата. Чак след това идва и вероятно лошия късмет да се удари неприятно, защото съм виждал и хора, които въобще не се държат и струята ги праща да се мокрят във водата и това е. 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги каза:

Ако се спазват тези неща, не виждам как струята може да бутне здрав човек държащ се здраво за оградата

Warning!!! 18+ - не е за хора със слаби нерви.

Ето така...

Връзка към мнение
преди 2 минути , chandni каза:

Warning!!! 18+ - не е за хора със слаби нерви.

Ето така...

Да, гледал съм го. Но момичето на практика няма никаква стабилност в краката, а е оставила всичко на ръцете, които не могат да издържат със сигурност. Също така, не се е завъртяла в профил. 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги каза:

Да, гледал съм го. Но момичето на практика няма никаква стабилност в краката, а е оставила всичко на ръцете, които не могат да издържат със сигурност. Също така, не се е завъртяла в профил. 

Както и да позиционира тялото и краката си, жена с нейната физика трудно би устискала на blast-a... Погледни какво се случва с мрежата, която е изплетена от отделни телове и няма голяма контактна площ като платно или плътно тяло, да речем... Навремето Ловците на митове бяха обръщали напречно разположен автомобил зад реактивен самолет...

 

 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, chandni каза:

Както и да позиционира тялото и краката си, жена с нейната физика трудно би устискала на blast-a... Погледни какво се случва с мрежата, която е изплетена от отделни телове и няма голяма контактна площ като платно или плътно тяло, да речем... Навремето Ловците на митове бяха обръщали странично паркиран автомобил зад реактивен самолет, а едноосна каравана се разлетя на парчета... 

Трудно ми е да премеря физиката и по клипче, но от личен опит, бласта е силен, но не е безкрайно силен. Клипчетата изглеждат ефектно и заради многото пушилка също, но като цяло за оградата се хващат и жени, и възрастни хора и в огромния процент от случаите няма проблем. Зависи и какъв самолет е пред теб, де. Относно "ловците" (дали пък не бяха топ гиър? :), всичко много зависи точно от фронталната площ, с която се посреща струята. Нещо голямо като автомобил и каравана, което не е застопорено по никакъв начин ще пострада. Ако забиеш един кол във земята, вероятно няма да има проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Георги каза:

Относно "ловците" (дали пък не бяха топ гиър? :

Редактирах си мнението и пуснах и самото клипче... Точно "ловците" са :)

Връзка към мнение
преди 1 минута , chandni каза:

Редактирах си мнението и пуснах и самото клипче... Точно "ловците" са :)

И гиърите имаха такова, пък като спомена каравана, на тях им бяха голяма слабост :) Ето го:

 

 

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Георги каза:

И гиърите имаха такова

E те направо се подиграха с тази лека черупчица (Citroen-a) :) Виж, Crown Victoria-та на "ловците" е далеч по-внушителен съперник... :)

Връзка към мнение

Air France получи разрешение да създаде нова нискотарифна авиокомпания

Новата компания ще работи с 10 авиолайнера за полети на дълги разстояния и 18 машини за средно отдалечени дестинации

http://www.investor.bg/novini/346/a/air-france-poluchi-razreshenie-da-syzdade-nova-niskotarifna-aviokompaniia-243189/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=209823

Нискотарифните компании скоро ще плащат на пътниците да летят с тях
Прогнозата е на главния изпълнителен директор на исландската бюджетна авиокомпания WOW Скули Могенсен

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 20 минути , Oshko каза:

Нискотарифните компании скоро ще плащат на пътниците да летят с тях
Прогнозата е на главния изпълнителен директор на исландската бюджетна авиокомпания WOW Скули Могенсен

Аз тия прогнози отдавна съм ги направил!  :biggrin:
цък

цък

цък

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Всеки има право да си харчи бюджета за реклама и маркетинг както намери за добре, но не мисля, че изобщо е законно това. Иначе отдавна мобилните оператори щяха да ти "плащат" като си вземаш телефон с тарифен план. Като цяло ненужна изгъзица, която да накара хората да им отворят сайта

Връзка към мнение

Отдавна го има това, общата цена на полета да е по-ниска от летищните такси (тези полети по 5 или 0 евро). Може да е незаконно да се рекламират така, но преди десетина години имаше такива реклами в Англия - "Ryanair pays passengers to fly"

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това че цената на една малка част от билетите е по-ниск дори от на летищните такси ми е ясно, но все пак според мен ще има законови пречки да се прекрачи границата и да почнат на теб да ти плащат.

Връзка към мнение
преди 2 минути , tch каза:

но все пак според мен ще има законови пречки да се прекрачи границата и да почнат на теб да ти плащат.

Да, ако някои лобисти успеят да прокарат такива закони. 

Връзка към мнение
52 minutes ago, Фил said:

Да, ако някои лобисти успеят да прокарат такива закони. 

Наистина ли мислиш, че пускането на подобни билети ще промени нещо? От тази авиокомпания или са увеличили бюджета за реклама или са решили да си правят реклама както Раян, с други думи при някое интервю правят някакво "шокиращо" предложение, за което са убедени, че ще се завърти по медиите

Връзка към мнение

Летене срещу пари имаше в най-чист вид преди няколко години, когато една от британските авиокомпании (jet2, flybe, нещо от сорта) беше наела статисти и им плащаше за да летят. Причината беше, че ниските летищни такси договорни с летище Х били базирани на определен обем пътници, който компанията не беше успяла да постигне малко преди изтичане на договора...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , Георги каза:

Летене срещу пари имаше в най-чист вид преди няколко години, когато една от британските авиокомпании (jet2, flybe, нещо от сорта) беше наела статисти и им плащаше за да летят. Причината беше, че ниските летищни такси договорни с летище Х били базирани на определен обем пътници, който компанията не беше успяла да постигне малко преди изтичане на договора...

Полетите основно бяха от Англия и Германия за различни дестинации в Европа, повечето пъти кратки и до съседни държави. Записването ставаше на сайта на авиокомпанията, като  условието беше след обаждане за полет през следващите два или три дни да не можеш да откажеш. Предимство  имаха студенти на редовно обучение, студенти по програми за международен обмен, както и много хора на случаен принцип. Освен безплатния билет имаше ваучери за храна и сериозни намаления за определени места за настаняване, които не бяха задължителни. Мои близки летяха многократно.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 3 часа, tch каза:

Наистина ли мислиш, че пускането на подобни билети ще промени нещо? От тази авиокомпания или са увеличили бюджета за реклама или са решили да си правят реклама както Раян, с други думи при някое интервю правят някакво "шокиращо" предложение, за което са убедени, че ще се завърти по медиите

Цитат

ще има законови пречки да се прекрачи границата и да почнат на теб да ти плащат

Това, което мисля е, че не трябва да се пречи на свободната конкуренция и пазарът трябва да определя цената на една услуга и това кой на кого прави услуга, а границите трябва да ги поставят клиентите и предлагащите услугата, като доброволно и съзнателно сключват помежду си сделка, вместо някой чиновник-бюрократ да решава "къде е границата". :)  Щом някой е преценил, че може да ти предложи заплащане за да летиш и ти си съгласен с условията, при които става това, не виждам никаква причина да не може да се сключи такава сделка и някой да поставя изкуствени "граници" и пречки пред такава сделка.   
Колкото до рекламата и рекламните трикове - всеки има глава на раменете си да преценява, освен това, доколкото знам, съществуват закони в тази област и санкции за подвеждаща реклама ...

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.