Прескочи до съдържание

Филипини - препоръчайте тур из Ел Нидо


digitalpr

Препоръчани мнения

На 20.03.2018 г. в 12:33, T.E.Lawrence каза:

Върнах се преди няколко седмици от Ел Нидо. Оставете a.b.c  и всякакви букви от азбуката.

Здрасти, попаднах на този ти пост и реших да те попитам като често ходещ и познаващ добре ЮИ Азия - как оценяваш Ел Нидо и Корон региона в сравнение с района на Краби и прилежащите острови като природна красота? И двата региона предлагат комбинация от отвесни варовикови скали и прозрачно тропическо море. На няколко пъти съм планирал Палаван и все съм се отказвал и съм ходил пак в Краби и наоколо. Бих предположил, че колкото и да се е напълнило с туристи в Ел Нидо и Корон, пак са по-малко отколкото на Пи Пи, Ао Нанг и съседни. И в двата района могат все пак да се намерят и по-малко населени острови от типа на Koh Ngai в Тайланд или пък архипелага Линапакан във Филипините.  Какво е твоето усещане, сравнявайки двата региона? Тайланд е много по-лесен за достигане и предлага по-голямо разнообразие от места за преспиване, разбира се... В Палаван има ли някаква по-висока степен на дивотия / автентичност?

Благодаря предварително!

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

Ами, Ел Нидо е ок да отидеш веднъж за разнообразие, аз не бих се върнал отново там, предвид всичката логистична, ценова и туристическа лудница. На Корон ще ходя за първи път този февруари, не съм с големи очаквания, но ей така за разнообазие. Очаквам хората да са по-малко, Ел Нидо е в доста топ класации, вече е изгубена кауза.

 

Това с многото туристи в Ел Нидо е много по-голям проблем, защото островчетата, част от основните забележителности, са много малки и няколко лодки вече правят мега навалица. В района на Ао Нанг дори като бройка да ходят повече хора има по-големи острови и плажове наблизо, където да се чувстваш по-спокойно. Хотелите цена-качество също са много в полза на Тайланд. В Ел Нидо по критерий да не е барака, да са прилични условия и да не е повече от 50-60 евро на вечер намерих един единствен хотел в Агода, който букнах 8 месеца по-рано. Всичко друго е евтини тръстикови колиби или ресорти за по над $100 на вечер.  Същия клас хотел в Ао Нанг се сещам за поне няколко за цена наполовина. Сравнявам високия сезон без мега топ датите Коледа - Нова година. 

 

Все пак, ако търсиш по-диви места, можеш да намериш спокойни плажове на по-отдалечените места, Палаван е огромен. Много по-евтино е да си наемеш сам лодка, отколкото на Ао Нанг. Освен това можеш да спираш в  малки заливчета  и да си сам, а големите лодки на туровете просто не могат да стигнат. Corong Corong плажа извън града е готин, на самия остров - сутринта има много морски звезди във водата. Беше някакви $2-3 с триколка от Ел Нидо. Хората са дружелюбни и говорят добър английски. 

 

Имай предвид, че логистиката между Ел Нидо и Корон е гадна - лангъркане с часове с ферибот, ако времето е ок и го има. Аз затова реших да ги разделя в различни трипове. За една бройка щях да остана блокран на Бохол и да си изпусна самолета от Себу. Феритата не се движеха два дни заради циклон и това в мега топ сезона, когато се очакваше дори дъжд да няма. В дъждовния сезон редовно има моменти на канселиран транспорт за по над седмица. 

 

 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

Ами, Ел Нидо е ок да отидеш веднъж...

Благодаря за отговора! А като природна красота, без да смяташ хора, логистика, хотели и пр. как ги сравняваш?

Връзка към коментар

Ооо, филипинските забележителности са по-разнообрани - някои са подобни, някои са меко казано набедени за забележителности, но има няколко наистина невероятни. Със сигурност не съжалявам, че отидох до Ел Нидо. Броя го в графа "веднъж в живота", но беше интересно и много красиво.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Преди две години бях в района на Краби, а този Март/Април бях в Ел Нидо и Корон. Пристигнал веднъж в Ел Нидо пред теб стои въпроса дали да се върнеш до Пуерто Принцеса с 6-часов бус, или да продължиш към Корон с 4-часов ферибот. И в двата случая е кофти, избрахме второто. Съгласен съм с Lawrence, че Палаван е по-разнообразен от Краби. Тайланд обаче е по-лесната от двете дестинации и като транспорт, и като избор на места за спане, и като избор на храна ако щеш.

А ако трябва да избираш между Ел Нидо и Корон... Ел Нидо е място където по- има какво да правиш, ако оставим настрана триповете с лодки. Има плажове и места лесно достъпни пеша, с моторче, триколка и т.н. В градчето Корон е по скучно бих казал. Като природа и двете си заслужават.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За транспорта до Ел Нидо не го мисли, не е като преди, вече има директни самолетни връзки от Манила, Анджелес  и Себу. От Себу са по-скъпи, но другите са добре откъм цена. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , T.E.Lawrence каза:

За транспорта до Ел Нидо не го мисли, не е като преди, вече има директни самолетни връзки от Манила, Анджелес  и Себу. От Себу са по-скъпи, но другите са добре откъм цена. 

Логистиката, удобствата за преспиване и храната имат значение само ако пътувам с дъщеря ми, която по това време (идващата зима) ще е на 10 г, в такъв случай ще отида за четвърти път в Тайланд. Ако съм сам или с някой друг възрастен, това не е особено важно. Според беглите проучвания, които направих, много ми хареса идеята да се отиде до Корон или до Ел Нидо, да се прекарат по два-три дни на двете места, а помежду им да се наеме лодка за 4-5 дневно пътуване из ненаселените с туристи острови из архипелага Линапакан - по средата между Ел Нидо и Корон, както е споменал по-рано в темата @Константин. На първо четене лодка за 4 дни излиза около 800 щатски долара, което даже да се раздели между двама, не е майка си и баща си (като се има предвид, че храната и преспиването са евтини). Всеки допълнителен ден е 5,000 песо (около 94 долара). От тази цена като се извади трансфера от Ел Нидо до Корон (или обратно) се получава още по-атрактивна оферта. Полети директно до / от Ел Нидо / Корон. Нямам интерес към Пуерто Принсеса, подземната река и пр. 

Проблема ми е че, че нищо друго освен Ел  Нидо, Корон и помежду не ме интересува из Филипините и трябва да намеря нещо някъде другаде, с което да комбинирам, за да оправдая пред себе си ходенето до тази част на света. Има ли някакви удобни връзки с Виетнам или Индонезия или може би малайзийско Борнео / Бруней? В Япония и в Китай ще е студено по това време на годината.  Всякаква идея за комбинация на Филипините с нещо друго (да не е Сингапур, Куала Лумпур, Камбоджа, Минамар или Тайланд) би ми била много интересна.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

За съжаление Филипините са лошо свързани ценово с другите държави. Като изключим от споментатите, където не ти се ходи, отскоро има нелоша връзка Манила - Хо Ши Мин със Себу Пасифик.

 

Между другото Филипините са огромни, особено такъв тип, щом основно морски те интересуват, има доволно много места, които са красиви, но просто не са в класациите и съответно малко известни.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
На 20.03.2018 г. в 17:17, T.E.Lawrence каза:

Вие си решавате, според мен си заслужава всеки лев отгоре.

 

Този път не стигнах до Корон, но другия февруари твърдо съм там. 

за група от 8 лодката става ли? и тези турове само от ел нидо ли се правят, защото и аз като гледам хотелите там, вече се разколибавам, дали да се ходи до Филипините? Засега сме решили (нямаме купени дори самолетни билети още) 7 нощувки Палаван-Ел  Нидо (малко по-наюг има като че ли по свестни хотели) и 5-6 Боракай.

Връзка към коментар

Ако е опция  за теб малко  Микронезия- има от Манила връзка с Гуам, Палау - не съм сигурна дали още съществува, но през Гуам е лесно и за Сайпан и за Яп

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Роми каза:

Ако е опция  за теб малко  Микронезия- има от Манила връзка с Гуам, Палау - не съм сигурна дали още съществува, но през Гуам е лесно и за Сайпан и за Яп

   И аз натам гледам . За Гуам май си трябва виза  :angry:. А от Манила до Палау полетите все си се въртят около 600 долара . Колкото от София до Манила :dash1:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, И. М. каза:

за група от 8 лодката става ли? и тези турове само от ел нидо ли се правят, защото и аз като гледам хотелите там, вече се разколибавам, дали да се ходи до Филипините? Засега сме решили (нямаме купени дори самолетни билети още) 7 нощувки Палаван-Ел  Нидо (малко по-наюг има като че ли по свестни хотели) и 5-6 Боракай.

Ще ви трябва по-голяма, но лодки бол, не е проблем да се намери. Туровете тръгват от Ел Нидо да. 5 февруари 2019 се пада китайската Нова Година, т.е. в никакъв случай не ходете там  между 2 и 10ти, ще е зверски пренаселено.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, T.E.Lawrence каза:

Ще ви трябва по-голяма, но лодки бол, не е проблем да се намери. Туровете тръгват от Ел Нидо да. 5 февруари 2019 се пада китайската Нова Година, т.е. в никакъв случай не ходете там  между 2 и 10ти, ще е зверски пренаселено.

Били сме по време на китайската НГ на Бали и там не се забелязваше особено оживление. Навсякъде ли на Филипините ще е пренаселено?

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

В момента сме в Ел Нидо, като по план трябва да пътуваме до Сабанг, от където за ден да посетим подземната река и в същия ден да се отправим за Пуерто Принцеса. Нещо обаче не можах да се ориентирам добре на място как може да стане това. В нета намирам някакъв тур за 2800 песо/човек, което ми се струва доста. Някой да препоръча нещо?

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.