Прескочи до съдържание

Болоня и околностите за няколко дни с кола под наем


doni92

Препоръчани мнения

 Ще си взема кола под наем и втория ден ще изкарам една чудесна екскурзия до Венеция като пътьом ще остана във верона за малко.

 

Опасявам се, че тук важи същото, което Дюк ти е обяснил за Флоренция - Пиза ... :rolleyes:

Това в един ден да препускаш от Болоня през Верона та до Венеция и обратно ... - нито едното ще разгледаш като хората, нито другото, само ще се измориш и ще се изнервиш от шофирането в нелек трафик!

Ако ще ходиш до Верона, по-добре го комбинирай с езерото Гарда, не се Венеция!

 

Знам, и аз съм си правил понякога такива амбициозни планове от лакомия да видя повече неща, обаче не си струва, повярвай!

В такива случаи е добре да се прояви реализъм и да се ревизира (разбирай редуцира) програмата!

Аз така правя и си казвам: "Какво пък, тъкмо остана това и това за следващия път" ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виждам че малко скептично приемаш както и приятелите ми преди да тръгна на някъде. След като го направя всички искат и те. Сигурен съм че ще имам поне 5 часа в флоренция. Предишния път бях с автобус там. Обикаляхме и се съобразяваме с пътищата и с всички пътници и за един ден стояхме предостатъчно в пиза и 5 часа във флоренция. Тя е красива но това е напълно достатъчно за да видиш прекалено много от централната част без да си на маратон. Ако трябва да отделям по ден на град ще ми е неоходим един месец. Защото всичките си заслужават. Предпочитам да бъда на повече места отколкото много време на едно място

Връзка към мнение

Фичо

Зная че е амбициозно но когато си ходил знаеш на какво да наблегнеш. Венеция не е далече и с влак до тревизо и после с корабче едва ли ще бъде по малко обикаляне. Аз ще отидя до Венеция а Верона не е много атрактивен.

Връзка към мнение

Това с корабчето звучи забавно.

Онагледиха ти пътуването, за което и аз ти реагирах в началото.

Факт е единствено това, че за мен си е истинско изхвърляне твоя план - много км и нито можеш да се насладиш на смяната на местонахождението си, нито на красотата. 

И не на последно място едно е да пътуваш с рейс, друго с автомобил, в който ти шофираш в компанията на две малки деца / съмнявам се да са на възраст над 12 години/, което е предпоставка за ново забавяне.

 

ПС. Аз (ние) самата също си правя планове в пъти по-големи от реалните ни възможности, защото си е тръпка, но все пак съм винаги склонна да приема и друго мнение върху, което да помисля и приема.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виждам че малко скептично приемаш както и приятелите ми преди да тръгна на някъде. След като го направя всички искат и те. .......

 

...... Предпочитам да бъда на повече места отколкото много време на едно място

Всички те изкритикуваха, ма и аз да не пропусна!

 

Ти обикаляш като луд само за да кажеш, че си бил еди къде си ли?

 

С две думи, ще се прибереш и ще кажеш на съседа: "Бяхме във Флоренция, Болоня, Венеция, Пиза и т.н."

 

 

 

А за тези 200 евро рент-а-кар можете преспокойно да си купите фамилни ЖП билети за две дестинации с ГОЛЕМИ отстъпки и ще ви останат пари и за царска гощавка! Но щом те влече италианският трафик, мога да ти пожелая приятно шофиране!

Връзка към мнение

Сигурен съм че ще имам поне 5 часа в флоренция.

 

Ето, това лично аз не бих сторил за нищо на света. Флоренция е интересна, но същината на този град се намира на закрито в "Уфиций" и останалите галерии и дворци. Да се разхождаш 5 часа във Флоренция, вместо да обиколиш за същото време Тоскана с кола е истинско престъпление, но всеки сам си избира приоритетите. Отново да повторя, отиваш в една от най-красивите части на този континент и превръщаш това изживяване в бясно препускане и надпреварване по италианските магистрали... :)

Връзка към мнение

Благодаря ви.

Аз все пак в чужбина със семейството си пътувам за 24 път.

С автомобили. Влакове. Автобуси.

Италия ще ни бъде за четвърти път.

Децата ми са на 14 и на 21. И с кола под наем ще ми бъде за трети път. В Англия за четвърти.

От всички преживявания в чужбина от организации и фирми най сме доволни от този начин. А и мене не ме притеснява да шофирам. Друго е да имаш кола под ръка и да си независим от капризите или от рамките на организаторите.

Повтарям и потрервам дестинациите и вече цяла европа е малко по безинтересна. Разбира се че така ще реагират хора които не са ходили или ги е страх сами да си организират пътуването.

Разбира се че програмата винаги е отворена. Определен си от броя на дните и ти се вмъкваш в тях. И пътуването трябва да е приятно преживяване. Когато на място видиш че нещо ти е приятно или друго непосилно то най лесно то променяш.

Ние обичаме да пътуваме. И колкото повече по добре. Ако мога на някого да бъда полезен ще се радвам да се запознаем или да му разкажа преживяванията си.

А за в бъдеще както вече казах ми се иска да излезна някъде към китай или ню йорк. С удоволствие следях пътуването на Георги до Ню Йорк.

А за моите пътувания винаги правя много снимки и видео.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Ако мога на някого да бъда полезен ще се радвам да се запознаем или да му разкажа преживяванията си. А за в бъдеще както вече казах ми се иска да излезна някъде към китай или ню йорк. С удоволствие следях пътуването на Георги до Ню Йорк. А за моите пътувания винаги правя много снимки и видео.

 

За това имаме и пътеписи и галерии, ще чакаме впечатления :) 

Връзка към мнение

Ок, критикувате човека, ама хайде да видим, какво бихте направили Вие, за 3 дни. Ще чакам, а после ще си избирам :P  ;)

Моля, да се включат и ресторанти :lol:  :lol:  :lol:

Тъй да се каже, правя социологическо проучване, къде да ходим, което обещавам да е само за лично ползване, а после може и да показвам снимки :)

Редактирано от vesi
Връзка към мнение

Ок, критикувате човека, ама хайде да видим, какво бихте направили Вие, за 3 дни. Ще чакам, а после ще си избирам :P  ;)

Моля, да се включат и ресторанти :lol:  :lol:  :lol:

Тъй да се каже, правя социологическо проучване, къде да ходим, което обещавам да е само за лично ползване, а после може и да показвам снимки :)

 

Веднага ти давам поне два варианта:

 

Вариант 1

Прекарвам и трите дни в Болоня. Не виждам защо не.

 

Вариант 2

Прекарвам един ден в Болоня. Останалите два дни прекарвам или в Лука, или в Равена, които са на почти еднакво разстояние от Болоня.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дори направих проверка за цени на влакове:

 

Болоня - Лука

2 ч. и 41 м. - 12,35 евро в една посока

 

Болоня - Равена

1 ч. и 24 мин. - 6,80 евро в една посока

 

Естествено това са цени с "трено реджионале" и включват по едно прекачване, но така или иначе за подобно разстояние не си струва високоскоростен, а да не говорим, че само в отсечката Болоня - Флоренция пътува такъв...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

То, това с влаковете, не ми се струва оферта (за трима). Кола под наем може да се намери за по 100-120 лв, а все ми се струва, че си доста по- мобилен, дет се казва (спри тук, почини там, а сега да хапнем...)

Редактирано от vesi
Връзка към мнение

То, това с влаковете, не ми се струва оферта (за трима). Кола под наем може да се намери за по 100-120 лв/ден, а все ми се струва, че си доста по- мобилен, дет се казва (спри тук, почини там, а сега да хапнем...)

 

Вие да не я купувате тази кола на тази цена? :)  Като сложите гориво, такси магистрали, платено паркиране и ще стане красота.

 

 Вижте това намаление дали  ви пасва

 

1000x460_offerta-familia_eng.jpg

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Грешката е моя- това е цената общо с взимане/ връщане на летището

http://www.economycarrentals.com/Carselection3.aspx?a=5EB00&b=5FBA4&d=1114&c=1114&e=2671&f=2671&g=42474E&h=455552&j=40&k=8&l=16&m=874&n=1&o=0&p=01&q=0&r=20&s=0&t=0

ама, все пак не се плащат и трансфери

Връзка към мнение

То, това с влаковете, не ми се струва оферта (за трима). Кола под наем може да се намери за по 100-120 лв, а все ми се струва, че си доста по- мобилен, дет се казва (спри тук, почини там, а сега да хапнем...)

 

Както вече многократно съм подчертавал, надали има по-голям фен на пътуването с кола от мен в този форум. И в същото време, по мое скромно мнение, пътуването задължително трябва да се извършва с личен автомобил от България. Всяка друга форма на наемане на кола (с изключение на отдалечени дестинации като Испания и Португалия, например) излиза ако не по-скъпо, със сигурност на цената на пътуване с влак/автобус в съответната страна. Освен наем на автомобил е добре да се предвидят и допълнителни такси за застраховка, магистрални такси, паркинг и наем на GPS (ако не се носи от България), защото без него си загубен в градовете. Естествено всеки си прави сам сметката и отговаря сам за себе си, аз просто споделям личен опит...

Връзка към мнение

Веси

Ще се възползвам от този сайт за наемане на коли защото ме заинтригува. Но наистина с таксите и горивото сумата е повече но при всички случаи за трима и четирима е поне два пъти по евтино и по удобно.

Връзка към мнение

 

То, това с влаковете, не ми се струва оферта (за трима). Кола под наем може да се намери за по 100-120 лв, а все ми се струва, че си доста по- мобилен, дет се казва (спри тук, почини там, а сега да хапнем...)
Както вече многократно съм подчертавал, надали има по-голям фен на пътуването с кола от мен в този форум. И в същото време, по мое скромно мнение, пътуването задължително трябва да се извършва с личен автомобил от България. Всяка друга форма на наемане на кола (с изключение на отдалечени дестинации като Испания и Португалия, например) излиза ако не по-скъпо, със сигурност на цената на пътуване с влак/автобус в съответната страна. Освен наем на автомобил е добре да се предвидят и допълнителни такси за застраховка, магистрални такси, паркинг и наем на GPS (ако не се носи от България), защото без него си загубен в градовете. Естествено всеки си прави сам сметката и отговаря сам за себе си, аз просто споделям личен опит...
Аз мисля че не лошо с личен автомобилно наема на колата като сума ке ти стигне само за 500-800 км с личния. По нататък си вътре с много. А и умората до като стигнеш там няма как да не се отрази на по нататъшното разхождане. С личния си ходих до Анталия до германия и до санкт петербург. Колкото и удобно да е колата ти за предпочитане според мен е местния рента кар с всички такси. Аз се притеснявам от лявото движение в лондон. Ако някой може да разкаже по подробно ще съм благодарен
Връзка към мнение

Дори направих проверка за цени на влакове: Болоня - Лука2 ч. и 41 м. - 12,35 евро в една посока Болоня - Равена1 ч. и 24 мин. - 6,80 евро в една посока Естествено това са цени с "трено реджионале" и включват по едно прекачване, но така или иначе за подобно разстояние не си струва високоскоростен, а да не говорим, че само в отсечката Болоня - Флоренция пътува такъв...

Веси е праваЗа четири човека като в моя случай цената в двете покосен двата града излиза 153.20евро. Това е без трансферите до гарите и от тях до градовете. И за трима мисля че ще бъде доста висока сума.
Връзка към мнение

Аз мисля че не лошо с личен автомобилно наема на колата като сума ке ти стигне само за 500-800 км с личния. По нататък си вътре с много. А и умората до като стигнеш там няма как да не се отрази на по нататъшното разхождане. С личния си ходих до Анталия до германия и до санкт петербург. Колкото и удобно да е колата ти за предпочитане според мен е местния рента кар с всички такси. Аз се притеснявам от лявото движение в лондон. Ако някой може да разкаже по подробно ще съм благодарен

 

Пътуването с кола винаги излиза доста по-скъпо, а и отнема много повече време. Аз не правя преходи по-големи от 800 км на ден, а след подобен преход винаги следват минимум две нощувки в съответния град. Лявото движение в Лондон ще ти бъде последна грижа, но виждам, че си упорит и общо взето не приемаш съвети и затова ще те оставя сам да се увериш в правилността на всяко едно от мненията ми по темата... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То това си е въпрос на лични предпочитания и нагласи, дотук виждам, че на човека така му харесва, че и опит има.

 

Аз се притеснявам от лявото движение в лондон. Ако някой може да разкаже по подробно ще съм благодарен

 

Специално в Лондон не съм карал, щото не обичам да шофирам в големи непознати градове. За Лондон няма никакъв смисъл според мен. Иначе аз за успокоение в Англия из полето вземах кола автоматик. Излиза доста по-скъпо обаче. Дори и така, от време на време по навик замахвах да отворя вратата с дясната ръка, опитвайки се да сменя скоростите. 

Иначе не е лесно да влезеш в насрещното, ако има трафик и маркировка се подсещаш. Ако няма нищо обаче, на пуст селски път в Шотландия на завой съм влизал в насрещното без да се усетя.

Аз не се считам за кой-знае какъв шофьор де.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В лондон идеята ми е повече да си стигна до хотела който е на 80 км от летището в Лутън а и с куфарите с каквото и друго да се предвижа ще бъде по неудобно имайки в предвид ранното пристигане и настаняването в 14 в хотела. И напускането в 12 и късен полет в 23. На отиване и връщане колата ще заеме тази дупка с попътни дестинации а през другото време намерението ми е да се насладя на двуетажните автобуси и обикалянето тези три дена

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.