Прескочи до съдържание

Болоня и околностите за няколко дни с кола под наем


doni92

Препоръчани мнения

Това е сайт за билети от Болоня до Венеция икономична класа http://www.logitravel.it/treni/treni-venezia-bologna-11504952.html

 

Хайде сега разгледай истинският сайт за билети... ;)\

 

http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=ad1ce14114bc9110VgnVCM10000080a3e90aRCRD

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние пътувахме с регионален влак (Regionale Veloce) и цената на еднопосочния билет Болоня - Венеция е 10.95 евро (за справка сайта на trenitalia)

Цените, които гледаш ти са за FrecciargentoFrecciabiancaIntercity и т.н. Това са влакове в включено място, възможност за сървис и други екстри.

До Римини по същия начин, само че там цената е 9.30 евро.

(интересното е, че са вдигнали малко цените през тази една седмица)

Иначе градски транспорт не сме ползвали. Бяхме на удобно място.

 

Не мися, че можеш да се движиш с кола във Венеция.

Има (принтирани) табели и така се стига до центъра пеша. Има и таксита, гондоли и водни автобуси, но цените са безбожни.

 

ПП: за един човек е цената погледнах си записките

Bologna – Rimini – 9.20 

Rimini – Bologna – 9.20

Bologna – Venezia – 10.85

Venezia – Bologna -  10.85

Rimini – San Marino – 4.50

San Marino – Rimini – 4.50

Total 49.10 euro

Редактирано от eve
Връзка към мнение

 

Това е сайт за билети от Болоня до Венеция икономична класа http://www.logitravel.it/treni/treni-venezia-bologna-11504952.html
Хайде сега разгледай истинският сайт за билети... ;)\ http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=ad1ce14114bc9110VgnVCM10000080a3e90aRCRD
Интересно ми стана как може да е 50 € за двама. Затова и отворих първия сайт който може да е по скъп. Но при всички случаи 100 € е по разумно за този преход. И то само от гара до гара. И за което съм съгласен. За Венеция и аз имам спомен за гарата че съм я виждал вътре в града но не съм пътувал с влак за да я запомня.
Връзка към мнение

Интересно ми стана как може да е 50 € за двама. Затова и отворих първия сайт който може да е по скъп. Но при всички случаи 100 € е по разумно за този преход. И то само от гара до гара. И за което съм съгласен. За Венеция и аз имам спомен за гарата че съм я виждал вътре в града но не съм пътувал с влак за да я запомня.

 

100 € за двама, за два прехода Болоня-Римини-Сан Марино-Римини-Болоня и Болоня-Венеция-Болоня е повече от добре и абсолютно непостижимо с кола за тази цена, защото само бензин и магистрални такси за същите две отсечки излизат около 110 €, а към сумата трябва да бъде прибавена и не малка сума за паркинг във Венеция...

Връзка към мнение

Май пак се заяждаме.

Но нищо.

Тук искам да спомена че ние пътуваме 4 човека. Сумата се качва двойно а и удоволствието от регионалните влакове прав и в тъпканицата сигурно е огромно.

200€ е без градските прекачвания. С тях ще качи още поне 20€. (За 4 човека)

Но това няма никакво значение. Всеки избира как ще му бъде по удобно. По евтино или по скъпо. Всеки сам избира защото удоволствието е по начина който всеки си го харесва.

И понеже темата е за Болоня и околностите с кола под наем искам да подчертая че за четирима човека е по евтино , по удобно и практично да отидеш до местата които си набележиш и искаш да видиш. Тя околността там е наистина с много забележителности. Но когато отидя за да е коректно ще направя коректен тотал в помощ на всеки който се причудва как да организира своето пътуване със или без.

Редактирано от doni92
Връзка към мнение

Преди време, като живеех в Италия, пътувах почти само с регионални влакове и тъпканица имаше само за карнавала във Венеция. Не знам дали са се променили нещата оттогава.

Връзка към мнение

Май пак се заяждаме.

 

Нищо подобно. Нещо си се объркал. Иначе си напълно прав, че горната сметка излиза за двама души, но за четирима е по-изгодно с автомобил. И не знам колко пъти трябва да ти кажа, че разговаряш с може би най-запаления автомобилен турист в този форум. Другата седмица заминавам отново за едни 3 000 км. в Централна и Източна Европа, мен по темата няма смисъл да агитираш...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди време, като живеех в Италия, пътувах почти само с регионални влакове и тъпканица имаше само за карнавала във Венеция. Не знам дали са се променили нещата оттогава.

 

Не вярвам, преди месец пътувах по отсечката Милано - Бергамо с регионален и бяхме сами във вагона...

Връзка към мнение

 

 

За транспорта.

Използвахме регионалните влакове, които се движат с феноменалната скорост от 155 км/ч, според мониторите във влаковете. От местните разбрах, че линията Венеция - Болоня - Милано е много натоварена и влаковете са пълни, в което се убедихме на връщане. Наложи се де седим на стълбите, но това си го правя често и в Холандия.

 

 

Аз само коментирам ситуацията в която е попаднало момичето да стои на стълбите на връщане от Венеция.

Защото и с автомобил можеш да попаднеш в задръстване и да се смята вече че пътуването е винаги търкане на гуми и създаване на нерви.

Всеки който тръгва на път трябва да е готов да се усмихва на всичко което го изненадва по време на разходката си и да си изкара приятно.

Връзка към мнение

Просто явно имат пикови часове, като навсякъде. На отиване към Венеция почти нямаше хора. Към Римини и обратно също беше спокойно.

Да изопачаваш чуждите думи, за да убедиш останалите (или себе си), че си прав, е доста елементарно.

В "тъпканите" влакове се запознахме със страхотни хора. Направи ми впечатление, че италианците, с които имах контакт, бяха много натурални и приятни хора, а бях чувала, че в северна Италия хората са много надути  :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Просто явно имат пикови часове, като навсякъде. На отиване към Венеция почти нямаше хора. Към Римини и обратно също беше спокойно.Да изопачаваш чуждите думи, за да убедиш останалите (или себе си), че си прав, е доста елементарно.В "тъпканите" влакове се запознахме със страхотни хора. Направи ми впечатление, че италианците, с които имах контакт, бяха много натурални и приятни хора, а бях чувала, че в северна Италия хората са много надути :biggrin:

Хайде да видим сега какво изопачавам. Да се возиш на стълбите значи че е претъпкано. Ти сама казваш. А изживяването може да е различно. На тебе да ги е приятно да се бутат италианците в тебе а на спътника ти не. Като говорим обаче за елементарност темата тук беше пътуване в Болоня с кола под наем. Във всички постове трябва ли да кажа че мненията на хората са елементарни?Защото определенията бяха че е бясно надпреварване и че е само търкане на гуми. Но споко. Засягаш се и е нормално както и аз. Във всяко пътуване и дребно недоразумение по някога може да ти развали плановете. А понякога лошите неща ги отминаваме с усмивка и търсим повод както ти да опознаеш другата страна на италианците.
Връзка към мнение

Обходих каквото обходих. Накратко:

 

Сан Марино е прекрасен! С едно изречение бих го определил като една по-култивирана Италия :)

 

Равена - приятен град, но тези прословути мозайки ги видях само по афишите и пощенските картички. Вероятно ги има и в някоя мрачна дупка, наричаща се претенциозно музей, но, честно казано, очаквах да са по-загатнати по самите улици на града...

 

Римини и Белария - мега пренаселени курорти, които ме наведоха на успокояващата мисъл, че все пак има и по-неприятни и депресиращи места за летуване от родното Черноморие.

 

Форли и Модена - типичните мрачни италиански градове, които могат направо да те смачкат със своята студенина. Честно казано, не знам какво толкова ме отблъсква в средностатистическия италиански град. След кратък размисъл реших, че са основно три неща: циганията,  липсата на достатъчно зеленина/място за отдих в централните части и тези прословути капаци по прозорците, които в комбинация с неприветливите фасади правят сградите да изглеждат като някакви изоставени коптори без искрица животец... Но и в тази обстановка си има известно обаяние и някаква своеобразна уникалност :)

 

Болоня - с една идея по-приветливо място от горните две заради интересната централна част. За убиване на 3-4 часа между два полета става. 

 

Като обобщение: Някой по-нагоре в темата беше подхвърлил, че Италия не е за всеки. Определено не е за всеки. И моя милост явно е един такъв "всеки", защото след 7 пъти на Ботуша и над 20 посетени града, съвсем чистосърдечно бих си признал, че тази страна ми е по-скоро в списъка на местата, които въобще не държа да повтарям. Изключвам планинските райони, които са ми голяма слабост, както и Южна Италия, която все още не съм имал щастието да посетя. 

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Кажете някакви интересни места за посещение освен изброените по Еми Романа: Болоня, Модена, Римини, Форми, С. Марино и Маранело.

 

Някой да е пазарувал от промоция на Трениталия взимаш 2, а плащаш 1 за съботните бързи влакове?

При мен  неще да сработи, както винаги. :biggrin: Крайната цена е като за двама.

 

ГЛедам , че има разлика м/у италианска и английката  версия на интернет страница

 

При  англисйката версия промоцията важи до 14 септември

1000x460_Estate_eng.jpg

 

По италиански промоцията важи до 26 октомври. :lol:

 

1000x460_2x1_ottobre.jpg

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

В Болоня не може в историческия център, а около него е синя зона - т.е. през деня е на час и това важи за всички дни.

Места по зоната рядко се намират.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как стои въпросът с паркирането празничен ден (събота, неделя) в Болоня и Флоренция ?

 

и ти  ли беше на 27-30.09 в Болонята? Ще те гледаме как паркираш. :)

Връзка към мнение

Не, 04-07.10 ;)

Трите дни ли сте там или ще мърдате? Извинявай, ако си писал, но малко ми писна да чета всички постове тук (особено заядливите:) Като се върнеш да препоръчаш някоя тратория конкретна, може ли? Е, ако си седнал в някоя де:) Абе, може и на крак, стига да има винце. А в кой хотел сте? Sorry, за любопитстването, ама сме там в края на Октомври и въпреки, че съм ходила преди доста години нямам спомен за местенца за хапване, защото бях с местен и не обръщах внимание.

Връзка към мнение

А, идеята е да вземем рент-а-кар и да побръмчим наоколо - Модена (Маранело) , Ферара и Флорнеция също.
За спането - понеже ние тоя път сме 5 човека и понеже ще има кола - направих следното - първите 2 нощи - спане в къща  в едно селце между Болоня и Флоренция  - изглеждат много готини и къщурата и мястото (поне на снимки) , а и отзивите са много добри, а и цената ми се стори много прилична - 210Е за двете нощувки.

 

IMG_8703.JPG

 

Понеже полета на връщане е рано сутрин - за последната вечер избрах апартамент в хотел в Болоня с хол и две спални  близо до летището на също добра (според мен) цена - 135Е .

За тратории и остерии в района още събирам идеи, ако уцелим нещо добро - ще споделя после ;)

 

И да не забравя до отбележа, че много ценна помощ с идеи и линкове по отношение на местата за спане ми оказа една наша съфорумка :) .

Мерси , Ана Синона :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз само да питам вие не ползвате ли скритите сделки на букинга? Там цените са до -50% и според мен са удивително ниски? При последното ходене в Болоня през август спахме в 4-звезден хотел съвсем близо до гарата за 50 евро стаята. :)

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А, идеята е да вземем рент-а-кар и да побръмчим наоколо - Модена (Маранело) , Ферара и Флорнеция също.

За спането - понеже ние тоя път сме 5 човека и понеже ще има кола - направих следното - първите 2 нощи - спане в къща  в едно селце между Болоня и Флоренция  - изглеждат много готини и къщурата и мястото (поне на снимки) , а и отзивите са много добри, а и цената ми се стори много прилична - 210Е за двете нощувки.

 

IMG_8703.JPG

 

Понеже полета на връщане е рано сутрин - за последната вечер избрах апартамент в хотел в Болоня с хол и две спални  близо до летището на също добра (според мен) цена - 135Е .

За тратории и остерии в района още събирам идеи, ако уцелим нещо добро - ще споделя после ;)

 

И да не забравя до отбележа, че много ценна помощ с идеи и линкове по отношение на местата за спане ми оказа една наша съфорумка :) .

Мерси , Ана Синона :)

Ммммдааа, местенцето изглежда доста добре:) ох и на мен ми се искаше да сме в някой агритуризмо/къща за гости, ама моите хора не са били нито в Болоня, нито във Флоренция и искат да сме централно разположени, че решихме без кола и да сме близо до ЖП гари и до центъра и да обиколим колкото се може повече музеи (моето предпочитание е да обиколя колкото се може повече винарни, ама нейсе:) А Ана Синона в някой пътепис ли е споделила линковете или на лични? Ще се поровя де, не е нужно да ми го казваш наготово:) Приятно изкарване!

Връзка към мнение

Иначе за тратория с две ръце ти препоръчвам тази. http://www.panevinoesandaniele.com/

 

На  100 метра от фонтана на Нептун, иначе малко в глуха уличка, но кухнята им е невероятна! :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 А Ана Синона в някой пътепис ли е споделила линковете или на лични?

На лични ми ги е споделяла.

Но аз съм си направил нещо като списък и мога да ти го метна ако искаш.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

На лични ми ги е споделяла.

Но аз съм си направил нещо като списък и мога да ти го метна ако искаш.

 

А може направо да го публикувате тук, каква е тая потайност :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.