Прескочи до съдържание

Актуални новини от света на пътешествията


Препоръчани мнения

преди 4 часа, Гост каза:

От януари официално се премахват допълнителните такси при разплащания с кредитни и дебитни карти. Изрично се подчертават авиокомпаниите... 

 

http://www.bbc.co.uk/news/business-40648641

А дали обхваща сайтовете за резервиране? Това доста ще удари rumbo пинизите, защото предполагам ще махне и отстъпките освен таксите. 

Връзка към мнение
Здравко Ангел
2 hours ago, bad kid said:

А Киев пък какво прави там? Хем са дразнещи такива класации с едностранните позиции на авторите/главните редактори, хем пък ни беше безкрайно приятно в Хондурас, защото хората го подминават точно заради такива статии.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравко Ангел, не само за Киев, а аз бих попитал това за половината градове в топ 10. Какво правят Пърт и Сейнт Луис в тази класация?! Аз съм бил на студентска бригада в района на Сейнт Луис и да, има и опасни райони, но като цяло градът си е съвсем нормално място и няма как да го сложиш рамо до рамо с Рака и Могадишу. Любопитно ми е за Хондурас какво мислиш? Аз постоянно чета за Сан Педро Сула и Дистрито Сентрал, който обхваща и столицата Тегусигалпа, че били сред най-опасните места в света и да се избягват пътувания до там, но като се има предвид количеството фалшиви новини, ще се радвам ако споделиш лични впечатления.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако някой е тръгнал към полуостров Истрия в Хърватия направо да си взима зимните гуми ;) Това са снимки от вчера

 

1_adag3435211.jpg

 

adag3435193.jpg

 

amus3435217.jpg

 

http://www.glasistre.hr/ea0a5f87-102d-4a18-b555-70598aa90ad1

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Извадка от писмото, което получих като член на Virgin Atlantic club:

 

...Тoday we are announcing our intention to expand the existing transatlantic Joint Venture to include Air France and KLM and our vision to become the Joint Venture of choice for customers travelling between UK, Europe and North America. 

 

...Air France-KLM is today announcing an intent to purchase 31% of Virgin Atlantic from the Virgin Group for £220 million in cash. Both our expanded Joint Venture and the Air France KLM investment in Virgin Atlantic are subject to definitive agreements, board and regulatory approvals, which we expect to conclude by the beginning of 2019 or earlier. "

Връзка към мнение
На 19/07/2017 в 12:02, Георги каза:

А дали обхваща сайтовете за резервиране? Това доста ще удари rumbo пинизите, защото предполагам ще махне и отстъпките освен таксите. 

Извинявай, не съм видяла въпроса ти. Мисля, че се отнася за каквито и да било surcharges. 

 

From January next year, businesses will not be allowed to add any surcharges for card payments.

The worst offenders currently are airlines and food delivery apps, and small businesses which typically add a fee for cards.

In 2010 alone consumers spent £473m on such charges, according to estimates by the Treasury.

It follows a directive from the European Union, which bans surcharges on Visa and Mastercard payments.

However the government has gone further than the directive, by also banning charges on American Express and Paypal too.

Campaigners welcomed the move, saying it was great news for consumers.

P.S. Diners  и Maestro не са споменати... 

Връзка към мнение

Маестро са дебитни карти и обикновено нямат surcharges, a за Дайнърс не са се сетили...

На мен не ми харесват чак толкова големи административни ограничения, например преди време ограничиха таксите плащани от търговеца към Виза и Мастеркард, като резултат банките почнаха да махат кешбека и да вдигат годишните такси, а цените не вярвам да са паднали с тия 2-3%...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
В момента, funny каза:

Магеланките молим за сходна оферта !!! 

 

Както обикновено, спестих част от изразните средства и май не стана ясно какво точно имам предвид. Мацката е обиколила цял свят, демек, вече няма нужда да пътува където и да е било. В този смисъл е нещо като джакпот за жаден за пътуване магеланец... :P

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако някой е тръгнал към Тенерифе и Канарските острови нека много внимава, защото масово са се разпространили водорасли, които в комбинация с това, че болшинсвото от канализациите се изливат без пречистване в океана са предизвикали масови зарази с Хепатит А.

 

YsB5CS4.jpg

 

DWJFBHF.jpg

 

Някои плажове са затворени от властите

 

WhatsApp-Image-2017-06-14-at-14.31.23.jp

 

Според неофициални източници 95% от отпадните води на Канарските Острови се изливат без пречистване в океана и напоследък има много Ешерихия коли бактерии във водата. Не знам до колко са точни данните, но ако е вярно положението е трагично и изобщо не отговаря на директивите на ЕС. Българското Черноморие като цяло е доста по добре покрито с пречиствателни станции. На някои места вече 100% от отпадните води се пречистват. Океанът е голям, но явно не е достатъчно голям за да поеме всички отпадни води без последици :(

 

Ако някой намери информация от официален източник, ще се радвам да я сподели. Според коментари във Фейсбук властите съзнателно се опитват да прикрият проблема за да не всяват паника сред туристите.

 

Ето една статия на испански, която се занимава с въпроса цък

 

 

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ти остави, че се изливат директно в океана, но явно не ги отвеждат като при нас на 2км. от брега (в случай че няма пречиствателна станция), че има и хора да стоят на плажа, отврат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , tch каза:

Ти остави, че се изливат директно в океана, но явно не ги отвеждат като при нас на 2км. от брега (в случай че няма пречиствателна станция), че има и хора да стоят на плажа, отврат.

Не знам колко на далече отвеждат отпадните води, но според информацията която четох проблемът е дошъл от по топлото време и туристическият бум съпроводен с повече отпадни води. Тези два фактора стимулирали екстремно развъждането на водорасли, които са поемали хранителни вещества от отпадните води. Вероятно зимата проблемът ще намалее, но като цяло положението не изглежда добре :(

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Солеността на океана в района на Канарските острови е около 2,5 пъти по-голяма, отколкото в Черно море. Което силно възпрепятства преживяването и размножаването на чревните микроорганизми. По-топлата вода, обаче, донякъде спомага за по-бързото им развитие.

Шансът да се завърнеш с бактериална чревна инфекция от солената вода по нашето черноморие е много по-голям, отколкото от Канарските острови. Затова и много повече се съблюдава тук пречистването на отпадните води.

Хепатитните вируси, обаче са съвсем друга работа. Те са изключително устойчиви във външна среда и солеността на водата ни най-малко не намалява преживяемостта им. Епидемиите от хепатит А е трудно да се контролират. Водораслите нямат особена роля, освен като повърхност, върху която микробите по-лесно се поселяват. И съответно при повече плуващи, докосващи се до такива водорасли, шансът за предаване на хепатита нараства.

 

Няколко финални жокерчета: Първо - Хепатит А има дълъг инкубационен период - първите симптоми се развиват между 10 и 50 дни след заразяването с вируса. Поради това болшинството заразени туристи ще бъдат диагностицирани доста след като са се прибрали у дома. И това може да изкриви реалната представа, доколко сериозна е епидемията и къде точно е станало заразяването, така че на Канарите да продължават да си траят.

Второ (най-успокоително): 99% от заразените с вируса на хепатит А изобщо не разбират,че са заразени, тъй като прекарват инфекцията безсимптомно. И въпреки това придобиват доживотен имунитет срещу последваща инфекция.

Трето - хепатит А (като типична "болест на мръсните ръце") е много рядко срещан в страните от Западна и Северна Европа, така че техните туристи са в сериозен риск от зараза, ако попаднат в огнище на инфекцията. За нас не е точно така. България е в зона с много висока честота на хепатит А; по-висока, отколкото на Канарските острови.

Като се имат предвид второто и третото, у нас около три четвърти от възрастното население има придобит имунитет срещу хепатит А, тъй като вече тези хора са прекарали безсимптомната инфекция. И могат да ходят, където си щат, без риск, че ще се разболеят от хепатит А. В настоящата ситуация все пак бих препоръчал да се ваксинират децата, ако предстои подобно пътуване.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 13
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Темата за голямата престъпност в Латинска Америка сме я обсъждали много, но ето още една статия със стряскащи данни. В Рио де Жанейро тази година са убити 100 полицая или на 57 часа по един полицай :( Миналата година средно на 53 часа са убивали по един полицай.

 

Статистически докато посещавате Рио има шанс да убият 1-2 полицая.

 

Police Death Toll Rises to 100 in Rio de Janeiro Since Start of 2017

http://www.telesurtv.net/english/news/Police-Death-Toll-Rises-to-100-in-Rio-de-Janeiro-Since-Start-of-2017-20170826-0020.html

 

  • Шок 1
Връзка към мнение
На 8/15/2017 в 0:17, Topfly каза:

Ако някой е тръгнал към Тенерифе и Канарските острови нека много внимава, защото масово са се разпространили водорасли, които в комбинация с това, че болшинсвото от канализациите се изливат без пречистване в океана са предизвикали масови зарази с Хепатит А

В продължение на това и малко встрани попаднах на един САЙТ, който дава най-чистите плажове и пристанища в целия свят. Не знам до колко може да се вярва на това, но е е интересно като в България имаме само 10 точки B) 

 

Като тези снимки /без филтри/ се дават за пример за един от тези 'чисти' пристанища правени миналата година до пристанището Лас Палмас на Гранд Канария

 

 

21247865_10212306089318840_1414869184_o.jpg

21268340_10212306089198837_1847495524_o.jpg

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.