Прескочи до съдържание

Болоня и околностите за няколко дни с кола под наем


doni92

Препоръчани мнения

И бре, курорте, каква готина тема си спретнахме. И какви страсти само, впрочем напълно нормални при обсъждането на такава велика държава. Страст, амичи, трябва, когато говорим за Италия. А Дони прояви страст! Viva Doni!

И понеже Дони ще лети до Болоня, да го поздравим с песен от известния фестивал на детската песен "Златната монета" - Болоня. Песента е любимата ми "Торта с круши и шоколад".

 

http://www.youtube.com/watch?v=QfPlRYAdY1c

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Хубаво де, ама от 5 нощувки само два дни и половина са били посветени на Флоренция реално :-)

Което е идеално при условие, че си там за 3 дни. Не мислиш ли ? 

Да, аз също писах по-напред в темата, че за мен програмата на Дони не е удачна, тъй като времето и за Флоренция и за Венеция е малко и предложих да посети Модена и Ферара вместо това за времето с което разполага и при положение, че е базиран в Болоня. Но човека си знае темпото и препочитанията, щом така му харесва, нека така го направи. В крайна сметка това си е неговото пътуване. Чу нашите гледни точки и доводи.

 

В случая само малко закачих Дюк, защото ставаше дума за Флоренция и времето минимум за Флоренция, а не за околностите. Иначе идеята да си базиран във Флоренция и да видиш и други части от Тоскана не е лоша. Но тука малко се измести темата от първоначалните параметри - които са полет до Болоня и 3 дни.

 

Иначе лично за мен Флоренция за един ден е малко. Колко е минималното е трудно да определя, може би към 3 дни, както и Дюк. Но принципно за мен тя е от градовете където може останеш и за много дълго, зависи от много неща. Но и аз съм била лакома и съм искала да гледам по много неща за малко и съм го правила, обаче вече предпочитам по-лежерно да го карам. Пак зависи от много неща де.

 

PS Нещо ги омазах тия мултицитати, ама карай да върви :)

Редактирано от Бръмбар
Връзка към мнение

 

ОК. Може ли все пак да кажеш как е хубаво и правилно да посетя Флоренция. Какво и колко време трябва да си освободи. Да спи в хотел там или трите свободни дни да ги посвети последователно в пътуване до там. Разбрахме че там трябва повече време но кажете как ще организирате посещение там за да може човек с пълни гърди да каже аз бях там. И ако съм с колата до там защо определяте няколко часа.моля ако има някой разумно предложение да го сподели
Разумното предложение за Флоренция е пет нощувки в града. Миналата година пристигнах с личния си автомобил във Флоренция в сряда към 14 часа. Настанихме се в хотела и излязохме към 17 часа. Направихме една вечерна опознавателна разходка в града и вечеряхме. На следващия ден, четвъртък, сутринта посетихме "Уфици" за където имах предварително закупени билети, за да не чакаме на безумните опашки. Малко след 14 часа бяхме приключили с галерията и започна нашата обиколка на града. На следващия ден, петък, посетихме Пиза и Лука. В събота направихме обиколка на Тоскана и посетихме Сиена и Сан Джиминяно. В неделя отново бяхме цял ден във Флоренция, а вечерта на концерт. В понеделник сутрин потеглихме за Триест... Както сам разбираш, няма как да се случи за един ден, дори и много да го искаш. Всъщност, може, но вече стана дума, че поне аз не колекционирам снимки с табели за начало и край на града, а предпочитам да добия по-сериозна представа за населеното място и да усетя духа и атмосферата...
Просто не издържам пак да коментирам. "Не колекционирам снимки с табели за начало и край"Ами ти сам казваш че за един ден посещаваш пиза и лука а за друг ден Тоскана Сиена и Сан Джиминяно. Е сам казваш отпреди че за Лука трябва един ден иа се е получило колекция от табелки както според Полина да може да кажеш че за един ден си обиколил де що има. Аз знам че това е нормално но всеки преценява къде да наблегне в обиколките си. За толкова време не можеш да се потопиш в атмосферата на тези градове. Защото те също имат много какво да се види там. Защото като не можеш да отделиш времето необходимо да усетиш атмосферата се връщаш по някакъв начин пак и пак. Надявам се че и Полина е била 5 дни там за да има тези впечатления. Иначе за нас ще остане да казваме че сме отишли за пореден път там за да допълним липсващите преживявания. Кой както може а не както му харесва.
Връзка към мнение

Просто не издържам пак да коментирам. "Не колекционирам снимки с табели за начало и край" Ами ти сам казваш че за един ден посещаваш пиза и лука а за друг ден Тоскана Сиена и Сан Джиминяно. Е сам казваш отпреди че за Лука трябва един ден иа се е получило колекция от табелки както според Полина да може да кажеш че за един ден си обиколил де що има. Аз знам че това е нормално но всеки преценява къде да наблегне в обиколките си. За толкова време не можеш да се потопиш в атмосферата на тези градове. Защото те също имат много какво да се види там. Защото като не можеш да отделиш времето необходимо да усетиш атмосферата се връщаш по някакъв начин пак и пак. Надявам се че и Полина е била 5 дни там за да има тези впечатления. Иначе за нас ще остане да казваме че сме отишли за пореден път там за да допълним липсващите преживявания. Кой както може а не както му харесва.

 

Това е последен отговор към теб, очевидно нещо страда в комуникацията между нас, но карай да върви...

 

Посещение на Сиена и Сан Джиминяно (Тоскана е област, в която се намират и двете градчета) с кола от Флоренция за един ден е напълно възможно. Проверено!

 

Посещение на Пиза и Лука с кола от Флоренция за един ден също е напълно възможно. Проверено!

 

Посещение на Флоренция от Болоня за един ден е напълно възможно, но крайно безсмислено. Самото влизане и излизане от Флоренция в пикови часове може да отнеме общо час, а отделно имаш път на отиване и връщане. Остават ти няколко часа във Флоренция. Къде ще заведеш семейството си? Да видите катедралата, да се разходите около реката и покрития мост, да почакате на опашка пред "Уфици" или някоя друга галерия, да се потопите в атмосферата на града, или просто да кажете, че сте били във Флоренция?

 

Не знам какво се опитваш да докажеш с непрекъснато въртене на една и съща плоча, но аз лично се уморих да я слушам и ще мина на нещо различно. Приятно и безаварийно пътуване ти желая и като се върнете да разкажеш...

Връзка към мнение

Благодаря ти за отговора.

Когато отидя ще напиша коментар с проверено защото и до вчера говореме за огромен трафик а проверено от два дни назад трафика е нормален и въобще не страшен. И ако смятате че форум е единствено да няма различни мнения аз спирам за да нямате различия.

Явно наблягате на това да ми покажете колко зле е да се посети Флоренция от Болоня за един ден. Само къде съм сигурен че само много малка част както ти си имал възможност да го направиш, са успяли и го правят. Другите търсят и успяват или цъкат с език и коментират.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Явно наблягате на това да ми покажете колко зле е да се посети Флоренция от Болоня за един ден.

Наблягаме само по една причина - желаем да не се скапеш от път и да имате време поне 2 часа да прекарате в мотаене, зяпане по хората, пиене на кафе, зяпане по витрините, което за да стане, трябва да се откажеш от единия град!

Добре де!

Направи го, както ти харесва! Само не забравяй от много шофиране да черпиш жената едно флорентинско кафе на някой флорентински площад, а децата - сладолед, нищо че са големи!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Явно наблягате на това да ми покажете колко зле е да се посети Флоренция от Болоня за един ден.
Наблягаме само по една причина - желаем да не се скапеш от път и да имате време поне 2 часа да прекарате в мотаене, зяпане по хората, пиене на кафе, зяпане по витрините, което за да стане, трябва да се откажеш от единия град!Добре де!Направи го, както ти харесва! Само не забравяй от много шофиране да черпиш жената едно флорентинско кафе на някой флорентински площад, а децата - сладолед, нищо че са големи!
Еееех. Толкова смешни са тези коментари че не мога да не отговоря. Аз знам как да си организирам времето и толкова страшните 80 км в които съм щял да прекарам денонощия в колата. Ще направя това как го чувствам че е забавно на всички около мене и те сами определят колко и къде да останат. Точно поради тази причина съм с хора които им доставя удоволствие. Усещам че като тръгнете от тук с мрънкане то такова изживяване ще изкарате.а за сладоледа повярвайте ми специално един в повече ще изям за да има и за ваше здраве. Еей одеве ми обяснява те колко добре са 800 км на ден. После за многото шофиране. Вие в кой век живеете за 200 или 300 км. Та това ти отнема 5 часа. проверено е -остава ти цял ден. Освен ако не спиш до обяд но това може да се направи и на Панчерево. Ако бягаш по влакове са не би да разходват по малко време нерви и пари. С влака нищо пътьом не можеш да видиш с кола можеш да спреш където си пожелаеш да смениш памперса на детето или да изпиеш кафето на Флорентинския площад. Проверил съм формулата с кола и ще напиша подробно като частен случай за Болоня и Флоренция като няма да си спестя повтарям се всички проблеми и негативи. Но това на кой какви са му предпочитанията и от какво изпитва удовлетворение си е достойно за уважение.
Връзка към мнение

Ще се радвам, ако въпреки по-острия тон дискусията не премине нормалните граници. Не забравяйте, че сме от една страна на барикадата, а че всеки си има собствени различия и предпочитания е ясно.

 

На нас ни остава само да си дадем съвета спрямо нашия си светоглед, който е абсолютно нормално и да не бъде приет, но съм сигурен при всички положения оценен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еееех. Толкова смешни са тези коментари че не мога да не отговоря.

 

Писах ти с най-добри чувства както, сигурна съм, и другите. Понякога от писането не се разбира какви емоции изразява пишещият, та съжалявам, ако си ме разбрал накриво!

 

Приятно изкарване и да, изяж един сладолед и за нас!

Връзка към мнение

 

Еееех. Толкова смешни са тези коментари че не мога да не отговоря.
Писах ти с най-добри чувства както, сигурна съм, и другите. Понякога от писането не се разбира какви емоции изразява пишещият, та съжалявам, ако си ме разбрал накриво! Приятно изкарване и да, изяж един сладолед и за нас!
Благодаря
Връзка към мнение

Отново безумно предложение... Как така отскачаш до Равена на път за Сан Марино? Ти чуваш ли се какво говориш? Да "отскочиш" до последната столица на Римската империя... Равена е изключителен град. Не, Равена е скрито съкровище, встрани от основния туристически поток. За Равена ти трябва твърдо един ден, за да обиколиш забележителностите и се насладиш на юстиниановите мозайки... А, и още нещо, Равена не е на морето, нещо бъркаш. Морето е на повече от десет километра от града... ;)

Самата истина!!Но хора всякакви,разбирания всякакви,вкусове всякакви:-)))........Кой ти знае,кой е чувал за Сан Витале???А какви слухове се носят за невероятния Римини от тур операторите:-))))Остави,недей да обясняваш......всеки има своя избор.А колкото за Равена напът за Сан Марино.....умирам от СМЕХ!!!!Хем питат ,хем не са си направили и труда да погледнат картата на Италия или просто "виамишелин",за да им стане ясно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

ОК, мерси, ще погледна :)(иначе пазаруване не ме интересува, мразя да пазарувам)
И едно скромно мнение от мен.Ако ходиш до Сан Марино,само на 30км от него се намира Сан Лео.Една истинска Италия!Малко селце (около) 400-500 човека.Съшо като Сан Марино се намира на един висок хълм,има пряка видимост към Сан Марино.Или най-точно го каза един италианец:ако искате да видите същинската Италия посети Сан Лео.Също така на 50-60 км южно от Сан Марино...директо по магистралата покрай Римини сюд може да отидете до Урбино!Родното мястна на Рафаело ,градче с Университет и библиотека от 1540г...и далеч от ЕУ туристите.Има само италианци.И ако си падаш по малко друг вид история само на 70 км югозападно от Болоня,на 15км западно от Форли се намира градчето Алта Предапио.Това е родно място на Мусолини.Родната му къща е музей,оосбено посещаван е гроба му.В града има поне 2-3 магазина за сувенири от периода 1922-45г.Доста интересно е!....за сведение всичко това съм го посещавал ,като съм използвал рент-а- кар нает от летище Форли.Колата ти дава много свобода...и печелиш време.
Заинтригува ме мнението ти за това свое организирано пътуване както и последното ти мнение. Направил си чудесна разходка южно от Болоня и Форли. Така като смятам километрите които си изминал и градовете които си посетил много се надявам да са били поне за два дни. Но и за два дни поне веднъж си изминал поне 300 км на деня плюс обиколката си из сан Марино и околностите му. Хора прав си и хора разни. Дай им път и после обяснявай. Но аз приветствам начина по който си го организирал и пътуването с рент а кар там. За мене това не е голямо разстояние както и по твоето мнение колата ти дава свободата да променяш плана си в зависимост от ситуацията. И съм сигурен че си имал много време за разходки из тези места. Но това че някои не са информирани и че питат а не са погледнали картата го приемам лично. Не аз питам или давам съвети. Коментирах с насмешка отговора с който се напътства момичето да ходи до сан Марино и пътьом да посети това и онова. Твърдя и съм сигурен че с градския транспорт това ще и бъде много по трудно и по неизпълнимо и разностранните напътствия на всеки който е обиколил района объркват и обезкуражават. Поне аз така преценявам. Не налагам мнението си просто коментирам някои постове които са насочени пряко или косвено към мен. Имаше коментар че не са иронични но явно не изглеждат така. Затова коментирам разминаванията в мненията ви за което се извинявам предварително.
Връзка към мнение

 

Отново безумно предложение... Как така отскачаш до Равена на път за Сан Марино? Ти чуваш ли се какво говориш? Да "отскочиш" до последната столица на Римската империя... Равена е изключителен град. Не, Равена е скрито съкровище, встрани от основния туристически поток. За Равена ти трябва твърдо един ден, за да обиколиш забележителностите и се насладиш на юстиниановите мозайки... А, и още нещо, Равена не е на морето, нещо бъркаш. Морето е на повече от десет километра от града... ;)
Самата истина!!Но хора всякакви,разбирания всякакви,вкусове всякакви:-)))........Кой ти знае,кой е чувал за Сан Витале???А какви слухове се носят за невероятния Римини от тур операторите:-))))Остави,недей да обясняваш......всеки има своя избор.А колкото за Равена напът за Сан Марино.....умирам от СМЕХ!!!!Хем питат ,хем не са си направили и труда да погледнат картата на Италия или просто "виамишелин",за да им стане ясно!
Виамишелин Еминко е поздрав и от мене за тебе. Но ще ми бъде от полза твоите търкания на гуми когато тръгна да планирам обиколка на тази област. Наистина са много интересни местата които описваш. Аз не съм бил там но ми се иска някой ден да отидя и да ги обиколя. Но без "смех" - с голяма доза усмивка
Връзка към мнение

И бре, курорте, каква готина тема си спретнахме. И какви страсти само, впрочем напълно нормални при обсъждането на такава велика държава. Страст, амичи, трябва, когато говорим за Италия. А Дони прояви страст! Viva Doni!

И понеже Дони ще лети до Болоня, да го поздравим с песен от известния фестивал на детската песен "Златната монета" - Болоня. Песента е любимата ми "Торта с круши и шоколад".

 

http://www.youtube.com/watch?v=QfPlRYAdY1c

Ех,а какъв хубав фестивал на шоколада си спретват тези типове от Болоня:-))

Връзка към мнение

Почитателите на италианската култура добре познават този фестивал, който е най-известният международен форум на детската песен в света. Водещият Чино Торторела и мишката Джиджо са познати и на мнозина българи, които са били деца през, да кажем, 80-те, когато Българската телевизия чат-пат излъчваше песнички.

И бре, какъв кеф беше: нЕмаше интернет, компютрите бяха "Правец 8" и "Правец 16", в час по пеене пеехме "Когато бях овчарче", и изведнъж една звезда блесна на музикалния небосклон, БГ песен на "Златната монета"-Болоня:

 

Редактирано от maialearrosto
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Лелеее, как се хапете... :huh: Не можете ли да разберете, че всеки има лични предпочитамия, за това как да изкарва времето си. Имам приятелка която казва "Хайде да ходим еди къде си..." и още по пътя за въпросното пита: "А после, къде ще заминем". За нея екскурзиите са самото пътуване, за мен не са. Но колкото и пъти да спорим по въпроса, е ясно че до разумен компромис, няма как да се стигне. Толкова ли е трудно да се приеме гледната точка на друг човек? Ама, вие- не, та не! Събирач на градое бил, не се вживявал... Абе, я стига! Така го кефи- така го прави. В крайна сметка, все ми се струва, че сме тук, за да си даваме съвети, а не да критикарстваме.Хайде, да сме по- компромисни и добронамерени, моля:)

 

Duke, сподели линк за он лайн чекване за Уфиций, моля, и за ресторант в Лука... че май ми се промени програмата, и вместо Ферари, ще разглеждаме Тоскана ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Duke, сподели линк за он лайн чекване за Уфиций, моля, и за ресторант в Лука... че май ми се промени програмата, и вместо Ферари, ще разглеждаме Тоскана ;)

 

Билети за Уфици:

 

http://www.florence-museum.com/booking.php?gclid=CLfmkLzGqbgCFTHJtAodkgMAJw

 

Ресторант в Лука не бих могъл да препоръчам, но в целия град е пълно с типични тратории. Градчето можеш да обходиш напълно за около три часа...

 

От моя гледна точка промяната е удачна...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Само да допълня в този безумен спор, в който впрочем отказвам да продължавам да участвам, че ако някой все пак реши да посети Равена, мога да дам координати на свестен хотел, който се намира буквално до гарата, а до центъра на града оттам са около 600 м...

 

Давай хотелчето, че май предварителният ми план претърпя катарзис след прочитането на темата, така че най-вероятно Римини ще бъде заменено с Равена :) 

 

Някой да препоръча някое приятно малко крайбрежно градче по оста Равена - Римини "за топване на краката"? Също така ще помоля за отзиви относно комплекса "Малката Италия", който се намирал някъде около Римини. Струва ли си губенето на времето?!

 

Грациас :)

Връзка към мнение

http://www.booking.com/hotel/it/italia-ravenna.en-gb.html?aid=357029;label=yho748jc-error404-en-XX-XX-unspec-bg-com;sid=07f1ddc745669dd0b696c3e957f0b925;dcid=2

 

И не забравяй да резервираш през линка даден от Георги, за да сме полезни на форума. Относно "Малката Италия", май минахме покрай това чудо на път от Равена към Римини, но може и да бъркам. Принципно в тази отсечка има много курорти и всеки един от тях става. Плажът на Римини също е чудесен - доста дълбок, по подобие на този в Малибу, но и твърде населен, което лично мен ме отблъсква...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой да препоръча някое приятно малко крайбрежно градче по оста Равена - Римини "за топване на краката"? Също така ще помоля за отзиви относно комплекса "Малката Италия", който се намирал някъде около Римини. Струва ли си губенето на времето?!

 

Грациас :)

 

Bellaria за градчето. Duke бе прав - Равена е мястото, недооценено от туристите явно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Върнахме се от Болоня преди малко повече от седмица. Прекарахме много добре и времето ни стигна за да покрием първоначалния план, с изключение на "топването на краката" (оставихме го за следващия път, може би някъде около Равена).

 

Малко впечатления.

Болоня ни хареса много. Сравнително чисто е и е много приятнто да се разхождаш по улиците. Вечер през уикендите и празниците, в центъра е забранено да се влиза с автомобил. Хората рядко говорят английски (бързо си припомних италианския  :biggrin:), но пък са много отзивчиви. Дори майка ми, която грам не говори езика, разбра, че там пълнят тиквения цвят с прошуто или моцарела и го панират. Очите ти просто остават върху красиво подредените витрини на месарските магазини и висящите от тавана бутове. Не успяхме да се качим на кулата Азинели, защото беше в ремонт.

 

Венеция трябва да се види, но по възможност извън сезона. Хората там са го обърнали на търговийка. На моста Scalzi над Canale Grande, върху бели чаршафи, разни африканци продават чанти на Луис Вютон, Гучи и т.н. На и около Rialto сергиики за герданчета и някакви пластмасови неща. Освен това местните са доста нахални. Един търговец мина с количката си право през крака ми и дори не се обърна, въпреки че му извиках. На Сан Марко беше гъмжило и пак имаше търговци на чанти. Освен това беше доста мръсно. С две думи Венеция беше малко разочарование, малко защото иначе беше много птиятно да се изгубим по малките улички и канали, където прекарахме по-голямата част от времето си.

 

Сан Марино също ни хареса. Като се абстрахираме от магазинчетата за чанти, дрешки и парфюми, и продавачките, които ни подвикваха на руски, че има намаление на куфарите, е много приятно място. Наблюдавахме на живо турнир по стрелба с лък, а гледката наоколо беше "О Dio mio!"

 

За транспорта.

Използвахме регионалните влакове, които се движат с феноменалната скорост от 155 км/ч, според мониторите във влаковете. От местните разбрах, че линията Венеция - Болоня - Милано е много натоварена и влаковете са пълни, в което се убедихме на връщане. Наложи се де седим на стълбите, но това си го правя често и в Холандия.

 

В цифри:

Болоня - Венеция - Болоня

Болоня - Римини - Сан Марино и обратно

Общо около 50 евро за един човек

 

Билетчето за градския транспорт в Болоня - 1,50 евро

 

ПП: Скоро и снимки

Редактирано от eve
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Венеция трябва да се види, но по възможност извън сезона. Хората там са го обърнали на търговийка. На моста Scalzi над Canale Grande, върху бели чаршафи, разни африканци продават чанти на Луис Вютон, Гучи и т.н. На и около Rialto сергиики за герданчета и някакви пластмасови неща. Освен това местните са доста нахални. Един търговец мина с количката си право през крака ми и дори не се обърна, въпреки че му извиках. На Сан Марко беше гъмжило и пак имаше търговци на чанти. Освен това беше доста мръсно. С две думи Венеция беше малко разочарование, малко защото иначе беше много птиятно да се изгубим по малките улички и канали, където прекарахме по-голямата част от времето си.

Венеция, мен ако питаш сезона е целогодишен и няма как да я видиш извън него.. Ние ходихме зимата и беше лудница, а си представям какво е през юли/август.

Африканците са навсякъде. Дали ще е Рим, Милано или Венеция, няма голямо значение, докато карабинерите не ги подгонят и не си съберат чаршафчетата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Върнахме се от Болоня преди малко повече от седмица. Прекарахме много добре и времето ни стигна за да покрием първоначалния план, с изключение на "топването на краката" (оставихме го за следващия път, може би някъде около Равена). Малко впечатления.Болоня ни хареса много. Сравнително чисто е и е много приятнто да се разхождаш по улиците. Вечер през уикендите и празниците, в центъра е забранено да се влиза с автомобил. Хората рядко говорят английски (бързо си припомних италианския :biggrin:), но пък са много отзивчиви. Дори майка ми, която грам не говори езика, разбра, че там пълнят тиквения цвят с прошуто или моцарела и го панират. Очите ти просто остават върху красиво подредените витрини на месарските магазини и висящите от тавана бутове. Не успяхме да се качим на кулата Азинели, защото беше в ремонт. Венеция трябва да се види, но по възможност извън сезона. Хората там са го обърнали на търговийка. На моста Scalzi над Canale Grande, върху бели чаршафи, разни африканци продават чанти на Луис Вютон, Гучи и т.н. На и около Rialto сергиики за герданчета и някакви пластмасови неща. Освен това местните са доста нахални. Един търговец мина с количката си право през крака ми и дори не се обърна, въпреки че му извиках. На Сан Марко беше гъмжило и пак имаше търговци на чанти. Освен това беше доста мръсно. С две думи Венеция беше малко разочарование, малко защото иначе беше много птиятно да се изгубим по малките улички и канали, където прекарахме по-голямата част от времето си. Сан Марино също ни хареса. Като се абстрахираме от магазинчетата за чанти, дрешки и парфюми, и продавачките, които ни подвикваха на руски, че има намаление на куфарите, е много приятно място. Наблюдавахме на живо турнир по стрелба с лък, а гледката наоколо беше "О Dio mio!" За транспорта.Използвахме регионалните влакове, които се движат с феноменалната скорост от 155 км/ч, според мониторите във влаковете. От местните разбрах, че линията Венеция - Болоня - Милано е много натоварена и влаковете са пълни, в което се убедихме на връщане. Наложи се де седим на стълбите, но това си го правя често и в Холандия. В цифри:Болоня - Венеция - БолоняБолоня - Римини - Сан Марино и обратноОбщо около 50 евро за двама души Билетчето за градския транспорт в Болоня - 1,50 евро ПП: Скоро и снимки

Можеш ли да изясниш малко че аз нещо не разбирам. Как по точно и с какво пътувахте до Венеция и обратно двама души плюс до сан Марино със спирка Римини и обратно и това удоволствие излезе 50 € за двама. При положение че за градски транспорт само до гарите за двама е12€ за двете посоки. А влака до Венеция икономична класа по treni Italia е на 160 км и цената започва от 18 €. На човек в едната посока. Другото което също ме интересува е къде спира влака във Венеция и как е организирано да се стига до центъра. За колите знам - те стигат до специално направен път и завършва с най големия закрит паркинг казват в света но може в япония и в Америка да има и по големи. За 2400 автомобили. Цената там за един ден престой е осоло24€.
Връзка към мнение

Това е сайт за билети от Болоня до Венеция икономична класа

http://www.logitravel.it/treni/treni-venezia-bologna-11504952.html

Редактирано от doni92
Връзка към мнение

Гарата е в центъра на старата част не Венеция.. не може да не си минал покрай нея../Venezia Santa Lucia/, Пресичаш Канале Гранде и си до гарата.

Редактирано от Polina
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.