Прескочи до съдържание

Уикенд с Основателя 08.11-10.11.2013


Polina

Препоръчани мнения

Какъв ви е проблема с външната тоалетна. При подобни среднощни ставания, ако знаете как съм се любувала на Млечния път... вижда се перфектно.  :P Нощ, романтика, звезди, ... тоалетна.  :)

Дюк, не е нужно да си носиш суха храна... ако си на диета.  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не, щото като чета по-нагоре и взех да се притеснявам да не пропусна нещо, а вече съм поръчал на Главна прокуратура, като стяга багажа, да не ми забрави комплекта нощница + нощна шапка, индивидуалното ми сребърно цокало и специалния нощен крем за лице, който използвам по време на пътуване... :(

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сигурно се шегувате, че за по 30 лева на вечер на човек при толкова предлагане мястото е само с външни тоалетни - предполагам само една. А може би и баня няма :).

Наскоро четох, че България е на едно от първите места по ниско хигиенни условия "в домовете най-често липсват елементарни санитарни условия - всеки четвърти живее в дом без вътрешна тоалетна".

Иначе използваме най-новите технологии. Всякакви нови телефони или друго с което можем да се изфукаме върви чудесно на "бедния" български пазар ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 При подобни среднощни ставания, ако знаете как съм се любувала на Млечния път... вижда се перфектно.  :P Нощ, романтика, звезди,

А и прогнозната за времето за уикенда е добра - ясно, безоблачно време :biggrin:

Връзка към коментар

За мис мокра фланелка ако не са подходящи условията ще си спретнем мистър мокри боксерки :)

 

А и не разбирам ква е тая драма, колко му е да изкара човек  2-3 дена без баня :) Освен туй си тръгваме в неделя всеки ще се ОКЪПЕ като се прибере  :lol:

 

Пък ако някой не може да стиска Duk е насреща със специалното нощно гърне .)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
 

всеки четвърти живее в дом без вътрешна тоалетна".

Иначе използваме най-новите технологии. Всякакви нови телефони или друго с което можем да се изфукаме върви чудесно на "бедния" български пазар  ;)

 

Е как, друго си е да изприпкаш по пантофки до тоалетната на двора, да си клекнеш пъргаво, и да извадиш последен модел смартфон да влезеш "у фейса", а край ушите ти нежно да жужи муха.  :lol: А и не случайно в някой краища му се казва "зовът на природата". Какъв зов ще е това, ако не е сред природата?

И си вадете телефоните от джобовете на панталоните, щото паднат ли, обикновено е безвъзвратно. ;)

 

П.П. при всички случаи тоалетни от този тип са по-хигиенични от пластмасовите "porta-potty". Същите онези, с които напоследък се прочухме, че се крадат от магистралите. Поредната изумителна новина от лятото - какъв малоумен идиот трябва да е някой, че да тръгне да краде тоалетни от магистрала. Предполага се пълни.  :blink:

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не, щото като чета по-нагоре и взех да се притеснявам да не пропусна нещо, а вече съм поръчал на Главна прокуратура, като стяга багажа, да не ми забрави комплекта нощница + нощна шапка, индивидуалното ми сребърно цокало и специалния нощен крем за лице, който използвам по време на пътуване... :(

Егоист! :prankster: Четейки все се надявах да го споделиш и с нуждаещите се поне от твойта къща.. :keeporder:

 

Е как, друго си е да изприпкаш по пантофки до тоалетната на двора, да си клекнеш пъргаво, и да извадиш последен модел смартфон да влезеш "у фейса", а край ушите ти нежно да жужи муха.  :lol: А и не случайно в някой краища му се казва "зовът на природата". Какъв зов ще е това, ако не е сред природата?

И си вадете телефоните от джобовете на панталоните, щото паднат ли, обикновено е безвъзвратно. ;)

.. и да се чекнеш "в тоалетната съм" :good:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 всеки ще се ОКЪПЕ като се прибере  :lol:

 

Пък ако някой не може да стиска Duk е насреща със специалното нощно гърне .)

Ма то гърнето и за къпане ли става. Аууу, искам и аз такова. 

Дюк, събираш люта завист. Трябва зорко да го вардиш, че току виж си си тръгнал без него.  :)

Връзка към коментар

За хигиената и клекалата съм твърдо ЗА. Седящите тоалетни чинии са за хора с физически проблеми или поне в началото е било така, докато народа масово го е домързяло дори да помисли за някакво физическо натоварване - нали сме масово интелектуалци (в това число и аз): от стола в офиса до леглото вкъщи (разбира се през масата за ядене).

 

Няма  драма с липсата на тоалетна - просто се чудя на някой (нелогични) неща .... 

Връзка към коментар

Не чак! Има чешма с маркуч в двора, има накрайник да пръска като душ! :)

 

Ама, хайде уточнете се най-после! Бях останал с впечатление, че в двора има кладенец, но бил пресъхнал още по време на сушата преди години. По този повод момите ходели за вода с менци до един извор на около километър от вилното селище. Сега, бам - има чешма с маркуч на двора, не е честно така... :mad:

Връзка към коментар

Ако някой тръгне за вода с менците обещавам да го снимам.  :)

Казах ти аз, че ще има модели за новия обектив, ти не ми вярваше... Ще видим, коя ще е доволната булка в събота/пък може и в неделя/, която ще стане рано-рано за вода.. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е как, друго си е да изприпкаш по пантофки до тоалетната на двора, да си клекнеш пъргаво, и да извадиш последен модел смартфон да влезеш "у фейса", а край ушите ти нежно да жужи муха.  :lol: А и не случайно в някой краища му се казва "зовът на природата". Какъв зов ще е това, ако не е сред природата?

И си вадете телефоните от джобовете на панталоните, щото паднат ли, обикновено е безвъзвратно. ;)

( понеже така или иначе вече темата отлетя в посока шеги и закачки  ;) )

Горното ме подсети и не мога да не цитирам един малък пасаж от едно любимо произведение на Габриел Шевалие. Става дума за романа "Клошмерл" и за незапознатите - в книгата са описани историите, които поражда идеята на кмета на малко френско градче да изгради обществен писоар. :biggrin:

 

Ето го и цитата:

Мъжете още от деди и прадеди пикали все в основите на стените и в разни дупки, според случая, с онази прекрасна щедрост на пикочния мехур, която клошмерлското вино, считано полезно за бъбреците, му придава, нямаше току така да склонят да се изливат на определено място и при това лишено от онези малки удоволствия, които предлагат прищевките на една точно насочена струя — тук ще прогони някоя листна въшка, огънала стръкче трева, там ще удави мравки или ще сгащи някой паяк сред мрежата му. На село, където развлеченията са редки, трябва да се държи сметка и за най-малките удоволствия. И да се държи също така сметка и за мъжката привилегия да се извършва това прав, открито, бабаитски, — от това се печели престиж пред жените, а на тях добре е по-често да им се напомня по-долното им положение, за да се научат да сдържат опустошителните си езици, да възпират крясъците си, от които на човек му се надува главата.

:biggrin:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Фичо, айде сега пусни "по-долното им положение, за да се научат да сдържат опустошителните си езици, да възпират крясъците си, от които на човек му се надува главата." , че да знаем за какво точно иде реч :)

А на мен ми напомни за ето тази 00, която видяхме в Лисабон, миналия месец:

post-21-0-60281500-1383829832_thumb.jpg

post-21-0-52881300-1383829838_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Фичо, айде сега пусни "по-долното им положение, за да се научат да сдържат опустошителните си езици, да възпират крясъците си, от които на човек му се надува главата." , че да знаем за какво точно иде реч :)

 

Тук акцентът е в края на изречението, а именно "от които на човек му се надува главата." :P

 

 

А на мен ми напомни за ето тази 00, която видяхме в Лисабон, миналия месец:

attachicon.gif1395156_10201980101561736_766901865_n.jpg

attachicon.gif1380308_10201980102001747_61338967_n.jpg

 

 

Ха-ха, аз май също имам снимка на тази мъжка тоалетна в Алфама, което още веднъж ни връща към горното... :lol:

Редактирано от Duke
Връзка към коментар

И след като темата плавно премина в протоколиране на *различните* тоалетни, да ви пусна и аз една снимка.

 

Пътувам си значи сама в китайска провинция и търся едно село, което видях на снимка в нета. По пътя се наложи да прехвърлям разни бусчета и автобуси и на една от автогарите търся тоалетна. На международните думички  "реструм" "тоалет" и  рисунка "00" никой не реагира...приклякам значи леко...казвам.."пишшшшш"...повдигам вежди..и ме поведоха!

 

Следва гръм! Няма врати ...няма и дупки..а общ канал, преминаващ и през трите клетки. От тогаз ме мъчи въпрос..Колко трябва да е денивилацията  /майтакамувикат/ за да няма задържане на твърди вещества по канала?! 

 .

post-615-0-95020300-1383839357_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.