Прескочи до съдържание

София


cck

Препоръчани мнения

И аз ходих на тура. Моят продължи точно час, бяхме само българи и поради тази причина и беседата беше на бг. За моя изненада чух и неща, които не знаех. Хареса ми - като за free.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако на някой му се ходи до Националния исторически музей: "На 6-ти септември, по повод честването на 130 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия, Националният исторически музей /НИМ/ обявява вход свободен за всички посетители."

http://www.historymuseum.org/bg/news/vhod-svoboden-na-6-ti-septemvri-v-nim/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз ходих да гледам египетската изложба в Музея за София /Централна баня/. Сградата е фантастична, а официалното откриване /с безплатен вход/ ще е на 17.09.

http://www.sofiahistorymuseum.bg/bg/home

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

ВСЕКИ ЧЕТВЪРТЪК ВХОД СВОБОДЕН ЗА 3 ТУРИСТИЧЕСКИ ОБЕКТА В СОФИЯ:

1. МУЗЕЙ ЗА ИСТОРИЯ НА СОФИЯ
2. НЕКРОПОЛЪТ ПРИ БАЗИЛИКА "СВ. СОФИЯ"
3. СГХГ
Работно време: 10.00 - 18.00 ч.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

ВСЕКИ ЧЕТВЪРТЪК ВХОД СВОБОДЕН ЗА 3 ТУРИСТИЧЕСКИ ОБЕКТА В СОФИЯ:

1. МУЗЕЙ ЗА ИСТОРИЯ НА СОФИЯ

2. НЕКРОПОЛЪТ ПРИ БАЗИЛИКА "СВ. СОФИЯ"

3. СГХГ

Работно време: 10.00 - 18.00 ч.

Не ми става ясно - точно тези три обекта ли са със свободен вход всеки четвъртък, или всеки четвъртък ще има три различни (от предходния четвъртък) обекта със свободен вход? :rolleyes:

Връзка към мнение

Не ми става ясно - точно тези три обекта ли са със свободен вход всеки четвъртък, или всеки четвъртък ще има три различни (от предходния четвъртък) обекта със свободен вход? :rolleyes:

Всеки четвъртък само тези три обекта са с вход свободен. А всеки втори четвъртък на месеца и Национална Галерия с нейните филиали.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мммм, попаднах на полезна статийка за интересни места в София. Някои от тях наистина не ги знаех.

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

От 2 до 11 ноември 2015 година жители и гости на София, Пловдив и Варна ще имат удоволствието да присъстват на първия по рода си кино-литературен фестивал CineLibri

http://www.cinelibri.com/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Красива фотоколекция от София:
 

"Бисер Костадинов  |  16 октомври 2015 | Снимки, които ще ви накарат да преоткриете София"
Фотография: Елина Нинова

http://www.highviewart.com/snimki-koito-shte-vi-nakarat-da-preotkriete-sofiya-4007.html/page/1

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Темата "София" почва все повече и повече да ме кефи :)

И мен! :)

И понеже трудно можем да измисляме нови туристически обекти, аз лично реших да публикувам тук новините, които ми попадат, за интересни събития в София. ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И понеже трудно можем да измисляме нови туристически обекти, аз лично реших да публикувам тук новините, които ми попадат, за интересни събития в София. ;)

Следя с интерес и си набелязвам събития :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Трябва да се включа в някой от тия турове, та барем я заобичам София.

Без обида за софиянци, де. На мене усещането в София ми е за супер неуютен град. Но може да се промени. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е само за София, но тук се опитват да изброят всички Real Life Escape rooms, а повечето за момента са в столицата

http://www.vsichkistai.bg/

 

Enjoy :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не е само за София, но тук се опитват да изброят всички Real Life Escape rooms, а повечето за момента са в столицата

http://www.vsichkistai.bg/

 

Охо, това е само за Георги Василев, освен ако вече не ги е обиколил всичките в София :)

Връзка към мнение

Сега се досещам нещо. Преди 1 месец имаше интересна инициатива: нещо като ден на отворените врати на институции, които по принцип имат по-труден достъп. Беше формулирано като "Европейски дни на наследство". Организацията беше трагична от страна на Френското посолство. Сигурно тотално не им пука за репутацията. Почти никакво съвпадение между официално обявения списък с места и времетраене. Примерно пише, че може да се посети сградата на Военна академия и на място разбираш, че "няма такъв филм". И подобно за още други обекти. Мислех да им пиша. Ама се отказах, по-добре си е от народната трибуна "Магеланци" :). За мен по-интересна инициатива от "Нощта на музеите", но дано догодина да са по-сериозни.

 

По темата имам някои запазени линкове. Ето един от тях за наименованията на кварталите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За мен също беше много интересна инициативата. Но на места наистина въобще не отговаряше на обявеното. Примерно в Народното събрание се оказа, че след като първоначално е обявено, че ще бъдат отворени вратите, те пък в последствие решили да не го правят и директно ни върнаха.

Иначе останах много доволна от разглеждането на Театър Българска Армия отвътре - бяха направили много хубава организация на групи и ни разведоха по гримьорни, зад сцената, кабинетите на режисьорите и къде ли още не. В БНБ също много се бяха постарали. А накрая на "тура" ни направиха по една банкнота с нашия лик. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега се досещам нещо. Преди 1 месец имаше интересна инициатива: нещо като ден на отворените врати на институции, които по принцип имат по-труден достъп. Беше формулирано като "Европейски дни на наследство". Организацията беше трагична от страна на Френското посолство.

 

Да, малко рекламираха и освен спъсъка не знам с какво точно са съдейтвали. Но колкото - толкова :)

Беше под егидата на Столичната община, Министерството на културата и Френският институт в България.

http://institutfrancais.bg/programata/167/evropeiski-dni-na-nasledtsvoto/

 

Аз успях да ида до Баня Баши и Синагогата. Но те май са си отворени за посещение отвътре и без институционална подкрепа за това.

Връзка към мнение

Трябва да се включа в някой от тия турове, та барем я заобичам София.

Без обида за софиянци, де. На мене усещането в София ми е за супер неуютен град. Но може да се промени. :)

 Последните години са пооправили центъра. Малко по малко София започва да добива вид на Европейска столица. За голяма жалост обаче, населението й, няма желание да я пази. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изложба: Пикасо. Вечното търсене

 

И да допълня нещо, което вероятно знаете - всяка сряда в сградата на  Институт Сервантес от 18,30 часа има безплатна прожекция на различни филми (вход свободен до запълване на залата).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Айде,  народе, от 6-ти декември почва благотворителния базар в Интер Експо Центъра.

На базара могат да се пробват различни изкушения от цял свят, да се купят сувенири от различни страни, козметика, бижута и т.н.

 

post-1179-0-19577100-1446580997_thumb.jpg

 

А пък тази година тези, които минат покрай щанда на индонезийското посолство, има голяма вероятност да видят 3 бр. магеланки да свирят на традиционен инструмент, на който се надявам до тогава да сме му хванали цаката :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.