Прескочи до съдържание

Смяна на полет с Aegean за след 5 дни


Препоръчани мнения

Получихме такива билети миналото лято, когато полетът ни от Солун до Санторини закъсня с един час. Не можахме да ги ползваме, защото важаха само за вътрешни полети в рамките на определен срок, не помня дали беше година или по-малко. И бяха еднопосочни. Така че има доста условия за ползването им.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

От днес влязох в нов филм с aegean..

След като се разбра, след разговори и четене на условията им,  че мога да платя само летищните такси и да си купя билети, като те не са през Коледа, Великден, юли и август, си направих един план за ходене до Крит. (Пояснявам, че тези билети са заради отменен полет 5 дни преди датата му, реално темата е за това.)

Та така си направих плана и оставих за накрая  билетите с минимална такса, понеже тя варира в различните им дестинации.

Днес нахъсан звъня с надеждата да взема билетите за края на юни, да ама не.

След три отделни разговора и 10 опита да ми открият имената и кой полет е отменен и с кой съм летял, след общо 20+мин говорене успяха да ме локализират!! Ура

След това ме питаха за кога искам билети, казах 29.06.18, от Хераклейон до Атина в толкова часа 3 билета. Отговориха ми, че за този полет имало само 2 места и третото щяло да остане в лист на изчакване. След като попитах колко време ще се чака, ми обясниха, че може да е 1-2 седмици, но можело и до преди полета!!

Питах за друг полет, понеже имат 5 или 6 на ден, оказа, се че имали 3 места за  29.06 само за нощният им полет, който не ме устройва, понеже имам втори полет от Атина след това.

 

След безсмислени спорове защо е така и тъпи обяснения, питах нямат ли 3 билета от  Хания до Атина за 29.06, на което отново ми каза не, имали само  по 2.

Обясни ми, че имали за  25-26.06 и разни подобни глупости.

Не знам какво да ги правя и на кой да се жалвам, това си е пълна подигравка от тяхна страна. Поне да не бяха давали тези писма и обещания, сега с техните "безплатни" билети, ще ми излезе по-скъпо отколкото, ако не ги бяха дали..

 

 

Връзка към коментар

Ами всъщност ако наистина няма места няма как да ти дадат билети, без значение при какви обстоятелства. Те обещанията са subject to availability обикновено. Пробвай Хания, Ираклион, други часове... Всъщност пробвай да купиш билетите и виж дали верно нямат 3 места. Или трябва да са в някакъв специален клас тия места?

Листа на чакащите се чака някой да се откаже, но ако не се откаже, няма да летиш, дори и до полета да чакаш.

 

ПП Щом има няколко полета по 2 места, вземи 2 заедно и 1 отделно, с опция да смениш после ако излезе място , ако не, пак по-добре от нищо. Нали не си 1 възрастен с две деца?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да и аз се сетих да се разбием на два полета, ама целия ден ще отиде на кино така.

Билети има колкото искаш, ама явно за такива като нас пускат по 2бр, не вярвам от сега до края на юни да има толкова много хора с подобни на нас билети..

Ще ги мъча пак в понеделник.

Връзка към коментар

Днес се обадих на испанския кол център, където ми е в пъти по-лесно комуникирането.

Пак чаках 5-6 мин докато открият в системата канселирания полет, хем им дадох номера на билети и всичко.

След като ме намериха и казах кога искам да летя, отново ми казаха, че за обедния полет нямало нито едно място, за следобедния имало само 2 и за вечерния имало три.

След като казах, че няма как да чакам до деня на полета да ми потвърдят, ми предложиха да ми направят някаква друга заявка, за която  ще чакам само два дни за потвърждение. Зарадвах и се съгласих за следобедния полет, макар да е леко рисков с дупката от само 1:45 мин до следващия ми полет към София.

 

И сега идва интересния момент. След като провериха цената,  се оказа, че трябва да платя по 22,30евро/пътник, макар да пише в сайта им, че таксата на билета е 12,30 евро. Попитах ги защо се получава това разминаване и ми каза, че освен таксите на билета се плащало и още 10евро на човек такса издаване!

За целия ден 29.06 таксите за тази дестинация са еднакви по 12,30 евро, но билетите варират от 27 до 80+. Излиза, че за вечерния полет, за който така щедро ми предлагат места и струва официално 27,30 евро аз трябва да им платя 22,30евро. Попитах къде е написано това за тези допълнителни 10 евро на човек и  отговора беше, че такава е политиката и условията, ако искаш.

 

Приключих с тези билети, ще си летя на връщане от Хания с Райън.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.