Прескочи до съдържание

Парижки синдром


Препоръчани мнения

преди 8 часа, Георги каза:

Това сигурно ли е? В Уики пише, че макар да е документирано състояние с достатъчно повтарящи се случаи, то като цяло всяка година диагнозите са двуцифрени. На фона на целия туристически трафик (дори и да брои само от Япония) е пренебрежимо, пък какво остава и специални клиники да се отварят. Особено, когато симптомите не са непознати, а могат да се третират и на неспециализирани само за този синдром места. 

Не съм сигурен в какъв източник четох тази информация, но едва ли клиниките се занимават само с тази болест. Информацията беше по скоро в духа, че болестта е призната и клиники официално се занимават с нейното лекуване. Колко хора са засегнати не знам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ми то, това е диагноза специално за японци.Кой им е крив, че имат насадена  такава идеализирана представа за Париж, с активната заслуга на японските медии? В Япония смятат, че Париж е най - романтичното и прекрасно място на света и мечтата на всеки японец е да отиде да го види.Пък като отиде и докато зяпа и снима го оберат, в кръчмата го поизлъжат и  романтиката я нЕма  хич, хайде, синдроми. 

Това е описано в "Парижки синдром ", роман, не се сещам кой беше авторът, дето главната героиня Мики го преживя.Сатиричен беше романът.

Мъдрият ни народ отдавна си има препоръка по тоя повод - дето да се  не тръгва с голяма кошница и пр.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.