Прескочи до съдържание

Круиз по Нил и 4 дни в Хургада


FlyTraveler

Препоръчани мнения

На 20.01.2018 г. в 13:38, master_of_germs каза:

 На място е по-евтино, а предложения няма да ви липсват.

Мастера го е обяснил достачъно, а аз да добавя, тъй като съм тук в момента

Та,  големи цели не бива да си поставяш. Всичко се случва в пъти по бавно, отколкото го планираш. Освен ако не си много печен в тукашните пазарлъци препоръчвам някакъв пакет, с круиз или без. Самостоятелното организиране и планиране е приключение за напреднали. Дайвинг на вкяка крачка. Но всичко е достъпно с маска и шнорхел. Ние сме в Ел Гуна, да се разбира Лагуна. Новият курорт. 

Много е добро,

Всичко да се види и направи в едно пътуване е невъзможно, а и съвсем безмислено. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Ще пропуснем круиза по Нил, но плануваме Хургада с еднодневни екскурзии до Луксор и Кайро. Плануваме Пирамидите със самолет, ама нещо (както винаги, впрочем) нашите "оператори" са надули безумно цените.

 

Някой ползвал ли е услугите на местни гидове/ туристически фирми и кои?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние ще вземем круиза на 18 април. Реших деня, в който пътуваме от Асуан към Хургада да си го спестим и вместо това ще вземе полет Асуан-Кайро сутринта и вечерта ще се върнем направо в Хургада. Така следващия ден ни е свободен и ще се разминем с има, няма 1500 км път с автобус.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, feel_the_rush каза:

Ние ще вземем круиза на 18 април. Реших деня, в който пътуваме от Асуан към Хургада да си го спестим и вместо това ще вземе полет Асуан-Кайро сутринта и вечерта ще се върнем направо в Хургада. Така следващия ден ни е свободен и ще се разминем с има, няма 1500 км път с автобус.

 

А след това Кайро - Хургада пак ли със самолет или ? Общо взето ще съм пред същата ситуация ноември .

Връзка към коментар

Да, пак самолет. Видях полети на Nile Air на добри цени. После от Кайро - Egypt Air. Излиза към 150 евро, а екскурзията е 90. Така, че изобщо даже няма да го мисля. Има ранен полет, който каца в 8 сутринта и един в 10 сутринта. На обратно излита в 22ч.

 

Писах на агенцията дали ще е проблем да ни вземат багажите с автобуса. Нещо не им се понрави, опитват се да ме убедят колко е опасно да пътуваме сами. Но нямат шанс. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 23 часа, feel_the_rush каза:

Да, пак самолет. Видях полети на Nile Air на добри цени. После от Кайро - Egypt Air. Излиза към 150 евро, а екскурзията е 90. Така, че изобщо даже няма да го мисля. Има ранен полет, който каца в 8 сутринта и един в 10 сутринта. На обратно излита в 22ч.

 

Писах на агенцията дали ще е проблем да ни вземат багажите с автобуса. Нещо не им се понрави, опитват се да ме убедят колко е опасно да пътуваме сами. Но нямат шанс. 

За 3 или 4 нощувки круиз сте ? При тръгване рано сутрина общо взето се пропуска някаква програма до обяд В Асуан ( Туристическа програма в района на Асуан: Високата стена на язовир Насър, преграждаща р. Нил; Незавършеният обелиск – великолепен паметник с височина 42 м и тежащ 1 200 т, който никога не е бил издигнат. Разглеждане на Храма на Изида. ) Който е бил да каже дали си заслужава ?

Ще чакам подробно инфо как е минало времето от напускането на кораба до качване на обратния полет за Хургада  , за да използвам каквото мога за същото упражнение през ноември :)

    

Връзка към коментар

Може да пробвате и нощен влак със спални вагони от Асуан до Кайро.

Не знам, как ви е програмата на круиза, но в района на Асуан има доста интересни обекти, а ние ги видяхме точно в деня, в който след това пътувахме обратно с автобуса за Хургада.

Аз бях през ноември. Храмът на Изида определено си струва, гледката на най-големия язовир в света - също. Обелискът на Хатшепсут се разглежда за 5 минути точно. Следобеда може на място в Асуан да си потърсите разходка с лодка фелука.

Алтернативно може да опитате да си организирате още посред нощ да тръгнете на екскурзия до Абу Симбел, а това май най-много ще си струва, но понеже не съм бил, не смея да съм категоричен.

Затова предлагам влака. Да си ползвате автобуса да видите язовира, храма на Изида. Но пък и не всеки се чувства комфортно с влак. Аз във влак мога да спя винаги, но с автобус ми е ужасно дикомфортно. А това пътуване с автобус до Хургада наистина е добре да си го спестите. Отвратително беше, най-вече участъкът между Асуан и Луксор. Аз бих го направил като така, ако ходя втори път. Круиз, нощен влак до Кайро и вечерен самолет до Хургада.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 час, Capitan Morgan каза:

За 3 или 4 нощувки круиз сте ? При тръгване рано сутрина общо взето се пропуска някаква програма до обяд В Асуан ( Туристическа програма в района на Асуан: Високата стена на язовир Насър, преграждаща р. Нил; Незавършеният обелиск – великолепен паметник с височина 42 м и тежащ 1 200 т, който никога не е бил издигнат. Разглеждане на Храма на Изида. ) Който е бил да каже дали си заслужава ?

Ще чакам подробно инфо как е минало времето от напускането на кораба до качване на обратния полет за Хургада  , за да използвам каквото мога за същото упражнение през ноември :)

    

От високата стена не се вижда кой-знае какво, въпреки, че се ходи по нея. Преди е можело да се разглеждат турбините на ВЕЦ-а, сега от съображения за сигурност може да се види много малко. Незавършеният обелиск не си направих даже и труда да отида да го видя. Ако нещо се изпуска, това според мен е Храма на Изида (предполагам, че това е Philae Temple), който е интересен. Като имам обаче предвид колко други храмове ще посетите,  бих ви посъветвал направо да си хващате самолета за Кайро рано сутринта и да си маскмизирате престоя там. Кайро е огромен град и има много какво да се види, далеч не са само пирамидите и сфинкса в Гиза. Около Асуан има интересни нубийски села - особено тези на остров Сехейл и на западния бряг на Нил - Gharb Aswan. На мен те най-много ми харесаха в района (ако не смятам храма на Рамзес II в Абу Симбел, който е изключителен).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

От високата стена не се вижда кой-знае какво, въпреки, че се ходи по нея. Преди е можело да се разглеждат турбините на ВЕЦ-а, сега от съображения за сигурност може да се види много малко. Незавършеният обелиск не си направих даже и труда да отида да го видя. Ако нещо се изпуска, това според мен е Храма на Изида (предполагам, че това е Philae Temple), който е интересен. Като имам обаче предвид колко други храмове ще посетите,  бих ви посъветвал направо да си хващате самолета за Кайро рано сутринта и да си маскмизирате престоя там. Кайро е огромен град и има много какво да се види, далеч не са само пирамидите и сфинкса в Гиза. Около Асуан има интересни нубийски села - особено тези на остров Сехейл и на западния бряг на Нил - Gharb Aswan. На мен те най-много ми харесаха в района (ако не смятам храма на Рамзес II в Абу Симбел, който е изключителен).

Какви са опциите за посещение на нубийските села? Стандартната екскурзия (разходка с лодка фелука, ботаническата градина и посещение на нубийско селище), която се предлага по време на круиза ок ли е?

Връзка към коментар
На 3/21/2018 в 16:03, vesi каза:

Ще пропуснем круиза по Нил, но плануваме Хургада с еднодневни екскурзии до Луксор и Кайро. Плануваме Пирамидите със самолет, ама нещо (както винаги, впрочем) нашите "оператори" са надули безумно цените.

 

Някой ползвал ли е услугите на местни гидове/ туристически фирми и кои?

Аз ползвах тази агенция в Луксор за обиколка на храмовете и гробниците (целодневен тур) и останах много доволен. Индивидуален тур с шофьор и египтолог -  70 щатски долара. Аз обаче си бях отседнал в Луксор, взеха ме от хотела и ме върнаха пак там. Luxorview - собственика се казва Мохамед и номера на мобилния му тел. е: +20 100 134 8583  Има WhatsApp  Предполагам, че може да ви направи предложение и за транспорт от/до Хургада.

 

преди 3 часа, zhivko7 каза:

Какви са опциите за посещение на нубийските села? Стандартната екскурзия (разходка с лодка фелука, ботаническата градина и посещение на нубийско селище), която се предлага по време на круиза ок ли е?

Ами аз ходих до три села, първото е на остров Елефантин, в самия град. Просто се взема едно обществено фери (което си е голяма лодка) за 5 египетски паунда до острова, който е на около 150 метра от брега на Нил. За другите две села бях наел моторна лодка за около 5-6 чАса (по-бърза е от фелука и покрива по-големи разстояния, както и не зависи от вятъра). Нямам представа каква е стандартната екскурзия от круизите, аз стоях три вечери в Асуан с идеята да разгледам града и околностите подробно + тур до Абу Симбел. Отделно си взех и фелука по време на залеза за три часа през последния ми пълен ден в града.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

@Capitan Morgan, с 4 нощувки сме. Реално, на 6-ия ден няма никаква програма. Пише само закуска и отпътуване към Хургада, така че нищо няма да пропуснем.

 

Нощният влак не е опция за нас, защото сме и с 2 деца, пък и няма какво чак толкова много да спестя. Кеф ценя няма ;)

 

Редактирано от feel_the_rush
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , feel_the_rush каза:

@Capitan Morgan, с 4 нощувки сме. Реално, на 6-ия ден няма никаква програма. Пише само закуска и отпътуване към Хургада, така че нищо няма да пропуснем.

 

Нощният влак не е опция за нас, защото сме и с 2 деца, пък и няма какво чак толкова много да спестя. Кеф ценя няма ;)

 

Ние сме с 3 нощувки на кораба уж за да остане време 1 ден пирамидите и 1 гмуркане . Освен последния ден да си ходим на програмата до обяд и после вместо с рейса към Хургада да намерим трансфер до Абу Симбел и да ни върнат направо на летището в Асун и с първия полет на следващия ден към Кайро . Ще повисим малко на летището , но ще спестим 1500 км с рейс + бонус Абу Симбел .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Много ми харесват тези пролетни оферти, аз късно ги видях. Ако и някой друг като мен така се е усетил last minute да пише - може да измислим нещо, агенциите имат още места.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На ‎23‎.‎3‎.‎2018‎ г. в 12:02, feel_the_rush каза:

То при това положение, защо не си вземете направо четирите нощувки на кораба? Едва ли ще е проблем да смените датата от агензцията.

И аз това си помислих , но за нашата дата гледам е пълен чартъра за 4 нощувки . Явно за др. дата ще трябва да се избира .

Връзка към коментар

На мен се опитват да ми правят проблеми. Нямала съм право да се отделям от екскурзията, автобусите преминавали през чекпойнтове и проверялави точно колко човека са вътре, дрън, дрън. На мен ми е  проблемът да ми превозят багажа до Хургада, ама ако не искат, здраве да е. Ще го оставя на летището в Кайро. Зор голям да си продадат екскурзията за 90 евро. Искам да видя как ще ме спрат.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 24.11.2017 г. в 19:32, Lindt каза:

Пак атентат, над 200 загинали. Та това ще се отрази на чартъри, агенции и полети, хотели и тн. И на близките ни, ако тръгнем в тази посока. Не ни върви на нас с посещението, а на местните съвсем. 

 

Използвам случая, за да те питам за Колумбия, ако имаш време :) Как се чувствахте, как беше сухопътният транспорт и кой район обикаляхте?

Сега виждам въпроса за Колумбия, сигурно си го добавила след като съм прочела коментара. Мисля да ходя в Египет и изчетох цялата тема. Ще отворя тема и ще разкажа за Колумбия, каквото си спомням, че много хора ме питат, а и тази тема е за Египет.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

След изчитането на темата май се навих за посещение на Египет. Планирам дати 19.05-26.05 и най-вероятно ще ползвам някоя last minute оферта. Като чели от бг агенция не мога да докарам цена под 500 евро за 7 нощувки в Хургада и затова следя пиратите пускат добри оферти за по 300-350 евро средно all in в 5* курорти  от Брюксел / Кьолн и др. Имам уизз кредит за харчене така, че се надявам да не са шокиращи цените от София.

Въпроса ми е този период подходящ ли е за море там? Видях, че ще е доста топличко, но ме плаши само да няма пясъчни бури или дъжд...  Друго питане -планираме предимно почивка със дневни шнорхелинг турове и еввнтуално 1 ден за пирамиди. Та какви са ми опциите за виждане на пирамидите от Хургада, които да изключват вариант с 6-8 часа автобус или влак? :d Има ли турове със самолет и какви са опциите сам да го организирам?

Връзка към коментар
преди 6 минути , Jorro каза:

Друго питане -планираме предимно почивка със дневни шнорхелинг турове и еввнтуално 1 ден за пирамиди. Та какви са ми опциите за виждане на пирамидите от Хургада, които да изключват вариант с 6-8 часа автобус или влак? :d Има ли турове със самолет и какви са опциите сам да го организирам?

Има турове и със самолет в определени дни.

Със сигурност можете и сами да си го организирате - просто вижте дали цената на самолета до Кайро ви устройва повече от готов пакет на агенция. В хотелите има голямо разнообразие от предложения за екскурзии до Кайро.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Mary каза:

Има турове и със самолет в определени дни.

Със сигурност можете и сами да си го организирате - просто вижте дали цената на самолета до Кайро ви устройва повече от готов пакет на агенция. В хотелите има голямо разнообразие от предложения за екскурзии до Кайро.

Мога ли да не купя от агенцията, а на място от хотела и по-евтино ли е?

Връзка към коментар
преди 2 минути , slujitel каза:

Мога ли да не купя от агенцията, а на място от хотела и по-евтино ли е?

Аз си купих от произволна агенция в хотела, но пътувахме с автобус, защото на единствената ни възможна дата за посещение на Кайро, нямаше предложения за самолет.

Нямам представа как са цените при агенция.

Връзка към коментар
В момента, Mary каза:

Аз си купих от произволна агенция в хотела, но пътувахме с автобус, защото на единствената ни възможна дата за посещение на Кайро, нямаше предложения за самолет.

Нямам представа как са цените при агенция.

С автобус ще сме, колко е от хотела, помниш ли? С агенциите е 90€.

Връзка към коментар
преди 1 минута , slujitel каза:

С автобус ще сме, колко е от хотела, помниш ли? С агенциите е 90€.

Беше по-ниска от 90 евро.

Дори мисля, че беше оферирана в долари. Нещо като 76?!

Не съм сигурна обаче, а и минаха вече две години.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Върнахме се вчера и реших да споделя инфо :) 

Екскурзиите от Хургада (до Кайро и Луксор), организирани от бг фирмите са по 90 евра на калпак (75е за дете), което някак надхвърли психологическата ми граница, а и "организираното" (да се разбира с още 40 човека, с които да обикаляме фабрики и местни производства) вече тотално ме отказа от използването на услугите им.

В общи линии се позабавлявах с търсене и селектиране на местни тур агенции, като за финал избрахме Hurghada Reisen, която надскочи очакванията ми (особено гида в Кайро). Цени за private тур (за семейство с едно дете) са: Луксор - 140е (общо за всички, с ван), Кайро - 390 е (за всички, със самолет и персонален ван и гид за музея и пирамидите).

Самолетната екскурзия до Кайро стартира към 4.30 и приключи към 23 часа. Започна с обиколка на старо Кайро (около час), продължи с музея и завърши с Пирамидите. Темпото е според интереса и желанията ви, гида беше египтолог, който разказваше увлекателно и запали дори и децата :)  Единствен недостатък е дългото чакане на летището за обратния полет към Хургада. Реално, след залез слънце (около 18 часа), няма какво да се прави, а полета е в 21.15, което налага висене по кафенета или на летището. Използваната самолетна компания беше PAS ( http://www.pas.com.eg/). 

Разбира се, на място ни оферираха и бъгита и морска разходка (по 10е на човек, всяко). И двете удоволствия си заслужават, а кефа е на мах :) 

И в заключение- Египет е добра дестинация и за семейства с по- малки деца, като има за всички по нещо и определено си заслужава :)

 

пп- Започва поетапното преместване на експозициите на музея в новата му сграда, която е в близост до Пирамидите. Очаква се официалното откриване да е на 23.11 (или 24), така че ако ходите в следващите месеци се уведомете дали ще работи и какво точно ще видите. Иначе- сбирките са уникални (включително и стаята с мумиите, ако не са ви слаби нервите :) 

Редактирано от vesi
  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , vesi каза:

Реално, след залез слънце (около 18 часа), няма какво да се прави, а полета е в 21.15, което налага висене по кафенета или на летището

Тук изобщо не мога да се съглася. След залез слънце точно старо Кайро е една приказка. Точно около пазара e най-прекрасната част от града.

IMG_4263.jpg.f7c997564a76d839eecb123983b728ea.jpg

IMG_4251.jpg.125523a5abad0f8123e72439f30fd6dd.jpg

IMG_4265.jpg.f6d06cd894b23c3a74d880d5ea26f612.jpg

IMG_4273.jpg.985ddf7c9f7b139917d821f699e14ed6.jpg

IMG_4288.jpg.cf921c34f0f22fd1ff7a9b2d41543025.jpg

 

Също разходка по Нил - пеша или с някоя от многото шумни и шарени корабчета. Гледката от кулата е най-впечатляваща точно след залез.

IMG_4547.jpg.1ef46bef81a29c8d88495fac5f432f29.jpg

IMG_3215.jpg.702eb08e9c5e991cb0647720bb7914e1.jpg

IMG_3218.jpg.0aa94919693a50138168bc47532c7651.jpg

 

С две думи - Кайро е многолик мегаполис. Шумен, мръсен, пренаселен, красив, интересен, впечатляващ, пълен с история.

Разстоянията са огромни, трафикът е чудовищен. И седмица не стига там :) 

 

 

  • Харесвам 12
  • Браво 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.