Прескочи до съдържание

Круиз по Нил и 4 дни в Хургада


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Здрасти на всички. От около месец гледам едни обяви на няколко нашенски к... пардон, тур агенции за ширпотребен пакет за Египет. Недолюбвам по принцип групови мероприятия, но пък самостоятелно просто няма как да го стъкмя на такава цена. За около 1200 лв. се предлагат:

 

Чартърен полет от София (даже има обявен и от Варна, но се съмнявам дали ще се съберат достатъчно хора).

 

3 вечери круиз по Нил с включени в цената екскурзии по храмовете по пътя от Луксор до Асуан. На кораба се плаща допълнително за напитки.

4 вечери в Хургада на ол инклузив.

Автобусни трансфери Хургада - Луксор и Асуан - Хургада.

С-у допълнително заплащане може да се отиде и до Кайро за един ден. Това ми се вижда голяма разсипия - тръгва се в 01:00 ч. сутринта, 7-8 часа път и после следобяд същото обратно. Тук обаче може да се прояви поне малко самоинициатива и да се купи билет от сайта на Egyptair (около 110-120 евро в двете посоки) и да се отиде до Кайро културно без ексцесии...

 

Ако се напрви и Кайро, остават един и половина дни за шнорхелинг или дайвинг (за който е scuba diver), без Кайро остават два и половина дни за гмуркане. Ако някой е правил шнорхелинг от Хургада, може ли да сподели къде е най-добре в района?

Та, според вас струва ли си човек, който по принцип не обича готови пакети да направи това? Чудя се доколко съм вързан с групата... За круиза и сам да отида до Египет, не мога да чартирам кораб или лодка за 3 дни само за мен, това ясно...

Ако някой е правил нещо подобно, би ли споделил впечатления?

Има ли магеланци, заинтересовани от такъв пакет? Като ще е група, поне да има и хора от форума. :) Аз не съм сигурен още дали ще го правя де, само сондирам мнения... :)

 

Само да уточня, че в Египет никога не съм ходил (както и където и да било в северна Африка). Прелитал съм отгоре няколко пъти и съм снимал долината на Нил, Сахара и Кайро от въздуха...

 

П. П. Не се опитвам да рекламирам или бутам продажбите на никаква агенция. :)

 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм използвала чартъра и се получи доста добре.

Сега пиша от телефона, но мога да отговоря на някои въпроси, без шнорхелинга(него го оставих за следващия път). 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Круизите са страхотни ако избереш правилният. Вижда се наистина много и забелележителностите повечето са покрай реката. За съжаление египтяните са най-големите звездобройци. 5+ звезди круизен кроаб, както и 5 звезден хотел не означава абсолютно нищо. Може да е дупка, мръсотия до шия и без топла вода. Единственият шанс е някой да ти препоръча "бях на този кораб", "спах в този хотел".

 

По-добре планирай Кайро сам с някой друг ден престой и дневни трипове, после круиз, после гмуркания. Лирично отклонение към Кайро от Луксор или Хургада с автобус е наистина утрепия.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@FlyTraveler, аз с удоволствие бих направила такъв тур, но 2018 не мога, обаче 2019 е опция - около 1 февруари специално.

Ако е отговор де - щото хем не съм в България, хем не е догодина, ама да кажа, че не си сам в щенията си :) 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Mary каза:

Аз съм използвала чартъра и се получи доста добре.

Сега пиша от телефона, но мога да отговоря на някои въпроси, без шнорхелинга(него го оставих за следващия път). 

Ти си се радвай спокойно на Ливан сега. :) Аз съм ти прочел постовете по въпроса и ако тръгна за Египет, ще те разпитам специално за някои подробности. :) Благодаря за включването!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , T.E.Lawrence каза:

Круизите са страхотни ако избереш правилният. Вижда се наистина много и забелележителностите повечето са покрай реката. За съжаление египтяните са най-големите звездобройци. 5+ звезди круизен кроаб, както и 5 звезден хотел не означава абсолютно нищо. Може да е дупка, мръсотия до шия и без топла вода. Единственият шанс е някой да ти препоръча "бях на този кораб", "спах в този хотел".

 

По-добре планирай Кайро сам с някой друг ден престой и дневни трипове, после круиз, после гмуркания. Лирично отклонение към Кайро от Луксор или Хургада с автобус е наистина утрепия.

Благодаря ти и на теб за включването. Качеството на кораба чак толкова не ме интересува, по-скоро гледах разни клипове на Youtube да видя на кои кораби им се отварят прозорците на каютите, че понякога няма време човек да бяга на най-горната палуба или пък от по-ниско стават по-добри снимки. 

Ти круиз по Нил правил ли си, че за там имам няколко въпроса, ако реша да го правя това пътуване?

Да, Кайро би могло да се направи с едно преспиване, ако се жертва ден за шнорхелинг. Предполагам, че иначе ако се вземе самолетен билет, от 07:00 до 20:00 ч. може да се разгледа града до голяма степен, ако примерно пропусна Египетския музей (колкото и важен да бил той) и side trips, освен пирамидите в Гиза. Може да се вземе такси за 10 часа и да се обиколят двете най-известни джамии, християнското и ислямското Кайро, да се снима покрай Нил и да се качи човек на кулата по залез...

П. П. Ако взема този пакет, нямам много място за планиране. Не мисля, че продават само седалки в самолета. Каца се в Хургада, спи се една вечер, след това се прави круиза по Нил с трансферите (които са си доста дълги и те) и после има още 3 вечери в Хургада (където вече имам известна свобода за самостоятелно планиране). Иначе ако правя Египет сам, същите неща като цена ще ми излязат да не кажа чак двойно, но там някъде...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Гост каза:

@FlyTraveler, аз с удоволствие бих направила такъв тур, но 2018 не мога, обаче 2019 е опция - около 1 февруари специално.

Ако е отговор де - щото хем не съм в България, хем не е догодина, ама да кажа, че не си сам в щенията си :) 

Аз питам по принцип за мнения относно такъв тип пътуване. Ако се събере магеланска групичка, ОК, ако ли не, пак става и сам (с още един самолет хора всъщност). :):)

Връзка към мнение

Правил съм круиз, да, само че наобратно от Асуан до Луксор, ама беше през 2008г. Дано да помня каквото искаш да питаш. :) 

 

Музеят е изключително топ място, според мен не го пропускай. Иначе има доста повече интересни пирамиди за дневни трипове от Кайро, освен тези трите в Гиза. Виж Дахшур, Медум, Сакара... там има много по-уникални неща за гледане от джамиите на Кайро. :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 минути , T.E.Lawrence каза:

Правил съм круиз, да, само че наобратно от Асуан до Луксор, ама беше през 2008г. Дано да помня каквото искаш да питаш. :) 

 

Музеят е изключително топ място, според мен не го пропускай. Иначе има доста повече интересни пирамиди за дневни трипове от Кайро, освен тези трите в Гиза. Виж Дахшур, Медум, Сакара... там има много по-уникални неща за гледане от джамиите на Кайро. :) 

Виж, аз не съм чак толкова луд по древно-египетската история. Не, че не ме интересува изобщо де, но като цяло предпочитам по-скорошната такава и да хвана атмосферата на града, да снимам разни сгради, улици, физиономии. Затова и се точа на Cairo Tower - виждал съм панорамни снимки от там - града с пирамидите в Гиза в кадъра. Музеят е уникален и мега известен, но да имаш повече време... Иначе трябва да вляза набързо да видя златната маска на Тутанкамон, няколко мумии и да излизам... :):) 

За круиза си мислех да попитам дали се пътува през нощта? През деня съм виждал на клиповете да се пътува, но едва ли е по цял ден, защото се ходи и по храмове. Другото е дали си спомняш от коя страна на кораба е по-интересно и / или по-близо до брега? Движението по реката (ако си я представим като двупосочен път) отдясно ли е или отляво? За светлината ясно, че Нил тече от юг на север и че до обяд е благоприятна от едната страна, а следобяд от другата (всъщност във връзка с това, може да е важно и кога са повечето плавания - преди обяд или след обяд)? :):)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз я загледах тази програма. Първата половина на октомври съм в Кения, но 4.11 ме устройва като дата, ако се съберат хора.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаше вечерно движение след залез Слънце, но за спане спираше. За страна на кораба, ако питаш заради каюта, няма значение. Никой не стои в каютата, има огромни общи помещения, както и обща горна палуба, където може да обикаляш от която страна искаш. Дори капитана канеше любопитните хора да отидат при него да разгледат докато управлява кораба. Можеш да гледаш и от неговата перспектива. Иначе в посока Асуан - Луксор, се движехме отдясно. 

 

Реката е и спокойна, не е като в морето, никакво вълнение. Само за тенис на маса не ставаше заради вятъра, въпреки че пробвахме. :D

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мисля че корабите пътуват само през деня, а вечер нощуват на пристанище. Кратко търсене в нета показа, че пътувания в Египет се организират от поне два туроператора, всеки от тях със собствен полет и програма. На единият круизът е от Луксор до Асуан, т.е. от север на юг срещу течението на Нил, а на другия обратно от Асуан до Луксор.

И двете програми не включват посещение на Абу Симбел от Асуан.

Египет е едно от малкото места, където в повечето случаи организираните почивки от България излизат по-евтино от самоорганизираните. Но можеш да ползваш само полета, хотела и трансферите по програмата, а останалото да си направиш сам. Самолетни билети за чартъра се продават само, ако им остават свободни места, което обикновено се разбира в последните дни.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , feel_the_rush каза:

И аз я загледах тази програма. Първата половина на октомври съм в Кения, но 4.11 ме устройва като дата, ако се съберат хора.

 

преди 9 минути , feel_the_rush каза:

И аз я загледах тази програма. Първата половина на октомври съм в Кения, но 4.11 ме устройва като дата, ако се съберат хора.

Аха, а за 01.11 как си? Тогава чартъра е с BH Air и кораба (ако е този, който е написан - MS Royal Viking) ми се струва по-добър.

Понеже споменах и чартърните компании - между BH Air и Bulgarian Air Charter коя бихте избрали? BH Air самолета би могъл да бъде А320 само, докато при Bulgarian Air Charter може да е 320, но може и да е MD 82 ли 80 ли бяха... Ако има някакъв модел самолети, в които да не се чувствам особено спокоен, то са тези MD-та.

Връзка към мнение

Флай,ние веднъж ползвахме само чартъра, няколко неща от общата програма, а  пък, за останалото време, си бях направила  индивидуална програма.

Пътуването беше така:

Кацане в Кайро - там си бях избрала този хотел, щото исках пирамидите да ги виждам от прозореца на стаята.:)И защото от предишните ходения, знаех какви са предлаганите по програмата хотели.

В Кайро си имахме сами ние двамата, през цялото време, индивидуални трансфери с  лимузина и шофьор.

Само че, бях разделила едната седмица с две нощувки в Кайро +  на третия ден - еднодневна екскурзия до Александрия.  Екскурзията в Александрия ни беше съчетана с едно много приятно семейство руснаци - мама, тате и девойка на около 10 години. Имахме климатизран ван, шофьор и гид на руски. Взеха ни от хотела рано сутринта, а късно вечерта се върнахме в Кайро. Руснаците останаха там. Ние имахме нощен полет до Хургада, още сутринта си бяхме взели багажа от хотела и ни закараха направо на летището. В Хургада пристигнехме около 2,30 след полунощ, чакаха ни и се настанихме в Шайгенбергер, че много ни беше харесал от предния път.

Там имахме 5 нощувки, само за плаж и глезотийки. Ама всичко си бяхме разгледали предишните пъти.

Имай предвид, че в Кайро задръстванията са величествени. Поне, тогава бяха така, та се пътува бавно.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 20 минути , hristov.hb каза:

Мисля че корабите пътуват само през деня, а вечер нощуват на пристанище. Кратко търсене в нета показа, че пътувания в Египет се организират от поне два туроператора, всеки от тях със собствен полет и програма. На единият круизът е от Луксор до Асуан, т.е. от север на юг срещу течението на Нил, а на другия обратно от Асуан до Луксор.

И двете програми не включват посещение на Абу Симбел от Асуан.

Египет е едно от малкото места, където в повечето случаи организираните почивки от България излизат по-евтино от самоорганизираните. Но можеш да ползваш само полета, хотела и трансферите по програмата, а останалото да си направиш сам. Самолетни билети за чартъра се продават само, ако им остават свободни места, което обикновено се разбира в последните дни.

 

 

Благодаря за включването. Има един БГ оператор, който предлага 3 вечери хотел в Хургада и 4 вечери на круиз (последната в Асуан) с опция за допълнителна ексклурзия до Абу Симбел (всъщност местата, където се спира са същите и в същия порядък, както и 3-дневния круиз). Това хем ме блазни, хем ако се направи това и Кайро за един ден, не остава време за никакъв шнорхелинг.

На лично съобщение би ли ми писал имената на тур операторите?  Публично правилата на форума не го позволяват.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , AlexandraKo каза:

Флай,ние веднъж ползвахме само чартъра, няколко неща от общата програма, а  пък, за останалото време, си бях направила  индивидуална програма.

Пътуването беше така:

Кацане в Кайро - там си бях избрала този хотел, щото исках пирамидите да ги виждам от прозореца на стаята.:)И защото от предишните ходения, знаех какви са предлаганите по програмата хотели.

В Кайро си имахме сами ние двамата, през цялото време, индивидуални трансфери с  лимузина и шофьор.

Само че, бях разделила едната седмица с две нощувки в Кайро +  на третия ден - еднодневна екскурзия до Александрия.  Екскурзията в Александрия ни беше съчетана с едно много приятно семейство руснаци - мама, тате и девойка на около 10 години. Имахме климатизран ван, шофьор и гид на руски. Взеха ни от хотела рано сутринта, а късно вечерта се върнахме в Кайро. Руснаците останаха там. Ние имахме нощен полет до Хургада, още сутринта си бяхме взели багажа от хотела и ни закараха направо на летището. В Хургада пристигнехме около 2,30 след полунощ, чакаха ни и се настанихме в Шайгенбергер, че много ни беше харесал от предния път.

Там имахме 5 нощувки, само за плаж и глезотийки. Ама всичко си бяхме разгледали предишните пъти.

Имай предвид, че в Кайро задръстванията са величествени. Поне, тогава бяха така, та се пътува бавно.

 

Благодаря ти за информацията. Твоята програма обаче няма как да се направи с тези полети и пакети до Хургада. Иначе за лимузината за Кайро, @Oshko ме светна вече за едни лондонски таксита, които са много удобни и не струват майка си и баща си за 8 часа. Ако и ти имаш инфо за това - добре дошло.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Здрасти на всички. От около месец гледам едни обяви на няколко нашенски к... пардон, тур агенции за ширпотребен пакет за Египет. Недолюбвам по принцип групови мероприятия, но пък самостоятелно просто няма как да го стъкмя на такава цена. За около 1200 лв. се предлагат:

 

Чартърен полет от София (даже има обявен и от Варна, но се съмнявам дали ще се съберат достатъчно хора).

 

3 вечери круиз по Нил с включени в цената екскурзии по храмовете по пътя от Луксор до Асуан. На кораба се плаща допълнително за напитки.

4 вечери в Хургада на ол инклузив.

Автобусни трансфери Хургада - Луксор и Асуан - Хургада.

С-у допълнително заплащане може да се отиде и до Кайро за един ден. Това ми се вижда голяма разсипия - тръгва се в 01:00 ч. сутринта, 7-8 часа път и после следобяд същото обратно. Тук обаче може да се прояви поне малко самоинициатива и да се купи билет от сайта на Egyptair (около 110-120 евро в двете посоки) и да се отиде до Кайро културно без ексцесии...

 

Ако се напрви и Кайро, остават един и половина дни за шнорхелинг или дайвинг (за който е scuba diver), без Кайро остават два и половина дни за гмуркане. Ако някой е правил шнорхелинг от Хургада, може ли да сподели къде е най-добре в района?

Та, според вас струва ли си човек, който по принцип не обича готови пакети да направи това? Чудя се доколко съм вързан с групата... За круиза и сам да отида до Египет, не мога да чартирам кораб или лодка за 3 дни само за мен, това ясно...

Ако някой е правил нещо подобно, би ли споделил впечатления?

Има ли магеланци, заинтересовани от такъв пакет? Като ще е група, поне да има и хора от форума. :) Аз не съм сигурен още дали ще го правя де, само сондирам мнения... :)

 

Само да уточня, че в Египет никога не съм ходил (както и където и да било в северна Африка). Прелитал съм отгоре няколко пъти и съм снимал долината на Нил, Сахара и Кайро от въздуха...

 

П. П. Не се опитвам да рекламирам или бутам продажбите на никаква агенция. :)

 

Аз ще бъда на такава програма от 1 ноември. Не обичам организирани екскурзии, но за тази цена (когато го резервирах от пролетта беше за 974 лв.) наистина няма как да се направи самостоятелно. В Кайро не мисля да ходя, според мене е разсипия от път. Аз отивам заради храмовете, а жена ми - заради гмуркането - няма смисъл да я лишавам от това удоволствие заради едните пирамиди. Ако ни хареса, ще отидем пак в някоя следваща година, но когато почнат пак да предлагат пакети с които да включват и Кайро, и Александрия, каквито имаше едно време. Да не се налага да се бие двойно разстояние от Червено море до Кайро и обратно. Преди осем години се опитвах да се набутам в последната минута в един такъв пакет чрез познат от туроператор; цените за ласт минит резервации бяха паднали драстично, приготвих си чудна самостоятелна програма, но накрая се оказа, че местата в чартъра свършили. И добре стана, защото на следващия ден след въпросния полет ме изтресе варицела и не ми се мисли, какво щах да правя, ако се бях ошарил там.

 

Мисля си, дали не можеш да попиташ туроператора да направиш нещо двуседмично, като ползваш само част от услугите, които предлагат. и в едната седмица да включиш и Кайро. Аз бих го направил, но офертата ми е за период, когато дори това едноседмично отсъствие от работа беше трудно да го договоря.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , master_of_germs каза:

Аз ще бъда на такава програма от 1 ноември. Не обичам организирани екскурзии, но за тази цена (когато го резервирах от пролетта беше за 974 лв.) наистина няма как да се направи самостоятелно. В Кайро не мисля да ходя, според мене е разсипия от път. Аз отивам заради храмовете, а жена ми - заради гмуркането - няма смисъл да я лишавам от това удоволствие заради едните пирамиди. Ако ни хареса, ще отидем пак в някоя следваща година, но когато почнат пак да предлагат пакети с които да включват и Кайро, и Александрия, каквито имаше едно време. Да не се налага да се бие двойно разстояние от Червено море до Кайро и обратно. Преди осем години се опитвах да се набутам в последната минута в един такъв пакет чрез познат от туроператор; цените за ласт минит резервации бяха паднали драстично, приготвих си чудна самостоятелна програма, но накрая се оказа, че местата в чартъра свършили. И добре стана, защото на следващия ден след въпросния полет ме изтресе варицела и не ми се мисли, какво щах да правя, ако се бях ошарил там.

 

Мисля си, дали не можеш да попиташ туроператора да направиш нещо двуседмично, като ползваш само част от услугите, които предлагат. и в едната седмица да включиш и Кайро. Аз бих го направил, но офертата ми е за период, когато дори това едноседмично отсъствие от работа беше трудно да го договоря.

 

Аз не знам дали искам да прекарам две седмици в Египет, поне на сегашният ми акъл. Вие с жена ти ще правите ли круиз? Ако случайно отида и аз от 01.11, може да се случим заедно.

Връзка към мнение
преди 2 минути , FlyTraveler каза:

Аз не знам дали искам да прекарам две седмици в Египет, поне на сегашният ми акъл. Вие с жена ти ще правите ли круиз? Ако случайно отида и аз от 01.11, може да се случим заедно.

Да, програма с 3 нощувки на круизен кораб от Луксор до Асуан и 4 в Хургада. Отначало бях резервирал заминаването да е днес, после ми дойде друг акъл и реших, че ноември ще е по-малка жега.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, master_of_germs каза:

Да, програма с 3 нощувки на круизен кораб от Луксор до Асуан и 4 в Хургада.

Аз точно за това си и мислех... С BH Air е чартъра.

Връзка към мнение
преди 2 минути , feel_the_rush каза:

Ехеее, колко много информация накуп. За 1.11 пак съм за. Както и за Абу Симбел. Изобщо за всичко съм за :)

А за самоорганзирано Кайро със самолет от Хургада (заминаване рано сутринта, връщане към 22:30), цена на полета - около 110-120 евро от сайта на Egyptair ми се върти в главата. В Кайро London cabby (лонсонско такси) с много място за 3-ма освен шофьора беше около 60 евро за 8 часа (за цялата кола с шофьора).

Връзка към мнение
преди 2 минути , feel_the_rush каза:

Също. Имам приятелка в Кайро, може да я разпитам как е най-добре да направим.

Супер, ами за програмата от 01.11 @master_of_germs и жена му са платили. Ти сам / сама ли ще бъдеш ако идваш? За лимозината (лондонското такси) в Кайро до 3-ма освен шофьора ще бъде доста комфортно, до 4-ма пак ще е добре. Ако някой друг прочете това и е мераклия, да пише. Стига да се стигне до споразумение относно местата за посещение в града, разбира се :):)

Връзка към мнение

Сега ще поразпитам около мен за желаещи. Досега само я гледах тази програма и се чудих, честно казано. Но то с чудене не става. Вие двама ли сте?

 

Ооо, и да кажа, че съм жена, все пак. Виждам, че има колебание :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.