Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 47 минути , DaBo каза:

Трябва ми малко помощ за Хо Ши Мин - ще имаме един ден и една вечер в ХШМ с круизен кораб. Някаква препоръка за гид и готин ресторант и рууф топ бар там?

Била съм тук Duc Vuong Saigon Hotel - Bui Vien  и много ми хареса. Наоколо има доста подобни места. Ние имахме два дни в Сайгон и беше доста приятно. Можете и без гид да се справите успешно. Описала съм тук, може да ти е полезно с нещо.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Цвете каза:

Била съм тук Duc Vuong Saigon Hotel - Bui Vien  и много ми хареса. Наоколо има доста подобни места. Ние имахме два дни в Сайгон и беше доста приятно. Можете и без гид да се справите успешно. Описала съм тук, може да ти е полезно с нещо.

Това е един от любимите ми бюджетни хотели там, Имат стаи от такива без прозорци до големи с тераси тип среден клас хотел и бар/рестрорант на покрива.

Наскоро го реновираха и добавиха точно от най-добрите стаи, аз си букнах такава за януари. 

 

Да се има предвид, въпреки че е извън  пешеходната зона на Bui Vien, някои стаи са доста шумни и при резрвацията да се казва висок етаж и тиха стая отзад. Също типа стая е мега важен, както споменах по-горе. Някои са килери, други нови и топ.   

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 51 минути , T.E.Lawrence каза:

Това е един от любимите ми бюджетни хотели там, Имат стаи от такива без прозорци до големи с тераси тип среден клас хотел и бар/рестрорант на покрива.

Наскоро го реновираха и добавиха точно от най-добрите стаи, аз си букнах такава за януари. 

 

Да се има предвид, въпреки че е извън  пешеходната зона на Bui Vien, някои стаи са доста шумни и при резрвацията да се казва висок етаж и тиха стая отзад. Също типа стая е мега важен, както споменах по-горе. Някои са килери, други нови и топ.   

Ние бяхме в хотела отсреща Hong Han Hotel, стаите са големи, гледат към улицата, но са с два реда дограма и е тихо. На бар ходихме в този, който спонах.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 7.11.2023 г. в 18:15, Nia_STN каза:

Бърз въпрос: къде в Тайланд е най-хубаво за следната почивка:

- да става през пролетта (април)

- да има хубави плажове

- да не е с грамадни хотели, а с по-малки нещо къщички много близо до плажа

- да има места за шнорклинг

 

Не знам това дали е за отделна тема…Благодаря!

Ко Самуи, Ко Панган и Ко Тао отговарят на изискванията. 

Ако конкретно се интересувате от шнорхелинг, Ко Тао е най-добрият вариант от трите острова. Другите два имат чудесни плажове и безброй места за настаняване, точно каквито търсите, но наистина хубави места за шнорхелинг са по-скоро оскъдни.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@stanislavpp

След снощната церемония, Куала Лумпур има ресторант с 2 звезди Michelin:

https://www.dewakan.my

 

Има 4 ресторанта с 1 звезда - два в КЛ и два на о.Пенанг:

Kuala Lumpur

https://www.betakl.com/

https://www.restaurant-dc.com/#/

 

Penang

https://guide.michelin.com/my/en/pulau-pinang/my-george-town/restaurant/auntie-gaik-lean-s-old-school-eatery

https://www.restaurant-aujardin.com/

 

https://www.malaymail.com/news/eat-drink/2023/11/17/kls-dewakan-awarded-two-michelin-stars/102551

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Благодаря за тага - ресторанта е на 950м пешком от Гранд Хаят . Не допускат деца , и междувременно драснах един имейл на хотела  за опция  за детегледачество . Ако не предлагат и ползваме външна фирма , ще резервирам ранен слот (18.00ч) , иначе 21.00ч ни е идеално . 

Връзка към коментар

Бих искала да попитам - имаме над 10 ч. транзит в Сингапур. Мисля да букна безплатен тур от летището https://www.changiairport.com/en/discover/recommended-itineraries/free-singapore-city-sights-tour.html

Чудя се при това положение да попълвам ли SG Arrival Card (SGAC)?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Купихме билети от Лангкави до Сингапур от сайта на Airasia през профила на съпругата ми. След това имейлът ѝ се прецака и вече няма достъп до него. Добре че преди това препрати потвърждението от Airasia до моя имейл и го разпечатах. Тя иска да си смени имейла в акаунта на Airasia, но се изисква OTP, какъвто код до български мобилен телефон не достига. Иначе засега може да влиза в сайта на авиокомпанията през десктоп версията, но не и през мобилното приложение, защото там се изисква верификация с OTP. Аз пък нямам достъп моите акаунти в Airasia, които са заключени по неизвестни за мен причини /уж от съображения за сигурност/. А искаме да купим билети и от Куала Лумпур до Лангкави. Сто пъти писах до съпорта и нищо. Та питаният ми са следните: Задължително ли е онлайн чекирането през мобилното приложение на Airasia или можем да се чекираме безплатно и на летището? Ще можем ли да се чекираме през десктоп версията на сайта на Airasia? Липсата на онлайн чекинг крие ли някакви рискове? 

Връзка към коментар
преди 3 минути , Stefan каза:

Ще можем ли да се чекираме през десктоп версията на сайта?

Разбира се , че може 👍 

 

Може да се чекирате и на летището , безплатно на машинки или срещу такса на гише ( във вашият случай 30rm на билет ).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , stanislavpp каза:

Разбира се , че може 👍 

 

Може да се чекирате и на летището , безплатно на машинки или срещу такса на гише ( във вашият случай 30rm на билет ).

Благодаря! Току-що намерих тази информация и на сайта на Airasia. 
Скъсахме си обаче нервите с мобилното им приложение. Не става и това е. 

Връзка към коментар

Все още се изумявам на някои местни управленчески решения:

Чужденците ще заплащат за возенето в иначе безплатните досега за всички GoKL автобуси:

https://www.thestar.com.my/metro/metro-news/2023/11/29/fee-to-be-imposed-on-foreigners-using-gokl-buses
 

Откога и колко ще е тарифата не се знае засега. Иначе “реват”, че туризмът им страда, ама и те не знаят защо. Махат визите за индийците и китайците за месечен престой, ама ще карат шепата чужденци ще плащат жълти стотинки за автобусите. 

Връзка към коментар

Ами туризмът в момента в Югоизточна Азия е Индия, Малайзия и Китай връща позиции. Другите са далече назад.

 

Особено Индия с тази лавинообразно нарастваща средна класа, която откри, че не било лошо да се пътува, са бъдещето на туризма в оня регион. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е, като се има предвид, че китайският етнос е 20%, а индийският е 10% от населението на Малайзия, няма нищо лошо в това да им махнат визите точно за тези нации. 
Тези автобуси се използват основно от местни и няма никаква логика да чарджват няколкото чужденци да плащат. Оставят лош привкус. Но нищо не ме изненадва тук.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според вас по отсечката Сием Рийп - Бангкок  кой вариант да избера:

- билет директно през Airasia до DMK летището 

- билет през jetcost.de -> lastminite.de до BKK с Thai Airways

 

Като сложа багаж и сравнено с цената на посредника, цената на финалния билет ще е еднаква и при двата варианта. 

Чуденката ми оправдава ли се риска да е през посредник в този случай? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, Thai е в пъти по-добре от airasia. Да не говорим, ако летиш в час пик и има задръстване, или ще си отвисиш по пътя, или трябва да ползваш няколко вида транспорт.

Иначе аз за първи избор бих избрал bangkok airways. Thai са ми втори.

И толкова ли е голямо това намаление да се занимаваш с възможни рискове и посредници? 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за отговора. Билетът без посредник е 160 долара, а с послеосредник пада на 110. Около 100 лв си е намалението. Аз не се и съмнявам, че Тай са по-добрата компания, но в случая не мога да преценя дали си струва риска 😞 чаках, струвах, но гея билети не паднаха... 

Връзка към коментар

Здравейте. За обиколка на Прамбанан и Борободур от Джогджа  каква цена да очакваме или да договорим? От хотела ли да поръчаме или такси от улицата?

Връзка към коментар
преди 2 часа, lesy каза:

Здравейте. За обиколка на Прамбанан и Борободур от Джогджа  каква цена да очакваме или да договорим? От хотела ли да поръчаме или такси от улицата?

Ние си ползвахме Grab по отделните отсечки. Със сигурност ни излезе по-евтино, отколкото регулярно такси.

Погледни и вариант да резервирате кола с шофьор за целия ден в klook.

При нас излезе нещо сходно като цена накрая, просто закъсняхме и тогава (преди почти 4 години все пак) се оказа, че не може в klook да резервираме от днес за утре.

Има и градски транспорт. Поне до Прамбанан със сигурност има някакви автобуси/маршрутки, които бяха изключително евтини, но не сме ги ползвали. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Pepi Popova каза:

Благодаря за отговора. Билетът без посредник е 160 долара, а с послеосредник пада на 110. Около 100 лв си е намалението. Аз не се и съмнявам, че Тай са по-добрата компания, но в случая не мога да преценя дали си струва риска 😞 чаках, струвах, но гея билети не паднаха... 

Иха, то доста пада. 🙂

 

Иначе 2011та като я летях за първи път, това беше сигурно най-скъпата малка отсечка в света и Bangkok Airways бяха монополисти. $250 струваше, още ме боли сърцето като се сетя. 

 

Сигурно летиш около празниците, няма промоции по това време и ще трябва да вземеш на висока цена. Thai са националният превозвач, при екстремни ситуации винаги те ще са с предимство. Тайската логика винаги е била нашите са номер едно, другите кучета ги яли. Да дават парите и да си ходят. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ох при 250$ щях да се лашкам в автобуса 😅 Попринцип не са някакви празници доколкото проверих на 22 Февруари, ама 2 месеца и нещо вече дебна и цената само се качва 🙄🙄 

Връзка към коментар
преди 5 часа, Pepi Popova каза:

Ох при 250$ щях да се лашкам в автобуса 😅 Попринцип не са някакви празници доколкото проверих на 22 Февруари, ама 2 месеца и нещо вече дебна и цената само се качва 🙄🙄 

Това е в края на китайската нова година. В този период цените са винаги високи, но и като цяло цените в региона не падат с наближаването на датата, дори и самолетът да не е напълно зает. Дори напротив - ще се вдигат, особено ако няма много конкуренти по отсечката.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, DaBo каза:

Това е в края на китайската нова година. В този период цените са винаги високи, но и като цяло цените в региона не падат с наближаването на датата, дори и самолетът да не е напълно зает. Дори напротив - ще се вдигат, особено ако няма много конкуренти по отсечката.

Благодаря! И аз достигнах до това заключение накрая. Днес купих билети и реших да не рискувам с посредници, когато сме 11 човека... та направо ми се скъса сърцето с тази смотана такса на Airasia от 66 долара 😭

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.