Прескочи до съдържание

С колко и какъв багаж пътувате?


Препоръчани мнения

Хубав смартфон вместо нетбука?

 

Нормално си свалям снимките на нетбука. За да имам резервно копие. Ако има интернет, качвам някоя.

В наачлото имах т.нар. фотобанка - диск, на който копирах направо картите, но се развали и така и не я оправиха и сега не го броя за надежно решение. За момента не съм намерила друго такова, предполагам, че иам.

Връзка към мнение

Има един лаф-Пригатвяш си багажа,ако ти се вижда много,махаш половината и вземаш двойно повече пари.

Иначе сме от пътуващите с много багаж и причината не е в половинката.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Багаж за една седмица, двамата с мъжа ми, ще изброявам общо:

1 чекиран + 2 големи салонни +приорити бординг заради втората чанта.

Какво съм приготвила:

По един официален костюм+обувки / отиваме  и на официално събитие/.+ 1 допълнителна чанта за мен.

Ризи - 2 бр, вратовръзки - 2 бр.

2 бр. официални палта / не може по костюм и отгоре с шушляково яке :blush: /

По два не толкова официални тоалета за другите дни.

2 чифта дънки.

2 чифта други панталони

Съответно - 3 броя пуловери за него, за мен 3 броя туники, 2 рокли.

7 бр. мъжки тениски

3 бр. бодита за мен

Още бельо и чорапи като за 7 дни.

2 бр. пухени елеци от тия на Самурайка+2 бр. от същите якета

4 бр. шалове - по 2 на човек за различните случаи

3 шапки - 2 мъжки и една за мен

Нощница, пижама.

2 таблета, 2 фотоапарата, 3 телефона, зарядни за всички

5 чифта очила

Лещи, разтвор за лещи

Около 2 кг козметика - шампоани, балсами, пяна , парфюми, афтър, бифор и пр. ;)

Сушоар за букли.

2 чифта кожени ръкавици.

2 чифта джапанки

Бойната готовност от илачи.

2 бр. чадъри

Аксесоарите ми за коса . ластици, шноли, гъби, фиби и пр.

Е как да се събера в раница? :blush: :blush: Ми тя трябва да е къде 100 кила ли, литра ли, там в каквото ги мерят. :blush:

Да не казвам за 1 месец какво се мъкне и всичко си ми трябва.

:(

Като прочетох това, погледнах на жена ми с други очи :) Че тя направо без багаж ходи :lol:

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

като чета из темата и се шашкам... приучил съм половинката да се помества в рамките на ръчния багаж и толкоз; ако не й оттърва да си стои в къщи  :lol: изключение се прави само за много студени дестинации :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като прочетох това, погледнах на жена ми с други очи :) Че тя направо без багаж ходи :lol:

Ох, забравила съм кантарчето за багажа и разклонител с 5 гнезда да дългите дестинации,естествено ,в комплект с адаптор за контакти.:))

Да, ама за сметка това мъж ми е ангажиран само с влаченето, за всичко друго съм се погрижила аз:)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Аз да попитам случайно знаете ли дали малка раница + чанта за фотоапарат DSLR могат да минат като 1 бройка ръчен багаж? Най-големият проблем при мен е, че винаги се чудя къде и как да навра чантата си за фотоапарата. 

 

Зависи от АК. На нито една нискотарифна няма да стане.

Погледни в условията за багажа за тази АК, с която ще пътуваш.

Връзка към мнение

Зависи от АК. На нито една нискотарифна няма да стане.

Погледни в условията за багажа за тази АК, с която ще пътуваш.

 

Ами аз преди правих друг трик, ама после ме спряха.  :lol:  Сгъвах чантата на фотоапарата в раницата и фотоапарата го слагах на врата си и после в самолета си вадя чантичката, за да си прибера апарата. Последният път, обаче, ме спряха в уизеър.

Връзка към мнение

Ами аз преди правих друг трик, ама после ме спряха.  :lol:  Сгъвах чантата на фотоапарата в раницата и фотоапарата го слагах на врата си и после в самолета си вадя чантичката, за да си прибера апарата. Последният път, обаче, ме спряха в уизеър.

 

хаха, това се правеше масово от 90 % от пътуващите от Бергамо

иначе аз крия ДСЛР-а под яке или блуза  :blush:

Връзка към мнение

Нормално си свалям снимките на нетбука. За да имам резервно копие. Ако има интернет, качвам някоя.

В наачлото имах т.нар. фотобанка - диск, на който копирах направо картите, но се развали и така и не я оправиха и сега не го броя за надежно решение. За момента не съм намерила друго такова, предполагам, че иам.

Щом ще е качествен смартфонът, предполага се, че ще поддържа и USB OTG функция (USB On-The-Go). Има различни преходници - с кабел, без кабел... Номерът е да го докараш до пълноразмерно USB :)

callmate-micro-usb-otg-cable-400x400-ima samsung-galaxy-s-ii-usb-otg.jpg

От там нататък един USB card reader според картата...

veho-vsd-003-micro-sd-usb-card-reader-p3 keyboard-keys-usb-card-reader_1.jpg

 

Или дори и такъв, който е 2 в 1 - и OTG, и card reader :)

micro-USB-OTG-Memory-Card-Reader.png

 

И просто качваш снимките на телефона  :P

Редактирано от chandni
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Зависи от АК. На нито една нискотарифна няма да стане.

Погледни в условията за багажа за тази АК, с която ще пътуваш.

A, на Peach става! Аз плажен чадър бях помъкнала, премериха ми хо и казаха, че надхвърля позволените сантиметри с 18см и ми го взеха. Сега търся по-компактен. :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Напоселедък залагаме на т.нар. турситически дрехи и арткули - бързосъхнещи и леки тениски, панталони, кърпа свръхкомапктна микрофибърна.

Сега за Бразилия установихме, че може да се сместим в малък ръчен на Уиз тъй като няма да носим голямо фото, никакво фото, лаптоп и съответно по-малко кабели, зарядни. Като стигнем там реално ще уплътним багажа със зимните дрехи, които ще свалим. Някой спомена и ние позлваме за обемни дрехи зимни например самовакумиращи пликове.

Козметика купувам в разфасовки по 100мл и по-малко. Някъде продават и празни шишенца да си напълни човек. Сапун вместо душгел наистина пести място.

За домашни чехли си взимаме едни със съвзем тъничка подметка, които на практиkа не заемат никакво място.

Фотоапарат в малка чантичка може да се сложи под якето, за да мине пред Уиз. Друг вариант е с купуване на нещо от фриишопа и в найлоновата чантичка от покупката се пъха нещо от багажа.

Редактирано от silvia_b
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Още една елементарна тактика: тръгвам със най-старите обувки и тениски, и ги захвърлям по време или накрая на пътуването. Ползвам освободеното място за сувенири, включително нови сувенирни тениски, които дори си ги нося към края. И си изчиствам гардероба от остарелите неща. Всичко да е оптимизирано. :) 

  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Чета за слънчеви изгаряния по други теми. Аз изгарям зверски... 50-ти фактор не ми помага особено, ако цял ден съм навън. Затова задължително нося 30 мл арганово масло. След банята решава въпроса – ама съвсем го решава, а и има минимално антисептично действие, та е полезно за драскотини също. Ползвам го и като нощен крем за лице. (дневният е ясен – на 2 часа с 50-ти фактор:D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Имам въпрос за козметиката в големия багаж. Имам нагревател за кола маска, вместо епилатор-мога ли да го взема в куфара дали ще имам проблем на летището?

Връзка към мнение

Имам въпрос за козметиката в големия багаж. Имам нагревател за кола маска, вместо епилатор-мога ли да го взема в куфара дали ще имам проблем на летището?

 

Не съм запознат с конкретния уред, но обикновено с електроника няма проблеми, освен ако нямат супер мощна литиева батерия, по-мощна от лаптоп. 

Връзка към мнение

Прочетох темата с голям интерес и се смях от сърце :) Аз също съм от пътуващите с малко багаж. Миналата година в една раница (малък ръчен багаж) се побрахме с дъщеря ми :) За четиридневно пътуване до Израел.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Темата е много интересна и се сдобих с няколко идеи. Аз също пътувам с раница и съумявам да си побера всичко необходимо в нея. При мен също така едно от задължителните неща е носенето на книга. Приятно занимание за убиване на време, ако се наложи чакане някъде.  

Връзка към мнение

Аз изглежда съм от изключенията тук, но просто напоследък стилът на пътуване ми е друг, поне за месец - два с 2-4 "базови лагера", в които работя, а около тях правя "лъчи" ( дневни трипове до места в района). Та пътувам с възможно най-големия куфар на пазара, който ми е и подвижният гардероб. Дрехите са запазват все едно са в стаята вкъщи, а и съм се парил от местните перални, както стана въпрос в другите теми. В тази връзка много държа хотелската стая да има бюро, това е перфектното място за "походния гардероб".  :lol: Нося основно бельо и чорапи за всеки ден и половината тениски за пътуването, другите ги купувам на място. Вече мога да отворя сигурно верига магазини с азиатски (камбоджански) тениски.  :lol:  Големият куфар спомага и за каквито и други покупки направя, дразни ме да се размотавам с 15 найлонови торби из летището. 

 

В ръчния багаж ми е лаптопът, поне 15", размерът има значение за работа.  :lol:

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Преди да се появят децата, за 3-5 дена пътувах с тази фото-раница http://imgs.inkfrog.com/pix/roclupeng/Orion_Trekker_II-6.jpg

Събира фотоапарат СЛР с обектив за общо ползване 28-135мм, телеобектив 70-300мм или широкоъгълен 18мм според целта на пътуването, 2-3 филтъра, 2-3 ролки филм.

Отделно в горното отделение една-две фланелки или пуловер, сандвич, може и сгъваем статив, който влиза с малко зор. Бельо и чорапи да уплътняват обективите във фотографското отделение.

Колко му трябва на човек.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз съм писал и преди в темата , но се развиваме ;)

Чифт чорапки за всеки ден + тениска.

И боксерки според дните :)))

Ако е хладен сезон взимам и нещо с дълъг ръкав да се сменя на 2-3 дни + яке.

Обувки вече само по един чифт , ако се наложи купувам на място.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Янко Велков

Еха, още една много интересна тема..! 

 

Спомням си как преди първият ми полет със самолет - заминавах на 3 месечно пътуване - се завърнах вкъщи, след като не бях спал цяла нощ, опаковах каквото ми попадна за точно 15 минути (в 1 малък сак и раница) и изхвърчах към автобуса за летището...

 

От тогава непрекъснато се старая да подобрявам организацията си при пътуване, и ето какво взимам със себе си днес, при такова с малък салонен багаж:

1. Раница 27 л.: дори максимално пълна се побира и-де-ал-но в малката клетка на Уизеър, т.е. и на всички останали.

2. Книга - до 300 стр.: макар рядко да остава време за четене по време на път (ако имаше статистика, тя навярно щеше да покаже, че чета повече докато чакам по опашки), книгата е идеално място да си съхраняваш картички, бележки, или в моя случай - банкноти чужда валута за колекцията, без да ги мачкаш. Книгата гледам да е достатъчно увлекателна, за да задържи вниманието ми въпреки честите прекъсвания, но и не твърде увлекателна, за да не я прочета още първия ден, както се е случвало :)

3. Вода, мюсли барове (не твърде вкусни за да ги изям бързо, но вършат работа, ако умираш от глад, или за десерт), ядки, и разтворимо кафе (понякога си го разтварям в остатъка от водата, спасява положението за кратко, ако ти е нужна концентрация); 

4. Чехли тип прашка - наистина неудобни, но заемат малко място и могат да се ползват за известно време в случай, че с основните ти обувки се случи нещо лошо(;

5. Чорапи - толкова чифта, колкото дни се предвижда да е пътуването + 1 (при нужда лесно се събират и по джобове на дрехи). Удобни са и за уплътняване на багажа в раницата.

6. Хавлия, средно голяма - заедно с дъждобрана (ако има място за него) - най-сигурното средство срещу дъжд - ако ги нося никога не вали, но оставя ли ги - дъждът ми е гарантиран, и това е съвсем сериозно!

7. Бельо - най-малко по един чифт за всеки 2 дни от планираното пътуване, или в критични случаи - колкото има останало чисто. Бельото лесно се пере, а и да не го смениш един ден - ще оцелееш, тествано е ;)

8. Тоалетни принадлежности - възможно най-малките тубички, сапуни и т.н., но без никаква козметика.

9. Лични документи, билети, валута.

10. Флашка-памет, преносима батерия за телефон, зарядно, слушалки и самият телефон.

 

Остатъка се допълва според сезона и целта на пътуването, но всичко е хубаво да е функционално - с достатъчно джобове по него, да си пасва и с останалите дрехи, и самостоятелно. На път - почти задължително с "карго" панталони - от тези с джобове и отстрани на краката - много са практични и вършат страхотна работа за разпределение на документи, пари и т.н.

 

Гледам и да оставя малко място за сандвич, или ако се наложи да прибера в раницата връхна дреха... и май - това е :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз и съпругът ми очевидно сме от изключенията тук. 

Никога не пътувам само с ръчен багаж, дори и да е за 3 дни. Дори не схващам защо за повечето от вас това е важно? Не ви се чака багажа или какво? 

Ако пътуваме само за удоволствие вземам дрехи за всички дни +2-3 допълнително. Същото важи за всички останали в семейството, като всяко от децата ни(3 на брой) си има куфар. Ако пътуваме по работа + няколко дни почивка става доста по-сложно и много често само аз чекирам два куфара, а съпругът ми още един. 

Задължително си вземаме компютрите, защото работим всеки ден, както и Ай-пади, фотоапарат, зарядни и т.н. 

Козметичната ми чанта е винаги готова, също и чантата ми за ръчен багаж, където стои техниката, зарядни, книга, бижута и лекарства купени на различни места по света, когато е възникнала нужда(много готино се обяснява в китайска или тайландска аптека, че ти е нужен антиалергичен спрей за нос). 

Редактирано от Isa
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

" Пари и паспорт, всичко останало е пренебрежимо" - майка ми, като знае колко съм разсеяна това ми го повтаря като мантра...не за друго, а защото съм тръгвала и без тях:)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Пътуваме с раници в едната е фотоапарата и техниката +стойката. Дрехи малко. Забелязах, че цените на дрехите извън БГ са по добри, така че се прибираме изцяло подновени :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.