Прескочи до съдържание

Шотландия за 5 дни, съвети?


Sun4o

Препоръчани мнения

преди 4 минути , Sun4o каза:

Шотландия е невероятна! Бая километри с ренталката изръчкахме, сега чакам и глобите, но почти всичко, което видяхме, надхвърли очакванията.

Желая ви нула глоби и много се радвам, че така сте се изкефили! :) 

Връзка към мнение

Привет и от мен. Бях в Шотландия преди година по това време. Домакини ми бяха мои приятели,които живеят в Балох, на брега на Лох Ломонд.

Бях за седмица. Имахме кола и бокаляхме. Ходихме 3 пъти до Единбург - страхотен град е. Освен замъка(малко преди него от лявата страна има музей на уискито с безплатна дегустация), препоръчвам и Calton hill от където се откриват невероятни гледки както към центъра,така и към морето. Близо е до центъра,лесно се качва по стъпалата. Друго място на което се качихме(със спортно облекло) е Arthur’s Seat. Това си е местното възвишение,но маршрута си го бива. Уикендите целия град е там. На мен ми хареса.

2 дни бях в Стърлинг и околностите - също много яко място. Да не кажа,че замъка в Стърлинг ми хареса повече от Единбургския - гледките от него за страхотни,особенно към Монумента на Уолъс(също препоръчвам,заедно с моста над реката). Хубави лежерни кафета и ресторантчета има в Стърлинг, а маршрута между него и Балох(около 40 минути) минава през готини селца и типично шотландски пейзажи. При ясно време,от кулата на Уолъс се вижда много добре Бен Ломонд, най-високия връх в околията,разположен на езерото.

В Глазгоу също не е зле,имат хубава пешеходна улица,хубави места и мостове покрай реката Клайд. Там има и хубави чайни, в които да се столиш ако е хладно навън.

И понеже пише,че ще имате нощувка до Лох Ломонд -  градчетата Балох и Александрия,които са разположени на самото езеро също са много готини. Там препоръчвам Queen of the loch - готино местенце на езерото, в което да си пиеш чая скоч-а в типична хубава атмосфера.

Като бонус за няколко часа посетих и Дъмбартън - на път ви е от Балох към Глазгоу. Има хубав висок замък, там река Клайд се разлива и гледката е красива. Разлива на реката и замъка са един до друг. 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.