Прескочи до съдържание

Круиз по Нил и 4 дни в Хургада


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Най-изгодно почти навсякъде излизаше да се пазариш и плащаш направо в долари, вместо да обменяш в египетски лири. На много места слагаха еднакви цени в долари и евро, така че еврото не е добра опция. Екскурзоводът ми каза, че се мръщели на стари емисии, така че аз му дадох няколкото стари долара, а той ми даде египетски пари по нормалния курс. Намръщиха ми се един-два пъти на леко прокъсани дребни египетски паундове, но ги приеха. А едно от момчетата на кораба се беше сдобило с желязно бг левче (някой яко го е избъзикал) и жално ме молеше да ми го даде за доларче :) Иначе обмених от София (Никар на Витошка и Гладстон, в другите бюра, където пробвах, намаха в наличност ) около 200 лв в египетски лири, но ми дадоха само едри стотачки оттук и беше трудно да се намерят дребни. Пак египетският водач ми дойде на помощ за дребни на два пъти. В хотела имаше машина, която обменяше долари, но така и не я ползвах, та не знам колко дървен е бил курсът. Реално в Египет така и не обмених пари нито в банка, нито в чейндж. Просто доларите вървят навсякъде и нямаше смисъл. Гледай да имаш достатъчно дребни още оттук. :)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , master_of_germs каза:

Най-изгодно почти навсякъде излизаше да се пазариш и плащаш направо в долари, вместо да обменяш в египетски лири. На много места слагаха еднакви цени в долари и евро, така че еврото не е добра опция. Екскурзоводът ми каза, че се мръщели на стари емисии, така че аз му дадох няколкото стари долара, а той ми даде египетски пари по нормалния курс. Намръщиха ми се един-два пъти на леко прокъсани дребни египетски паундове, но ги приеха. А едно от момчетата на кораба се беше сдобило с желязно бг левче (някой яко го е избъзикал) и жално ме молеше да ми го даде за доларче :) Иначе обмених от София (Никар на Витошка и Гладстон, в другите бюра, където пробвах, намаха в наличност ) около 200 лв в египетски лири, но ми дадоха само едри стотачки оттук и беше трудно да се намерят дребни. Пак египетският водач ми дойде на помощ за дребни на два пъти. В хотела имаше машина, която обменяше долари, но така и не я ползвах, та не знам колко дървен е бил курсът. Реално в Египет така и не обмених пари нито в банка, нито в чейндж. Просто доларите вървят навсякъде и нямаше смисъл. Гледай да имаш достатъчно дребни още оттук. :)

Аз ще имам и четири вечери в Кайро, там е милионен град и туристите са много малко като процент от населението, така, че ще сменям. Просто се чудя дали да вземам само долари от нови емисии или да взема някои банкноти и от стария дизайн... Таман съм размразил каймата от фризера и съм извадил пачките... ;):):)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз никъде не съм плащала в долари. Пари сменях в банка, в хотела на банкомат, който обменя валута /300 EGP  за 14,50 €/ и в чейндж бюро, където обменях долари - курсовете са сходни.

И първата вечер по принуда теглих на банкомат с революта и не ми взеха комисионна /1 000 ЕGP за 48,27 €/.

Не са така педантични за годината, както в близкия и далечния изток, нито купюрите имаха значение.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, включвам се и аз да следя темата. В размисъл сме със съпруга ми за такава организирана екскурзия до Египет.

На 25.09.2017 г. в 16:50, FlyTraveler каза:

Аз за момента съм сам, евентуално една приятелка може да дойде, но не се знае.  При мен колебанието по принцип беше дали да правя това пътуване, но като виждам, че има навити (и един с жена си сигурни) магеланци, ми идва повече мерака.

Става въпрос за програмата 01.11 с BH Air от София - 3 вечери круиз / 4 вечери Хургадa ( @master_of_germs са с нея). Аз съм по-склонен за нея също, като, че ли. Така ще има 3 дни круиз, 1 ден Кайро (ако се организира) и ден и половина шнорхелинг в Хургада.  Поразпитай и да видим дали още някой няма да се включи от тук.

Евентуалната дата за която се насочваме е 28.03.2018-04.04.18г

 

Какво ви е мнението за пътуване с деца 10г и 5г. по този маршрут?

Връзка към коментар
преди 29 минути , slanchice каза:

Здравейте, включвам се и аз да следя темата. В размисъл сме със съпруга ми за такава организирана екскурзия до Египет.

Евентуалната дата за която се насочваме е 28.03.2018-04.04.18г

 

Какво ви е мнението за пътуване с деца 10г и 5г. по този маршрут?

Това е най-неприятното време от годината, тъй като тогава има най-голям риск от пясъчни бури в Египет. Есента е доста по-добре и за море, отколкото пролетта. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , master_of_germs каза:

Това е най-неприятното време от годината, тъй като тогава има най-голям риск от пясъчни бури в Египет. Есента е доста по-добре и за море, отколкото пролетта. 

Това са ми евентуалните дати от предлаганата екскурзия - периода е все тогава
28.03.2018 - 04.04.2018

 

11.04.2018 - 18.04.2018

 

25.04.2018 - 02.05.2018
Връзка към коментар

Не е чак толкова зле, просто да имате предвид, че е възможно в някой от дните програмата да ви се провали. От това, което съм чувал, средно десетина дни през пролетта Египет е блокиран заради пясъчни бури.. Рядко се случва една буря да продължи повече от ден-два. Просто бъдете подготвени... От гледна точка на училищните ваканции, избрали сте най-подходящата дата, щом сте с деца. Но мисля, че напролет ще пуснат и есенни дати, както и тази година направиха. И може да отидете около малката ваканция в началото на ноември, както аз направих сега. Беше много приятно, с температури около 30 градуса на въздуха и около 26 градуса на водата. През пролетта морето ще е по-хладно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Завърших си пътешествието в Египет (в момента кеся на автогарата в Истанбул и си чакам автобуса за Варна). 

 

Отбелязах две основни победи:

 

1. Мега хитрите египтяни не им мина нито един номер (от стотици опити), точно на такъв като мен не бяха попадали. В крайна сметка ги принудих да ми дадат безплатно един персонален тур с шофьор и екскурзовод, един трансфер до летище, двете на обща стойност 62 долара (срещу обещание да не пиша ревю в tripadvisor) и безплатен upgrade  с по-добра стая в хотел (срещу обещание да не докладвам на менажера за опит за измама). 

 

2. Голяма част от сънародниците ни при посещение в Египет получават стомашно разстрйство. Аз мога да се похваля, че за 10 дни прекарани там по всяко време можех спокойно да изпусна газ без опасност от излагация или хигиенно неудобство (if you know what I mean).  Това при редовна консумация както на хотелска, така и на улична храна. 

 

Египет е супер, човек просто не трябва да се впечатлява от тарикатлъци и да обръща ситуацията в своя полза. 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 19
  • Браво 4
Връзка към коментар

Това със стомашно-чревното разстройство си е въпрос най-вече на индивидуална чувствителност, аз си знам, че там ми е слабото място и съм го приел като част от пътешествието :)

Чакам с нетърпение по-обстоен разказ :)

 

А смятам и да дам една малка червена точка на нашите туроператорски агенции, понеже току-що забелязах една оферта за круиз по Нил през пролетта, която да включва нощувка в спален вагон във влака Кайро-Асуан, вместо това безумно прибиране от Асуан в Хургада и после да ми предлагат безумна еднодневна екскурзия от Хургада до Кайро и обратно, която естествено отказах (щото си знам стомаха по време на автобусни пътувания).

Тоя вариант: Хургада-автобус до Кайро- влак до Асуан-Круиз до Луксор- автобус до Хургада е далеч по-смислен, от това, което се предлагаше сега през есента.

Ама каквото-такова. Аз ще си правя планове за Кайро и Александрия за някоя следваща година :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Моят стомах е доста издръжлив на улична храна и ме боли само в София.  Все се чудех дали точно в Египет няма да се почувствам "у дома" , но явно днешните събития ще прехвърлят дестинацията от първи план за 2018 на "друг път".  

Та да напиша тук, че благородно завиждам на всички, които успяха да посетят Египет последните месеци и ще има да ме дразнят с ценна информация и снимки. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Lindt каза:

Моят стомах е доста издръжлив на улична храна и ме боли само в София.  Все се чудех дали точно в Египет няма да се почувствам "у дома" , но явно днешните събития ще прехвърлят дестинацията от първи план за 2018 на "друг път".  

Та да напиша тук, че благородно завиждам на всички, които успяха да посетят Египет последните месеци и ще има да ме дразнят с ценна информация и снимки. 

Какви са днешните събития?

Връзка към коментар
преди 5 минути , slujitel каза:

Какви са днешните събития?

Пак атентат, над 200 загинали. Та това ще се отрази на чартъри, агенции и полети, хотели и тн. И на близките ни, ако тръгнем в тази посока. Не ни върви на нас с посещението, а на местните съвсем. 

 

Използвам случая, за да те питам за Колумбия, ако имаш време :) Как се чувствахте, как беше сухопътният транспорт и кой район обикаляхте?

Редактирано от Lindt
Връзка към коментар
преди 5 часа, Lindt каза:

Моят стомах е доста издръжлив на улична храна и ме боли само в София.  Все се чудех дали точно в Египет няма да се почувствам "у дома" , но явно днешните събития ще прехвърлят дестинацията от първи план за 2018 на "друг път".  

Та да напиша тук, че благородно завиждам на всички, които успяха да посетят Египет последните месеци и ще има да ме дразнят с ценна информация и снимки. 

    Вчерашните събития не променят реално положението със сигурноста на туристите в Египет. Атентата е станал в северната част на Синай, където египетската армия прочиства от терористи и не пускат посетители така или иначе. 

 

Ситуацията в Египет е стабилна, ако изключим северен Синай и някои части от западната пустиня. В момента даже не считат за нужно да предвижват туристите от Асуан до Абу Симбел с полицейски конвои. Най-опасно от всичко е автомобилния трафик в Кайро, като даже и той не е толкова опасен, колкото изглежда на пръв поглед.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 5 минути , Фичо каза:

За интересуващите се от дестинацията може би ще е интересна тази оферта 
7 day 5* full board Nile cruise with flights from Belgium for only €199!

Много бързо се усети ефектът от атентата. Народът масово е анулирал резервации...

Ето и офертица само за полети до Хургада на народни цени от немско/швейцарско:

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/hot-non-stop-flights-from-germany-or-switzerland-to-egypts-red-sea-coast-for-only-e29/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, master_of_germs каза:

Много бързо се усети ефектът от атентата. Народът масово е анулирал резервации...

Ето и офертица само за полети до Хургада на народни цени от немско/швейцарско:

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/hot-non-stop-flights-from-germany-or-switzerland-to-egypts-red-sea-coast-for-only-e29/

Сега му е времето да се отиде на тези никакви цени. Особено за живеещи в държави с директни полети.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте . Ориентирал съм се към посещение на Египет октомври месец . Виждам че туроператорите дават все още сравнително добри цени за 3/4 дни круиз по Нил и 3/4 дни в Хургада и реално се колебая дали си заслужава сам да го организирам.  Интересува ме шнорхелинга на остров Рай до Хургада заслужава ли си или нещо др. да търся като скуба дайвинг. И колко горе долу е пътуването от Асуан до Хургада и съответно Хургада - Кайро - Хургада . Виждам некви "весели " часове път в гугъл мапс , но все пак търся мнението на някой който се е дундуркал през пустинята . Предполагам ,че ще е повече като часове .

Връзка към коментар
преди 35 минути , Capitan Morgan каза:

Здравейте . Ориентирал съм се към посещение на Египет октомври месец . Виждам че туроператорите дават все още сравнително добри цени за 3/4 дни круиз по Нил и 3/4 дни в Хургада и реално се колебая дали си заслужава сам да го организирам.  Интересува ме шнорхелинга на остров Рай до Хургада заслужава ли си или нещо др. да търся като скуба дайвинг. И колко горе долу е пътуването от Асуан до Хургада и съответно Хургада - Кайро - Хургада . Виждам некви "весели " часове път в гугъл мапс , но все пак търся мнението на някой който се е дундуркал през пустинята . Предполагам ,че ще е повече като часове .

В момента, цените на бг туроператори за Египет, са, меко казано нагли. Същите са, каквито се предлагаха миналата година, все едно че озобщо не станаха пак атентати. В чужбински -немски или белгийски- сайтове се намират двойно по-евтини оферти или за същите пари, но двуседмични. 

Асуан-Хургада с автобус е... "весело", както си се изразил. На никого не го препоръчвам, след като го минах през ноември. По-добрият вариант е спален вагон в нощен влак Асуан-Кайро. Или двупосочен круиз Луксор-Асуан-Луксор. Хургада-Луксор с автобуси се издържа доста по-леко. От хургада до Кайро и обратно май по-добре е със самолет, отколкото да тръгваш в два през нощта и да се люшкаш по над шест часа в посока в автобус, заради няколкото часа в Кайро. На място в Хургада предлагат и индивидуални трансфери с шофьор до Кайро и обратно. Доста по-бързо е, отколкото с автобуса, и ако сте четирима души, няма да излезе и кой знае колко по-скъпо, ама пак зависи на какъв чешит ще попаднете. Имаше и доста разочаровани от такъв трансфер. Шнорхелингът на о-в Гифтун си заслужава, поне откъм риби имаше много. Но самите рифове не са впечатляващи, тук-таме се вижда по някой останал жив корал. Не е никак голяма дълбочината, така че не виждам с какво скуба-дайвингът ще е по-добър. С маска и шнорхел си се виждаше всичко. Но не го поръчвайте от бг туроператор, че ще ви овътрят. На място е по-евтино, а предложения няма да ви липсват.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Там е въпроса че нямам 2 седмици , даже и тази ми е на канатар . В процес на пазарлък съм с жената да оставим малкия на някоя баба за седмица :biggrin: Може евентуално нещо да измисля Асуан - Кайро с влак за да не се връщам до Хургада и после самолет от Кайро до Хургада ако има некви оферти. Незнам само доколко е безопастно сами да си джиткаме из Кайро с жената по пирамиди , музея и из града .

Връзка към коментар
преди 2 часа, Capitan Morgan каза:

Незнам само доколко е безопастно сами да си джиткаме из Кайро с жената по пирамиди , музея и из града .

Можеш да прочетеш пътеписа на @desislavna - те бяха на самостоятелна обиколка в Египет.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! 

 

Има ли някой, който ще пътува на 18.04 - 4 нощувки на круиз и 3 в Хургада? :) Искам да попитам каква горе долу сума да си отделим за екскурзията? Както и дали някой е ходил на организираната екскурзия Сафари в пустинята.

Редактирано от Tony13
Грешна дума
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.