Прескочи до съдържание

С колко и какъв багаж пътувате?


Препоръчани мнения

Ние, където сме ходили досега с жената, винаги пътуваме с един голям куфар. Съотношението на багажа в него е 40 на 60% в нейна полза. Сега за Азия всеки ще си носи раницата, а аз отсега доволно потривам ръце, че няма да съм муле за пореден път.

Бе ти недей се радва предварително, да не се окажеш с две раници - една отпред и една отзад ;) ;) ;)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Края на септември брои ли се? :) Точно така бях и не си спомням да съм се ограничил нещо :)

 

Е, дай по-подробно де. Какво влезе и какво излезе от багажа? :) 

 

Моят рекорд е четири дни и половина с ръчния на Райън (леко извън позволеното). Не мога да се науча да пътувам с малко багаж и това си е... :mellow:

Връзка към мнение

Е, дай по-подробно де. Какво влезе и какво излезе от багажа? :)

 

Моят рекорд е четири дни и половина с ръчния на Райън (леко извън позволеното). Не мога да се науча да пътувам с малко багаж и това си е... :mellow:

 

Аз съвсем не се имам за най-икономичния пътуващ, но обикновено се справям. Седмица в транзитен сезон мисля, че ми е максимума. Зимата няма как да стане, а нещо като Исландия е абсурд. Но хората го правят.

 

Всъщност, сигурно те лъжа, по онова време нямаше малък на Уиз, само голям беше. И успях и с тежък лаптоп да се пренеса. Е, ако се беше случил инцидент с дънките, сигурно щях да купувам на място, втори чифт обувки също мисля, че нямах. Даже имам снимка от това пътуване на колело, ей ме с целия ми багаж тогава:

 

chrome_2017-02-12_21-55-46.png

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 Даже имам снимка от това пътуване на колело, ей ме с целия ми багаж тогава:

 

chrome_2017-02-12_21-55-46.png

непостижимо за мен, аз съм от тия дето и дъската за гладене биха взели-ей, така за всеки случай :)

Редактирано от Ивка
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съвсем не се имам за най-икономичния пътуващ, но обикновено се справям. Седмица в транзитен сезон мисля, че ми е максимума. Зимата няма как да стане, а нещо като Исландия е абсурд. Но хората го правят.

 

Всъщност, сигурно те лъжа, по онова време нямаше малък на Уиз, само голям беше. И успях и с тежък лаптоп да се пренеса. Е, ако се беше случил инцидент с дънките, сигурно щях да купувам на място, втори чифт обувки също мисля, че нямах. Даже имам снимка от това пътуване на колело, ей ме с целия ми багаж тогава:

 

chrome_2017-02-12_21-55-46.png

 

подходяща музика за този кадър:

:)

Редактирано от Брани
Връзка към мнение

Още една елементарна тактика: тръгвам със най-старите обувки и тениски, и ги захвърлям по време или накрая на пътуването. Ползвам освободеното място за сувенири, включително нови сувенирни тениски, които дори си ги нося към края. И си изчиствам гардероба от остарелите неща. Всичко да е оптимизирано. :)

 

, което ми напомни за прочетеното едно време в  ,,Математически развлечения,,  на Мартин Гарднър ;

та става въпрос за парадокса на чистия потник   ,който е :

 според едно хипи -имаш два потника ,и винаги си с по-чист потник без да переш нито единия нито другия ,как става това ?

и отговора му е :

носиш единия потник докато се омърси повече от другия ,после го сменяш с втория който е по-чист спрямо първия ,после първия който е по -чист спрямо другия ..и така си винаги с по-чистия потник ...

 

;)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

При мен зависи от пътуването. Ако пътувам сам, независимо за кеф или служебно съм само с ръчен багаж. Ползвам черна раница на Ташев 35L и ми стига, дори за презокеански полети. Това лято до Австралия ще ида също само с ръчен багаж, дори лаптоп а няма да взема. Но, разбира се, тръгнем ли с жена ми и детето, винаги добавяме и 1 куфар. И аз съм на мнение, че трябва да се пътува с минимален багаж. За мен лично претоварването с багаж разваля удоволствието от пътуването. Вместо да се насладиш на мястото, ти трябва да се потиш и мъкнеш големите куфари. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

При мен зависи от типа на пътуването. Ако съм с малкия ръчен на Уиз имам една лаптопска раница на Дел (от бившата ми фирма е), която бся събира и влиза в размерите абсолютно точно. С това мога да изкарам до 5 дни лятото или 3 макс дно в зимата. Ако пък обаче пътувам с Раян или голям ръчен на Уиз вземам една Кариморка 65 литра (да.. побира се с малко битане) и съм цар и господар. С нея дъм и в момента на летището в Бахрейн и пътувсм за Тайланд. С нея бях и в Бразилия и Аржентина. Много е удобна и я взех за без пари от Sportsdirect. Знам, че приятни раници има и в Decathlon, но бяха по-малки. Иначе имам и един Ташев, който е ветеран вече и рядко го ползвам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моето си е направо за темата с хвалбите - за първи път откакто се появи дребното, успяхме да се съберем само в ръчен багаж за 5 нощувки на Лансароте! Като си влачим и тоалетната седалка за него :-D На всичко отгоре Томас Кук имат ограничение от само 6 кг ръчен, а пък размерите са им сравнително големи, съответно единственият начин да си 6 кг в малко куфарче е да си наполовина пълен, и то само с дрехи (и пак беше 6,5). Другите два багажа бяха раница и чанта, 6,5 и 7 кг. Теглят абсолютно на всеки и здраво се възползват, но явно до 1 кг не правят проблем, или са се смилили над нас заради детето ;-)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За мен лично претоварването с багаж разваля удоволствието от пътуването. Вместо да се насладиш на мястото, ти трябва да се потиш и мъкнеш големите куфари. 

 

Има го и обратното - вместо да се насладиш на мястото, ти трябва да обикаляш магазините, защото единственият ти чифт  обувки е "свършил курса" :) 

 

Иначе зависи какво е пътуването. Ако си на едно място, мъкненето е само първия и последния ден от и до летището/гарата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Има го и обратното - вместо да се насладиш на мястото, ти трябва да обикаляш магазините, защото единственият ти чифт  обувки е "свършил курса" :)

Аааа, това с втория чифт обувки за всеки случай, го преодоляхме още след 2-рото пътуване и досега не сме съжалявали.

Ако пък се наложи, все ще се намери нещо, освен ако не сме в джунглата. Е и винаги сме с изпитани и качествени такива.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Има го и обратното - вместо да се насладиш на мястото, ти трябва да обикаляш магазините, защото единственият ти чифт  обувки е "свършил курса" :)

 

Иначе зависи какво е пътуването. Ако си на едно място, мъкненето е само първия и последния ден от и до летището/гарата.

 

Много по удобно и евтино е да вземеш един чифт качествени и удобни обувки, от колкото два чифта китайски обувки. Качествените обувки не отказват от раз, като китайските.

Освен мъкнененето многото багаж е поставен на риск от губене и допълнителни разходи под формата такса за багаж..

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Откакто пътувам с ръчен багаж започнах да си купувам все по-удобни и здрави обувки. По едни качествени обувки за сезон и ми избиват парите за чекиран багаж. :) .

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Следващото ми пътуване с жената ще бъде под мотото "шопинг" и ще отидем със сравнително малко багаж, но ще се върнем добре натоварени. Аз съм леко притеснен...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Следващото ми пътуване с жената ще бъде под мотото "шопинг" и ще отидем със сравнително малко багаж, но ще се върнем добре натоварени. Аз съм леко притеснен...

 

Много е важно с каква нагласа тръгвате на шопинг! Рационалната нагласа за отиване на шопинг в чужбина е не да спестиш, а за да си купиш нещо по качествено или модно, което не може да си го купиш вкъщи. Пестенето при покупки в чужбина е предварително обречена кауза и обикновенно е самозалъгване. Ако искаш реално да пестиш с покупки от чужбина, поръчвай по интернет.

Връзка към мнение

Май прилага някакво противоположно правило на "извадете върху леглото си всичко, което искате да вземете и опаковайте само половината."

Това e основополагащо правило и в пълния си вид изглежда така:

"Слагаш на леглото всичко, без което би умрял в нечовешки мъки, махаш 2/3 и остатъка взимаш за пътуването"

:biggrin: 

Следващото ми пътуване с жената ще бъде под мотото "шопинг" и ще отидем със сравнително малко багаж, но ще се върнем добре натоварени. Аз съм леко притеснен...

Предполагам тук думата "леко" е само от куртоазия и за благозвучие  :lol:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Много е важно с каква нагласа тръгвате на шопинг! Рационалната нагласа за отиване на шопинг в чужбина е не да спестиш, а за да си купиш нещо по качествено или модно, което не може да си го купиш вкъщи. Пестенето при покупки в чужбина е предварително обречена кауза и обикновенно е самозалъгване. Ако искаш реално да пестиш с покупки от чужбина, поръчвай по интернет.

 

Отиваме с нагласа да намерим неща, които ги няма в България или много трудно се намират, мога да изброя няколко:

1. Козметика на жената - тя си купува някакви определени неща и марки, които тук ги няма

 

2. Дрехи - може и да звучи тъпо, но неща, които съм си купувал в чужбина ги намирам за по-качествени. Леко ми писна да давам същите пари в България и да виждам разликата в качеството след няколко изпирания.

Освен качеството също намирам по-голям избор и размери - нещо, което в България ми е трудно.

 

3. Купувам си много музика на винил - в България цените са адски високи за плочи, които са в окаяно състояние (а и в повечето случаи е доста ограничен избора)

 

4. И все пак да се поглезим с нещо - просто ей така, спонтанно :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това e основополагащо правило и в пълния си вид изглежда така:

"Слагаш на леглото всичко, без което би умрял в нечовешки мъки, махаш 2/3 и остатъка взимаш за пътуването"

:biggrin: 

 

Някъде според мен бях споменал един цитат от американски филм, но ще го повторя, защото много ми харесва:

 

- На един пътуващ му трябват две неща:

- Кредитна карта и пистолет :lol: Всичко останало лесно може да се набави по време на път ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Следващото ми пътуване с жената ще бъде под мотото "шопинг" и ще отидем със сравнително малко багаж, но ще се върнем добре натоварени. Аз съм леко притеснен...

Не бъди. На последния шопинг, на който бяхме със съпружето,той се върна с пълна кошница с нещица, за децата също, а за жената /мен/ един гол ... никой. Ама пълна нула. И така е всеки път,та миже да те изненада половинката приятно. Редактирано от luba_rizova
Връзка към мнение

Това e основополагащо правило и в пълния си вид изглежда така:

"Слагаш на леглото всичко, без което би умрял в нечовешки мъки, махаш 2/3 и остатъка взимаш за пътуването"

:biggrin: 

 

 

Тук вече прихнах яко на глас... 

Връзка към мнение

Винаги само с ръчен. Каквото ни липсва купуваме на место. Пътуваме повече към топлото, та разходите са малки. 

Някой по-назад писа, че тръгва с по - стари неща. Мислех, че сме само ние.  Непрекъснато изхвърлям по нещо - дори бельо и чорапи. Как не съм тръгнала да пера и суша.  Единствено с документи, карти, обувките и Бочко 50 SPF не се разделяме. 

А какво правите с якетата и обувките, когато от 5 отивате на +35 гр.?

Редактирано от aneta72
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Следващото ми пътуване с жената ще бъде под мотото "шопинг" и ще отидем със сравнително малко багаж, но ще се върнем добре натоварени. Аз съм леко притеснен...

Да ти кажа, аз, как процедирам в тези случаи, когато отиваме на пазар:

Два големи куфара, в тях два по-малки / като за голям ръчен на Уиз/, дрехите - в малките .Куфарите - чекирани.

На връщане имаме два пращящи от пазар,  големи, чекирани, +двата малки с дрехите ни за пътуването като ръчен багаж. ;) ;) ;)

Отработена ситуация, не се притеснявай! ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много по удобно и евтино е да вземеш един чифт качествени и удобни обувки, от колкото два чифта китайски обувки. Качествените обувки не отказват от раз, като китайските.

Освен мъкнененето многото багаж е поставен на риск от губене и допълнителни разходи под формата такса за багаж..

 

Ако щеш вярвай, ама най-евтино и определено най-удобно ми е било точно с два чифта китайски обувки (вторият чифт - задължително едни компактни платненки). Сравнително бързо "свършват курса", особено при моето интензивно ходене, но съм се научил да им разпознавам разкапването "отдалеч" и досега не са ме оставяли бос на пътя. Вършат ми чудесна работа и не на последно място - въобще не ги мисля и във всеки един момент мога да ги изгубя/оставя без особена жал. 

 

Иначе един пример от последния месец. Тръгнах с уж най-качествените си зимни обувки, ама на втория ден лявата започна да ми убива необяснимо след 3 години вярна служба, на третия ден беше станало нетърпимо, накуцвах здраво и бях принуден да съкратя разходките само до близкия супермаркет... Само като си помисля, че и в Швеция можеше да ми се случи това нещо... Но за щастие тогава си бях взел "китайките" за реверва и от втория до предпоследния ден си бях само с тях и нито сняг, нито лед им се опря. Резервните "китайки" ме спасиха и при предишното ми пребиваване в зимна Швеция, когато имах пълното неблагоразумие да тръгна с едни наскоро купени и съвсем недобре изтествани зимни обувки, които се оказаха пълен боклук и протекоха още на първия ден :)

Връзка към мнение

А какво правите с якетата и обувките, когато от 5 отивате на +35 гр.?

Тръгвам по маратонки / туристически обувки, с които пътувам. Има едни японски дрехи: Uniqlo. Якето става като портмоне. Но могат да се намерят и други такива.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Срам ме хвана...досега никога не съм пътувала само с ръчен багаж,дори като съм сама на командировка заминавам с голям и се връщам с 2 големи куфара....а така ми се иска някак си да събера всичко в една малка каретка и да не чакам на лентата за багаж, а както ми се случва и последните 3-4 пъти и на гишето за изгубен такъв :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.