Прескочи до съдържание

Смяна на полет с Aegean за след 5 дни


Препоръчани мнения

Преди малко получих мейл от бравофлай за смяна на часа на полет Родос-София с тях, за след 5 дни 01.10.17. Ако беше по-късен час, щеше да е добре, но той е по-рано, а самия престой е къс 2 дни..

 

Понеже новия час на тръгване е по-рано, а пристигането в стария час се зачудих какво става и влязох в сайта на Aegean.

Оказа се, че полета освен, че тръгва по-рано от Родос  ще е с прикачване в Атина, за това часа на кацане си остава стария.

 

Тъпото е, че всичко е платено, иначе бих се отказал от билетите и да чакам обезщетение за смяна 15 дни преди полета, май имаше такова..

 

Сега видях, че има полети  и с по-големи дупки в Атина 4:30 часа и 6:50 часа, а аз не съм бил там. Струва ли си да се избере такъв полет, за да се слезе до центъра или няма да има време?

 

Според мейла имам 72 часа да приема или не, като ако не направя нито едно от двете, автоматично щели да зачетат, че съм приел новите условия.

 

Идеи какво да правя??

 

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар
преди 9 минути , Alexander каза:

бих се отказал от билетите и да чакам обезщетение за смяна 15 дни преди полета

Ти пак имаш право на обезщетение, заради по-ранния час на тръгване.

преди 9 минути , Alexander каза:

дупки в Атина 4:30 часа и 6:50 часа

По час и половина като предвидиш на посока до центъра и обратно, се обезсмисля и по-долямата дупка...

 

Ако съм на твое място, аз бих се пробвал да удължа престоя си на Родос, 250 евро на човек ще стигнат да покрият "неудобството" :biggrin:

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Боби каза:

Ти пак имаш право на обезщетение, заради по-ранния час на тръгване.

По час и половина като предвидиш на посока до центъра и обратно, се обезсмисля и по-долямата дупка...

 

Ако съм на твое място, аз бих се пробвал да удължа престоя си на Родос, 250 евро на човек ще стигнат да покрият "неудобството" :biggrin:

Имам, но ако приема новите полети няма да имам нищо.

Иначе, няма време за удължаване, поради причината, че няма време да се уговарят нови отпуски..

преди 11 минути , bad kid каза:

Предполагам, че е ясно, че Атина не е град, който може да се види за 3-4 часа.

Иначе за час-час и нещо ще сте в центъра....

Разбира се, но възможно ли е да се слезе до центъра при дупката от 4 часа и половина и да се седи там 1-2 часа?

Голямата от почти 7 часа не е удобна, понеже ще се върнем много късно в Солун, а след това трябва да се прибираме към София.

Връзка към коментар
преди 19 минути , Alexander каза:

Сега видях, че има полети  и с по-големи дупки в Атина 4:30 часа и 6:50 часа, а аз не съм бил там. Струва ли си да се избере такъв полет, за да се слезе до центъра или няма да има време?

С метрото до центъра се стига за 40 минути. Времето ти е напълно достатъчно да отидеш до Партенона, да го разгледаш и да се разходиш малко в центъра. Аз лично много обичам такива светкавични посещения и винаги ги правя вместо да кисна на летището. Ако не си бил в Атина това е чудесен начин малко да усетиш атмосферата на града.

  • Браво 1
Връзка към коментар

Има и малка дупка, реално такъв полет ми предлагат те с 45 мин, но видях, че има и по-големи.

 

Последно имам ли право на обезщетение, ако приема билетите или не??

 

Сега чатих с Аероиск и според тях, ако няма поне 3 часа в разликата между стария и новия полет, нямало обезщетение, въпреки, че смяната е  направена 5 дни преди полета.

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар
преди 7 минути , Topfly каза:

С метрото до центъра се стига за 40 минути

И е на половин час, ако изпуснеш влакчето за малко, си става почти час и половина...

преди 4 минути , Alexander каза:

Има и малка дупка, реално такъв полет ми предлагат те с 45 мин, но видях, че има и по-големи.

 

Последно имам ли право на обезщетение, ако приема билетите или не??

Авиокомпанията не дължи обезщетение, когато е уведомила пътника:

  • повече от 14 дни преди датата на отменения полет
  • от 7 до 14 дни и е предложила премаршрутирате с час на заминаване до 2 часа преди разписанието за отменения и час на пристигане до 4 часа след разписанието за отменения
  • под 7 дни и предложен заместващ полет излитащ не по-късно от 1 час и пристигащ до 2 часа след разписанието за отменения

 

Зависи от часовете на предложеното премаршрутиране, в твоя случай.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

Според мен не е голям фън да отскочиш до града, като времето, което ще прекараш там ще е равно на времето в метрото и ще си гледаш непрекъснато часовника....Да не говорим, че в Атина е голяма лудница и цигания и може да ти развали вкуса от идилията на острова (поне с мен така стана на връщане от Крит)

Връзка към коментар
преди 2 минути , Боби каза:

И е на половин час, ако изпуснеш влакчето за малко, си става почти час и половина...

Като алтернатива ако изпуснеш метрото има и автобус, който пътува 60 минути до центъра. Партенона може да се разгледа за около 30 минути. Ако си чекиран без проблем може да си хванеш полета дори ако пристигнеш на летището 50-60 минути преди да излети самолета.

Връзка към коментар

Интересно ми е, дали ще имам толкова празни места, да вкарат всички пътници от полета Родос-Солун, във втория  полета Атина-Солун, а като гледам са заложени А320 и на двата полета.

Освен, да са пуснали нов полет по случая и да се надяват, че повечето ще изберат най-късата дупка. Ние сме група от 6 човека.

Пада се неделя, вероятно ще има по-малко народ, но и метрото ще е по-нарядко.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Topfly каза:

Като алтернатива ако изпуснеш метрото има и автобус, който пътува 60 минути до центъра. Партенона може да се разгледа за около 30 минути. Ако си чекиран без проблем може да си хванеш полета дори ако пристигнеш на летището 50-60 минути преди да излети самолета.

След почивка на остров, изпускаш метрото, отиваш на автобуса (,който също е на 20 минути), пътуваш 60 минути, виждаш Партенона за 30 минути и пътуваш пак 9 дена път с камили, за да си навреме на летището. Много "атрактивно" :)

преди 2 минути , Alexander каза:

Интересно ми е, дали ще имам толкова празни места, да вкарат всички пътници от полета Родос-Солун, във втория  полета Атина-Солун, а като гледам са заложени А320 и на двата полета.

Освен, да са пуснали нов полет по случая и да се надяват, че повечето ще изберат най-късата дупка. Ние сме група от 6 човека.

Пада се неделя, вероятно ще има по-малко народ, но и метрото ще е по-нарядко.

Ще има - на връщане в предната неделя, Родос-Солун беше пълен на 2/3 само. Част ще предпочетат друго премаршрутиране.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Боби каза:

След почивка на остров, изпускаш метрото, отиваш на автобуса (,който също е на 20 минути), пътуваш 60 минути, виждаш Партенона за 30 минути и пътуваш пак 9 дена път с камили, за да си навреме на летището. Много "атрактивно" :)

Предварително си разпечатваш разписанието и като излезеш от транзита се насочваш към подходящото превозно средство. Сядаш спокойно в него и гледаш през прозореца :) В зависимост от това кога пристигнеш в центъра предварително си начертаваш една програма минимум и максимум, която може да я направиш без усилие. След това си хващаш по разписание влака или автобуса към летището и без да се притесняваш се качваш на следващия полет. ;)

За мен лично подобна програма е много по атрактивна от колкото да кибичя 4,5 часа на летището.

 

За Атина специално аз не бих отделил много време. Като град и атмосфера не успя много да ме грабне...

Редактирано от Topfly
Връзка към коментар
преди 1 минута , Topfly каза:

Предварително си разпечатваш разписанието и като излезеш от транзита се насочваш към подходящото превозно средство. Сядаш спокойно в него и гледаш през прозореца :) В зависимост от това кога пристигнеш в центъра предварително си начертаваш една програма минимум и максимум, която може да я направиш без усилие. След това си хващаш по разписание влака или автобуса към летището и без да се притесняваш се качваш на следващия полет. ;)

 

За Атина специално аз не бих отделил много време. Като град и атмосфера не успя много да ме грабне...

За допустимата възможност за бързо разглеждане - не споря. Който както си направи организацията.

Аз бих - отделям й уикенди. Атина не е Акропола и Монастираки - в Атина има места, които си струват времето, пренощуването и общуването с местните, за да се усетят пълноценно.

@Alexander: ако и 6мата имате желание за бърза обиколка на Атина, вземете дупката и действайте, даже за 6 човека бих се пробвал с отделно организиран транспорт, давал съм линк към фирма, която го предлага. Ако не ви се бърза - взимате опцията с 45 минути и се прибирате набързо :)

 

Връзка към коментар
преди 17 минути , Боби каза:

За допустимата възможност за бързо разглеждане - не споря. Който както си направи организацията.

Аз бих - отделям й уикенди. Атина не е Акропола и Монастираки - в Атина има места, които си струват времето, пренощуването и общуването с местните, за да се усетят пълноценно.

Животът е кратък и няма как да отделиш на всички места които си заслужават достатъчно време. Когато имам възможност аз винаги избирам дълги прекачвания по следните причини:

 

1. Намалявам шанса поради закъснение на самолета да изпусна следващия полет и да ми се объркат плановете.

2. Ограничавам до минимум кибиченето на трансферни летища или стреса при много къси връзки.

3. Макар и за малко се потапям в атмосферата на един непознат град и посещавам някоя световна забележителност.

4. Ако съм бил в дадения град отивам в любимо заведение, на любимо място и за малко вдишвам от познатата атмосфера.

5. Купувам си любими хранителни стоки, алкохол и т.н., които не мога да си ги купя на друго място.

6. Посещавам дадена забележителност, която съм я изпуснал при предишно посещение.

7. Посещавам градове, които вероятно не бих посетил ако нямах трансферен полет. (Например Франкфурт за мен беше голяма изненада. Пътувах със сутрешен полет и продължих с вечерен полет и изобщо не съжалявам за прекарания там цял ден. Градът се оказа доста по интересен и приятен от колкото си го представях )

8. Когато посещаваш един трансферен град, посещението ти излиза де факто безплатно, защотото допълнително плащаш максимум трансфера до града, който с градски транспорт обикновенно е минимална сума.

9. При дълги полети е много хубаво да се рзходиш и освежиш между два полета. Например до Австралия или Нова Зеландия се лети около два пъти по 10-12 часа. Една почивка от 10-12 часа между два полета може да направи цялото пътуване много по приятно от колкото да пътуваш 20 часа с минимално прекъсване.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Последно имам ли право да искам някакво обезщетение или не? 

Помня, че имаше клаузи при смяна на полет в последните 14-15 дни преди полета или не важи за всички компании??

 

До колкото помня транспорта от летището до центъра на Атина не беше от евтините май.

Може ли линк за трансфера за който се споменава?

 

Връзка към коментар

Пропуснал съм точно този пост...

 

При мен ми предлагат почти 2 часа по-ранен полет и стигане по същото време като стария полет.

Явно не дължат нищо.

 

Сега видях, че имат и по-късен полет в 18:00 от Родос, с 1 час стоп в Атина и кацане в 21:00 в Солун. 

Така и така сме малко време в Родос, май ще е по-добре да избера този полет вместо обедното тръгване с по-голямата дупка в Атина.

 

Мога ли да звъня направо на Aegean за смяната или трябва през посредника??

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар
преди 30 минути , Alexander каза:

Последно имам ли право да искам някакво обезщетение или не? 

Помня, че имаше клаузи при смяна на полет в последните 14-15 дни преди полета или не важи за всички компании??

 

До колкото помня транспорта от летището до центъра на Атина не беше от евтините май.

Може ли линк за трансфера за който се споменава?

 

определено не е евтин - https://www.athenstransport.com/english/tickets/

 

а ако проиграеш разписанието в неделя, до центъра е към час, и толкова наопаки, което според мен би си струвало при време между два полета над минимум 6 часа

Връзка към коментар
преди 9 минути , Alexander каза:

Мога ли да звъня направо на Aegean за смяната или трябва през посредника??

Като цяло процедурата е през посредника. Но ако не ти отговарят, пробвай и с Aegean - те имат възможността да ти помогнат, но не са задължени да го правят, след като си купил билета от агент. 

Връзка към коментар
преди 9 часа, Боби каза:

И е на половин час, ако изпуснеш влакчето за малко, си става почти час и половина...

Авиокомпанията не дължи обезщетение, когато е уведомила пътника:

  • повече от 14 дни преди датата на отменения полет
  • от 7 до 14 дни и е предложила премаршрутирате с час на заминаване до 2 часа преди разписанието за отменения и час на пристигане до 4 часа след разписанието за отменения
  • под 7 дни и предложен заместващ полет излитащ не по-късно от 1 час и пристигащ до 2 часа след разписанието за отменения

 

Зависи от часовете на предложеното премаршрутиране, в твоя случай.

Третия вариант за под 7 дни го разбирам, че трябва да са налице и двете условия, не едното или другото, нали?

Връзка към коментар

Да докладвам развитието.

Звъннах на агенцията, записаха ми искането за другия по-късен полет и  ми казаха, че ще комуникират с АК-та. Казах им, че няма много време, а и отделно до утре, ако не се смени с по-късния полет, автоматично ще ми сложат по-ранния, който не го искам.

 

Не знам дали споменах вчера, че другите хора с нас са с друга резервация и не са получили мейл за смяната на полета и за това звъннах втори път заради тях и попаднах на друг служител.

Обясних им, че летим заедно, че нашия полет е сменен, а те дори не са получили мейл за смяната, а в последствие се разбра, че те ще искат да се върнат  по-ранния полет.

 

Провериха и ми обясниха, че техните резервации не са сменени! Казах им, че няма как да не са променени, понеже такъв полет вече няма и те решиха да проверят в АК-та и с изненада откриха, че наистина  нямало такъв полет..

Накрая отново взеха данните и искането за по-ранен полет и казаха, че ще се свържат с компанията, като ме успокоиха, че няма да има проблеми и с това приключихме.

 

 

След като затворих, реших да звънна и на АК-та в случая Aegean.

Обясних, че са ме уведомили за смяната на полет вчера, но аз искам друг по-късен. След като провериха резервацията ми, се съобщи, че аз съм бил приел по-ранния полет, на което казах, че не е вярно и че преди няма и 5 мин съм говорил с агенцията по въпроса, но тъй като полета е само след 4 дни, съм решил да говоря и с тях!

 

Не знам защо, но изведнъж си смениха мнението и казаха, че няма проблеми да сменят полета с по-късен, взеха данните и изпратиха веднага потвърждение с новите часове. Същото направих и за другите хора, но с по-ранен полет.

Докато говорих и чаках за потвърждението се изжалвах, че е малко грубо от тяхна страна да ми сменят полета 5 дни преди датата, че дори и да не изпращат мейл за това, но  вината за липсата на мейл беше прехвърлена на агенцията веднага.

 

След това ми каза, че сме щели да получим билети важащи 1 год напред, за които трябва да се платят само летищните такси.

Трябвало само да отидем до офиса им на летището в Солун за да ни дадат някакво писмо.

Макар да не трябва да дават нищо според закона, това ме зарадва много. Интересно ми е, дали щях да разбера за тези билети, ако не бях звъннал на АК-та..Надали от агенцията щяха да ми пратят мейл, след като дори за смяната не пратиха на другите хора.

 

Та проблема е решен вече, дори ще получим някакви намалени билети, дано летищните им такси не са повече от 50% от цената.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

Да докладвам развитието.

Звъннах на агенцията, записаха ми искането за другия по-късен полет и  ми казаха, че ще комуникират с АК-та. Казах им, че няма много време, а и отделно до утре, ако не се смени с по-късния полет, автоматично ще ми сложат по-ранния, който не го искам.

 

Не знам дали споменах вчера, че другите хора с нас са с друга резервация и не са получили мейл за смяната на полета и за това звъннах втори път заради тях и попаднах на друг служител.

Обясних им, че летим заедно, че нашия полет е сменен, а те дори не са получили мейл за смяната, а в последствие се разбра, че те ще искат да се върнат  по-ранния полет.

 

Провериха и ми обясниха, че техните резервации не са сменени! Казах им, че няма как да не са променени, понеже такъв полет вече няма и те решиха да проверят в АК-та и с изненада откриха, че наистина  нямало такъв полет..

Накрая отново взеха данните и искането за по-ранен полет и казаха, че ще се свържат с компанията, като ме успокоиха, че няма да има проблеми и с това приключихме.

 

 

След като затворих, реших да звънна и на АК-та в случая Aegean.

Обясних, че са ме уведомили за смяната на полет вчера, но аз искам друг по-късен. След като провериха резервацията ми, се съобщи, че аз съм бил приел по-ранния полет, на което казах, че не е вярно и че преди няма и 5 мин съм говорил с агенцията по въпроса, но тъй като полета е само след 4 дни, съм решил да говоря и с тях!

 

Не знам защо, но изведнъж си смениха мнението и казаха, че няма проблеми да сменят полета с по-късен, взеха данните и изпратиха веднага потвърждение с новите часове. Същото направих и за другите хора, но с по-ранен полет.

Докато говорих и чаках за потвърждението се изжалвах, че е малко грубо от тяхна страна да ми сменят полета 5 дни преди датата, че дори и да не изпращат мейл за това, но  вината за липсата на мейл беше прехвърлена на агенцията веднага.

 

След това ми каза, че сме щели да получим билети важащи 1 год напред, за които трябва да се платят само летищните такси.

Трябвало само да отидем до офиса им на летището в Солун за да ни дадат някакво писмо.

Макар да не трябва да дават нищо според закона, това ме зарадва много. Интересно ми е, дали щях да разбера за тези билети, ако не бях звъннал на АК-та..Надали от агенцията щяха да ми пратят мейл, след като дори за смяната не пратиха на другите хора.

 

Та проблема е решен вече, дори ще получим някакви намалени билети, дано летищните им такси не са повече от 50% от цената.

Офертата за безплатни билети само срещу плащане на летищни такси, в случая е предложение, което ако приемете, губите правото си на компенсация от по 250 евро на човек...

Съветът ми е да не го приемате, а да се опитате да си вземете парите.

Браво, че сте успяли да си разместите полетите така, както ви харесва.

Връзка към коментар

Нали се разбра, че няма да има компенсация??

 

Авиокомпанията не дължи обезщетение, когато е уведомила пътника:

-под 7 дни и предложен заместващ полет излитащ не по-късно от 1 час и пристигащ до 2 часа след разписанието за отменения

 

В случая те са ни предложили по-ранен излитащ полет, не по-късен, а пристигането е точно по същото време.

 

Спред аеросик, също не дължат нищо

Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

Нали се разбра, че няма да има компенсация??

 

Авиокомпанията не дължи обезщетение, когато е уведомила пътника:

-под 7 дни и предложен заместващ полет излитащ не по-късно от 1 час и пристигащ до 2 часа след разписанието за отменения

 

В случая те са ни предложили по-ранен излитащ полет, не по-късен, а пристигането е точно по същото време.

 

Спред аеросик, също не дължат нищо

Прав си, моя грешка.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.