Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Предполагам не съм единствен, който ползва тази информационна система на Amadeus за въвеждане на полетни данни. Досега повечето ми полети са били налични в системата и излизат коректно при въвеждане на съответния резервационен номер. Изключения са полетите с WizzAir, за които липсва информация, което отдавам на нискотарифния характер на самата компания. За първи път обаче и планирани полети с редовна компания, в случая Air Malta, не излизат в системата. Някой от вас сблъсквал ли се е с подобен проблем и въобще на какъв принцип работи тази система?

Връзка към мнение

Да, checkmytrip е амадеус, но не е задължително air malta да ползват тази система. Виж другите подобни сайтове ей тук: http://magelanci.com/links/category/23-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/

 

ако в никой от тях не излиза, ще ръчна повече за air malta :)

Връзка към мнение

На практика сам си отговорих на въпроса. Ето линк към авиокомпаниите, които ползват платформата на Амадеус:

 

http://www.amadeus.com/getonboard/?page_id=10

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Направих резервация за полет на Air Malta през агенция,но не мога да видя резервацията. Преди бяхте дали 2 линка за проверка на резервации,различни от checkmytrip. Може ли да ги пуснете? :)

 

ПС. Намерих ги, но билет реално нямам. :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Холивуд, вади си кредитната карта и резервирай места за теб и твоя отбор в Хипогеума в Малта. Без съмнение, най-ценният паметник в Малта. Дори и да не си падаш по вкопани в земята мегалити, заслужава си!

Официален сайт за резервиране: https://booking.heritagemalta.org/

 

http://www.youtube.com/watch?v=la5TUEa88HI

   
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ако не ти понесе десният волан на рентакара, предвиди малко повече време за градския транспорт.

Виж номера от 81 до 85, спиращи на Paola.

Имай предвид, че между упоменатите места за спиране има и допълнителни, та ако кажеш на шофьора "Хипогеум", той ще ти спре на съответната спирка на Паола. Макар и да си бях дал много време за стигане дотам, се наложи и да потичам, така че, ако прецениш, тръгни и по-рано за Хипогеума.

 

Автобуси от Сити Терминуса: http://www.arriva.com.mt/routes-locality?l=1

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ПС. Намерих ги, но билет реално нямам. :lol:

 

Защо, би трябвало да ги имаш. В сайта на Air Malta е инкорпориран www.virtuallythere.com до който достигаш посредством линк от мейла с потвърждението и електронния билет...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Защо, би трябвало да ги имаш. В сайта на Air Malta е инкорпориран www.virtuallythere.com до който достигаш посредством линк от мейла с потвърждението и електронния билет...

 

Мерси! Не го знаех този сайт за проверка на резервацията. Кофтито, че пак нещо цикли. Дава това Itinerary view is not allowed, please contact your travel arranger

 

Не знам колко може да се вярва на резервация по мейл, изпратена от агенцията,а липсваща в резервационната системата на авиокомпанията. Уж всичко е платено, чак и фактурата ми изпратиха.

Изпратиха - PNR, Ticket Number и The Air Malta code is .............. , но реално няма нищо. :biggrin:

Приверих да не съм разменил име с фамилия, което е често срещана грешка.

 

 

И ако не ти понесе десният волан на рентакара, предвиди малко повече време за градския транспорт.

Виж номера от 81 до 85, спиращи на Paola.

Имай предвид, че между упоменатите места за спиране има и допълнителни, та ако кажеш на шофьора "Хипогеум", той ще ти спре на съответната спирка на Паола. Макар и да си бях дал много време за стигане дотам, се наложи и да потичам, така че, ако прецениш, тръгни и по-рано за Хипогеума.

 

Автобуси от Сити Терминуса: http://www.arriva.co...es-locality?l=1

 

Благодаря за ценната информацията и линковете, но нека се види първо връщането. :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Във връзките ги има и трите, просто различни авиокомпании ползват различни GDS-и, и от това зависи основно. Checkmytrip е на амадеус и ще работи с повечето, но не всички :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

M/у другото Малта Ер вече не предлага  кетъринг за полети до 1 час и 20 мин.

 

At the moment, we do not offer snacks on short haul flights that last less than 1 hour and 20 minutes.

 

Toва значи , че от софия до атина няма да има кетъринг, а може би и от атина до малта. :lol: 
Така си е отразено и в билета  Meal: None :mad:

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

След като наскоро Амадеус затвориха classic.checkmytrip.com и драстично орязаха функционалностите на checkmytrip.com, в мрежата все пак останаха няколко полезни врътки за проверка на детайлна информация по резервации:

 

https://classic.checkmytrip.com/xtq/CMTSERVLET?R=РЕЗЕРВАЦИЯJ&L=GB&N=ФАМИЛИЯ

(Връзка към основната страница с информация от classic.checkmytrip.com)

 

https://web.1a-xml.jp/eitr/webeitr/

(Японска версия на classic.checkmytrip.com, вади тарифни кодове, разбивка на цени и др.)

 

http://www.amadeus.com.tw/eitr/default.aspx

(Подробна китайска версия на classic.checkmytrip.com, вади тарифни кодове, разбивка на цени и др.)

 

Ако не ви разпознава резервацията в никой от тях, пробвайте порталите на другите дистрибуционни системи:

 

Редактирано от macf1an
Оправих си линка
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз ползвам от години CheckMyTrip, включително мобилното приложение. От теб научавам за промените. Сякаш мобилното приложение функционира, защото онзи ден ми изпрати съобщение за гейта на свързващ полет и като вляза в него всичко изглежда наред. Настолната версия обаче е с нова визия и въпреки, че ми показва предстоящите полети, липсва допълнителната информация. Жалко, обичах този сайт...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

От вчера и аз съм потребител на CheckMyTrip, но освен полетите с Wizz, тези на FR също не ги разпознава. Нормално ли е това, или проблемът е при мен?

 

Относно функцията за известяване за начало на чекирането и промени в полетите, надеждна ли е?

Връзка към мнение
преди 13 минути , vorbis каза:

От вчера и аз съм потребител на CheckMyTrip, но освен полетите с Wizz, тези на FR също не ги разпознава. Нормално ли е това, или проблемът е при мен?

Нормално е. Wizz и Ryanair не продават билетите си през Amadeus. За да си добавиш полети на Wizz и Ryanair, можеш да forward-неш потвърждението на trips@checkmytrip.com

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
преди 13 часа, vorbis каза:

Мерси, добавих ги ръчно.

 

А приложението информира ли за промяна на тези не-амадеуски полети?

 

Не. Точно затова аз спрях да го ползвам. Календарът на гугъл върши същата работа за складиране на инфо за полети без ъпдейт...

Връзка към мнение

Благодаря! Значи съм очаквал повече от това приложение, но уви... 

А има ли подобно приложение, което да сканира и ъпдейтва полетите? Или това е мисия невъзможна.

Връзка към мнение

Имаше едно такова приложение за IOS - My Flights. Обаче вече не работи, защото Амадеус са блокирали достъпа до данните си за външни приложения.

Връзка към мнение
На 2.02.2018 г. в 18:02, chandni каза:

 За да си добавиш полети на Wizz и Ryanair, можеш да forward-неш потвърждението на trips@checkmytrip.com

Знам, че Checkmytrip не е случаен сайт, но все пак се замислих - дали е съвсем сейф да се препраща информация с всички данни за билет така :unsure: ?
(а и не е някой къс нискотарифен палет, а междуконтинентален, с няколко прекачвания)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 2 минути , Фил каза:

Знам, че Checkmytrip не е случаен сайт, но все пак се замислих - дали е съвсем сейф да се препраща информация с всички данни за билет така :unsure: ?
(а и не е някой къс нискотарифен палет, а междуконтинентален, с няколко прекачвания)

За междуконтиненталния няма нужда да препращаш нищо - там се добавя с номер на резервацията и име на пътника (информацията се тегли от Amadeus. Препращането е точно за НТА като Раян и Wizz, които не работят с Amadeus.

Връзка към мнение

Точно за checkmytrip е ОК, защото реално това е просо потребителската платформа на Amadeus. Виж за другите сайтове... не знам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , chandni каза:

За междуконтиненталния няма нужда да препращаш нищо - там се добавя с номер на резервацията и име на пътника (информацията се тегли от Amadeus. Препращането е точно за НТА като Раян и Wizz, които не работят с Amadeus.

Там е работата обаче, че билетът е от AirCanda и Checkmytrip не го намира.
Не съм много навътре с GDS-ите, но като че ли AirCanada доскоро (ако не и все още) са ползвали някаква собствена система, а не Amadeus и може би затова Checkmytrip не го открива.  
Иначе, да чукам на дърво, билетът си излиза в сайта на AirCanada, тези полети, които са кодшеър с Луфтханза, си излизат на сайта на Луфтханза, по номера на e-ticket-а си излиза и на сайта на Saudia, обаче Checkmytrip не го намира по PNR. 
Та затова питах.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.