Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

On 10/17/2023 at 11:53 AM, DaBo said:

@stanislavpp, бях обещала малко снимки, не че вече не си се ориентирал:

 

IMG_7072.jpg.104548cbc04534d115512491f57b1c4b.jpg

 

IMG_7073.jpg.f8b3c9b98d1ffaec7a6e3b6f7e20477e.jpg

 

IMG_7075.jpg.a7f5644fc0b23c2e7b21ddf69d8a769f.jpg

 

Единственото притеснително с 4 сезона е строежът в непосредтсвена близост, който е уж към края си, но си е шумно:

 

IMG_7080.jpg.dee30f6ce2ab093fea0bc84f4a4904af.jpg
 

Не мога да обхвана цялата картина с телефона си.

Здравей

 

А как е положението със Shangri-La Kuala Lumpur.

Имаме резервация за 28-29.12 и се чудя дали да я потвърждавам или да търся нещо друго.

Връзка към коментар
преди 2 часа, antranik3101 каза:

Здравей

 

А как е положението със Shangri-La Kuala Lumpur.

Имаме резервация за 28-29.12 и се чудя дали да я потвърждавам или да търся нещо друго.

Не знам какво точно искате да знаете. Shangri-La е водеща верига луксозни хотели из региона, така че едва ли ще останете разочаровани от самия хотел. Стар хотел е, не е ново строителство като W и Four Seasons. Като локация се намира в даунтауна, до тв кулата, а не до кулите Петронас и няма гледка натам. Иначе е на пешеходно разстояние дотам - 10-на минути. Ако искате гледка към Кулите, не е този хотелът.

Връзка към коментар
4 hours ago, DaBo said:

Не знам какво точно искате да знаете. Shangri-La е водеща верига луксозни хотели из региона, така че едва ли ще останете разочаровани от самия хотел. Стар хотел е, не е ново строителство като W и Four Seasons. Като локация се намира в даунтауна, до тв кулата, а не до кулите Петронас и няма гледка натам. Иначе е на пешеходно разстояние дотам - 10-на минути. Ако искате гледка към Кулите, не е този хотелът.

Благодаря.В предвид това ,че Куала Лумпур ни е само като спирка от Lankgawi към Сингапур , и кацаме около 12 на обяд ,а на следващия ден имаме вече резервация за Сингапур,удачен ли е варианта да наемем агент( агенция) която да ни вземе от летище- трансфер до хотела и после Half Day trip  вкл.кулите.На следващия ден Batu Caves   и трансфер с микробус до Сингапур.По пътя ми оферират 3 часа тур в Мелака.Знам ,че е малко натоварено по този начин - 6 човека сме.Имаме оферта от Travelvago-добри са им отзивите.

Връзка към коментар

Какво ще включва този Half trip, къде ще ви водят, освен Кулите? Като цяло и сами може да се оправите за този ден. Щом сте били преди това на Ланкави, предполагам, че ще имате локална сим-карта. Викате си две коли граб и ви карат в хотела. Ако сте в Шангри-Ла, значи сте в самия център. Всичко ще е около вас на пешеходно разстояние. Ако искате да посетите Кулите, купете си билетите онлайн предварително. Горещо препоръчвам да е в 19 или 19:15 часа. Тогава се стъмнява и ще видите светлините на града. След това или отивате в Чайнатаун за късна разходка и улична храна, или на Джалан Алор и наоколо за вечеря и питие. 
 

Това е градът в 19 часа:


c7e05c5f-05d2-4ce8-b593-213538e63709.jpeg.b3e13a0f9b53ee623c0682b34afb3cee.jpeg

 

Това в 19:15

 

IMG_2832.jpeg.099d63a5a58c53cfa1eb86208adec37a.jpeg

 

А това в 19:30

 

823ab2db-fbf8-43da-91ca-49f5b41ff10d.jpeg.7b0efae924f85879e7989a457145d8fc.jpeg

 

За следващия ден има смисъл от организиран мини ван за Бату Кейвс и Сингапур. Ама 3 часа в Мелака… Макс 2, ако искате да хапнете нещо. Иначе не се знае кога ще стигнете в Сингапур. Трафикът на границата е станал ужасен. Може и часове да висите там. Иначе идеята е добра, щом сте и повечко хора. Също, ако не ви се занимава първия ден, също се договорете с тях. Просто не мисля, че ще предложат нещо повече, от каквото и вие сами ще си организирате.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , stanislavpp каза:

@antranik3101 къде ще отседнете в Лангкауи? Ние сме с подобна програма :

 

Лангкауи - 5 

Куала Лумпур - 3

Йогякарта-2 

Бали -8 

Сингапур - 4

И ние сме в Лангкави 6 дена. Препоръки за интересни места за посещение?

Връзка към коментар

Е, то на Ланкауи за 5-6 дни ще изръшкате всичко, което има за ръшкане  и ще има време и да си почивате. 🙂

Един ден за района около Небесния мост.

Един ден за тур в геопарка Килим. (Силно препоръчвам. Пейзажът не е толкова драматичен, колкото в Тайланд, но туровете са много по-интересни и образователни.

Един ден за шнорхелинг на едни островчета, дето сега им забравих името. 

Може би еднодневни с фериботи до Ко Липе в Тайланд.

И един ден за лежерен плаж. Като, щом в КЛ няма да включите аквариума, то може да включите аквариума на Ланкауи, той е точно до най-известния плаж.

 

@stanislavpp, идеално са ви разпределени дните. 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, stanislavpp said:

@antranik3101 къде ще отседнете в Лангкауи? Ние сме с подобна програма :

 

Лангкауи - 5 

Куала Лумпур - 3

Йогякарта-2 

Бали -8 

Сингапур - 4

На Лангкауи-Pelangi Beach Resort -5 дни

1 ден в Куала Лумпур и 3 дни Сингапур за Нова Година

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, DaBo каза:

Какво ще включва този Half trip, къде ще ви водят, освен Кулите? Като цяло и сами може да се оправите за този ден. Щом сте били преди това на Ланкави, предполагам, че ще имате локална сим-карта. Викате си две коли граб и ви карат в хотела. Ако сте в Шангри-Ла, значи сте в самия център. Всичко ще е около вас на пешеходно разстояние. Ако искате да посетите Кулите, купете си билетите онлайн предварително. Горещо препоръчвам да е в 19 или 19:15 часа. Тогава се стъмнява и ще видите светлините на града. След това или отивате в Чайнатаун за късна разходка и улична храна, или на Джалан Алор и наоколо за вечеря и питие. 
 

Това е градът в 19 часа:


c7e05c5f-05d2-4ce8-b593-213538e63709.jpeg.b3e13a0f9b53ee623c0682b34afb3cee.jpeg

 

Това в 19:15

 

IMG_2832.jpeg.099d63a5a58c53cfa1eb86208adec37a.jpeg

 

А това в 19:30

 

823ab2db-fbf8-43da-91ca-49f5b41ff10d.jpeg.7b0efae924f85879e7989a457145d8fc.jpeg

 

За следващия ден има смисъл от организиран мини ван за Бату Кейвс и Сингапур. Ама 3 часа в Мелака… Макс 2, ако искате да хапнете нещо. Иначе не се знае кога ще стигнете в Сингапур. Трафикът на границата е станал ужасен. Може и часове да висите там. Иначе идеята е добра, щом сте и повечко хора. Също, ако не ви се занимава първия ден, също се договорете с тях. Просто не мисля, че ще предложат нещо повече, от каквото и вие сами ще си организиратe

 

 
 
RE: For trip offer
От:
<babu@travelvago.com

Dear Antranik Andonyan,

 

Greetings from TRAVELVAGO!!!

 

Day 1 : 4 Hours Kuala Lumpur City Tour

 

Itinerary:

 

Petronas Twin Tower ( Photo Stop only – Ticket purchased by Guest own )

 

Merdeka Square

 

King Palace

 

National Mosque

 

National Monument

 

China Town

 

Central Market

 

Day 2: Batucaves Tour ( 2 Hours )

 3 Hours Malacca City Tour with River Cruise  

 

Thank you.

 

Това е което ми пращат от агенцията.Идеята да не губим и без това малкото време ,което имаме, ще помисля и варианта с GRAB,но все си мисля ,че като имаме и някакъв гид ще усетим повече за това време.

Връзка към коментар
преди 2 часа, DaBo каза:

Ама сте подстрекатели! Вместо да си лягам, че стана никое време, аз букнах няколко нощувки в края на февруари на Ланкави. 🤪

Ще е хубаво да се засечем някъде и видим : КЛ (19-22.02) или Лангкауи (14-19.02) 👍, пък било то и в (не)Мишлен ресторант.

 

преди 2 часа, master_of_germs каза:

@stanislavpp, идеално са ви разпределени дните. 🙂


 

Благодаря , максимално съм изстискал предвид времето , с което разполагаме . Малкият вече  започна училище и (уж) електронната система автоматично щяла да го изключи след 14 ден на отсъствие ( при нас ще са 13 учебни дни + зимна ваканция ). 
Бали соломоновски го делим на 4 дни в Убуд и 4 в Нуса Дуа .

Връзка към коментар
преди 1 час, antranik3101 каза:

На Лангкауи-Pelangi Beach Resort -5 дни

1 ден в Куала Лумпур и 3 дни Сингапур за Нова Година

Ние сме с резервация от март месец за Уестин , но все ми се иска да го сменя по някаква причина …, малко изморен ми изглежда . Главната причина да го избера е добрият баланс между много добър детски клуб и читав плаж.

Връзка към коментар
преди 16 часа, antranik3101 каза:

Здравей

 

А как е положението със Shangri-La Kuala Lumpur.

Имаме резервация за 28-29.12 и се чудя дали да я потвърждавам или да търся нещо друго.


Сега проверих - Мандарин Ориентал в КЛ са част от програмата Виртуосо . Моят съвет е анулирайте Шангри Ла , резервирайте една нощувка в Мандарин (~200$ ) , намиращ се точно до кулите, през агент на Virtuoso.com , където ще получите потвърден бонус от :

For 2023:

  • Upgrade on arrival, subject to availability
  • Daily Breakfast for up to two guests per bedroom
  • Welcome gift
  • Complimentary "Afternoon Tea" for two, once during stay at Lounge on the Park from 3 to 6pm (must have minimum value of $100 USD equivalent)
  • Early Check-In / Late Check-Out, subject to availability
  • Complimentary Wi-Fi


 

Виртуосо ъпгрейдите са сигурни и с приоритет пред всички останали подобни програми !

 

п.с.Мога да препоръчам моят агент Тоби ,много е добър и е истинска легенда сред хай енд стюардите на Емирейтс .

Връзка към коментар
преди 6 часа, stanislavpp каза:

Ще е хубаво да се засечем някъде и видим : КЛ (19-22.02) или Лангкауи (14-19.02) 👍, пък било то и в (не)Мишлен ресторант.

 

Аз резервирах за 21-25.02. за Ланкави, но е с право на отмяна, че служебните ангажименти на моя мъж никнат като гъби след дъжд. Билети ще купувам след НГ. Цените и без това не варират чак толкова много.

Така че на 19-ти или 20-ти. Но май няма Мишлен ресторант в КЛ. Има няколко в Сингапур. Тук съм ходила в препоръчан от Мишлен, но не мисля, че бих повторила. Има хубави ресторанти и без звезди.

 

преди 6 часа, stanislavpp каза:

Ние сме с резервация от март месец за Уестин , но все ми се иска да го сменя по някаква причина …, малко изморен ми изглежда . Главната причина да го избера е добрият баланс между много добър детски клуб и читав плаж.

Вашата седмица е част от Китайската НГ. Цените са космически за този период, ако има някаква наличност. Последно бяхме в Датай, разкошен хотел, но сега каквито цени обяви... не е истина. Не знам как е за деца и локацията му е отдалечена. Ние вече сме разглеждали острова и за нас локацията няма значение. За вас е добре да може да излизате от хотела лесно, може спокойно да обикаляте с граб. Ние само първия път наехме кола, после винаги с граб.

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@antranik3101

Няма да копирам изпратения ти мейл, че ще стане много дълъг пост.

Идеята за организирани турове е много добра при условия, че сте 6 човека, но това, което леко ме притеснява с предложените турове е, че не са направени за вас, а на принципа: това си знаем, това си правим.

 

Ден 1

Ако кацнете навреме в 12 часа, реалистично бихте пристигнали в хотела около 14. Летището в КЛ е далеч от града, а трафикът в центъра е доста интензивен. Докато се чекирате/оставите багажа и т.н., да кажем ще е станало 15. И така... В Нац.дворец не се влиза. Той е отдалечен от останалите забележителности и самото ви разкарване дотам и висене в трафика, за да се снимате пред една врата е напълно безмислено с оглед на малкото време, с което разползгате за КЛ. Нац.джамия не е нито красива, нито кой знае какво, за да й отделяте време. Нац.монумент също не.

С огледа на наистина ограниченото време - най-добре е да посетите в тази последователност

Central market,

China town,

Merdeka square - макс. от 15 часа до 18 часа за трите е ок

Следва:

бърза разходка в парка зад Кулите, ако има време преди тура

Petronas twin towers с качване до последния етаж (турът в 19:15)

Мол Сурия и парка зад него, заради коледната елха и нощни снимки пред Кулите

през пешеходния мост от Сурия Мол до Мол Павилион

Преминаване през Павилион мола и излизане откъм входа с чашката

късна вечеря на Jalan Alor

и още по-късно питие с гледка към Кулите (Vertigo @ Banyan Tree Kuala Lumpur или Marini's 57), ако сте без деца

Ако има деца с вас, тогава може да се приберете пеша до хотела (Шангри-Ла) през Changkat Bukit Bintang или с граб.

 

За вземенето от хотела, трансфера до хотела, до оставянето ви пред Кулите може да се договорите с агенция. След това не ви трябват, защото разстоянията са пешеходни, а и двата мола (Сурия и Павилион са доста атрактивни).

 

Ден 2

Бату кейвс - ок

Ако искате да посетите джамия, минете през Путраджая и розовата джамия. Тя е много по-красива от националната им и много по-спокойна.

Мелака и разходка с корабче... не! Това е опит да ви пробутат нещо, от което няма смисъл. Мелака е симпатично градче на брега (старата му част). Вече е реновирана, спокойно може да се разходите за час там. Нямате нужда от разходки с лодки и тем подобни. Чака ви още път до Сингапур и най-важното - минаването на границата. Нека не ви губят времето с Мелака за сметка на Сингапур.

 

Аз бих ви предложила за ден 1 от хотела сами да се оправяте с LRT, че там няма трафик, но трябва да си купите за всяко возене жетони, а те се плащат само в брой, макар че вие сигурно ще имате кеш от Ланкави. От друга страна сте 6 човека и ще ви е по-удобно с един ван. Просто се договорете с тях за персонализирани турове, а не копи и пейст на техни екскурзии. Местните не се впечетляват от трафика и могат да си висят в него без да се оплакват, но вие нямате време и не може да си позволите това.

 

П.С. Ще сте в КЛ по новогодишния период и украсите по моловете ще са уникални. Както и парка зад Сурия мол. Ще има и много добри намаления. 😉

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
8 hours ago, stanislavpp said:


Сега проверих - Мандарин Ориентал в КЛ са част от програмата Виртуосо . Моят съвет е анулирайте Шангри Ла , резервирайте една нощувка в Мандарин (~200$ ) , намиращ се точно до кулите, през агент на Virtuoso.com , където ще получите потвърден бонус от :

For 2023:

  • Upgrade on arrival, subject to availability
  • Daily Breakfast for up to two guests per bedroom
  • Welcome gift
  • Complimentary "Afternoon Tea" for two, once during stay at Lounge on the Park from 3 to 6pm (must have minimum value of $100 USD equivalent)
  • Early Check-In / Late Check-Out, subject to availability
  • Complimentary Wi-Fi


 

Виртуосо ъпгрейдите са сигурни и с приоритет пред всички останали подобни програми !

 

п.с.Мога да препоръчам моят агент Тоби ,много е добър и е истинска легенда сред хай енд стюардите на Емирейтс .

Благодаря ти за инфото.Ще проверя.В предвид че се очертева само едно спане в хотела( прибиране късно вечерта и тръгване рано сутринта)...Разбирам ,че е малко времето ,но трябва да се нагласим някак си.

 

Връзка към коментар
3 hours ago, DaBo said:

@antranik3101

Няма да копирам изпратения ти мейл, че ще стане много дълъг пост.

Идеята за организирани турове е много добра при условия, че сте 6 човека, но това, което леко ме притеснява с предложените турове е, че не са направени за вас, а на принципа: това си знаем, това си правим.

 

Ден 1

Ако кацнете навреме в 12 часа, реалистично бихте пристигнали в хотела около 14. Летището в КЛ е далеч от града, а трафикът в центъра е доста интензивен. Докато се чекирате/оставите багажа и т.н., да кажем ще е станало 15. И така... В Нац.дворец не се влиза. Той е отдалечен от останалите забележителности и самото ви разкарване дотам и висене в трафика, за да се снимате пред една врата е напълно безмислено с оглед на малкото време, с което разползгате за КЛ. Нац.джамия не е нито красива, нито кой знае какво, за да й отделяте време. Нац.монумент също не.

С огледа на наистина ограниченото време - най-добре е да посетите в тази последователност

Central market,

China town,

Merdeka square - макс. от 15 часа до 18 часа за трите е ок

Следва:

бърза разходка в парка зад Кулите, ако има време преди тура

Petronas twin towers с качване до последния етаж (турът в 19:15)

Мол Сурия и парка зад него, заради коледната елха и нощни снимки пред Кулите

през пешеходния мост от Сурия Мол до Мол Павилион

Преминаване през Павилион мола и излизане откъм входа с чашката

късна вечеря на Jalan Alor

и още по-късно питие с гледка към Кулите (Vertigo @ Banyan Tree Kuala Lumpur или Marini's 57), ако сте без деца

Ако има деца с вас, тогава може да се приберете пеша до хотела (Шангри-Ла) през Changkat Bukit Bintang или с граб.

 

За вземенето от хотела, трансфера до хотела, до оставянето ви пред Кулите може да се договорите с агенция. След това не ви трябват, защото разстоянията са пешеходни, а и двата мола (Сурия и Павилион са доста атрактивни).

 

Ден 2

Бату кейвс - ок

Ако искате да посетите джамия, минете през Путраджая и розовата джамия. Тя е много по-красива от националната им и много по-спокойна.

Мелака и разходка с корабче... не! Това е опит да ви пробутат нещо, от което няма смисъл. Мелака е симпатично градче на брега (старата му част). Вече е реновирана, спокойно може да се разходите за час там. Нямате нужда от разходки с лодки и тем подобни. Чака ви още път до Сингапур и най-важното - минаването на границата. Нека не ви губят времето с Мелака за сметка на Сингапур.

 

Аз бих ви предложила за ден 1 от хотела сами да се оправяте с LRT, че там няма трафик, но трябва да си купите за всяко возене жетони, а те се плащат само в брой, макар че вие сигурно ще имате кеш от Ланкави. От друга страна сте 6 човека и ще ви е по-удобно с един ван. Просто се договорете с тях за персонализирани турове, а не копи и пейст на техни екскурзии. Местните не се впечетляват от трафика и могат да си висят в него без да се оплакват, но вие нямате време и не може да си позволите това.

 

П.С. Ще сте в КЛ по новогодишния период и украсите по моловете ще са уникални. Както и парка зад Сурия мол. Ще има и много добри намаления. 😉

Благодаря ти много за инфото.Като гледам май ще сменям програмата така както си ми я препоръчала.

Ден 1 - Вземане от летище , трансфер до хотела + трите забележителности които ми написа - това с агенция

Ден 2 - Освобождавене на хотела сутринта.Batu Caves и ако остане нещо друго ще е ОК. Смятам да букна Air Asia около 15.00 за Сингапур - мисля ще е достатъчновремето - това също с агенция.Малко ме притесни с границата и май Мелака ще отпадне.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , antranik3101 каза:

Благодаря ти много за инфото.Като гледам май ще сменям програмата така както си ми я препоръчала.

Ден 1 - Вземане от летище , трансфер до хотела + трите забележителности които ми написа - това с агенция

Ден 2 - Освобождавене на хотела сутринта.Batu Caves и ако остане нещо друго ще е ОК. Смятам да букна Air Asia около 15.00 за Сингапур - мисля ще е достатъчновремето - това също с агенция.Малко ме притесни с границата и май Мелака ще отпадне.

Да не забравиш Кулите и нощен КЛ първия ден 😉

Да, най-добре със самолет до Сингапур. Това с границата е непридвидимо като време. А Мелака ще остане за следващия път. Не е кой знае какво. Джорджтаун на о.Пенанг е в пъти по-добре.

Не знам с какъв акъл ви предлагат само 4 часа за КЛ, а пък цели 3 часа за Мелака?! Ако времето (вали) не позволява разходки навън в ден 1, след Бату кейвс може да компенсирате. Или ако всичко е било ок на ден 1, по пътя за летището (то ви е на път) да минете през Путраджая и розовата джамия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
13 hours ago, stanislavpp said:

Ние сме с резервация от март месец за Уестин , но все ми се иска да го сменя по някаква причина …, малко изморен ми изглежда . Главната причина да го избера е добрият баланс между много добър детски клуб и читав плаж.

Първоначално и аз се бях спрял на него , но реших че Pelanghi  е на плажа Pentai Chenang и е уж с малко по-добри отзиви.

Връзка към коментар

Само лек teaser как изглежда Коледа в мюсюлманска Малайзия:

 

Спойлер

IMG_6523.JPG.8b2b050a95a670229ec7e3569362d112.JPG

 

За мен най-най-интересното и нещо, което не трябва да се пропуска на Ланкави е скай мостът и лифтът!

 

Спойлер

От първа станция

 

359663399_IMG_33072.JPG.09fcfdd50b27e41bbf62019acf412dcb.JPG

 

Втора станция

 

IMG_3319.JPG.850a0c1055bab769f2e5f472c3dbdb40.JPG

 

И мостът

 

2106198819_IMG_33542.JPG.a225f2f931edf08f37211a143be197e5.JPG

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Бърз въпрос: къде в Тайланд е най-хубаво за следната почивка:

- да става през пролетта (април)

- да има хубави плажове

- да не е с грамадни хотели, а с по-малки нещо къщички много близо до плажа

- да има места за шнорклинг

 

Не знам това дали е за отделна тема…Благодаря!

Връзка към коментар
На 8.11.2023 г. в 0:15, Nia_STN каза:

Бърз въпрос: къде в Тайланд е най-хубаво за следната почивка:

- да става през пролетта (април)

- да има хубави плажове

- да не е с грамадни хотели, а с по-малки нещо къщички много близо до плажа

- да има места за шнорклинг

 

Не знам това дали е за отделна тема…Благодаря!

Без да съм специалист за Тайланд - Ко Самуи, Ко Тао

 

Трябва ми малко помощ за Хо Ши Мин - ще имаме един ден и една вечер в ХШМ с круизен кораб. Някаква препоръка за гид и готин ресторант и рууф топ бар там?

Връзка към коментар
преди 43 минути , DaBo каза:

 

Трябва ми малко помощ за Хо Ши Мин - ще имаме един ден и една вечер в ХШМ с круизен кораб. Някаква препоръка за гид и готин ресторант и рууф топ бар там?

Добрите и автентични ресторанти са в района на Ben Thanh Market. Опитвам се да си спомня в кой точно ресторант вечеряхме, но минаха почти осем години и не мога да го открия на картата. Разбира се, ако търсиш нещо от по-висока класа, може би този район няма да го предложи. Относно рууф топ бар в даунтаун има достатъчно високи сгради с кафета на покрива и не бих могъл да препоръчам. Очаквай обаче и компания в бара. Когато седнахме, аз, съпругата и сина ми (тогава на 20 години), към нас веднага се присламчиха едни хубавици и хубавци. След съвсем добронамерен отговор, че сме дошли само да пием по едно, веднага се усмихнаха и отдалечиха. Имам прекрасни спомени от Сайгон, дано ви хареса...

 

Май все пак успях да го открия:

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.