Прескочи до съдържание

Транспорт до околните балкански летища - Истанбул, Белград, Скопие, Букурещ и Солун


Препоръчани мнения

Сега проверих в сайта на гръцките железници и го има:

 

София - Солун 10:30 - 16:30 

Солун - София 08:00 - 14:30

 

Оперира всеки ден без понеделник. Цена на еднопосочния 22.50 евро (онлайн) и 25 евро (на гише). Или съответно 19.20 евро и 21.30 евро (на не знам какъв принцип)...

 

Като гледам, иде и до Пловдив... 

 

Източник: https://tickets.trainose.gr/dromologia/

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За автобусите до Истанбул от София, само да добавя, че фирма ХАС също имат директен автобус до централната автогара, който не е лош и има тоалетна и безплатно WiFi. http://www.hasturizmbg.com/Bg/seferler.html

 

 

Бях го писал в съседната тема :

 

От София "Метро" имат шест автобуса дневно от ЦАГ ,а от автогара Сердика "МАТПУ", "Ивкони" , турските "Хас" и "Хунтур" имат по един автобус всеки ден ...

Връзка към мнение

Не се занимавай с глупости, вземи си 

 

 

 

logo.png

Знам ги автобусите, но с влак повече ми харесва :) . Радвам се, че пак са го пуснали.

 

Meidj, ти къде го видя това в сайта на гръцките железници? Аз прочетох само, че оперират автобусна линия Солун-София. Малко ми е странно и разписанието по-горе. Преди разстоянието се взимаше за 5 часа (с час по-малко от автобусите) и беше сутринта към 7 и вечерта към 17.30-18  и от София и от Солун (имаше май около 1/2ч разлика в часовете от Солун и от София, но тръгваха горе долу по едно и също време 2 пъти на ден. 

Редактирано от Бръмбар
Връзка към мнение

Meidj, ти къде го видя това в сайта на гръцките железници?  

 

Нали съм дал линк по-горе: https://tickets.trainose.gr/dromologia/. От Trip Finder даваш Thessaloniki - Sofija за произволни дати (без понеделник) и ти изкарва разписанието.

 

Ама верно да не са автобуси, а? Хахаха :lol: Уж го дават като влак Л100, ама в скобки има някакво пояснение на йероглифица, което май значи точно автобус. Шок :) 

Връзка към мнение

Гръцките железници OSE спряха всички международни влакове преди 2 години, но поддържат някои маршрути с автобуси:

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:OSE_bus_at_Kiato_railway_station.JPG

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Да добавя малко актуално инфо за Истанбул.

Фирма "Метро" има безплатни шатъл бусове на автогарата които може да ползвате до възлови места в града като Аксарай , Султанахмет , Таксим и други.

 

Впечатлен съм от обслужването и автобусите. Всяка седалка е с индивидуална eнтъртаймънт система подобно на самолетите  с TV , филми  , радио ...има и вход за USB.

На връщане беше чисто нов автобус като системата всъщност представляваше един таблет закачен на предната седалка и освен всичко изброено имате и интернет връзка ... аз такова нещо още в Европа не съм виждал  :)

Седалките са като кресла и смного място за краката.

 

Отделно ви се предлага безплатно кафе , чай , вода ...

 

От познати знам , че и турците от "Хунтур" предлагат подобно обслужане , но автобусите им макар и Мерцедес ми се видяха малко по-лоши.

 

"Метро" ползват ТемSA което мисля е модел на Мitsubishi проиZвеждан в Турция. Цената беше 50 лева за еднопосочен  / 95 лева за двупосочен.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Само да добавя една дребнава вметка (не, че съм дребнав, но много мразя да ме клатят дребни душици на дребно!). Значи ако си купите билет от София във фирма Метро на централната автогара ви го продават по 50 лв в едната посока и за 95 двупосочен! Същият билет ако си го купите от автогарата в Истанбул струва 42 лв в едната посока без никакви намаления! За двупосочен не съм питал, защото обикновено пътувам от София за Истанбул, а не обратното. Така че простата аритметика показва, че еднопосочен от София струва 50 лв и еднопосочен от Истанбул 42 - та в крайна сметка с два еднопосочни билета излиза по-евтино отколкото с двупосочен закупен от София! А иначе автобусите са перфектни. Аз последният път също пътувах с чисто нов автобус, който и беше даже с един ред двуредови седалки и един ред единични - демек с три седалки на ред вместо с обичайните четири!

   П.п. И пак да добавя! Не е дребнавост! Просто ми е дошло до гуша от номера от типа да ми започва сметката в магазина от 44 стотинки, защото "въъъх, ми забравила съм да приключа старата сметка тука нещо", да ми зареждат Ви Пауър вместо 95 обикновен, щото не ме били чули, купувайки нещо онлайн да ми изписва "ще бъде доставено със Спиди срещу 5.83", а да ми идва с Еконт за 14 лв и прочие.... Без никакво извинение ама сме се превърнали в държавата на тарикатите на дребно....уви.

Редактирано от forry
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

В такъв случай може би е най-добре еднопосочен до Истанбул, и после от там двупосочни...стига да са отворени датите напред във времето :) Иначе няма какво да се извиняваш, разбирам те идеално, и на мен хората ми се чудят що ги юркам да резервират билети на уиз през сайта, а не през "модерното" им мобилно приложение. Ми щото в приложението е 2лв по-скъпо! 2лв едва ли ще съборят някой, но въпроса е принципен. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Сега си поглеждам билета и вярно Истанбул-София го пише 54 турски лири , което е някъде 40 лева по днешен курс.

Цената на билетите от София не е променяна от години , а тогава лирата беше доста по-скъпа -около 90 ст. спрямо сегашните 72.. Най-вероятно това е причината.

Аз съм пробвал да купя от сайта на Метро билет София-Истанбул , но не може.

Може обаче да се купи Истанбул-София ... сайта не е силната им страна -:)

Връзка към мнение

Като пътувах преди година цената беше 95 лв двупосочен, но на връщане ми дадодха турски билет за 45 лири, та трябваше да се обяснявам със счетоводителката как 45 лири са 45 лева   :blink:

Връзка към мнение

Този който ми дадоха сега в Истанбул е с цена 54 лири.

Тия хватки с курса сигурно наистина са неприятни ако трябва да ги осчетоводяваш.

 

Наистина няма смисъл от двупосочен освен ако не пътуваш в много натоварен период , когато искаш да си сигурен , че ще има място.

Аз съм пътувал три пъти и винаги поне една трета от местата са били свободни.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Възстановява се движението на международните влакове между София и Солун
09.05.2014 14:40

От утре (10-и май) ще бъде възстановена железопътната връзка между София и Солун. Всеки ден между българската столица и Солун ще пътуват два влака. Композициите ще бъдат съставени от два второкласни вагона 1 български и 1 гръцки вагон. От София влакът ще заминава в 15:30 ч. и ще пристига в Солун в 22:22 ч., а от Солун ще тръгва в 06:55 ч. и ще пристига в София в 13:45 ч. В Солун този влак ще има връзка за и от Атина.

Общият брой на седящите места във всеки от влаковете е 120. Резервацията на места ще бъде задължителна. Клиентите ще имат възможност да направят своите резервации до 60 дни предварително. Цената на билета за пътуване в едната посока е 34.86 лв.

Желаещите да пътуват по маршрута София Солун София и обратно могат да се възползват от договорената между българските и гръцките железници специална оферта на цена от 25 евро. Атрактивната оферта важи при условие, че билетът е с фиксирани дати за отиване и връщане и е закупен не по-късно от 15 дни преди датата на пътуване. По тази оферта местата са ограничени по 12 места за всеки влак.

Намаление от цените за пътуване ще могат да ползват деца от 4 до 12 години, групи над 6 човека, както и притежатели на карта Rail Plus. Притежателите на карти InterRail, Eurail и BalkanFlexipass е необходимо да се снабдят само със запазени места. За студенти от университети в България и Гърция, притежаващи карта ISIC, са изготвени специални цени по офертата City Star.

Билети за влаковете, пътуващи между София и Солун, ще бъдат издавани във всички центрове и каси за продажба на международни железопътни билети в страната.

За пътниците, които желаят да ползват влака само на територията на РБългария, са предоставени два вагона, които ще се движат по маршрут София Кулата София. Билети за пътуване на територията на нашата страна ще се издават по цени за бърз влак със задължителна резервация.

 

http://bdz.bg/novina.php?id=2209268

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Възстановява се движението на международните влакове между София и Солун

09.05.2014 14:40

 

Покоментирахме я малко новината в друга тема скоро: http://magelanci.com/topic/2172-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%BD-%D1%82%D1%80%D1%8A%D0%B3%D0%B2%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE/

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте и от мен. Съвсем скоро ми предстои да пътувам от летище Sabiha Gökçen,  аз реших да пренощувам в хотел наблизо до летището защото после полета е много дълъг. Въпроса ми е  свързан с удачен транспорт от автогарата до Хотела, който е много близо до спирка на влак Haydarpaşa - Gebze, спирката е Kaynarca. Ще имам достатъчно време но ще съм с багаж. Ще очаквам съвети.

Редактирано от Hubavelko63
Връзка към мнение

Здравейте и от мен. Съвсем скоро ми предстои да пътувам от летище Sabiha Gökçen,  аз реших да пренощувам в хотел наблизо до летището защото после полета е много дълъг. Въпроса ми е  свързан с удачен транспорт от автогарата до Хотела, който е много близо до спирка на влак Haydarpaşa - Gebze, спирката е Kaynarca. Ще имам достатъчно време но ще съм с багаж. Ще очаквам съвети.

Можете да погледнете автобус 500ES, който минава недалеч он автогарата и стига до Тузла, като минава сравнително близо до района на Kaynarca. Ето маршрута: http://www.yoltarifi.com/iett-500es-hareket-saatleri-tuzla-esenler-davutpasa-ytu-istanbul-guzergahi--r

Всички останали варианти включват повече прекачвания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси, това е вариант който ще огледам, този автобус 500ЕS в сайта спирките са дадени от Тузла към автогара, на мен ще ми свърши работа в обратния вариант. А нещо за тези влакове знаете ли? Как се пътува цени и т.н.. Защото е много близко до хотела, а и панорамно ще се обиколи крайбрежието. Аз пристигам на автогарата рано сутринта около 6 часа, а в хотела мога да се настаня след 13,30.

Редактирано от Hubavelko63
Връзка към мнение

Мерси, това е вариант който ще огледам, този автобус 500ЕS в сайта спирките са дадени от Тузла към автогара, на мен ще ми свърши работа в обратния вариант. А нещо за тези влакове знаете ли? Как се пътува цени и т.н.. Защото е много близко до хотела, а и панорамно ще се обиколи крайбрежието. Аз пристигам на автогарата рано сутринта около 6 часа, а в хотела мога да се настаня след 13,30.

Спирките са изброени по имена, ще си ги видите във вашата посока.

 

Ето разписанието на влака от Хайдарпаша:http://www.tcdd.gov.tr/Upload/Files/ContentFiles/2010/haydarpasa-banliyosu/hapasagebze.pdf

Взех го от тук: http://www.haydarpasagar.com/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=45

Цените не видях да ги има, но понеже всичко е на турски, може и да не съм отворила където трябва. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.