Прескочи до съдържание

Малдиви - ризорт или местен остров?


svetlif

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Mary каза:

Ако имаш време и възможност, разкажи ни - къде беше, какво прави, къде беше на екскурзии. :) 

Писал съм в темата за Маафуши :) А някой ден мисля и пътепис да напиша, въпрос на време е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Тъй като темата е "ризорт или местен остров" за мен отговора винаги е бил и си остана  след като се върнахме от там преди 5-6 дни - и двете! Планувахме да отидем на Малдивите още от 2012, но все нещо друго изникваше и още от тогава сме знаели, че ще комбинираме и двете: ризорт и местен остров. Съотношението вече като брой нощувки зависи от бюджета. За нас беше важно да летим с хидроплан, да спим в къщичка над водата, задължително с басейн и да посетим подводен ресторант от типа на "Ithaa" Общо взето комбинациата от всичко това ограничи избора до два ризорта Conrad  и Hurawahli.Втория би с по-ниската цена за хидроплана и по-пищния басейн на къщичката. Дори и да имахме финансовата възможност за всики нощувки да прекараме там, пак щяхме да отделим поне една за местен остров., защото ми е интересно на всяко място, къдете ходим истинският живот на хората, а това на местен остров няма как да го видим. Ризортите са рай, там не мислиш за нищо, само се забавляваш и наслаждаваш на красотата. Местният остров е като малко курортно селце, евтино, но чувството че си в рая го няма. Единствената ни грешка беше, че първо отидохме в ризорта а после на местен остров....хора не правете като нас- шока е голям.

Редактирано от Росина
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

От няколкото ми предишни ходения на Малдиви не бях ходила на местен остров, та последният път от любопитство слязох на един. За съжаление не му помня името. Ако финансите Ви не позволяват да отседнете на приличен ризорт на Малдиви или искате да разглеждате, просто се насочете към друга дестинация. Сейшелите например са много красиви о-ви, на които си струва да обикаляш /съпоставими, като цени :wacko:/ Престоят на местен остров няма нищо общо с идеята за ходене на Малдиви според мен. Аз съм от типа пътешественици, които обичат  да се разглеждат, да се слеят с местните, да се разходят из местните пазари - любимо място и т.н, но просто това е място, което е свързано с почивка, пълен релакс или гмуркане:) Единствено ако сте отишли за гмуркане може да отседнете на местен о-в тъй като ще Ви е доста по-евтино, а деня ще си го прекарвате така или иначе в морето. Това е моята гледна точка:)

 

Редактирано от malDivka
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 9 часа, malDivka каза:

От няколкото ми предишни ходения на Малдиви не бях ходила на местен остров, та последният път от любопитство слязох на един. За съжаление не му помня името. Ако финансите Ви не позволяват да отседнете на приличен ризорт на Малдиви или искате да разглеждате, просто се насочете към друга дестинация. Сейшелите например са много красиви о-ви, на които си струва да обикаляш /съпоставими, като цени :wacko:/ Престоят на местен остров няма нищо общо с идеята за ходене на Малдиви според мен. Аз съм от типа пътешественици, които обичат  да се разглеждат, да се слеят с местните, да се разходят из местните пазари - любимо място и т.н, но просто това е място, което е свързано с почивка, пълен релакс или гмуркане:) Единствено ако сте отишли за гмуркане може да отседнете на местен о-в тъй като ще Ви е доста по-евтино, а деня ще си го прекарвате така или иначе в морето. Това е моята гледна точка:)

Ами всичко зависи от бюджета и предпочитанията.

При слаб бюджет - бих препоръчал местен остров с един ризорт и шнорхелинг в другуто време.

При среден бюджет - Вариант 1 - местен остров+ 2 или 3 ризорта и шнорхелинг.  Вариянт 2 - Една нощувка в ризорт и останалите на местен остров + посещение на друг ризорт/и/ според бюджета+ шнорхелинг.

Висок бюджет -  само в ризорт.

 

Абсолютно Малдивите си заслужават във всеки вариант, но условности отново има много - аз примерно и да имах голям бюджет няма как  да издържа само в ризорт, освен ако пак не се правят екскурзии до други и шнорхелинг.Честно казано даже и посещение само на Мале пак би ми харесало и си заслужава според мен, стига да се абстрахираш от определени предразсъдъци. :)

 

Така че при всеки е индивидуално според предпочитанията и бюджетът.

Препоръчаните Сейшели на този етап не бих си ги причинил, но пък са ми в списъка след време.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
Travelling Guinea Pig

Гледам една твърде изгодна оферта за резорт в момента:

https://www.voyage-prive.es/fiche-produit/details/292824/b1 

 

Чудя се обаче дали ако сме в резорт, ще можем да ползваме външни турове за шнорхелинг и гмуркане? Разбирам, че на точно този резорт няма добър шнорхелинг и има съвсем малък домашен риф. Пак ще ни е интересно вероятно, но искаме част от дните да посетим и други острови. 

 

Някой има ли представа от цените на разните турове в резортите, съвсем ориентировъчно, основно за гмуркане, шнорхелинг на красив риф, гмуркане с китови акули? 

 

Опитвам се да си съставя бюджет в главата и да преценя дали си заслужава отиването на по-бюджетен резорт с допълнителни турове, или е по-добре на резорт с красив риф, без да ползваме турове. 

 

Предварително благодаря 

 

Връзка към мнение
преди 23 минути , Travelling Guinea Pig каза:

Гледам една твърде изгодна оферта за резорт в момента:

https://www.voyage-prive.es/fiche-produit/details/292824/b1 

 

Чудя се обаче дали ако сме в резорт, ще можем да ползваме външни турове за шнорхелинг и гмуркане? Разбирам, че на точно този резорт няма добър шнорхелинг и има съвсем малък домашен риф. Пак ще ни е интересно вероятно, но искаме част от дните да посетим и други острови. 

 

Някой има ли представа от цените на разните турове в резортите, съвсем ориентировъчно, основно за гмуркане, шнорхелинг на красив риф, гмуркане с китови акули? 

 

Опитвам се да си съставя бюджет в главата и да преценя дали си заслужава отиването на по-бюджетен резорт с допълнителни турове, или е по-добре на резорт с красив риф, без да ползваме турове. 

 

Предварително благодаря 

 

Когато сте отседнали в Резорт нямате право на външни турове, освен ако не са организирани от Резорта. По-добрия варинат е резорта да има домашен риф. Този Резорт се намира близо до местния остров Маамигили. Възможно е да има организирани посещения до там. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Travelling Guinea Pig

Получих от резорта ценова листа, цените на различните турове ми се виждат ОК като за резорт. Пуснаха ми ги в един доста дълъг ПДФ файл, не съм сигуна дали мога да го прикача тук, но ако някой се интересува, казвайте. 

 

Само съм резервирала билети, не съм ги платила, все още се чудя дали е по-удачно за нас резорт или Маафуши. Така или иначе планираме ежедневно да взимаме някакъв тур, храната и настаняването, стига да са относително прилични, нямат особено значение. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Travelling Guinea Pig каза:

Само съм резервирала билети, не съм ги платила, все още се чудя дали е по-удачно за нас резорт или Маафуши.

На този въпрос само вие можете да си отговорите - сметнете цената, която ще платите на двете места и тя може да ви бъде ориентир.

Второто нещо, което ще се различава е наличието/липсата на алкохол - ако това ви е важно, също го включете в сметките.

Връзка към мнение
Travelling Guinea Pig

Ние по принцип не пием, така че алкохолът е най-маловажното 🙂 

 

В резорт на Full Board излиза 3200 лв, което включва трансфер от/до резорта със самолет, 1 половиндневен риболовен тур за двама, плажна вила и по 1 масаж на човек. На Маафуши в някакво прилично изглеждащо self-catering студио ще е около 1000 - 1400 лв според буукинг.ком, което предполагам са цени с ДДС. Неизвестните са цените на храната на Маафуши, нито от цените на различните турове за гмуркане, шнорхелинг и прочее от Маафуши. 

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 16 минути , Travelling Guinea Pig каза:

Неизвестните са цените на храната на Маафуши, нито от цените на различните турове за гмуркане, шнорхелинг и прочее от Маафуши. 

По тези въпроси е компетентна @Ametist.

Предполагам, сте прочели и темата за Маафуши.

Връзка към мнение
преди 51 минути , Travelling Guinea Pig каза:

 

 Неизвестните са цените на храната на Маафуши, нито от цените на различните турове за гмуркане, шнорхелинг и прочее от Маафуши.

 

Храната не е кой знае колко скъпа. Можете да си калкулирате за обяд или вечеря между 12 $ - 15 $ на човек. Освен това има и 2 нови супермаркета, които предлагат доста добър избор на стоки и напитки на нормални цени.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вариантите са 2.

 

Или отивате на Малдивите или на местен остров. 

 

Това е като да се возиш на мерцедес нов модел и на трабант с емблема на мерцедес. 

 

Разбира се всички които се возят или са се возили на трабанта ще твърдят че той по нищо не се различава от истинска кола и са си изкарали страхотно. 

 

Горния т.н.резорт е подозрително близко до местния остров. И също толкова подозрително близко до неговото летище. По скоро ми се струва като някакъв мелез между двете. 

 

 Тук не става въпрос за пари. И на Родопите бихте си изкарали страхотно. А на най скъпия резорт нещо може да се обърка. 

 

По скоро от вас зависи какво точно искате и на какво държите. На емблемата или на возенето . 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 9 часа, ivooo каза:

Вариантите са 2.

 

Или отивате на Малдивите или на местен остров. 

 

Това е като да се возиш на мерцедес нов модел и на трабант с емблема на мерцедес. 

 

Разбира се всички които се возят или са се возили на трабанта ще твърдят че той по нищо не се различава от истинска кола и са си изкарали страхотно. 

 

Горния т.н.резорт е подозрително близко до местния остров. И също толкова подозрително близко до неговото летище. По скоро ми се струва като някакъв мелез между двете. 

 

 Тук не става въпрос за пари. И на Родопите бихте си изкарали страхотно. А на най скъпия резорт нещо може да се обърка. 

 

По скоро от вас зависи какво точно искате и на какво държите. На емблемата или на возенето . 

:smile:

Ние бяхме и на местен остров - Маафуши и на резорт - Embudu. При това резорта не е от висок клас.

И няма да твърдя, че трабанта е истинска кола - не, не е! Категорично.

В тази или в друга тема и преди съм споменавал - 6-те дни на Маафуши, без колебание, бих ги заменил за 2-3 дни на резорт.  Ценово горе-долу така ни се "вързаха".

 

 

Btw, сравнението с трабанта и мерцедеса ми се струва супер удачно … може би, защото първата ми "кола" беше трабантче.

:smile:

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Travelling Guinea Pig

Първото мнение ме усмихна много 😄 С мъжа ми търсим нова кола. Аз имам ясни критерии - да не е на повече от 5 години, да не харчи много, да е лесна за поддръжка и да е СУВ, за да можем да си ходим по горите. Той цял уикенд ми сравнява возията на тази и онази марка, разказва ми за двигателите им и куп други подробности, които си пуснах покрай ушите. Разбирам, че за него има разлика, за мен - хич. 

 

Бюджетът ни като за Малдивите не е голям, то се вижда, че и харесаният от нас резорт е с компромис. Същевременно не сме от хората, които обичат резортска тип почивка, досадно ми е пърхането около мен като гост на хотел, имам известни етични резерви към големите фирми, управляващи резорти, при равни други условия бих предпочела да подкрепя местния малък и среден бизнес. Допускам, че звуча сякаш гроздето ми е кисело, няма значение - аз обмислях този резорт единствено като по-евтина алтернатива на почивка на местен остров, но явно не е така и вероятно ще отседнем при Аметистчето. 

 

Стана много офф-топик, понеже темата е за резорти. Ако някой се интересува от ценовата листа на туровете, предлагани от Holiday Island и групата резорти под същата шапка, да ми пише. Пише, че цените са актуални до края на 2019. 

 

Хубава седмица 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ние сме от тези с трабантчето :). Твърдо мога да кажа, че въпреки това беше най-незабравимата ни дестинация и преживяване. Имахме дневно посещение на резорт Олувели и по план трябваше да посетим още два други, но се отказахме. Обаче бързам да кажа, че за нас е важен животът в морето освен другото. Нямаме търпение да се върнем отново.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 14 часа, ivooo каза:

Или отивате на Малдивите или на местен остров. 

 

Не мисля, че това изречение е много удачно. Маафуши не е на Малдивите най-вероятно, както и всички други местни острови и аз в момента живея в някаква измислена островна държава без име. Това с мерцедеса и трабанта може да се приложи и за резортите. И там има трабантчета. Например Ембуду и аз не го броя за Резорт, защото не е нищо особено и е евтин вариант на т.наречените "ваши Малдиви", но никъде досега не съм го написала. Да не говорим, че много хора си нямат понятие какво са Малдиви, не правят разлика между местен остров и резорт и дори името на столицата незнаят как се произнася. Не е идеята да пишем по този начин, а да дадем добър съвет, на този който задава въпрос. 

преди 15 часа, ivooo каза:

Горния т.н.резорт е подозрително близко до местния остров. И също толкова подозрително близко до неговото летище. По скоро ми се струва като някакъв мелез между двете. 

 

Има много 5 звездни резорти, които са подозрително близо, буквално на крачки от местни острови. Само, че едните са на Малдивите, а другите са местни острови.

  • Харесвам 15
  • Смея се 1
Връзка към мнение

 Много се впрягаш @Ametist. Не искам да нараня нечии чувства.

Всъщност се опитвах да помогна. 

Който разбрал разбрал . 

 Не искам да продължавам тази дискусия . Трудно пиша от телефон, а и тук е 22 часа а трябва да се става в 5 за гмуркане. 

IMG_20190519_154919.thumb.jpg.e89775329d764bb249dc29163c188c36.jpg

 

 Извинявай отново ако съм те засегнал и лека нощ от Палау. 

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 22 минути , ivooo каза:

 Много се впрягаш @Ametist. Не искам да нараня нечии чувства.

 Извинявай отново ако съм те засегнал и лека нощ от Палау. 

Няма проблем ! Поздрави и лека нощ от един местен остров в Индийския океан 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , Ametist каза:

Няма проблем ! Поздрави и лека нощ от един местен остров в Индийския океан 🙂 

@Ametist, не го приемай лично.

Сигурен съм, че никой не е и целял това.

Разликата между местен остров ("твоя" - Маафуши) и резорт (дори и "скапан" като Embudu) е много голяма.

Би била още по-голяма и осезаема ако не беше ти, за да направиш престоите ни (на всички нас) на Маафуши още по-приятни.

Аз, поне, намирам, огромни разлики и в обслужването, и в съотношението качество/цена - например на храната, и в настаняването... та дори и в рифовете, които видях като бяхме на Маафуши в сравнение с този на Ембуду.

Всички тук пишем (в това съм 99% сигурен) за да сме максимално полезни на следващите - на тези които питат.

Поздрави

:smile:

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 8 минути , ven62 каза:

@Ametist, не го приемай лично.

Всички тук пишем (в това съм 99% сигурен) за да сме максимално полезни на следващите - на тези които питат.:smile:

 

Не го приемам лично ако така изглежда отстрани. Пиша с идеята да съм полезна и аз с информацията, с която разполагам. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Аметистче, толкова сме ти благодарни, че си там и помагаш.:give_rose:Какъв късмет с теб, на това място!

Всички магеланци, дето се извървихме на Малдивите, оценихме какво е, да си имаме наш човек на място, винаги готов да помогне с действие или съвет.

Няма как, някой да е по-полезен и с по-големи възможности за помощ от теб.

Моля те, не спирай!

 

 

 

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, ven62 каза:

 

Всички тук пишем (в това съм 99% сигурен) за да сме максимално полезни на следващите - на тези които питат.

Една доза умереност в категоричността на изказа не би навредила, напротив. Колкото и НЕВЕРОЯТНО да звучи - хората са различни, харесват различни неща.

И аз съм от тези, дето само си мислят, че са били на Малдивите и вече и нямам смеслост да пиша в темите и да споделям. С моето скапано трабантче как да се покажа пред мерцедесите...Трая си...

Остави се, ами на мен дори ми беше интересно да си общувам с местните...ужас...

  • Харесвам 10
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.